Fortuna7 Fortuna7 komentáře u knih

Dokonalé léto Dokonalé léto Kasie West

Taková průměrná letní oddechovka. Moc se mi líbilo prostředí kempu, ale chování postav mě občas pěkně vytáčelo a přišlo mi až jako nelogické a hodně chtěné. Chtěla bych ale zmínit konec, ten byl moc roztomilý a už se těším na další "Westovky".

20.08.2022 3 z 5

Všechno, úplně všechno Všechno, úplně všechno Nicola Yoon

Krása. Jednoduše krása. Nejprve bych chtěla pochválit čtivost knihy, za což můžou krátké kapitoly a ilustrace a já měla knihu přečtenou jedním dechem. Dále musím zmínit postavy, které mi přirostly k srdci a během děje se hodně posunuly. Opravdu nádherná kniha a já si dokonce myslím, že jedna z nejlepších za tento rok.

15.08.2022 5 z 5

Dva tajemství neudrží Dva tajemství neudrží Karen M. McManus

Já jsem bohužel dost zklamaná. Anotace zněla zajímavě, ale přišlo mi, že toho strašně moc odhalila. K postavám jsem si nevytvořila žádný vztah, byly mi vlastně úplně jedno a často se mi pletly, protože jich je v knize šíleně moc... Konec byl uspěchaný a celkově takový nemastný neslaný, vlastně jsem nepostřehla žádné vyvrcholení knihy. Za mě naprostý průměr a celkově mě zatím autorka moc neoslovila.

14.08.2022 3 z 5

Móda - Kompletní obrazový průvodce světem stylu Móda - Kompletní obrazový průvodce světem stylu Karen Homer

Výborná kniha, která vám předá jak základní informace o stylech, trendech, legendách a historii módy, tak i bizarní zajímavosti. Krásné zpracování jen přidává na čtivosti. Doporučuji a opravdu moc se těším na další autorčiny knihy, které se chystají :-)

10.08.2022 5 z 5

Snít znovu Snít znovu Mona Kasten

Podle mě této knize hrozně uškodilo to, že neměla 2 vypravěče. Jude pro mě prostě byla úplně cizí osobou a kdybych mohla číst i kapitoly z pohledu Blakea, byla bych mnohem začtenější a knize by to dodalo šmrnc. No a musím teda říct, že konec mi přišel vyloženě odfláknutý. Snad nejslabší díl ze série...

10.08.2022 3 z 5

Bronzová medaile Bronzová medaile Michaela Schmiedlová

Krásná romantická oddechovka ze sportovního (a hlavně mého milovaného krasobruslařského) prostředí, ve které se ale vyskytne i nějaké to závažnější téma. Postavy byly fajn, ale občas mě teda dost vytáčelo chování hlavní hrdinky, která byla schopná změnit názor během vteřiny... Někdy mi přišel děj až jako nereálný, ale co už, je to romantika:-D. Samozřejmě ale beru v potaz i to, že kniha je autorčina prvotina, takže mohu něco i odpustit :-).

07.08.2022 5 z 5

Doufat znovu Doufat znovu Mona Kasten

Pro mě obrovské překvapení, rozhodně nejlepší kniha této série. Srdcervoucí příběh o vyrovnávání se s minulostí a zakázanou láskou. Romantická linka mi neskutečně sedla moc jsem si oblíbila hlavní postavy. Tahle kniha se zabývá hned několika závažnými tématy a autorka se za to zaslouží můj obdiv.

05.08.2022 5 z 5

Vévoda a já Vévoda a já Julia Quinn

Sakra tohle bylo tak neskutečně rozkošné! Styl psaní autorky mi okamžitě sedl, zamilovala jsem si všechny postavy a co vám budu povídat, rodina Bridgertonových je dokonalá. Už se těším na další díly a konečně se budu moct podívat na seriál, který jsem tak dlouho odkládal kvůli knižní předloze.

02.08.2022 5 z 5

Nebe ze zlata Nebe ze zlata Laura Wood

Tato kniha má nádhernou atmosféru 30. let 20. století. Mně tady ale chybělo trochu akce. Je zde sice spousta večírků, postavy nejsou ploché a hlavní hrdinka najde samu sebe, ale ta akce mi tam prostě trochu chyběla... Jinak fajn oddechovka na léto :-).

31.07.2022 4 z 5

Říše upíra Říše upíra Jay Kristoff

Tak tohle bylo pořádně krvavé a poctivé fantasy, jaké jsem už dlouho nečetla!
Kniha je vyprávěná ve dvou časových osách, což mi neskutečně vyhovovalo, protože jsem se díky tomu více sblížila s postavami a stránky mi ubíhaly pod rukama. Hlavní hrdina Gabriel de León mi opravdu sedl, a to díky jeho kritickému pohledu na svět, sarkasmu, no a ty jeho hlášky! Pecka. Když už jsem u postav, tak mě strašně moc bavila Popelobijka. Ano, je to sice meč, ale je prostě k sežrání. Třešničkou na dortu byly ilustrace. Ty nádherně doplňují příběh a jsou to opravdu mistrovská díla.
Nutně potřebuju pokračování!
Za výhru knihy v soutěži bych chtěla moc poděkovat nakladatelství CooBoo.

29.07.2022 5 z 5

Královna rebelů Královna rebelů Lynette Noni

Tahle kniha se hrozně fajn čte, autorka má krásný styl psaní, který je neskutečně čtivý. Mně tady ale chybělo trochu akce. Hodně se mi líbily postavy, romantická linka a celkově netradiční prostředí věznice. Většinu zvratů jsem sice odhadla, ale jako ta poslední strana?! Hodně boží, nutně potřebuju další díl.

21.07.2022 4 z 5

Krysař z Hamelnu / The Pied Piper of Hamelin Krysař z Hamelnu / The Pied Piper of Hamelin Robert Browning

Nádherný překlad, úžasné ilustrace a nesmrtelný příběh. Doporučuji.

17.07.2022 4 z 5

Krásky Krásky Dhonielle Clayton

Tahle kniha mě okouzlila, a to svým originálním světem a výbornými postavami. Autorka měla geniální nápad a ukazuje, jak jednoduché je spadnout do posedlosti. Lituju, že mi tahle kniha ležela 2 roky v knihovně a nutně bych potřebovala další díl.

15.07.2022 5 z 5

Polibek na Mykonu Polibek na Mykonu Catherine Rider

Taková roztomilá oddechovka, ze které na vás dýchne řecká atmosféra. Není to nic světoborného, ale jako kniha na léto k vodě ideál... Děj mi občas přišel trochu uspěchaný, ale to se dá odpustit.

14.07.2022 4 z 5

Hračkář Hračkář Andrew Mayne

Sakra, tahle série je tak neskutečně návyková! Hračkář je neskutečně čtivá kniha a hlavní hrdina Theo Cray je prostě boží. Co nejdřív se musím dostat k dalšímu dílu.

12.07.2022 5 z 5

Druhá šance pro Zoe Druhá šance pro Zoe Michaela Schmiedlová

K této knize jsem se dostala už minulý rok, a to díky betačtenářství, které mi sama autorka nabídla.
Neměla jsem vůbec žádná očekávání, ale dostala jsem velice milý příběh a krásnou oddechovou jednohubku.
Jsem moc ráda, že jsem se mohla alespoň malinko podílet na vzniku této knihy a moc děkuji autorce za možnost číst Druhou šanci pro Zoe s předstihem :-).

12.07.2022 4 z 5

Co nevíš Co nevíš JoAnn Chaney

Za mě teda hodně slabé... Do čtení jsem se musela nutit, nesedl mi styl psaní a s postavami jsem se vůbec nezžila. Jediné co knihu trochu pozvedlo byl konec. Ten byl sice uspěchaný, ale akční.

12.07.2022 2 z 5

Piruety Piruety Tillie Walden

Velice povedený komiksový životopis mladé krasobruslařky plný emocí. Autorka zde nádherně popsala svůj život úspěšné sportovkyně, a to, jak je vlastně těžké s něčím zkončit, když vás osobně to už nenaplňuje, ale jste v tom dobří.

12.07.2022 5 z 5

Naše zakázané vášně Naše zakázané vášně Chloe Gong

Už dlouho mě žádná kniha tak moc nestrhla a nenapínala jako tahle! Od začátku do konce mě děj bavil a já si knihu musela dávkovat, abych ji hned nepřečetla celou. Autorka má nádherný styl psaní a díky skvělé atmosféře jsem měla pocit, že sama jsem v Šanghaji a prožívám příběh spolu s hrdiny. Když už jsem u postav, tak ty byly taky dokonalé. Julliet, Roma i jejich přátelé z gengů se během příběhu hodně posunuli a já si je všechny moc oblíbila.
Kniha je retelling na Romea a Julii a musím říct, že to byl skvělý nápad. Autorka se úplně nedrží původního díla, ale kdykoliv jsem našla nějakou podobu, tak mě to hodně potěšilo.
O této knize bych dokázala mluvit hodiny a já vám ji šíleně moc doporučuji.

07.07.2022 5 z 5

Temná krev Temná krev Elly Blake

Docela dobrý závěr série. Občas mi přišlo, že se v knize vyskytovaly hluché části, kde se děj opakoval a já se nudila... Romantická linka se mi ale celkem líbila. Za mě celkově série neurazí, ale ani nenadchne...

05.07.2022 3 z 5