Fortuna7 Fortuna7 komentáře u knih

Pozlacené Pozlacené Namina Forna

Za mě velké překvapení. Kniha je docela podobná s Prokletým rokem, ale mě tahle témata hodně baví, takže jsem nadšená :-). Kniha je čtivá, děj plyne a moc se mi líbilo prostředí a hrdinové. Konec je trochu uspěchaný a možná i takový přehnaný, ale to se dá odpustit :-).

01.05.2022 5 z 5

Rozetmění Rozetmění Jay Kristoff

Úžasné zakončení série.
Miluju ten přisprostlý styl psaní, hlavní hrdinku a tu skvělou partu lidí okolo ní a je mi líto, že se s tímhle světem musím rozloučit.
Rozuzlení s temnými mě překvapilo a konec mě i dojal.
Tuhle sérii můžu prostě jenom doporučovat!

27.04.2022 4 z 5

Spáčka a vřeteno Spáčka a vřeteno Neil Gaiman

Pointa mě pobavila a po vizuální stránce je kniha dokonalá. Příjemné hodinové čtení.

20.04.2022 4 z 5

Laskavý jed Laskavý jed Natalie Mae

Ze začátku mě to hodně bavilo, přišlo mi to originální a rychle se to četlo. Jenže pak se děj začal táhnout a chtělo by to proškrtat. Konec byl ale zajímavý a já jsem zvědavá na další díly.

19.04.2022 3 z 5

Prázdné sliby Prázdné sliby Lexi Ryan

Tahle kniha je taková velká směska spousty jiných YA fantasy knih, ale mě to prostě strašně bavilo. Zvraty, úžasný romantický trojúhelník (už dlouho jsem nečetla knihu s takhle dobrým trojúhelníkem) a skvělé postavy. Hlavní hrdinka Brie mi přirostla k srdci a prožívala jsem celý příběh s ní.
Doufám, že už brzy vyjdou další díly, protože tohle je návykové :-D.

15.04.2022 5 z 5

Dobrodruhům Dobrodruhům Tereza Ramba

Velice zajímavý cestopis se svérázným způsobem psaní, a to mě na tom bavilo. Občas jsem se trochu neorientovala ve vyprávění, ale poradila jsem si. Hezké fotky, skvělé postřehy a super čtení.

14.04.2022 4 z 5

Dobrý proti severáku Dobrý proti severáku Daniel Glattauer

Kniha má skvělé grafické zpracování v podobě e-mailů, což neskutečně pomáhá čtivosti. Jediné co mi vadilo je reagování hlavních hrdinů. Emmi i Leo mě občas strašně moc štvali a měla jsem je chuť proplesknout. Konec mě překvapil, takže jsem ráda, že je napsaný další díl.

06.04.2022 4 z 5

Ledová krev Ledová krev Elly Blake

Tohle je taková ta starší klasická YA fantasy. Styl psaní je hodně jednoduchý, hlavní hrdinka zjistí, že je vyvolená a podobně. Viděla jsem zde velkou podobu s Rudou královnou, ale i tak se mi příběh celkem líbil a dám šanci i dalším dílům.

03.04.2022 3 z 5

Můj první tanec Můj první tanec Nicola Yoon

Krásná, dojemná a oddechová kniha. Hodně mi vyhovovaly krátké kapitoly. Nápad s vidinami je super, ještě to tady nebylo.
Jak je u Yoon zvykem, řeší se zde vážnější témata a v Mém prvním tanci to bylo obzvlášť bolavé. Hlavní hrdinové jsou super, taneční prostředí se mi taky moc líbilo a ještě pochválím skvělé vedlejší postavy.

03.04.2022 4 z 5

Zámek v oblacích Zámek v oblacích Kerstin Gier

Další skvělý příběh od Kerstin Gier, ona prostě umí psát.
Chtěla bych zmínit skvělé prostředí (do takového hotelu bych jednou chtěla), skvělé postavy a super zápletku. Sice jsem ,,zločince" odhalila, ale stejně mě to hodně bavilo.

28.03.2022 5 z 5

Bohové a monstra Bohové a monstra Shelby Mahurin

Sakra, tohle bylo ale tak špatný. Čekala jsem epické zakončení dobré fantasy série a dostala jsem naprostou průměrnost, spíš podprůměrnost...
Tato série má klesající kvalitu. První díl mě bavil a měl šmrnc, druhý díl byl vycpávkový, ale aspoň měl zápletku a nějaký cíl, ale tohle? Děj byl stále na stejné úrovni, nebylo tady moc akce a pak se to najednou celé tak nějak spatlalo dohromady a byla z toho závěrečná (poměrně odfláknutá) bitva. U romantické linky mi přišlo, že autorka už prostě nevěděla jak dál, a tak to prostě vyřešila úplně prapodivnou variantou...
Jediná věc, která tuto knihu alespoň trochu zachránila je Lou. Její smysl pro humor mě strašně moc bavil a opravdu jsem si ji oblíbila.

24.03.2022 2 z 5

To není můj problém To není můj problém Ciara Smyth

Kniha má super nápad, ale mně přišel trošičku nevyužitý...
Kniha se věnuje spoustě problémům dnešní doby, což bych chtěla moc pochválit, protože autorka to podala opravdu dobře. Věc, která mi ale na knize hodně vadila je chování hlavní hrdinky. Já vím, že měla těžký život, ale myslím, že nemusela kašlat úplně na všechno...

20.03.2022 4 z 5

Letní noci Letní noci Nofreeusernames (p)

Další kniha od Oly, která vás vtáhne do děje a vy ji můžete odložit teprve tehdy, když dočtete poslední větu. Celá kniha je protkaná Pomádou, což se mi moc líbilo. Občas mi přišlo chování hlavní hrdinky trochu nelogické, ale vzhledem k tomu co si prožila to dává smysl. Chtěla bych pochválit vážná témata v knize. Sice jsem o nich věděla, ale nečekala jsem, že se s tím Ola tak dobře popasuje. No a nakonec samozřejmě grafické zpracování knihy - úžasné.

Neviditelný život Addie LaRue Neviditelný život Addie LaRue Victoria Schwab

Krásná kniha od které jsem ale čekala trochu víc. Autorka má nádherný styl psaní, umí vám popsat všechny pocity, takže máte dojem, že se s postavami osobně znáte. Co bych obzvlášť chtěla vyzdvihnout je, jak je kniha protkaná dějinami a uměním. Hlavně se mě dotkl konec knihy, ten je opravdu geniální :-).

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Ach, jak já mám tento příběh ráda. Srdíčko mi vždycky zaplesá, a to u každého zpracování. Doporučuji :-)

11.03.2022 5 z 5

Dvůr stříbrných plamenů Dvůr stříbrných plamenů Sarah J. Maas

Neskutečně čtivá kniha. Sarah J. Maas je prostě královna fantasy a tady to jenom potvrdila.
Ne že bych Nestu v předchozích knihách nenáviděla, prostě byla ze tří sester ta nejtvrdší. V této knize jsem ale pochopila, jak vlastně přemýšlí a oblíbila si tu její houževnatost.
Chtěla bych hlavně pochválit vývoj hlavní hrdinky Nesty. Od autorky jsem zatím nečetla lépe popsanou psychiku než zde u Nesty.
Romantická linka se mi taky moc líbila, ale možná tam bylo už trochu moc sexu...
Moc moc doporučuji a nutně potřebuju další knihy od autorky!

04.03.2022 5 z 5

Vláda vlků Vláda vlků Leigh Bardugo

Proboha, mě tak strašně moc vytáčí ten gigantický formát knihy! Velké stránky, malá písmenka... Radši bych četla knihu, která má 800 stran, a ne 500 stránkovou giga bichli, kterou když držím, tak spíš posiluju než čtu...

Cca první polovina mě absolutně nebavila a musela jsem se do čtení nutit. Hodně mě ale bavila linka Niny, ta zachraňovala celou knihu a i díky tomu dávám 3⭐. Pak celý příběh trochu zachránil konec. Ten se mi líbil a byl překvapivý.

26.02.2022 3 z 5

Divnější planeta Divnější planeta Nathan W. Pyle

Já jsem z Divné planety nebyla tak unešená jako ostatní, a tak jsem se pokračování bála... Musím ale říct, že se mi pokračování líbilo daleko víc než předchozí díl. Krásně jsem si u knihy odpočinula a pobavila se :-).

23.02.2022 5 z 5

Svatba naoko Svatba naoko Jo Watson

Boží! Jedna z nejvtipnějších, které jsem kdy četla! Není to sice nejoriginálnější, ale ten humor je prostě dokonalý.
Kniha je neskutečně čtivá a já ji měla přečtenou za 2 dny :-).
Skvělé postavy, krásné prostředí a nádherný styl psaní.
Doporučuji :-)

20.02.2022 5 z 5

Říkej tomu, jak chceš Říkej tomu, jak chceš Brigid Kemmerer

Skvělá kniha, která v sobě má poselství a něco vám předá. Hlavní hrdinové jsou moc fajn a i ten jejich vztah se mi moc líbil. Pro mě to ale prostě není top kniha od Kemmerer, Dopisy jsou top :-).

17.02.2022 4 z 5