Fortuna7 Fortuna7 komentáře u knih

Špinavá školní hra Špinavá školní hra Robin Stevens

Další skvělý detektivní příběh. Mám ráda všechny postavy a celkově celé prostředí Deepdeanu. Vražedkyni jsem sice odhalila cca v půlce knihy, ale nevěděla jsem proč a jak, takže i tak mě konec překvapil.
4,5/5 za mě je 1. díl stále nejlepší ;-)

25.06.2021 4 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Ani napodruhé jako audiokniha Selekce nezklama :-)

24.06.2021 5 z 5

Dospelosť je mýtus Dospelosť je mýtus Sarah Andersen

Fajn oddechovka, která pobaví a zahřeje u srdíčka. 4,5/5

24.06.2021 4 z 5

Tohle byla pecka! Kniha si mě získala od první stránky a já se k ní určitě ještě vrátím :-) A hlavně musím pochválit překlad, protože ten je opravdu skvělý.

24.06.2021 5 z 5

Krev a med Krev a med Shelby Mahurin

Krev a med je bezpochyby vycpávkový díl, ale já už četla daleko horší 2. díly a vlastně jsem celkem spokojená. Obzvlášť musím pochválit autorčin čtivý styl psaní. Jediné co bych vytekla je, že úplný konec mi přišel HODNĚ uspěchaný a já ho vlastně ani moc nestihla pobrat.
Už se těším na poslední 3. díl :-)

20.06.2021

Rozdělené království Rozdělené království Joelle Charbonneau

Za mě to je o dost horší než 1. díl. Je to jedno velké klišé, které v YA světě už bylo hodněkrát. Celou knihu se nic moc neděje a na poslední cca 50 stranách se všechno změní a pod.
Velké plus pro mě ale bylo rozuzlení vztahů dvojčat, protože to mě vůbec nenapadlo a hodně mě to překvapilo.

14.06.2021 3 z 5

Možná tentokrát Možná tentokrát Kasie West

Možná tentokrát je krásná letní oddechovka a já jsem si ji užila. Nápad toho, že celý děj se bude odehrávat během devíti různých událostí byl dobrý, ale mě tam trochu chyběla (pro Kasie West typická) rodina a škola. Moc se mi ale líbily popisy květin a módní návrhy hlavní hrdinky Sophie.

13.06.2021 4 z 5

Bílá past Bílá past Maureen Johnson

Skvělé zakončení už tak skvělé série. Vraha jsem neodhalila a pachatel zločinů z minulosti pro mě byl ještě větší překvapení. Oblíbila jsem si bizarní Ellighamovu akademii a její osazenstvo.
Celou sérii Křiváků mohu jen a jen doporučit a myslím, že si ji ještě někdy přečtu znovu :-)

10.06.2021 5 z 5

Polibek v Paříži Polibek v Paříži Catherine Rider

V Polibku v Paříži mi úplně chyběla vánoční atmosféra, ale vzhledem k tomu, že už jsou skoro letní prázdniny, tak mi to vůbec nevadilo. Úplně mi nesedla hlavní hrdinka, ale i tak se mi kniha docela líbila, je to taková hezká oddechovka :-)

06.06.2021 4 z 5

Příběh čarodějnictví Příběh čarodějnictví Chris Colfer

No, já teda musím říct, že jsem dost zklamaná :-(
Přišlo mi to, jako kdyby autorovi vyškrtali snad 100 a více stránek. Hlavní zápletku jsem odhalila hned na začátku a na konci jsem byla překvapená jen z jedné věci...
Za mě to je nejslabší kniha od autora, ale doufám, že příště to bude lepší.

02.06.2021 3 z 5

Tiny Pretty Things Tiny Pretty Things Dhonielle Clayton

PECKA!!!
Hned na začátek musím pochválit skvěle vystavěnou psychiku hlavních hrdinek. Já mám k baletu docela blízko, (i když ho nedělám) vím jak to tam chodí a autorky dokázaly naprosto přesně popsat temnou stranu toho, na první pohled krásného a křehkého světa.
V knize se řeší vážná témata jako anorexie, závislost atd., ale autorky to dokázaly podat tak nenásilně, že mi to vůbec nevadilo.
Já jsem si cca polovinu knihy říkala, že to budou tak 4 ale ten konec?! Jako to bylo hodně drsný, ale naprosto skvělý. Prostě nemám slov a jsem strašně zvědavá na seriál na Netflixu a hlavně na druhý díl.
Za mě obrovské doporučení

31.05.2021 5 z 5

Dvě temné vládkyně Dvě temné vládkyně Kendare Blake

Po lehkém zklamání z 2. dílu jsem se toho trochu bála. Ale byla jsem velice mile překvapená a už se strašně moc těším na závěrečný díl série

29.05.2021 5 z 5

Země příběhů – speciální průvodce Země příběhů – speciální průvodce Chris Colfer

Krásné připomenutí skvělé série. Moc se mi líbily autorovi ilustrace.

Zlodějská přísaha Zlodějská přísaha Mary E. Pearson

Pecka! Já chci další knihy od autorky!

Zlodějský tanec Zlodějský tanec Mary E. Pearson

Já tuhle autorku miluju. Má skvělý styl psaní a ve Zlodějském tanci to jen a jen potvrzuje.
Skvělí hlavní hrdinové a vztah mezi nimi je zábavný a logický. No a když se tam objevili hrdinové z Falešného polibku, tak to byla dokonalá třešnička na dortu.

Zjizvený král Zjizvený král Leigh Bardugo

Za mě to je asi nejslabší kniha ze série. Přišlo mi to trochu zbytečně natahované a úplně mi nesedly vztahy mezi hlavními hrdiny. Ale i tak jsem docela zvědavá na pokračování :-)

29.05.2021 3 z 5

Řeka zapomnění Řeka zapomnění Tanya Stewner

Za mě to bylo rozhodně lepší než 5. díl.
Ze začátku se v knize objevovalo tolik dojemných věcí, až jsem si myslela, že se rozbrečím.
Děj plynule utíkal a já byla zvědavá, jak to bude všechno pokračovat. Jediné, co bych vytkla, je pro mě nepředstavitelná romantická linka. Vzhledem k tomu, že Alee je 12 let mi to přišlo, jako by jí bylo 15+...
Kniha je sice pro mladší čtenáře, ale i tak se mi líbila a jsem zvědavá, jak to bude celé pokračovat:-)

26.05.2021 4 z 5

Dům soli a smutku Dům soli a smutku Erin A. Craig

Kniha Dům soli a smutku mě zaujala hlavně svojí ponurou atmosférou. Hlavní hrdinku Annaleigh jsem si rychle oblíbila a chápala jsem její úvahy a činy.
Já teda jediné co jsem měla ze začátku trochu problém pochopit, byly bohové, kteří se v knize objevují. Já je brala jako bájné bytosti, ale pak se ukázalo, že si třeba normálně chodí kupovat šaty do města a podobně.
A i když já jsem viníka ze smrti sester odhalila cca v polovině knihy, mám z Domu soli a smutku velice dobrý dojem.

26.05.2021 5 z 5

Prokletá krev Prokletá krev Ange

Prokletá krev je velký bizár plný cákající krve a motorových pil u kterého už od začátku víte, že vám nic nepředá a je to spíš taková krvavá oddechová hovadina. Takže jsem si nejdřív říkala, co to zase čtu za blbost, ale pak jsem si zvykla, že to opravdu nemůžu brát VŮBEC vážně a docela jsem si to užila.
Konec jsem teda moc nepobrala, ale jinak jsem si monarchistickou Francii 21. století oblíbili a docela mě to i bavilo.
3/5⭐ Neberte to jako knihu, která vám něco předá a spíš se na to koukejte jako krvavou oddechovku plnou dvorských intrik.

20.05.2021 3 z 5

Mezi světy Mezi světy Andy Weir

Já jsem měla od komiksu poměrně velká očekávání, ale bohužel jsem se trochu zklamala.
Kniha má super námět, ale mě přišel trochu nevyužitý. Měla jsem hlavně problém se orientovat v hlavních hrdinkách, protože byly podobně nakreslené a já se v nich ztrácela. No a když si Dorotka sundal brýle byla jsem už úplně v koncích.
Co musím ale pochválit je pubertální Petr pan a jeho dialogy s Alenkou, protože to byla fakt super vtipná pecka.

18.05.2021 4 z 5