Fortuna7 Fortuna7 komentáře u knih

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

Já tuhle sérii prostě miluju. A závěrečná bitva byla trešnicka na už tak skvělém dortu.
Prosím, přečtěte si tuhle sérii

16.05.2021 5 z 5

Dvůr mrazu a hvězd Dvůr mrazu a hvězd Sarah J. Maas

Nesmíte od bonusové knihy čekat nějaký velký posun v ději. Já na to byla připravená, takže jsem se nezklamala.
Bylo hezké si znovu připomenout skvělý svět a postavy.

16.05.2021 4 z 5

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

Tak tady to začíná být teprve pravá SJM! Všechny nové postavy jsem si ihned zamilovala a Celaena je prostě miláček.

16.05.2021 5 z 5

Věž úsvitu Věž úsvitu Sarah J. Maas

Za mě to je asi nejslabší díl série. Já totiž obecně Chaola moc nemusím... Ale musím přiznat, že romantická linka v knize se mi libila.
Ale hlavně, je to Maas a já její styl psaní naprosto miluju a jsme její velký fanoušek

16.05.2021 4 z 5

Královna ničeho Královna ničeho Holly Black

Za mě byla Královna ničeho rozhodně nejzajímavějším dílem ze série. První polovina knihy byla teda zase trochu natahovaná a konec mi přišel uspěchaný, ale to se dá odpustit.
Konečně jsem alespoň trochu pochopila Jude a dokonce i Cardan mi začal být sympatický. A romantická linka mezi nimi se mi opravdu hodně líbila.
Celkově hodnotím sérii jako takovou průměrnou YA fantasy, ale líbí se mi autorčin styl psaní.

14.05.2021 4 z 5

Tesáky Tesáky Sarah Andersen

Tak tohle mě dostalo XDD
Já se mohla u obrovské většiny stripů potrhat smíchy. Jediná chyba komiksu je, že není delší :-(-:
Jako oddechovka to je skvělé a já mohu Tesáky jen a jen DOPORUČIT!!!

13.05.2021 5 z 5

Ženy, co se nedaly Ženy, co se nedaly Ivana Peroutková

Mně se obzvlášť líbilo grafické zpracování knihy (hlavně ty krásné ilustrace Terezy Basařové) a výběr žen.
Musím ale říct, že mě osobně bavil víc výběr žen druhé poloviny knihy, ta první mě moc nebavila a přisla mi dost podobná...
3,5/5⭐

13.05.2021 3 z 5

Miluju tě. Já vím Miluju tě. Já vím Nofreeusernames (p)

Já jsem neměla po Navždycky příliš velká očekávání, ale Miluju tě. Já vím byla skvělá oddechovka, která mě zahřála u srdíčka a já jsem se u ní pořádně nasmála.
Ava je skvělá hrdinka s úžasným smyslem pro humor, kterou jsem si velice oblíbila.
Strašně se mi líbilo grafické zpracování knihy (obzvlášť všechny ty fotky) a narážky na Netflix a jiné YA knihy se opravdu povedly.
Jde vidět, že Ola se už vypsala a Miluju tě. Já vím se už opravdu MŮŽE vyrovnat zahraniční tvorbě v tomto žánru.

13.05.2021 5 z 5

Světla nad močálem Světla nad močálem Lucie Ortega (Navrátilová)

Bludičky - velice zajímavý námět na knihu, ale já jsme měla ze začátku problém se orientovat v tom, jak to všechno vlastně funguje, takže bych uvítala nějaký seznam, nebo tak něco...
Musím ale pochválit čtivost knihy, a to, že se toho v ní událo strašně moc a obsahovala to, co by některým autorům vystačilo klidně na celou trilogii.
Líbil se mi styl psaní autorky, bylo vidět že Světla nad močálem nejsou její prvotina.
Já vlastně ubírám 2⭐ kvůli zmatku, který jsme měla ze začátku v postavách a kvůli tomu, že mě některé části moc nebavily a přišly mi hrozně natahované, nebo naopak příliš uspěchané.
P.S. A ten epilog mi teda fakt jako dost pokazil celou knihu.

11.05.2021 3 z 5

Když se introvertka vdá Když se introvertka vdá Debbie Tung (p)

Pokračování milého komiksu o introvertce se mi líbilo ještě víc než první díl. Moc se mi líbí autorčina styl kresby a jsem zvědavá na další její knihy.

11.05.2021 4 z 5

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Nejprve bych chtěla říct, že kniha má opravdu hoooodně pomalý rozjezd, ale chápu proč to tak bylo. Nevím jestli je to u autorky běžné, protože Sněžný měsíc je má první kniha od Klevisové (ale rozhodně ne poslední;-)).
Já jsem teda vraha odhalila cca v polovině knihy, a proto mě ještě víc bavily myšlenkové pochody detektiva Bergmana.
Velkým bonusem pro mě byla atmosféra celé knihy a vtipná asistentka Bergmana.
Celkově knihu hodnotím velice kladně a 1⭐ ubírám kvůli opravdu pomalému rozjezdu.

10.05.2021 4 z 5

Láska a jiné úkoly Láska a jiné úkoly Kasie West

Nejprve musím pochválit humor, protože je to snad nejvtipnější autorčina kniha. Moc se mi také líbila umělecká linka knihy, po dočtení jsem normálně dostala chuť jit někam do galerie. Já vlastně ubírám hvězdičku kvůli romantické lince, protože mi úplně nesedla.
Velkým plusem pro mě byla linka s maminkou (a obecně mě bavila celá Abbyina rodina) hlavní hrdinky, protože Kasie West potvrdila, že umí psát i jiné věci než romantiku.

09.05.2021 4 z 5

Rebelka noci Rebelka noci Emily Bold

Mně se moc líbil nápad celé série. Svět Stříbrných perutí byl skvěle promyšlený a fungoval, ale katastrofa celé téhle série jsou postavy. Všechny jsou ploché a vztahy, které se mezi nimi vyvíjejí jsou nelogické.
Musím ale uznat, že hlavní hrdinka Thorn přestala být taková naivka a začala se chovat alespoň trochu logicky.
Celkově sérií hodnotím jako takovou průměrnou, až podprůměrnou (a za to mohou opravdu jen ty příšerné postavy).

05.05.2021 3 z 5

Winter Winter Marissa Meyer

Za mě to je nejslabší díl série. Některé části mi přišly hodně natahované, ale zase třeba pojetí celého reetelingu na Sněhurku mi přišlo velice originální a vtipné. Mně ale ani moc nesedla postava Winter, takže i proto mě to trochu míň bavilo a dávám jen 4⭐
Celkově jsem si sérii Měsíčních kronik velice oblíbila a hodně jsem se u ní nasmála. Mohu tedy jen doporučovat.

02.05.2021 4 z 5

Láska přes mobil Láska přes mobil Bianka Minte-König

Na tuhle knížečka jsem náhodou natrefila v knihovně a hrozně moc mě pobavila. Obzvlášť mě bavily rozhovory mezi hlavní hrdinkou a jejími kamarádkami.

Hrdinkou snadno a rychle Hrdinkou snadno a rychle Meg Cabot

Já mám knihy od Megan Cabot moc ráda a když jsem byla menší (9-10 let) naprosto jsem její knihy žrala a nedala na ně dopustit. I teď se na ně hezky vzpomíná. Hrdinkou snadno a rychle se mi moc líbilo, a to obzvlášť kvůli autorčinu smyslu pro humor.

02.05.2021 4 z 5

Kroniky pozůstalých (box) Kroniky pozůstalých (box) Mary E. Pearson

Já jsem si prostě musela celou sérii přečíst znovu. Miluju ty postavy, všechny. Ať už to jsou záporaci, princezny nebo princové, zabijáci... Dále musím pochválit skvělé fungující svět. Já chci další knihy od autorky a doufám, že se nějaké brzy přeloží;-)
Falešný polibek mě přivedl k četbě YA a já mu za to budu navždy vděčná

Světlo a stíny Světlo a stíny Leigh Bardugo

Já jsem asi divný člověk a Griša se mi líbila daleko víc než Šest vran. Musím teda uznat, že mě štval Mal a i po do čtení série a zkouknutí seriálu ho nemám ráda. Leigh Bardugo umí skvěle a čtivě psát.

Trnitá řeč Trnitá řeč Leigh Bardugo

Od Leigh Bardugo jsem si opravdu moc nedokázala představit pohadky, ale bylo to skvělé! Obzvlášť musím pochválit grafické zpracování knihy, protože to je úžasné

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Skvělé pokračování série. Já jsem v této knize viděla velký posun ve stylu psaní S.J.M.. I když zvrat na konci knihy jsem věděla od první kapitoly Skleněného trůnu, tak mě to celé uchvátilo. Sarah má skvěle propracované příběhy a i když mi tady romantická linka úplně nesedla, dalo se to přežít:-)