Fortuna7 Fortuna7 komentáře u knih

Už zase létám Už zase létám Sita Brahmachari

I když to bude znít divně (vzhledem k tématu sebevraždy) pro mě byla tato kniha oddechová. Autorka má krásný styl psaní a hlavně díky tomu jsem to přečetla skoro za den.
Hvězdu ubíráme kvůli, za mě nelogické romantické lince, která mi moc nedávala smysl a kvůli málo akce. Vím, že kniha je hlavně psychologická, ale ta akce tam nebyla skoro žádná a chyběla mi.

14.08.2021 4 z 5

Kočky útočí Kočky útočí Sarah Andersen

Za mě zatím nejslabší kniha od autorky. Nepobavila jsem se u toho tak, jak jsem očekávala...

08.08.2021 3 z 5

Srdcerváči. Kniha 2 Srdcerváči. Kniha 2 Alice Oseman

Srdcerváči jsou tak neskutečně sladká série! Já se u toho nemůžu přestat culit. Těším se na další díly!

08.08.2021 5 z 5

Shiny Broken Pieces Shiny Broken Pieces Dhonielle Clayton

Mě tahle série prostě strašně moc bavila! Drsné baletní prostředí, šikana, anorexie...
Naprosto chápu chování Gigi, protože to čím si prošla si muselo vybrat nějakou daň.
Konec byl super, vše dopadlo přesně tak jak jsem chtěla a já se těším, až někdy dokoukám seriál na Netflixu.
Doporučuji oba díly, je to skvělé a pokud se chcete podívat do zákulisí baletu, budete nadšení :-)

06.08.2021 5 z 5

Srdcerváči. Kniha 1 Srdcerváči. Kniha 1 Alice Oseman

Tohle je tak moc slaďoučký, ňuňu a prostě boží! Já se do Srdcerváčů původně vůbec nechtěla pouštět, a to bych teda udělala fakt velkou chybu. Je to skvělý a já vám to strašně moc doporučuju

03.08.2021 5 z 5

Tulení Tulení Catana Chetwynd

Moc hezká a sladká kniha, ale četla jsem už i o trošku lepší komiksy o zamilovaných párech :-)

02.08.2021 4 z 5

Zvon Zvon Neal Shusterman

No, co k tomu říct. Za mě byl prostě nejlepší 1. díl, kde jsem si mohla užít ten úžasný svět Smrtek, který se během dalších dílů hodně vytrácel.

První polovina knihy mě docela bavila a říkala jsem si, že až se to rozjede, tak to bude opravdu velká pecka. Bohužel ve druhé polovině se ze skvělé distopické ságy stalo podprůměrné sci-fi.
Podle mě se sám autor začal zamotávat ve vlastním svět, stále přidával nové postavy a hledal v knize až příliš mnoho filozofie -kvůli tomu jsem se pak v knize přestala orientovat i já...

Já bych z celé série nejvíc doporučila Smrtku, kterou jsem si moc užila, poté bych si přečetla Nimbus bez velkého očekávání a Zvon bych si vyspoilerovala XD

02.08.2021 4 z 5

Černobylské dívky Černobylské dívky Anne Blankman

Tohle byla tak dojemná kniha!
Musím říct, že první polovina mě bavila o trochu více než ta druhá, ale i tak se mi tahle kniha neskutečně moc líbila.
Autorka má skvěle propracovanou psychologii hlavních postav, jde u nich vidět posun a já si je všechny rychle oblíbila.

O Černobylu jsem dost věcí věděla, ale stejně mě to vždycky dostane (hlavně ta absurdita, že to vybouchlo kvůli zkoušce, která měla zabránit výbuchu) a z ,,naivního" pohledu dětí mi z toho bylo až smutno...

28.07.2021 5 z 5

Nikdynoc Nikdynoc Jay Kristoff

4/5 dávám kvůli první polovině knihy, která mě absolutně nebavila a nezajímala, a to takovým způsobem, až jsem si říkala, že knihu nedočtu. Ta druhá polovina mě ale tak neskutečně bavila a napínala, že jsem se od knihy nemohla odtrhnout.

Super zápletka (a to mě bavila i když jsem kvůli nechtěnému spoileru tady na DK věděla, co a jak), úžasné postavy (obzvlášť Pan laskavý je úplně k sežrání) a hlavní hrdinka, která není ufňukaná a ve všem není nejlepší a když už, tak je v tom nejlepší díky dřině a tvrdému tréninku.

Jsem ráda, že jsem knihu neodložila a už se docela těším na druhý díl :-)

26.07.2021 4 z 5

Famfrpál v průběhu věků Famfrpál v průběhu věků Kennilworthy Whisp (p)

Pokuď jste fanoušek Harryho Pottera budete nadšení. Mně se to docela líbilo, ale není to úplný top v bonusových knihách :-)

24.07.2021

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Za mě to je zatím nejslabší kniha od autorky.
Cca první polovinu mi tam chyběla nějaká akce a s většinou hlavních hrdinů jsem si moc nesedla. Vlastně mi tam sedla pouze Emilia a Florian, Joana mi přišla taková nemastná neslaná a Alfred... no... toho si prostě nejde oblíbit.
Musím se ale přiznat, že mě trochu mrazí z toho, že jsem o této obrovské tragédii nevěděla, a to i když se o 2. s. v. docela zajímám.

19.07.2021 4 z 5

Polibky a croissanty Polibky a croissanty Anne-Sophie Jouhanneau

Tohle bylo taaaak neskutečně moc slaďoučké, roztomilé, milé no prostě croissantové
Neměla jsem velká očekávání, ale jako letní oddechovka to je naprosto ideální. Pátrání po Miině rodinné legendě mě moc bavilo a atmosféra Paříže je naprosto dokonalá.
Já mohu knihu doporučit. Nic od toho neočekávejte a jen si to užívejte!

18.07.2021 5 z 5

Mléko a med Mléko a med Rupi Kaur

No, na mě to bylo opravdu hodně drsné a občas i trochu přehnané...
Mléko a med je opravdu příkladná moderní poezie, protože se zde snad nic nerýmovalo a na mě to spíše působilo jako spověď o autorčině nelehkém životě.

15.07.2021 2 z 5

Na jedné vlně Na jedné vlně Jenn Bennett

Na jedné vlně je fajn letní oddechovka, ale autorčina kniha Kudy ke hvězdám se mi líbila daleko víc, a to kvůli tomu, že se tam řešila důležitá témata, což mi tady chybělo. Tohle byla prostě jen oddechovka u které se zasmějete, culíte se u toho a užíváte si ty narážky na filmy, ale nic moc vám to nepředá :-)

14.07.2021 4 z 5

Kouzla rodu Thornů Kouzla rodu Thornů Margaret Rogerson

Já nejsem typ čtenáře, který by vyhledával knihy s tématikou knihoven, kniha, čtení a pod. Moc mě to nebaví, ale Kouzla rodu Thornů jsou výjimka.
V první polovině knihy mi scházela akce a napětí, ale to hravě vyrovná ta druhá polovina, která byla opravdu skvělá, a to i díky tomu, že se zde začal více oběvovat Silas, což je za mě naprosto úžasná postava, kterou jsem si zamilovala.
Hlavní hrdinka Elisabeth nebyla špatná, ale mě u ní chyběl nějaký šmrnc a osobitosti. Naopak Nathaniel byl zase moc fajn postava a já si ho oblíbila. Hrozně moc musím pochválit romantickou linku, která se krásně vyvíjela.
Třešničkou na dortu pro mě byl originální svět, který fungoval a bavil mě.
Já dávám 4 kvůli první půlce knihy, kde mi chybělo napětí.

12.07.2021 3 z 5

Osvoboditelka Osvoboditelka Anna Bright

Bylo to lepší než první díl, a to hlavně díky více akce. Hlavní hrdinka Selah přestala být tak neskutečně ufňukaná a stala se z ní celkem fajn postava. Romantický trojúhelník byl dost... no... neuvěřitelný a Torden je za mě moc velký klaďas.
Musím se přiznat, že zmíňka o zničené Praze se mi hodně líbila a potěšila mě (i když byla Praha zničená :-)).
Velkým plus se pro mě stali poznávání řìše Baby Jagy a i díky tomu dávám 3

09.07.2021 3 z 5

S láskou, Lukov S láskou, Lukov Mariana Zapata

Odmalička miluju krasobruslení a když jsem se dozvěděla, že tato kniha vyjde v češtině, byla jsem štěstím bez sebe.
Musím se přiznat, že jsem dlouho nečetla knihu, která by mě tak moc pobavila a pohladila po srdíčku. Skvělá hlavní hrdinka, která se sebou nenechá zametat a Ivan Lukov? No ten je prostě k sežrání. A musím se přiznat, že u toho epilog mi dojetím i slzička ukápla :-D
Styl psaní autorky mě moc baví a já si díky němu užila celou tuto skvělou krasobruslařskou knihu.
Knihu S láskou, Lukov jsem si hrozně moc užila a já vám ji mohu jen a jen doporučit.
P.S. !Spoiler! Když koukám na krasobruslení a bruslař/ka vyskočí, jsem napjatá jestli se něco nestane a v této knize tomu nebylo jinak. Celou dobu jsem se děsila toho, kdy se tam něco opravdu pokazí a neumíte si představit, jak se mi ulevilo, když se nikomu nic nestalo:-)

07.07.2021 5 z 5

Pět temných osudů Pět temných osudů Kendare Blake

Na poslední díl série jsem se moc těšila, a to i proto, že mě 3. díl fakt strašně moc bavil. Musím se ale přiznat že jsem trochu zklamaná.
V celé knize mi chyběla akce (vlastně tam ani moc nebyla kromě velké závěrečné bitvy) celé mi to přišlo takové hodně chtěné a temná atmosféra ostrova jakoby se ztratila. Děj se za mě rozjel na straně 326. !SPOILER! kdy zemře Mirabella a obě sestry se z toho tak trochu zhroutí. Musím ale pochválit závěrečnou bitvu, protože ta byla velice poctivě napsaná a neuspěchaná.
I když jsem se z posledního dílu trochu zklamaná, tak celou sérii hodnotím velice kladně a určitě si ji někdy přečtu znovu :-)

02.07.2021 4 z 5

Ubulená hromádka štěstí Ubulená hromádka štěstí Sarah Andersen

Další vtipné stripy od mé oblíbené autorky. Ale už jsem od ní četla i lepší (Tesáky).

01.07.2021 4 z 5

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

Skvělá kniha, která mě okamžitě vtáhla do děje a nepustila. Oblíbila jsem si hlavní hrdinku, protože jednala logicky a nebyla to žádná ufňukaná princeznička. A u styl psaní obou autorek se nedá nic dodat. Pecka!!! Jsem ráda, že jsem se do knihy pustila a těším se na další díly!
Doporučuji

27.06.2021 5 z 5