Fortuna7 Fortuna7 komentáře u knih

Královna stínů Královna stínů Sarah J. Maas

Já prostě miluju tu Celaeninu oprsklost a drzost XXD Sarah J. Maas má skvěle vymyšlené postavy, svět, magický systém a já nevím co ještě. Miluji sérii Skleněný trůn a někdy si ji přečtu znovu.

02.05.2021 5 z 5

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

No já byla unešená.
2. dílů sérií se trochu bojím, protože bývají vycpávkové, ale Vražedná pomsta je skvělé pokračování Arény smrti. Musím pochválit originalitu, se kterou autorla vymyslela arénu, protože to je naprostá pecka.
Já tuhle sérii miluju a miluju i filmy. Mohu jen a jen doporučit

02.05.2021 5 z 5

Podlý král Podlý král Holly Black

Já z této série prostě nejsem tak unešená jako ostatní. Ano, ty královské intriky jsou zajímavé, ale že bych o nich potřebovala číst celou knihu? To úplně ne.
Podlý král je za mě rozhodně lepší než Krutý princ, a to proto, že se děj rozjede daleko rychleji a je tady víc akce. Hlavně ale musím pochválit druhou část knihy, protože ta byla opravdu nabytá akcí a na konci došlo ke skvělému zvratu.
Už teď jsme zvědavá na poslední díl Královnu ničeho :-)

01.05.2021 4 z 5

10 rande naslepo 10 rande naslepo Ashley Elston

Deset rande naslepo je krásná a velice vtipná oddechová knížka. Moc se mi líbilo, že autorka přišla s opravdu skvělými nápady na (fakt divná) rande naslepo. Ani nevím, které se mi líbilo víc... Hrozně mě ale pobavily názvy bowlingových týmů, jako prostě Alej-nisterové, nebo Bowl-tonové? No já se mohla potrhat smíchy XDD
I když je kniha předvídatelná, mně se moc líbila a mohu ji doporučit:-)

29.04.2021 5 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Páni, tak tohle zase byla emoční dráha.
Je to moje 2. kniha od autorky a rozhodně nezklamala. Je to (zase) neskutečně čtivě napsané a knize jde hodně vidět, že autorka má s tématem domácího násilí vlastní zkušenosti a myslím, že i pro je to TAK SKVĚLÉ. Kniha vám hodně předá a myslím, že by si ji měli všichni přečíst. Já mohu knihu jen a jen doporučit.

27.04.2021 5 z 5

Pečeme s Kafkou Pečeme s Kafkou Tom Gauld

Párkrát jsem se zasmála, ale už jsem četla lepší stripy. Moc se mi ale líbil autorův styl kresby :-)

25.04.2021 3 z 5

Spoutávač Spoutávač Sebastien de Castell

Po mém nadšení z Kouzelnice bylo toto zase trochu zklamání. Mně tam prostě chyběla Ferius Parfax a kočkoveverčák Reichis. Některé části mi přišly dost natahované a podle mě by se Spoutávač dál malinko proškrtat. Ale i tak jsem zvědavá na další díl série :-)
3,5/5⭐

25.04.2021 3 z 5

Hra o trůny: Omalovánky Hra o trůny: Omalovánky Linda Perina

Naprosto nádherné omalovánky s postavami z mého milovaného seriálu. Pro fanoušky Game of Thrones mohu jen doporučit.

23.04.2021 5 z 5

Pár stránek navíc Pár stránek navíc Lin Rina

Rozhodně lepší než 1. díl. Asi to taky bude počtem stránek... Chtěla bych zde hlavně vyzdvihnout krásné ilustrace samotné autorky a její poznámky ke knize. Bonusové knihy mám ráda, a tato je jedna z těch povedených.
3.5/5⭐

20.04.2021 3 z 5

Siréna Siréna Kiera Cass

No, na Selekci to teda nemá. Jde vidět, že je to autorčina prvotina. Úplně jsem se nezžila s hlavní hrdinkou Kahlen, ani jsem moc nemuselo ostatní Sirény a ani Akinliho jsem si moc neoblíbila. Musím ale pochválit skvěle vystavěný svět, protože rozmlouvaní s Oceánem opravdu dobře fungovalo a líbilo se mi.
3,5/5⭐
P.S. Potěšila mě zmíňka o spisovateli Franzi Kafkovi :-)

17.04.2021 4 z 5

Dědička světla Dědička světla Emily Bold

Stříbrné perutě jsou takové to typické fantasy, kdy se z hlavní hrdinky najednou stane mocná nadpřirozená bytost.
Svět Stříbrných perutí mě moc bavil a byl velice dobře vystavěný.
Pak ale přišel hlavní kámen úrazu, a to neskutečně ufňukaná, naivní, nerozhodná a otravná hlavní hrdinka Thorn. Myslím, že by si občas zasloužila pár facek.
Romantická linka mi taky nepřišla jako nic objevného a byla taková nepřirozená.
Dala bych 2,5/5⭐

17.04.2021 3 z 5

Dneska jsem vyšla z domu! Dneska jsem vyšla z domu! Cassandra Calin

Tento komiks je příjemná oddechovka, která pobaví. V některých stripech jsem se opravdu hodně našla a smála jsem se u nich. Myslím, že ke komiksu se ještě někdy vrátím:-)
Ještě ke konci bych chtěla pochválit autorčinu kresbu, ta se mi strašně moc líbila❤
Doporučuji na zpříjemnění nálady.

14.04.2021 4 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Tahle série je prostě skvělá! Pětadvacítka je k sežrání a hrozně moc mě baví to, jak je hlavní hrdinka Ilan zvídavá. Petra Stehlíková má nádherný styl psaní a já se ho nemohu nabažit. Těším se na 3. díl série a jsem zvědavá jak bude série pokračovat.

14.04.2021 5 z 5

Případ lidumilné levačky Případ lidumilné levačky Nancy Springer

Za mě lepší než první díl. Kniha se čte dobře, je svižná a má skvělou atmosféru. Moc mě bavil konec a celé rozuzlení knihy.
4,5/5⭐

11.04.2021 4 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Tato kniha mě osobně dost zklamala, možná je to ale tím, že jsme měla velká očekávání. Neoblíbila jsem si postavy, romantická linka v knize byla z 0 na 100 a styl psaní se mi taky moc nelíbil.
Já v Bez šanci hodně vidím, že je to autorova prvotina , ale musím pochválit velice originální a bizarní svět.
Dala bych 2.5/5⭐

07.04.2021 2 z 5

Instant karma Instant karma Marissa Meyer

Instant karma je takové příjemné letní oddechové čtení. Romantická linka se mi líbila a prostředí záchranné stanice pro zvířata mi přišli velice originální a zajímavé. Ale tak nějak mi v knize vadily hrdinčiny ,,karmické" schopnosti, které mi moc nedávaly smysl a trochu mi i vadily, myslím, že tam vůbec nejsou potřebné.
Dávám 4/5⭐. Za mě je to zatím nejslabší kniha od autorky.

05.04.2021 3 z 5

Dvůr trnů a růží 1–3 (box) Dvůr trnů a růží 1–3 (box) Sarah J. Maas

Miluji tuto sérii. Rhysand je láska. Sarah J. Maas znovu dokazuje jak skvěle a čtivě umí psát❤

05.04.2021 5 z 5

Noci běsů Noci běsů Kateřina Šardická

Noci běsů jsou trochu slabší než autorčina prvotina Zmizení Sáry Lindertové. Konec byl za mě dost uspěchaný a já ho měla i trochu problém pochopit. Musím ale vyzdvihnout obálku a ilustrace v knize, ty jsou nádherné.
Kateřina Šardická umí napsat atmosféru, to se musí nechat. Těším se na další knihy od autorky :-)

02.04.2021 4 z 5

Supernova Supernova Marissa Meyer

Naprosto skvělé zakončení série. Miluji autorčin styl psaní a její humor. Ani nevím jak tuto knihu vynachválit, protože je opravdu skvělá, čtivá, no prostě dokonalá... Adrian a Nova jsou prostě k sežrání a v tomto díle mě strašně bavily jejich dialogy. Posledních cca 200 stran to je obrovská jízda a já to dočetla za 1 den.
Chtěla bych pochválit autorčinu kreativitu s vymýšlením superschopností, protože ty jsou naprosto dokonalé.
Tuto sérii vám mohu jen a jen doporučit a prosím vás, přečtěte si ji!❤❤❤

01.04.2021 5 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Další skvělý thriller od autorky. Shari Lapena píše velice čtivě, ale měla jsme velký problém si zapamatovat jména postav. Vraha jsem neodhalila a moje typy vrahů byly úplně vedle.
4/5⭐ Tu jednu hvězdu ubírám kvůli tomu ztrácení se v postavách.

30.03.2021 4 z 5