Fortuna7 Fortuna7 komentáře u knih

Letos v zimě Letos v zimě Alice Oseman

Hrozně roztomilá novelka, která ale řeší i vážná témata. Moc jsem si tuto kraťoučkou záležitost užila. Těším se na další díly a docela mě zlákal Solitaire.

02.07.2022 4 z 5

Cítit znovu Cítit znovu Mona Kasten

Mně osobně tam něco chybělo. Vlastně mi tam chyběly takové ty chvíle poznávání. Co se mi ale líbilo, byl vývoj hlavní hrdinky Sawyer. Naopak proměna Isaaca mi nepřišla moc reálná a taková uspěchaná...

30.06.2022 4 z 5

Studie ohně Studie ohně Maria V. Snyder

Za mě docela průměr. V první polovině se dělo vyloženě velký nic a já se do čtení musela hodně nutit. Ta druhá půlka ale byla strhující a moc mě tam bavil Valek a celkově ta parta okolo hlavní hrdinky.

26.06.2022 3 z 5

V zajetí přísahy V zajetí přísahy Tanya Stewner

Tahle série je sice pro mladší čtenáře, ale mě to baví. Skvěle vymyšlený magický svět, fajn postavy a hezký styl psaní. Co mi ale trochu vadí je to, jak autorka neskutečně moc řeší ekologickou krizi na naší planetě a jak násilně to do svých knih cpe. Samozřejmě nepopírám, že se to nemá řešit, naopak, jenže autorka je v tom hrozně přísná a kritická... To, že do knihy pro děti 9+ napsala, že bychom se všichni měli stát vegany, abychom nemuseli živit krávy, je už trochu přes čáru. A 2. věc, která mě irituje je romantická linka. Na to, že hlavním hrdinům je 12 (pokuď se nemýlím :-)) tam je strašně moc líbání a plánování společné budoucnosti...

24.06.2022 4 z 5

Pátá vlna Pátá vlna Rick Yancey

Ke knize jsem se dostala díky skvělému filmu. Film se hodně držel knižní předlohy, ale musím říct, že některé scény v něm byly daleko emotivnější a akčnější. V knize se zase dozvíte více podrobností a lépe pochopíte celkovou situaci. Co se mi ale moc líbilo bylo členění knihy na části,které byly vyprávěny z pohledu jiné postavy, což mě hodně motivovalo ve čtení.
V sérii ale určitě budu pokračovat :-)

21.06.2022 4 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Tohle mi teda vážně sedlo. Skvělý hlavní hrdina, strhující příběh že kterého běhal mráz po zádech a boží styl psaní. Kniha je neskutečně čtivá a já se od ní nemohla odtrhnout. Musím co nejdřív sehnat další díly této výborné série.

20.06.2022 5 z 5

Srdcem proti zdi Srdcem proti zdi Mariana Zapata

Mariana Zapata prostě umí. Srdcem proti zdi je neskutečně originální a roztomilá záležitost. Ty 4 dny co jsem tuhle knihu četla jsem se usmívala jako měsíček na hnoji, těšila se na okamžik, kdy budu moct zase knihu otevřít a lepíkovala jako šílená. Aidena jsem si skoro hned zamilovala a Zac je taky miláček.

20.06.2022 4 z 5

Prokletý princ Prokletý princ Erin Watt

Tahle série je tak neskutečně úžasná Argentina! :-D
Konkrétně Prokletý princ je opravdu hodně žhavá kniha plná emocí. Co mi tady ale trochu vadilo, byly všudypřítomné rvačky. Všechny problémy se tady prostě vyřeší pěstmi...
Po dokonalém konci jsem natěšená na další díly!

13.06.2022 4 z 5

Příběh kouzelnictví Příběh kouzelnictví Chris Colfer

Kniha má celkem pomalý rozjezd a do čtení jsem se musela nutit... Pak je ale děj hodně akční a já se nemohla odtrhnout. Musím obdivovat autora, kolik problematických témat do knihy nenásilně nacpal a hodně se mi líbil Alchimický institut.
Pro mladší čtenáře skvělá série.

10.06.2022 4 z 5

Eliza a její nestvůry Eliza a její nestvůry Francesca Zappia

Příběh se mi vlastně celkem líbil, ale celkový dojem mi hodně zkazila anotace, která odhalí skoro celý děj knihy... Chtěla bych taky zmínit ilustrace, protože ty mě motivovaly ke čtení a bavily mě, i když jsem vlastně Elizině komiksu moc nerozumněla.

05.06.2022 4 z 5

Prach a popel Prach a popel Jenny Han

(SPOILER) No, mně tu knihu vlastně hodně zkazila ta fantasy linka. Myslím, že by to šlo vymyslet i bez ní a pak by mě to daleko víc bavilo. Hlavní hrdinky mě tady trošku štvaly, ale konec byl opravdu strhující.
Knihu hodnotím jako takový průměr, 3.75⭐

30.05.2022 3 z 5

An(n)a. An(n)a. Sára Báchorová

Tak tohle teda bylo hodně brutální. Ze začátku mě to moc nebavilo, ale pak to je teda docela síla. Aby si tohle mohl někdo dělat, musí být opravdu nemocný a i tahle kniha by mu mohla pomoct. Trochu teda ale nechápu, že nikdo z Annina okolí to nijak neřešil a nepomohl jí...

27.05.2022 4 z 5

Oheň a plamen Oheň a plamen Jenny Han

Já teda musím říct, že kniha je to trochu slabší než 1. díl, ale stejně mě to hodně bavilo. Za mě občas upadal děj a potřebovala bych tam trošičku víc akce, jako je v 1. díle. Chtěla bych ale pochválit to, jak se postupně rozkrývá dějová linka Mary. Už jsem neskutečně zvědavá na poslední díl.

26.05.2022 4 z 5

Oko za oko Oko za oko Jenny Han

Tohle bylo super! Kniha je neskutečně čtivá, nemohla jsem ji odložit a hodně jsem nad ní přemýšlela. Odkrývat minulost hlavních hrdinek mě hodně bavilo. Celkově námět s pomstou byl skvělý a já se už strašně těším na 2. díl.
Fakt pecka, velké doporučení:-)

23.05.2022 5 z 5

Ohnivá krev Ohnivá krev Elly Blake

Kniha má poměrně nudný začátek, takže jsem se vůbec nemohla začíst. Cca po 100 stránkách se ale děj rozjede a moc mě to bavilo. Zkoušky se mi moc líbily a i když jsem odhadla zvrat, tak mě to celkem bavilo.
Není to nic světoborného, pravděpodobně si to za chvíli už ani nebudu moc pamatovat, ale jako taková oddechovka super. 4,5/5⭐

20.05.2022 4 z 5

Chlapec, krtek, liška a kůň Chlapec, krtek, liška a kůň Charlie Mackesy

Motivující příběh, to jsem přesně potřebovala. V knize jsou NÁDHERNÉ ilustrace.

16.05.2022 4 z 5

Šťastné a krvavé Vánoce Šťastné a krvavé Vánoce Robin Stevens

Tohle bylo super. Zápletka mě sice napadla, ale vraha jsem neodhalila. Na této sérii se mi celkově moc líbí, jak se hlavní hrdinky posouvají. Doufám, že další díly budou přeloženy co nejdřív!

16.05.2022 5 z 5

Replika Replika Lauren Oliver

Za mě je Replika originální příběh, který ve vodách YA knih ještě nebyl, a to i díky svému zpracování, které mě neskutečně motivovalo ke čtení. Zápletku jsem sice do jisté míry odhalila, ale dojem to nezkazilo :-). Lyru i Gemmu jsem si moc oblíbila a jsem zvědavá na 2. díl, Kopii.
4,5/5⭐

12.05.2022 4 z 5

Dcéra zimy Dcéra zimy Vladimíra Šebová

Tohle. Bylo. Boží!
Původně jsem knihu nechtěla číst, protože slovanskou mytologii moc nemusím, ale pak se mi naskytla příležitost a já neodolala. A udělala jsem dobře!
Příběh neskutečně utíká a všechno tam má své místo. Každá maličkost se ukáže jako strašně důležitá. Hlavní hrdinky Moranu a Vesnu jsem si moc oblíbila. Moranu pro její vychytralost a houževnatost a Vesnu díky jejímu čistému srdci a roztomilosti.
Zatím nejlepší kniha, kterou jsem letos četla, velké doporučení.

03.05.2022 5 z 5

Mrtví v Badger’s Drift Mrtví v Badger’s Drift Caroline Graham

Seriál mám opravdu moc ráda a nepodívat se na knižní předlohu by byl prostě hřích. Jenže mě to trošičku zklamalo. Děj pomalu utíkal a ztrácela jsem se v kvantech postavách. Chtěla bych ale zmínit anglický humor, protože ten v této knize najdete úplně jako z učebnice a moc mě bavil. Díky knize jsem se dozvěděla daleko více informací o detektivech, což se mi taky moc líbilo a oceňuji to.
3,5/5⭐

02.05.2022 3 z 5