Fortuna7 Fortuna7 komentáře u knih

Nevlastní sestra Nevlastní sestra Jennifer Donnelly

Za mě je to takový průměrný reeteling (ale ano, snad jediný na Popelku).
Kniha mě ze začátku opravdu hodně chytla. Příběh začíná velice originálně a krátké kapitoly pomáhají k čtivosti. Pak ale děj uvázl na jednom místě a moc mě to nebavilo.
Velkou pochvalu si ale zaslouží psychologie hlavní hrdinky. To jak hledala samu sebe bylo skvělé.

27.03.2021 3 z 5

Meta Meta Pavel Bareš

Takhle kniha je jeden obrovský psychologický nářez. Je to neskutečně čtivé, mrazivé a realistické.
Meta pojednává o současných problémech mileniálů a zanechá ve vás něco hlubokého a děsivého. Moc se mi líbily postavy a nápad s kachničkami (ty jsou fakt jak top XD).
Dala bych 4.5/5⭐ kvůli tomu, že jsem se občas ztrácela v časových linkách.
Metu mohu ale jen a jen doporučit.

23.03.2021 4 z 5

Němý viník Němý viník Maureen Johnson

První polovina knihy je zase pomalejší. Připomíná se tam hlavně děj z prvního dílu (ehhh, ne že bych to nepotřebovala :-))
Pak se to ale rozjelo a já knihu dočetla za odpoledne.
Myslím, že tento díl je trochu slabší než 1. ale i tak se mi to moc líbilo a těším se na závěrečný díl.

22.03.2021 4 z 5

Kouzelnice Kouzelnice Sebastien de Castell

Kouzelnice je za mě zatím nejlepší díl této série. Konečně jsem se vžila do postav a celý námět knihy mi přišel originální. Hlavní zápletku jsem neodhalila a moc se mi líbilo, že se začínají vracet postavy z minulých dílů. Konec jsem nečekala a už se moc těším na další díly.
4,5/5⭐ půl hvězdy ubírám kvůli pár nudnějším částem.

18.03.2021 4 z 5

Kirké Kirké Madeline Miller

Začátek knihy mě zaujal. Ale pak se děj hodně táhne a stránky strašně pomalu ubihají. Moc se mi ale líbilo, že v knize uběhne celý život Kirké.

17.03.2021 3 z 5

Zrádné srdce Zrádné srdce Mary E. Pearson

Skvělé! Ten svět je naprosto dokonalý. Komizar je úžasný zaporák. Strašně se mi líbilo prostředí Vendy. S dobrým svědomím mohu doporučit.

Modrá jako safír Modrá jako safír Kerstin Gier

Kerstin Gierová prostě umí psát romantické linky. Krásná kniha, kterou mohu jen a jen doporučit.

Temné a osamělé prokletí Temné a osamělé prokletí Brigid Kemmerer

Od této knihy jsem měla velká očekávání. A začátek byl velice slibný, jenže pak se to celé zkazí, děj ubíhá strašně pomalu a opakuje se.
Už jsem četla daleko lepší reeteling na Krásku a zvíře.

16.03.2021 3 z 5

Illuminae Illuminae Amie Kaufman

Bomba! To grafické zpracování❤❤❤ Knihu jsem přečetla za 16 hodin XDD, myslím, že to mluví za vše.

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Krásná romantická kniha. Svět je velice dobře propracovaný a vztah mezi hlavními postavami je skvělý❤

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

Mlčící pacientka je neskutečně čtivý thriller. Tedy přesněji druhá polovina knihy je neskutečně čtivá. Ze začátku se kniha hodně táhne, nic moc se tam neděje a jen přibývají postavy. Pak se ale děj rozjede a já měla knihu dočtenou během pár hodin. Hlavní zápletku knihy jsem sice trochu předvídala, ale i tak mě konec dost překvapil.
Dala bych 3.5/5⭐

15.03.2021 4 z 5

Vévodkyně lucemburská Vévodkyně lucemburská Philippa Gregory

K přečtení této knihy mě nalákal seriál. A chybu jsem neudělala. Autorka píše velice čtivě a moc se mi líbilo, že u hlavní hrdinky Jacqutty byl vidět veliký psychologický posun. Z naivní dívenky se stala velice chytrá a silná žena. Některé části bych trochu proškrtala, protože děj se někdy hodně táhl, ale v této sérii určitě budu pokračovat.

14.03.2021 4 z 5

Obsidio Obsidio Amie Kaufman

V tomto dílu je hodně kamerových záznamů a i kvůli tomu musím ubrat 1 ⭐
Ale tato série je prostě boží a já jí mohu jen a jen doporučit❤

13.03.2021 4 z 5

Polibek v Londýně Polibek v Londýně Catherine Rider

Polibek v Londýně je fajn oddechová knížky u které jsem se hodně nasmála, ale třeba Polibek v New Yorku se mi líbil víc.
Hlavni dvojice se mi moc líbila.
Kdyby to šlo dala bych 4,5/5⭐

09.03.2021 4 z 5

Divná planeta Divná planeta Nathan W. Pyle

Vtipné oddechové čtení.
Divná planeta je hezký komiks od kterého jsem čekala hodně. Bohužel jsem toho zase tolik nedostala. Kniha neurazí, ale ani z ní nejsem tak moc odvařená...

08.03.2021 4 z 5

Dědictví krve Dědictví krve Amélie Wen Zhao

Dědictví krve je takové to typické, nadprůměrné fantasy. Připomínalo mi to takový mix Šesti vran a Holubice & hada...
Prvních pár kapitol mě opravdu hodně zaujalo a říkala jsme si, že to bude pecka, ale pak děj tak nějak ztratil grády.
Moc se mi líbily postavy, protože u nich byl vidět nějaký psychologický posun, ale ta romantická linka mezi nimi mi přišla hodně uspěchaná a dost k neuvěření...
Je vidět že je to autorčina prvotina, ale určitě si přečtu další knihy této nadané mladé autorky.

07.03.2021 4 z 5

Skandál v Belgrávii (1. část) Skandál v Belgrávii (1. část) Mark Gatiss

U této mangy jsem se strašně moc nasmála. U reakcí Sherlocka se prostě nejde nesmát.
Někdy jsme se trochu ztrácela, což mi trochu vadilo...

05.03.2021 5 z 5

Hodné holky Hodné holky Sara Shepard

Kniha mě ze začátku oproti prvnímu dílu trochu zklamávala. Ale ten konec! To bylo fakt jako něco! Koukala jsem s otevřenou pusou a říkala jsem si Co? Jak? No prostě konec vše zachránil.
Tuto duologii mohu vážně jen doporučit.

05.03.2021 5 z 5

Velká hra Velká hra Steven Moffat

Skvělé! Každým dílem je tato série lepší. Bavilo mě, jak Sherlock řešil více případů po sobě, to bylo skvělé.
Mohu jen doporučit :-)

04.03.2021 5 z 5

Slepý bankéř Slepý bankéř Steven Moffat

Tento díl se mi líbil snad ještě víc než jednička. Manga se mi vážně moc líbí :-)

03.03.2021 5 z 5