Fortuna7 Online Fortuna7 komentáře u knih

Palác lží Palác lží Erin Watt

Bohužel pro mě celkem zklamání :-(
Do knihy jsem se absolutně nemohla začíst, nic moc se tam nedělo a dokonce mě ani moc nezaujala romantická linka... Kniha mě vlastně bavila pouze tehdy, když se příběh odehrával ve škole.

27.12.2022 3 z 5

Jeden z nás lže Jeden z nás lže Karen M. McManus

Určitě to je zatím nejlepší kniha od autorky, kterou jsem četla, ale mně prostě nesedí její styl psaní. Vždycky mám problém se do jejích knih začíst a hlavně mi přijde, že v knize je skvělý zvrat a pak se tam nic moc neděje až do dalšího zvratu. Přišlo mi, že ve většině knihy chyběla i nějaká akce, neprobíhalo skoro žádné vyšetřování a k rozuzlení celého příběhu se postavy dostaly tak trochu náhodou... Konec mě ale vcelku překvapil.

20.12.2022 4 z 5

Vánoční prázdniny Vánoční prázdniny Tracy Andreen

Celkem originální vánoční romantický příběh, ale už jsem četla i lepší. Cením si ale toho, že kniha je na knihu s vánoční tématikou docela dlouhá a že se zde řeší i závažnější témata, která jsou i (poměrně) logicky vyřešená. Na konci bych ale určitě ještě ocenila epilog, ten mi opravdu chyběl :-).

19.12.2022 3 z 5

Temné královny Fennbirnu Temné královny Fennbirnu Kendare Blake

První novela mě bavila daleko víc než ta druhá. Hlavně jsem se tam dozvěděla podrobnosti o dětství mých oblíbených postav. Opravdu hodně ráda jsem se vrátila do propracovaného světa Fennbirnu a doufám, že autorka napíše nějakou další fantasy sérii :-).

13.12.2022 4 z 5

Rod nebes a dechu Rod nebes a dechu Sarah J. Maas

Panebože, já nemá slov, tohle bylo neskutečné! U konce jsem prodělala asi tak 6x zástavu srdce, ale stálo to za to, protože ta poslední strana?! Wow, Maas je prostě YA královna a je jedna z mála autorek, která má vždycky lepší 2. díl ze série.

Já jsem z 1. dílu série nebyla úplně odvařená, ale tímto pokračováním mě autorka opravdu dostala. Stránky mi mizely pod rukama, absolutně jsem si zamilovala nové postavy a jejich osudy, no a všechny ty romantické linky byly třešničkou na dortu. Neskutečně se mi líbilo zapojení Daniky do příběhu a celkově to pátrání v knize je úžasné. No a o těch zvratech se snad ani nemusím zmiňovat, prostě pecka!

Nutně potřebuju pokračování, doufám, že se ho dočkáme co nejdřív :-).

10.12.2022 5 z 5

Tak z tohohle jsem nadšená, opravdu! Zjistila jsem, jak může být národní obrození zajímavé, a to mě to ve škole i celkem bavilo :-). Autorka má neskutečně dobře sepsané souvislosti, kniha se čte úplně sama a vizuální stránka je taky skvělá.
Doporučuji, doufám, že se dočkáme dalšího dílu :-).

30.11.2022 5 z 5

Podivný případ doktora Jekylla a pana Hyda (navíc 2 povídky) Podivný případ doktora Jekylla a pana Hyda (navíc 2 povídky) Robert Louis Stevenson

Originální klasika s dobře popsanou atmosférou a čtivou zápletkou. Úplný top to pro mě ale není, konec mi přišel lehce zmatený a mohl by být klidně delší :-).

28.11.2022 4 z 5

Vidořád Vidořád Samantha Shannon

Četlo se to pomalu ale stálo to za to. Autorka vystavěla opravdu neskutečně propracovaný svět a já jsem ráda, že jsem sérii po 1. díle, kde jsem byla hodně zmatená, nevzdala. První polovina mě moc nebavila, ale ta druhá byla vážně skvělá. Úžasná zápletka, hodně mě bavila hlavní hrdinka a celkově má autorka skvěle zpracované postavy. Za zmínku rozhodně stojí i atmosféra Londýna.
Pokračováním jsem opravdu příjemně překvapená a těším se na další díly.

25.11.2022 4 z 5

Magie havranů Magie havranů Margaret Rogerson

Taková hodně průměrná YA fantasy, která mě nalákala svou anotací. Přišlo mi, že tady vlastně nebylo nic moc originálního, a to jak z fantasy světa tak v postavách. To, že v knize bude víceméně chybět romantický vývoj jsem věděla, ale že až tak... Když už jsem u romantické linky, tak mě docela pobavilo, že autorka v zmiňuje některou ze svých kamarádek, která knihu označila za ,,vlhkou". Ehh... To fakt asi ne.
Beru na vědomí, že to je autorčina prvotina a na to, to vlastně není tak špatné.

17.11.2022 3 z 5

Zachraň nás Zachraň nás Mona Kasten

Nádherné zakončení neskutečně povedené série. Úžasné prostředí, zábavné postavy a roztomilé romantické linky. Autorka si obzvlášt skvělé poradila u romantické linky mladší sestry hlavní hrdinky, Ember. Konec se mi moc líbil a dopadlo to vlastně přesně tak, jak jsem si myslela a jak jsem chtěla :-).
Celou sérii moc doporučuji, úplně nejlepší byl 1. díl.

13.11.2022 4 z 5

Zachraň se Zachraň se Mona Kasten

Skvělé pokračování už tak úžasné série. Postavy jsem si oblíbila snad ještě víc a hodně mě bavila linka Lýdie. Někdy jsem byla malinko zmatená, když byl příběh z pohledu někoho jiného, ale to je spíš můj problém :-). Hned jdu rozečíst poslední díl.

12.11.2022 5 z 5

Zachraň mě Zachraň mě Mona Kasten

Páni, tohle bylo nádherné! Už od 1. stránky jsem věděla, že hlavní hrdinka je moje spřízněná duše. Ruby je asi tak stejně systematická jako já, takže jsem se v ní viděla, no a James je naprostý miláček. Tato kniha mě bavila mnohem víc než autorčina předchozí série Znovu a co nejdřív se musím vrhnout na pokračování.

02.11.2022 5 z 5

Temný vzorec Temný vzorec Andrew Mayne

Ze začátku jsem měla problém se začíst. Nic moc se nedělo a Theo se furt jenom litoval... Pak mě ale případ opravdu strhl, čtení mě moc bavilo a hlavně to bylo originální. Jenže konec mě celkem zklamal. Theovo chování jsem nechápala, štvalo mě, jak se choval ke svým blízkým a celkově byl závěr hodně uspěchaný.
Jestli jsem to dobře pochopila, tak tohle by měl být závěrečný díl, ale já bych tedy rozhodně pokračování potřebovala.

30.10.2022 3 z 5

Netvoři a krásky Netvoři a krásky Soman Chainani

Velice čtivá retellingová sbírka u které jsem si krásně zavzpomínala na dětství. Některé příběhy se mi opravdu moc líbily (Petr Pan, Sněhurka, Červená Karkulka, Jeníček a Mařenka, Kráska a zvíře), ty byly opravdu výborné a nadchly mě. Ty zbylé byly takové, no, jako vlastně dobré, ale neřekla jsem si WOW.
Já to ale i přesto mohu doporučit :-).

29.10.2022 4 z 5

Hra o trůny #4 (komiks) Hra o trůny #4 (komiks) Daniel Abraham

Skvělé zakončení grafického zpracování 1. dílu Hry o trůny. Akorát bych nutně potřebovala pokračování :-).

26.10.2022 5 z 5

Musím tě zradit Musím tě zradit Ruta Sepetys

Ruta Sepetys nezklamala.
Musím tě zradit je kniha, která se odehrává v komunistickém Rumunsku v revolučním roce 1989. Kniha má neskutečnou atmosféru, při čtení mi běhal mráz po zádech a málem jsem i brečela nad tou nespravedlností, kterou zde autorka odkrývá. Chápala jsem chování všech postav, tu osamělost, když nemohli věřit ani vlastní rodině. Do hlavního hrdiny jsem se doslova vžila. O revoluci v Rumunsku jsem nic nevěděla a jsem vděčná autorce, že mi takhle dokázala otevřít oči. Mám obrovský respekt k rumunském národu, protože oni rozhodně nezažili "samet", ba naopak.
Nemám slov. Přečtěte si to a pochopíte.

25.10.2022 4 z 5

Hra o trůny #3 (komiks) Hra o trůny #3 (komiks) Daniel Abraham

Mě to komiksové zpracování prostě neskutečně líbí. Příběh mě okamžitě vtáhl, odvedená práce je úžasná a já se jdu pustit do pokračování :-).

23.10.2022 5 z 5

Přízraky noci Přízraky noci Kateřina Ševčíková

Přízraky noci jsou lehce nadprůměrná kniha plná mytologie. Najdeme zde zajímavý námět podobný Šesti vranám, ale mně tam prostě něco chybělo. První polovina mi přišla hlavně o seznamování se světem a s postavam, což je v pohodě, ale pak se už najednou odehrávala závěrečná bitva. Vlastně by mi vůbec nevadilo, kdyby kniha byla delší...
Musím ale říct, že posledních cca 100 stran bylo fakt skvělých a já se nemohla odtrhnout.

23.10.2022 3 z 5

Hra o trůny #2 (komiks) Hra o trůny #2 (komiks) Daniel Abraham

Skvělé pokračování tohoto komiksového zpracování. Neskutečně si vážím té práce a času, co do toho tým autorů a ilustrátorů investuje, protože takto pečlivé ilustrace jsem snad ještě neviděla. Okamžitě se vrhám na další díl.

20.10.2022 5 z 5

Chvíle před koncem Chvíle před koncem Lauren Oliver

Zajímavá a velice čtivá kniha. V YA už ale mám opravdu něco načtené, takže jsem nebyl zase až tak odvařná, a musím knihu hodnotit 4 hvězdičkami. Mě osobně bavilo číst příběh z pohledu "šikanátorek", což bylo nezvyklé, a to, jak se hlavní postava postupně psychicky posouvala bylo fakt zajímavé. Kolikrát jsem i zapomněla, že to ona vlastně byla ta zlá. Autorka má skvělý styl psaní, vtáhne vás do děje a vy nutně potřebujete zjistit, co se bude dít dál.

19.10.2022 4 z 5