Fortuna7 Fortuna7 komentáře u knih

Vánoční seznam Vánoční seznam Beth Garrod

Do předvánočního času naprosto ideální kniha. Já jsem si u čtení vždy krásně odpočinula, zasmála se a načerpala vánoční atmosféru :-)
Jak Holly tak Elle jsou super hlavní hrdinky. Každá je jiná, ale obě jsou moc sympatické.
Jako vánoční oddechovku moc a moc doporučuji :-)

18.12.2021 5 z 5

Aurora plane Aurora plane Amie Kaufman

Já teda musím říct, že oproti sérii Illuminae od autorského dua je Aurora takové slabé kafe, ale i tak mě to baví.
V tomto díle jsem si konečně přestala plést postavy, a to i díky tomu, že se nám odhalila minulost našich hrdinů.
Za mě to není úplně top sci-fi série, ale jsem zvědavá na závěrečný díl :-)
P.S. Vím, že to je kniha o které za pár let nebudu vědět, že jsem ji četla (natož abych věděla o čem to bylo), ale po náročném dni je to příjemný únik od reality.

15.12.2021 4 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Kniha je neskutečně čtivá a udržuje obrovské napětí. Jediná chyba pro mě je, že jsem únosce uhodla už cca v polovině knihy, takže jsem nebyla překvapená...

06.12.2021 4 z 5

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

Tohle je boží! Mě Faja trochu zklamal, takže jsem se Nasterey bála, ale jsem nadšená.
Celá kniha je napěchovaná akcí a ten konec je hodně velká pecka.
Petra Stehlíková dokázala vytvořit úžasný svět plný tajemství a já už se nemůžu dočkat dalších dílů, abych se konečně dozvěděla jak to vše dopadne.

05.12.2021 5 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Já mám prostě Kytici strašně moc ráda. Tu její ponurou atmosféru.
Vždy je příjemné se k ní vrátit, ale stejně se mi vždy nejvíc líbí Zlatý kolovrat :-)
Velké doporučení!

27.11.2021 5 z 5

Boží hrob Boží hrob Jay Kristoff

Po velkém zklamání z Nikdynoci jsem se Božího hrobu strašně moc bála, ale tohle bylo boží! Příběh nabitý akcí a sarkasmem, který mě chytl a nepustil. Čtení jsem si šíleně moc užila a ten konec? Jako wow! Mia mi strašně moc přirostla k srdci a já tak nějak nechápu, že mi chybí už jenom jeden díl a bude konec...
Moc moc doporučuji a těším se na závěrečný díl!

25.11.2021 5 z 5

100 přešlapů pro (ne)milovníky češtiny 100 přešlapů pro (ne)milovníky češtiny Červená propiska

Kniha je určitě moc hezky zpracovaná a diktáty jsou taky super, ale mně některé ty tvary přišly už zastaralé. Čeština se vyvíjí, a to je dobře, protože jinak by zanikla, takže takovéto: ,,u tohoto slova je podle příručky dobře i střední rod..." mi přišlo až trochu hyperkorektní.
Jinak se mi to moc líbilo a něco nového jsem se naučila :-)

21.11.2021 3 z 5

Pokřivená zrcadla Pokřivená zrcadla Diana Urban

Jakože wow, Pokřivená zrcadla jsou neskutečně čtivý psychologický thriller. Všechny ty postavy a ta bezmoc jsou tak skvěle vystavěné, že se opravdu nedá přestat číst. Také chci moc pochválit dvě linky, které se za mě moc hezky proplétaly. Z knihy mi běhal mráz po zádech, cítila jsem úzkost a při cca posledních 50 stranách mi tlouklo srdce.
Já bych asi knihu úplně nepřirovnávala k Deseti malým černouškům, ale jinak fakt super a moc doporučuji :-)

20.11.2021 5 z 5

Hodná holka, zlá krev Hodná holka, zlá krev Holly Jackson

Cca první polovina je neskutečná slabota. Já se do čtení musela nutit a nebavilo mě to... ale ta druhá půlka! Jako wow! Úžasně zamotaný případ, skvěle vymyšlená zápletka a ten konec je taky geniální. Já můžu jenom doufat, že autorka píše další díl. :-)

10.11.2021 4 z 5

Světlo v temnotách Světlo v temnotách Sharon Cameron

Knihu jsem původně vůbec nechtěla číst, ale udělala bych velkou chybu. Kniha je neskutečně čtivá a já ji měla přečtenou za pár dní. Co pro mě ale je největším plusem je hlavní hrdinka Stefania. Neskutečně silná mladá žena, která si jde vždy za svým a během 2. sv. v. dokázala vychovat svou mladší sestru a zachránit 13 židů.
Dozvěděla jsem se, že podle příběhu Stefanie Podgórské je natočený film, takže se na něj musím co nejdřív podívat ;-)

09.11.2021 4 z 5

Druhý život Druhý život Astrid Scholte

Bohužel musím říct, že jsem zklamaná. Čtyři mrtvé královny jsou podle mě skvělé a mám je opravdu hrozně moc ráda, ale tohle? Příběh mě nevtáhl do děje, nezžila jsem se s postavami a svět mě vlastně vůbec nezajímal. Tak nějak mi v knize úplně chyběla zápletka a přišlo mi to nedořešené (ten konec je až jako nedopsaný) a nelogické.
2,5/5⭐ jsem fakt hodně zklamaná. Přečtěte si Čtyři mrtvé královny, ale Druhému životu se radši vyhněte... :-(

07.11.2021 2 z 5

Debutantka Debutantka Jan Gardner

Tohle bylo fakt super! Skvělí hlavní hrdinové, super zápletka a humor s komorníkem fakt mega pecka, já se nemohla přestat smát. :-D Poslouchala jsem jako audioknihu a podání V. Fridricha mě taky strašně moc bavilo.
Oddechová a humorná detektivka, kterou s klidem doporučuju :-)
Doufám, že brzy budou další díly ;-)

06.11.2021 5 z 5

Srdcerváči. Kniha 4 Srdcerváči. Kniha 4 Alice Oseman

Je to zatím asi nejlepší díl co se týká vztahu, ale já se u toho už neculila tolik jako třeba u 2. dílu. Jsem už ale neskutečně moc zvědavá na poslední díl a seriál na Netflixu!

04.11.2021 4 z 5

Srdcerváči. Kniha 3 Srdcerváči. Kniha 3 Alice Oseman

Já bohužel musím říct, že to je zatím nejslabší díl série.
Furt je to slaďoučké a člověk se u toho culí, ale to, že v té škole jsou snad všichni LGBT+ nedává úplně smysl... Vždyť to snad vážně není možný, aby se náhodně setkalo tolik LGBT+ osob. Jsem ale už moc zvědavá na 4. díl, protože je zde naznačené vážnější téma ;-)

03.11.2021 3 z 5

Zrazená Zrazená Kiera Cass

Rozhodně lepší než Zaslíbená, Hollis se trochu znormálněla a moc se mi líbil historický styl psaní, kterým byla kniha napsaná.
Já ale prostě furt nechápu proč po Hollis touží snad všichni chlapi v království. XD
Musím ale říct, že hádky mezi Etanem a Hollis mě strašně moc baviliy a obecně postava Etana je boží.
Hádky super, ale ta romantická linka? Jako to co bylo za uspěchanost?
Celkem knihu hodnotím jako takový průměr. Neurazí, ale ani nenadchne...

31.10.2021 3 z 5

Otrávená Otrávená Jennifer Donnelly

Za mě daleko lepší než Nevlastní sestra. Krásný, čtivý příběh a skvěle vystavěný psychologický posun hlavní hrdinky Sophie. Kniha má takové příjemné tempo a pro mě to byla skvělá oddechovka.
Dala bych 4,5/5⭐, protože jsem si neřekla takové to ,,wow".

28.10.2021 4 z 5

Úsměv Úsměv Raina Telgemeier

Čteno v aj
Krásný komiks o problémech dospívání :-)

26.10.2021 5 z 5

Z krve a popela Z krve a popela Jennifer L. Armentrout

Když jsem poprvé zaslechla, že se kniha přirovnává k mé milované Sarah J. Maas, trochu jsem se lekla, protože budu mít obrovská očekávání. Očekávání jsem si sice snažila krotit, ale úplně se mi to nepovedlo.
Musím ale říct, že to byla fakt jízda. Ta romantická linka mě strašně moc chytla a já se toho nemohla nabažit. I když jsem ten zvrat vlastně předpokládala, díky té romantice jsem na to úplně zapomněla a docela mě to dostalo.
Není to úplně nejlepší fantasy, co jsem kdy četla, ale ten svět je úžasný, postavy jsou skvělé a romantická linka je snad nejlepší co jsem letos četla. Takže jestli máte rádi styl psaní S. J. Maas a fantasy určitě neváhejte a přečtěte si to!
Už se těším na druhý díl této návykové série!

19.10.2021 4 z 5

Klub knihomolských srdcí Klub knihomolských srdcí Lucy Powrie

Krásná a sladká kniha, ale ten konec byl upřímně vzato naprosto příšerný. Klišé, které jsem čekala a zas tak mi nevadilo, ale to, jak jednoduše se vše vyřešili bylo opravdu hodně uspěchané.
Autorka se zde pouští do závažného tématu kyber šikany a napsala ho vážně dobře, ale ten konec? Všechny ty problémy se prostě na můj vkus vyřešily strašně moc rychle a jednoduše.
Naštěstí jinak byla celá kniha opravdu skvělá knihomolská záležitost, ale ten konec fakt hrůza a já doufám, že budou nějaké další díly aby se to trochu dořešilo :-)

15.10.2021 4 z 5

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Nápad je to určitě skvělý a aktuální, ale já bych tam potřeboval nějakou kraťoučkou scénu o tom, jak se vůbec roboti vzbouří. Moc mě bavilo číst knihu, která je vlastně scénář dívadelní hry. Psychologie hlavních postav je opravdu moc dobře zpracovaná a všechny činy postav pochopíte.
Jako povinná literatura určitě super, je to kráké, čtivé a přitom velice poučné.

13.10.2021 4 z 5