Fortuna7 Online Fortuna7 komentáře u knih

Hra o trůny #1 (komiks) Hra o trůny #1 (komiks) Daniel Abraham

Neskutečně propracovaný grafický román. Viděla jsem pouze seriál, takže nemůžu hodnotit, jak věrná adaptace to je, ale bavilo mě to a vizuálně to je opravdu úžasné. A co se mi opravdu hodně líbilo, bylo zpracování železného trůnu.

16.10.2022 5 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Odvracená tvář lásky rozhodně předává poselství, o tom žádná. Mně ale přišlo, že vztah mezi Tate a Milesem se většinu knihy moc nehnul z místa, asi bych tam potřebovala více bodů zlomu. Reakce Tate mi někdy přišly úplně nelogické a celkově mi jako hrdinka moc nesedla. Co se mi ale fakt neskutečně líbilo, byla linka Milese z minulosti, prožívala jsem ty emoce a nemohla jsem se toho nabažit. Vlastně by mi daleko víc vyhovovalo, kdyby příběh vyprávěl Miles.
Pro mě je docela těžké knihu knihu ohodnotit, protože to poselství, co předává, je neskutečně důležité, ale jiné autorčiny knihy se mi více líbily díky samotnému příběhu. 3,75⭐

12.10.2022 4 z 5

Temná kněžka Temná kněžka Margaret Rogerson

Kouzla rodu Thornů mě zklamaly, a tak jsem se Vespertiny trochu obávala... To bylo ale úplně zbytečné, protože mě to fakt chytlo! Originální fantasy svět, výborné dialogy mezi hlavní hrdinkou a přízrakem a akcí nadupaný příběh. Na začátku mi autorčin styl přišel lehce strohý, ale to se během čtení vylepšilo.
Konečně jsem autorce přišla na chuť a jsem zvědavá na další její knihy.
4,5/5⭐

08.10.2022 4 z 5

Skrýš v lese Skrýš v lese Maureen Johnson

Maureen Johnsonová je prostě výborná autorka a já jsem opravdu moc ráda, že její knihy vycházejí i tady u nás.
Tentokrát Stevie řešila případ z letního kempu. Stejně jako Křiváci příběh neskutečně utíkal i když konec mi teda přišel trochu uspěchaný. Vraha jsem absolutně netrefila a rozluštění samotného případu se mi moc líbilo.
Doufám, že autorka co nejdřív napíše pokračování!
4,5/5⭐

08.10.2022 4 z 5

Cesta za štěstím Cesta za štěstím Jenn Bennett

Autorku mám ráda, ale tohle mě bohužel dost zklamalo. Vůbec jsem se nedokázala do postav vžít a vztah jsem jim vlastně vůbec nevěřila a celkově mi přišlo, že snad i chyběla zápletka... Za ohodnocení stojí krásná obálka, suprový nápad s focením cedulí a vedlejší postavy. Doufám, že další autorčiny knihy mě už takhle nezklamou.

01.10.2022 3 z 5

Nick a Charlie Nick a Charlie Alice Oseman

Další super roztomiloučká novelka. Zápletka mě bavila, do postav jsem vžila snad ještě víc než v komiksech a už se neskutečně moc těším na další knihy ze série.

25.09.2022 5 z 5

Poslední song Poslední song Nicole Böhm

Krásná oddechová kniha plná romantiky, hudby a New Yorku. Příběh byl přirozený a moc se mi líbilo prostředí konzervatoře. Za pochvalu také stojí překladatelka, která zachovala texty písní v angličtině, což mě potěšilo. Samotná chemie mezi hlavními hrdiny je roztomilá a hlavně jejich dialogy v kavárně mě moc bavily. Styl autorky mě zaujal a doufám, že vyjdou další díly z této série.

24.09.2022 4 z 5

Maus – Souborné vydání Maus – Souborné vydání Art Spiegelman

Velmi originální zpracování tématu holocaustu. Moc se mi líbilo, že každý národ byl vlastně jiné zvíře, to mě fakt bavilo a oceňuji autorovu kreativitu.

23.09.2022 4 z 5

Kostičas Kostičas Samantha Shannon

Tahle série má potenciál to nepopírám, ale je na tom hodně vidět, že je to prvotina od mladé autorky. Když jsem knihu začala číst, tak jsem byla neskutečně zmatená, protože autorka na vás vychrlí strašně moc postav a názvů, které si jsou strašně podobné. Postupem času ale většinu pochopíte a příběh vás strhne. Chtěla bych pochválit romantickou linku a postavy, to knize dodávalo šťávu. V zápletce nenajdete nic světoborného, je to prostě už starší fantasy, ale jinak je svět a magický systém celkem originální. Na pokračování jsem celkem zvědavá a musím se do něj vrhnout co nejdřív, jinak to všechno zapomenu :-).

20.09.2022 3 z 5

Boty - Ikony světového stylu Boty - Ikony světového stylu Caroline Cox

Zajímavá kniha se spoustou informací, ale občas mi přišlo, že některé typy bot jsem už viděla několikrát... Doporučuji pro čtenáře, kteří se o módu zajímají a mají i nějaký přehled.

20.09.2022 4 z 5

Po stopách Jacka Rozparovače Po stopách Jacka Rozparovače Kerri Maniscalco

Páni, tak tohle mě neskutečně bavilo. Silná hlavní hrdinka, zábavná romantika a spousta zajímavých informací. Styl psaní mi okamžitě sedl a já nemohla přestat číst. Autorka měla skvělý nápad, takto přepsat případ Jacka Rozparovače do YA podoby. Já osobně bych tam uvítala trochu víc podezřelých, protože samotného Rozparovače jsem bohužel odhalila skoro ihned. I tak se ale moc těším na pokračování :-).

11.09.2022 5 z 5

Případ zlověstných kytic Případ zlověstných kytic Nancy Springer

Další super díl z této série. Kraťoučká detektivní jednohubku plná skvělých dedukcí. Mám ráda hlavní hrdinku, líbí se mi popis prostředí a těším se na pokračování.

10.09.2022 5 z 5

Sadie Sadie Courtney Summers

Takový průměr, neurazí nenadchne. Anotace zněla zajímavě, ale příběh samotný mi už přišel nudný a hodně chtěný. Zpracování 2 vypravěčů se mi líbilo a obálka je úžasná. Autorka má zajímavý styl, ale jinak mi to opravdu moc nesedlo a linka Sadie mi přišla trochu nelogická...

05.09.2022 2 z 5

Jeden rok Jeden rok Eleanor Corvin (p)

Sakra ta dokonalá romantická linka! Většinu čtení jsem měla motýlky v břiše a hlavním hrdinům jsem sežrala úplně všechno. Hlavní hrdinka Ema je skvělá. Má sarkastický smysl pro humor a u těch hlášek jsem se někdy mohla potrhat smíchy. Zároveň je ale odvážná a své přátele klade na 1. místo. Autorka má příjemný styl psaní a moc bych si od ní chtěla přečíst něco dalšího. Originální fantasy svět a i když se mi na začátku pletly postavy a konec mi přišel trochu uspěchaný, tak opravdu moc doporučuji:-).

03.09.2022 5 z 5

Tvůj Lookbook: průvodce světem módy Tvůj Lookbook: průvodce světem módy Maud Gabrielson

Jestli se chcete začít zajímat o módu, tak tohle je pro vás to pravé. Najdete zde spoustu základních informací ale i tipů. Já už se ale ve světě stylu docela vyznám, takže jsem tam nenašla tolik novinek jako v jiných knihách...

31.08.2022 4 z 5

Kopie Kopie Lauren Oliver

Velice dobré zakončení této distopické série. Musím ale říct, že mě to do děje nevtáhlo tolik jako 1. díl a docela mi trvalo se začíst. Formát knihy je prostě skvělý a moc se mi líbí styl psaní autorky. Moc mě nebavila linka Lyry, ale Gemma a její příběh mě naopak strašně bavil.

30.08.2022 4 z 5

Teorie vraždy Teorie vraždy Andrew Mayne

Mě tahle série prostě neskutečně baví! Hlavní hrdina Theo Cray mi během čtení přirostl k srdci, no a konec byl sice trochu uspěchaný ale jinak naprosto boží. Hodně nutně potřebuju další díl. Jestli jste nad touto geniální sérií váhali, tak je to škoda, protože tohle je povinnost!

29.08.2022 4 z 5

Princezna Kate a její styl Princezna Kate a její styl Caroline Jones

Skvělá kniha plná spousty zajímavostí, nádherných šatů a důležitých tipů. Myslím, že tuto knihu si ještě někdy prolistuju :-).

26.08.2022 5 z 5

Monarchové Monarchové Kass Morgan

Tahle série je pro mě opravdu velkým překvapením. I v tomto díle jsem dostala skvělou dávku magie, přátelství a odvahy. Všechny postavy mi sedly a chtěla bych zmínit výborně napsaný konec. První polovina se ale trochu vlekla a já se do čtení nemohla pořádně dostat. Nevím jestli to bylo překladem nebo ne, ale občas mi přišlo, jako by nějaká informace prostě vypadla...

24.08.2022 4 z 5

Potrhaná křídla Potrhaná křídla Ruta Sepetys

No tak tohle bylo teda hodně velké zklamání. Rutu Sepetys mám hodně ráda, ale tohle snad nemohla napsat. Do čtení jsem se musela nutit, ze začátku se mi pletly postavy, ale hlavně mi na žádné postavě nezáleželo... Přišlo mi, že příběh neměl žádné grády a najednou prostě skončil. Některé věci ani nebyly pořádně vyřešené a stejně byl najednou konec. Líbila se mi ale atmosféra a psychologie hlavní hrdinky, jinak fakt těžký podprůměr, bohužel.

20.08.2022 2 z 5