Fortuna7 Fortuna7 komentáře u knih

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Deset malých černoušků je pro mě absolutní klasika, která mě nikdy nezklame. Zbožňuji to, jak si s vámi autorka pohrává, při čtení mi běhal mráz po zádech a fascinovalo mě propojení vražd s dětskou básničkou.

23.02.2023 5 z 5

Život jedna báseň Život jedna báseň Colleen Hoover

Nádherná kniha plná syrových emocí u které jsem se v jednu chvíli smála a v další histericky brečela.
Ze začátku jsem si říkala, že autorka zbytečně tlačí na pilu, ale zpětně to chápu, protože jinak bych pak neprožívala takový emocionální kolotoč. Neskutečně jsem si oblíbila postavy, kterým jsem úplně všechno uvěřila a užila jsem si i poezii, která zde hrála velkou roli.
Dovolím si říct, že tato kniha je taková stará dobrá Colleen, totálně vás rozbije a pak zase poskládá dohromady.

21.02.2023 5 z 5

Cool Girl! Cool Girl! Lena Valenová

Skvělý a originální námět knihy, ale zpracování už trochu pokulhávalo... Já osobně bych se chtěla dozvědět daleko víc o fungování celé soutěže a víc ji prožívat s hlavními hrdinkami. Přišlo mi, že některé situace byly vyloženě ploché a autorka se mohla daleko víc rozepsat. Užívala jsem si popkulturní narážky, ale přišlo mi, že autorky nás na začátku navnadila ,,zahadou", ale pak jsem se vlastně vůbec nedozvěděl co se stalo, což je za mě hlavní kámen úrazu.

20.02.2023 3 z 5

Jeden z nás je na řadě Jeden z nás je na řadě Karen M. McManus

Za mě zatím nejlepší autorčina kniha. Ze začátku jsem si trochu pletla postavy a do čtení jsem se musela nutit, ale pak se příběh rozjel a já jsem byla neskutečně zvědavá, kdo za tím vším stojí. Pachatele jsem sice odhadla, ale motiv jsem neznala, takže mě čtení bavilo. Když by v 1. polovině knihy byly trochu víc akce, tak snad dám i plný počet hvězd.

20.02.2023 4 z 5

Zlatá Zlatá Marissa Meyer

Retelling na Rampelníka je geniální nápad a to, jak ho autorka zpracovala je skvělé. Kniha se drží své pohádkové předlohy, ale zároveň nabízí originální a temný fantasy svět, skvělé postavy a tajemnou atmosféru. S hrdinkou jsem se absolutně sžila, ale romantická linka mi přišla celkem uspěchaná. Občas se v knize objevila hluchá místa, kdy mě čtení moc nebavilo. Rozhodně ale musím pochválit perfektní obálku, která dokonale sedí k obsahu knihy. Konec mě opravdu strhnul a já už jenom doufám, že se co nejdřív dočkáme pokračování.

13.02.2023 4 z 5

Northangerské opatství Northangerské opatství Jane Austen

Tato kniha mě jenom utvrdila v tom, že já a Jane Austenová prostě nebudeme kamarádky. První polovinu jsem protrpěla, do čtení jsem se nutila a na postavách mi absolutně nezáleželo. Přišlo mi, že v romantické lince úplně chyběla chemie a hlavní hrdinka mi přišla neskutečně naivní. Co ale oceňuji je vývoj hlavní hrdinky, protože ke konci se konečně začala chovat jako logicky smýšlející lidská bytost.

08.02.2023 2 z 5

Zvrácená pouta Zvrácená pouta Lexi Ryan

První díl mě bavil daleko víc, a to kvůli tomu, že tady bylo daleko méně napětí... Přišlo mi, že hlavním hrdinům vyšlo všechno na co sáhli a vlastně to vždycky všechno dobře dopadlo. V prvním díle jsem byla nadšená hlavně z romantického trojúhelníku a tudíž jsem v tomto pokračování čekala něco podobného. No, tady byla ta romantika už hlavně jedno velké klišé.

05.02.2023 4 z 5

O čarodějnici, která se nenechala upálit O čarodějnici, která se nenechala upálit Amanda Lovelace

No, s některými myšlenkami jsem se opravdu ztotožnila, ale s jinými jsem zase absolutně nesouhlasila... Ze sbírky mám celkem rozporuplné pocity, protože někdy mi to už od autorky přišlo až přehnaně feministické.

01.02.2023 3 z 5

Haka za lilii Haka za lilii M. K. Hardy

Krásná, oddechová, ňuňuňu romantika :-). Ve škole mám náročné období, takže si u čtení potřebuju hlavně odpočinout, a to Haka za lilii splnila na jedničku s hvězdičkou! Styl psaní je celkem jednoduchý, ale hlavně neskutečně čtivý, takže jsem knihu přečetla za 2 večery. Ragbyové prostředí jsem si absolutně zamilovala i kvůli tomu, že kdykoliv je MS v ragby, tak si nenechám ujít žádný zápas Nového Zélandu, protože Haka je prostě dokonalost. Neskutečně jsem si oblíbila všechny postavy, romantická linka je nádherná a ty popisy osvalených sportovců?! Pecka :-D.
Trochu mě mrzí, že konec byl celkem uspěchaný, ale aspoň se už neskutečně těším na pokračování.

01.02.2023 5 z 5

Pod štítem magie Pod štítem magie KayLynn Flanders

Pro mě obrovské překvapení. Anotace zněla skvěle, takže jsem se na knihu hodně těšila. Trochu jsem vnímala, že se jedná o autorčinu prvotinu, takže se tam občas objevily nějaké hluché části nebo zbytečně uspěchané situace, ale jinak fakt super. Skvělá romantická linka (neustále jsem se uculovala), originální fantasy svět a hodně akce. Jsem zvědavá na pokračování.

31.01.2023 5 z 5

Ohnivcova dcera Ohnivcova dcera Angeline Boulley

Prvních cca 100 stran pro mě bylo doslova utrpením. Do čtení jsem se musela nutit, pletla jsem si postavy a hodně mě rozptylovala indiánská slova... Pak se ale příběh rozjel a já se nemohla odtrhnout. Spolu s hlavní hrdinkou jsem pátrala po pachatelích, které jsem teda odhadla daleko dřív než ona ;-D. Z konce jsem malinko v rozpacích, moje romantická duše by ocenila třeba mini kapitolu ,,za 10 let" nebo tak něco.
Celkově vzato je kniha originální hlavně díky svému prostředí a romantické lince, ale zápletka mi přišla už celkem ohraná. 3,5/5⭐

30.01.2023 3 z 5

Velice emotivní sbírka moderní poezie. Většina básní mě zaujala svou myšlenkou a těším se na další autorčinu tvorbu :-).

29.01.2023 4 z 5

Slečna Marplová: Dvanáct nových případů Slečna Marplová: Dvanáct nových případů Agatha Christie

Skvělý nápad, úžasné vizuální zpracování a originální příběhy. Co mě ale hodně mrzelo byla délka povídek, protože někdy byly zbytečně rychle ukončené a já bych neměla nic proti tomu, kdyby byly delší :-).
Nejvíc se mi líbila povídka Rozplétání (Natalie Haynes) a Vražedné typy (Karen M. McManus).

22.01.2023 4 z 5

Místo, kde bydlím Místo, kde bydlím Brenda Rufener

Neobvyklé téma bezdomovectví u mladistvích, ale bohužel to zpracování bylo fakt příšerné. Autorčin styl psaní mi přišel hrozně jednoduchý, postavy se chovaly nelogicky a ten konec byl jak z béčkového filmu...
Mrzí mě, že se autorka daleko víc nevěnovala samotnému tématu bezdomovectví. Do čtení jsem se musela nutit, absolutně mě to nebavilo a dočetla jsem to jenom proto, že jsem chtěla vědět jak se to vlastně všechno provalí.

16.01.2023 2 z 5

Království hříšných Království hříšných Kerri Maniscalco

Originální fantasy svět, skvělý překlad a hlavně silná hlavní hrdinka, která používá mozek :-D. Občas mi ale přišlo, že autorka hodně skáče a zbytečně příběh urychluje, takže já jsem se prostě někdy tak trochu ztratila... Vraha jsem odhadla a konec mi přišel hodně uspěchaný. Co mě ale neskutečně bavilo byla romantická linka a moc se mi líbilo to, jak autorka popisovala Itálii, jídlo a oblečení :-).
Do dalších dílů se pustím jsem i celkem zvědavá.

14.01.2023 3 z 5

Malibu v plamenech Malibu v plamenech Taylor Jenkins Reid

Tato kniha mě rozhodně neuchvátila tak moc jak jsem očekávala. Autorka má neskutečný talent pro vývoj psychiky postav, o tom žádná. Čtenář má pocit, že hrdiny z jejích knih skutečně někde žijí a máte pocit, že je doopravdy znáte z titulků bulvárních časopisů. Já bych ale potřebovala trochu víc akce, protože jsem vlastně neměla vůbec žádný problém knihu odložit.

10.01.2023 3 z 5

Střet králů. Svazek třetí Střet králů. Svazek třetí Landry Q. Walker

Pro mě zatím nejslabší díl z této série grafický románů. Špatně jsem se orientovala v postavách a 1. polovina knihy mě moc nebavila.

08.01.2023 3 z 5

Střet králů. Svazek druhý Střet králů. Svazek druhý Landry Q. Walker

Kresba opět skvělá, ale docela často jsem se ztrácela v rozložení textu, takže jsem se několikrát musela vracet. Některé linky mě bavily víc, některé míň...

02.01.2023 4 z 5

Střet králů. Svazek první Střet králů. Svazek první Landry Q. Walker

Kresba se mi v tomto pokračování líbí víc, ale občas jsem se ztrácela v rozložení textu. Přiznám se, že mě absolutně nebavila linka Stannise, to pro mně bylo vždycky utrpení...

31.12.2022 4 z 5

Vikomt, který mě miloval Vikomt, který mě miloval Julia Quinn

Druhý díl mě nebavil tolik jako 1. díl, víceméně jsem neměla problém knihu odložit... Rozhodně jsem ale byla nadšená z druhé poloviny a konce knihy, to se autorce opravdu povedlo a já se posledních 100 stran uculovala jako měsíční na hnoji. Už jsem zvědavá na další díly :-).

30.12.2022 4 z 5