Fortuna7 Fortuna7 komentáře u knih

Utrpení mladého Werthera Utrpení mladého Werthera Johann Wolfgang Goethe

Zajímavá kniha plná emocí. Musím říct, že zpracování knihy je na tehdejší dobu opravdu originální a mě tato neobvyklá forma čtení moc bavila.
4/5⭐ dávám kvůli nudnější první polovině knihy.

10.10.2021 4 z 5

Královnovrah Královnovrah Sebastien de Castell

Já se přiznám, že mě tato série úplně moc neoslovila. Jediný kdo mě tam baví je Reichis, ale musím uznat, že každým dílem si na Divotvůrce víc zvykám a baví mě už i o něco víc.
Královnovrah měl SKVĚLOU první polovinu, ta mě opravdu bavila a já si říkala, že to bude nejlepší díl série. Bohužel ale ta druhá polovina strašně moc klesla a já knihu dočítala snad týden...
Kniha, ale měla super konec a já musela zase zvýšit hodnocení na 4⭐ Už jsem zvědavá na závěrečný díl!

06.10.2021 4 z 5

Vrány Vrány Kass Morgan

Po dlouhé době fantasy, které mě chytlo a nepustilo. Originální a zábavný svět, funkční magický systém, skvělé hlavní hrdinky a super romantika.

Knih z prostředí vysokoškolského spolku už v YA bylo hodně, ale tady mě to opravdu moc bavilo. Sestry, které si vzájemně neškodí, ale naopak se podporují a pomáhají navzájem - už jenom to zajistilo příjemné čtení.
Když jsou v knize dvě hlavní hrdinky, často se mi stává, že nechci číst kapitoly z pohledu té jedné a naopak se těším na tu druhou. Tady jsem ale měla obě hrdinky stejně ráda a těšila se na každou kapitolu :-)
Tarotové karty pro mě byly něco nového a bavilo mě objevování tohoto, pro mě neznámého světa.

Vrány mě moc a moc překvapily, knihu jsem si užila a už se těším na další díly! Doporučuji

02.10.2021 5 z 5

Ségry Ségry Raina Telgemeier

Já beru komiksy této autorky jako skvělý trénink angličtiny, protože naprosté většině textu rozumím a kdyby ne, tak mi pomohou obrázky.
Komiks ségry, mě moc bavil, bylo to vtipné, hezky nakreslené a ty pohledy do minulosti mě moc bavily :-)

01.10.2021 5 z 5

1984 (komiks) 1984 (komiks) Xavier Coste

Pro mě je tento komiks první setkání s knihou 1984 jako takovou.
Zpracování komiksu je úžasné, děsivé a dechberoucí. Musím říct, že příběh samotný je opravdu brutální a nadčasový, ale třeba autorova Farma zvířat se mi líbila daleko víc.

24.09.2021 4 z 5

Drama Drama Raina Telgemeier

Knihu jsem četla v angličtině.
Musím říct, že to je trochu bizárek, ale jako procvičení aj mě to strašně moc bavilo a mohu i doporučit :-)

22.09.2021 4 z 5

Návod na vraždu pro hodné holky Návod na vraždu pro hodné holky Holly Jackson

Paráda! Propletený příběh, který mě nepustil, dokud jsem nevěděla, kdo je vrah. Skvělé a chytré postavy, úžasné prostředí malého města a grafické zpracování knihy je opravdu boží!
Já jsem už strašně moc zvědavá na další díl. Doporučuji

22.09.2021 5 z 5

Polibek v Palm Springs Polibek v Palm Springs Catherine Rider

Vánoční příběhy mi už začínaly připadat hodně klišoidní, a tak jsem se prvního dílu letní edice trochu bála.
Ale tohle je pecka! Krásná, vtipná a odpočinková kniha, kterou jsem si opravdu užila. Skvělí hlavní hrdinové a úžasné prostředí, doporučuji
Já jen doufám, že bude brzo další letní kniha od autorů!

19.09.2021 5 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

(SPOILER) NO. TY. KRÁSO. Tohle bylo naprosto úžasný, děsivý a zatím nejlepší od autorky.
První polovina knihy mě moc nebavila, řešila se tam pouze ta romantická linka mezi hrdiny, ale ta druhá, OMG to mě dostalo. Chápu, proč ve druhé polovině knihy musel být vztah mezi Holdrem a Sky, pevný, protože jinak by to Sky nezvládla a zhroutila se.
U mě zatím vedla autorčina kniha Na obtíž, ale toto je úplně jiný level knihy. Pecka a mohu i doporučit, ale musíte mít trochu silnější žaludek.

16.09.2021 5 z 5

Věř mi Věř mi J. P. Delaney (p)

Nejprve bych chtěla říct, že jsem knihu poslouchala jako audio, a to zpracování bylo naprosto skvělé!
Úžasná hlavní hrdinka, dobrá zápletka a ten konec je fakt pecka. Některé části mi sice přišly už trochu moc překombinované, ale i tak je to suprová kniha, která by se mohla líbit milovníkům thrillerů a detektivek.

12.09.2021 5 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Beth O’Leary

Kniha má pomalejší začátek, ale jak se objevil první vzkaz mezi hlavními hrdiny,(když už jsem u Tiffy a Leona, oba jsou skvělí!) chytlo mě to. Jejich vzkazy byly neskutečně zábavné a já musela číst dál a dál. Ke konci by se dala kniha trochu proškrtat a kvůli tomu jsem dala 4 ⭐.

11.09.2021 4 z 5

Heartstream Heartstream Tom Pollock

Heartstream jsem původně ani neplánovala číst (což by byl obrovská chyba!), ale když jsem knihu vyhrála v soutěži, tak jsem si říkala proč to alespoň nezkusit.
Musím říct, že příběh se ze začátku tváří docela naivně, ale pak cca na 100. straně se to neskutečně rozjede a má to obrovskou hloubku.
Mně více bavila linka Cat, ale ke konci jsem si zase hrozně moc užívala linku Amy.
Skvělá kniha a jestli se chcete zamyslet nad tím, jak je náš svět zaměřený hlavně na soc. sítě mohlo by se vám to moc a moc líbit.
Za výhru knihy v soutěži děkuji nakladatelství Fragment.

06.09.2021 4 z 5

Možná jednou Možná jednou Colleen Hoover

Za mě zatím nejslabší kniha od autorky, a to kvůli tomu, že mi zde chybělo trošičku akce, ale po psychologické stránce postav je rozhodně nejlepší.
Možná jednou je kniha, která se věnuje hlavně popisování citů a emoce z ní jenom čiší.

31.08.2021 4 z 5

Zákon mnoha Zákon mnoha Ashley Saunders

Prvních cca 150 stran Zákona mnoha, bylo neskutečně nudných. Vše co se tam stalo bylo napsané v anotaci a já se do knihy vůbec nemohla začíst. Pak se ale objevily 2 nové a úžasné postavy (Owen a Zetka). Tyhle dva jsem si neskutečně moc zamilovala, Owena pro jeho sarkasmus a Zetku díky její krásné a čisté duši, kterou si i v krutých podmínkách lágrů dokázala zachovat.
Doufám, že už brzy vyjde 3. díl, protože jsem opravdu hodně zvědavá, jak to se všemi postavami dopadne :-)

28.08.2021 4 z 5

Věřit znovu Věřit znovu Mona Kasten

Stejně jako z prvního dílu jsem nadšená. Musím se tedy přiznat, že cca prvních 150 stran jsem se do čtení nemohla ponořit, ale pak jsem knihu zhltla na jeden zátah.

U příběh Dawn a Spencera se autorka daleko víc věnovala psychické stránce hrdinů, což se mi moc líbilo, protože to knize dodává sílu.
Těším se na další knihy Mony Kasten!

23.08.2021 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Skvělá, děsivá a velice čtivá klasika. I když jsem věděla o čem to je a vlastně i jak to dopadne, hodně věcí mě překvapilo.
Nedivím se, proč je Farma zvířat klasika, protože i skoro 80 let po napsání je neskutečně aktuální.
Obrovské doporučení! Jedna z nejlepších knih za tento rok.

22.08.2021 5 z 5

Zákon jednoho Zákon jednoho Ashley Saunders

Mě Zákon jednoho moc bavil. Užila jsem si ho, krásně a rychle se četl a osud dvojčat mě stále zajímá, takže se těším na druhý díl.
Ava i Mira jsou super hlavní hrdinky, každá je jiná a přitom se musí chovat stejně a ,,hrát" Avu.

19.08.2021 5 z 5

Podle mě je to nejlepší knížka z celé série! Já jsem si KONEČNĚ oblíbila Cardana a zamilovala si ten svět (jo, to bylo teda brzo XDD). Půvabné ilustrace od Roviny Cai a krásný pohádkový styl psaní Holly Blackové.

17.08.2021 5 z 5

A oceán byl naší oblohou A oceán byl naší oblohou Patrick Ness

Krásný retteling na Bílou velrybu, který se dobře četl. Autor má nádherný, květnatý styl psaní a ilustrace od Roviny Cai jsou ohromující.

16.08.2021 4 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Mně se 1. díl série Znovu moc líbil. Autorka má hezký a čtivý styl psaní.
Allie je super hrdinka, která mi občas přišla už trochu moc ubrečená, ale ono to k té postavě prostě patřilo, no a Kaden je miláček. Jediná postava, která mě výslovně vytáčela je Alliina matka, to je fakt příšerná osoba, která by si mě nepřála potkat ;-)
Začít znovu je super letní romantická oddechovka a já si ji moc užila. Těším se na další díl, který na mě už čeká v knihovně.

P.S. Musím pochválit překlad knihy a její korekturu, protože jsem tam našla snad jen jednu špatně umístěnou čárku :-)

15.08.2021 5 z 5