Fortuna7 Fortuna7 komentáře u knih

Léč pana z Rožmberka Léč pana z Rožmberka Ludmila Vaňková

K této knize jsem se dostala hlavně kvůli čtenářské výzvě. Příběh je celkem zajímavý, ale na to, že kniha má 200 stran, tak je zde ŠÍLENÉ množství postav, ve kterých jsem měla obrovský problém se orientovat. A to, že se některé postavy jmenovaly stejně mi to vážně neulehčovalo. Úplně mi nesedl ani autorčin styl psaní, ten je hodně uspěchaný a spoustu věcí jsem si musela domýšlet a kolikrát i zcela vymýšlet. Autorka se mohla daleko víc věnovat historickým událostem a více mi je popisovat, protože já osobně se teda moc neorientovala.
Musím ale říct, že mě vcelku bavila romantická linka a líbila se mi atmosféra knihy.

29.04.2023 3 z 5

A zrodí se píseň A zrodí se píseň Samantha Shannon

Za mě tak trochu vycpávkový díl. Vlastně jsem si celou dobu říkala, kdy konečně přijde nějaké nečekané odhalení a dozvím se nějakou super bombastickou informaci, jak tomu bylo u předchozích dílů, ale ono nic... Zatím nejslabší díl ze série, doufám, že pokračování mě chytne víc.

20.04.2023 3 z 5

Život svatých Život svatých Leigh Bardugo

Úžasná doplňková kniha, která mi neskutečně sedla a krásně zapadla do sbírky Grishaverse. Krom nádherných ilustrací jsem si přečetla originální příběhy svatých.

12.04.2023 5 z 5

Odkaz Hawthornů Odkaz Hawthornů Jennifer Lynn Barnes

Přiznám se, že mě to nechytlo tolik jako 1. díl, ale ve svém žánru to je stále jedna z top sérií. Občas mi přišlo, že se autorka mohla trochu víc rozepsat, protože děj byl někdy hodně useknutý. Jinak zase skvěle propracovaná zápletka, úžasné hádanky a neskutečně zajímavé postavy.
Už netrpělivě vyhlížím pokračování!

12.04.2023 4 z 5

Temné a kruté lži Temné a kruté lži Ginny Myers Sain

Více než dvě třetiny se vlastně absolutně nic nedělo a příběh se nikam neposouval. Čekala jsem, že hlavní hrdinka bude pátrat po tom, co se stalo její nejlepší kamarádce, ale ona se spíš utápěla v sebelítosti a vlastně nedělala vůbec nic. Pak ale přišly zajímavé zvraty a odhalení a knihu jsem dočetla na jeden zátah. Konec byl možná trochu překonbinovaný, ale aspoň jsem neodhadla pachatele...
Nejvíc ale oceňuji úžasnou atmosféru knihy. Měla jsem pocit, že sama jsem mezi Letními dětmi a prožívám příběh spolu s nimi v dusné, parné a tajemné La Cachette. Neobvyklé prostředí tak trochu prohnilé vesnice, která leží na Mississippi, dělá celou knihu alespoň v něčem originální.

09.04.2023 3 z 5

Benátský kupec / The Merchant of Venice Benátský kupec / The Merchant of Venice William Shakespeare

Ze začátku jsem se absolutně nemohla začíst a pletla jsem si postavy. Pak se ale konečně začalo něco dít a mě ihned chytla skvělá zápletka. Ke konci jsem už byla pořádně začtená a ta scéna u soudu je prostě výborná.

09.04.2023 4 z 5

Miluju tě. Já vím Miluju tě. Já vím Nofreeusernames (p)

Ani na podruhé mě tato kniha nezklamala. Neskutečně jsem se nasmála a užívala si ty chaty plné popkulrurních narážek. Ano, Ava není zrovna nejmilejší človíček pod sluncem, ale právě ten její sarkasmus je občas potřeba.

09.04.2023 5 z 5

Pomsta & rozbřesk Pomsta & rozbřesk Renée Ahdieh

Ze začátku jsem se do knihy absolutně nemohla začíst. Pak ale přišla bombastická romantická linka a já se naopak nemohla odtrhnout :-D. Oblíbila jsem si postavy (hlavně teda Chálida) a moc se mi líbilo prostředí a atmosféra. Nečekala jsem, že mě to bude nakonec tak bavit a jsem moc ráda, že jsem knihu neodložila. Těším se na pokračování!

06.04.2023 4 z 5

Panda a dráček Panda a dráček James Norbury

Pohlazení po duši. Krásné myšlenky, které doplňovaly překrásné ilustrace.

28.03.2023 4 z 5

Srdcerváči: Ročenka Srdcerváči: Ročenka Alice Oseman

Přiznám se, že jsem asi čekala něco jiného. Co se mi ale neskutečně líbilo, byly postavy ze Srdcerváčů v jiných universech, to byla bomba.

28.03.2023 4 z 5

Nevhodný návrh Nevhodný návrh Julia Quinn

Krásná oddehová romantická jednohubka přečtená během jednoho promaroděného odpoledne. Sympatické postavy u kterých oceňuji jejich logické jednání, vývoj a velice vtipné dialogy. Děj úplně bez problémů utíkal a já jsem najednou byla na konci. Oproti 1. dílu této série mi tady ale chybělo trochu akce, takže 4,5/5

27.03.2023 4 z 5

Hra o dědictví Hra o dědictví Jennifer Lynn Barnes

Tak tohle byla pecka. Bravurně napsaná atmosféra, zábavné postavy a hlavně úžasná zápletka i její rozuzlení. Autorka má velice čtivý styl psaní a neskutečně mi vyhovovaly krátké kapitoly. Co nejdřív se musím pustit do pokračování.

26.03.2023 5 z 5

Démon z lesů Démon z lesů Leigh Bardugo

Démon z lesů je absolutně nádherná a úžasná komiksová jednohubka. Nevěřila jsem, že je to možné, ale Temnyje jsem si oblíbila ještě víc a já jenom doufám, že Leigh Bardugo nám brzy dopřeje pokračování, protože já ho nutně potřebuju.

23.03.2023 5 z 5

Lžička plná zášti Lžička plná zášti Robin Stevens

Pro mě je každý nový díl této série krásným návratem do dob, kdy jsem s knihami teprve začínala. Autorka má neskutečně čtivý styl a já mám tyto detektivky vždy přečtené během pár dnů.
V tomto díle nejvíc oceňuji vývoj hlavních postav. Pátrání bylo samozřejmě jako vždy skvělé, ale posunutí Hazel je pro mě daleko podstatnější. Vraha jsem odhadla, ale to mi nezabrání v tom dát 4,5/5 .

22.03.2023 5 z 5

Lakomec Lakomec Molière (p)

Wow, já jsem neskutečně překvapená, jak mě tohle drama bavilo. Od čtení jsem se nemohla odtrhnout, postavy mě bavily a zápletka na konci byla skvělá, i když možná trochu uspěchaná. Jinak ale můžu opravdu doporučit :-).

19.03.2023 5 z 5

Šťastně až navěky? Šťastně až navěky? F. T. Lukens

Přiznám se, že od LGBT+ feel good fantasy inspirované legendou o Artušovi jsem asi čekala něco trochu jiného. Kvůli tomu hypu všude kolem jsem měla velká očekávání a trochu jsem se zklamala. Chybělo mi trochu akce a paradoxně bych potřebovala trochu víc té feel good nálady, která je třeba v Srdcerváčích.
Všechno to ale zachraňovaly postavy. Už jenom hlavní hrdina Arek byl absolutně k sežrání a zbytek jeho družiny je také bombastický. Nemohla jsem se nabažit toho škádlení mezi hrdiny a užívala si jejich narážky.
Co mi ale vadilo snad nejvíc byl kostrbatý překlad a časté chyby v textu. Kniha se mi kvůli tomu vlastně strašně špatně četla.

19.03.2023 2 z 5

Jenom nestvůra Jenom nestvůra Vanessa Len

Originální svět, celkem zajímavé postavy a dobrá zápletka. Rozhodně jsem netušila, že mě cestování časem zase tak moc chytne. Kniha byla akční, měla skvělou atmosféru a oblíbila jsem si hlavní hrdinku. Největší problém jsem měla s tím, že mi někdy přišlo jednání postav uspěchané a trochu nelogické, a to souvisí i s mým názorem na konec knihy. Jakože to co bylo?! Říkala jsem si, že to snad autorka nemyslí vážně. Přišlo mi, že kniha vlastně z ničeho nic skončila, což mě hodně naštvalo, ale naštěstí se jedná o sérii, takže se těším na pokračování :-).
HumbookTip zase dostál své kvality :-).

14.03.2023 4 z 5

Dívka, kterou spolklo moře Dívka, kterou spolklo moře Axie Oh

Okolo této knihy byl neskutečný hype a mě hodně zaujala anotace a nádherná obálka. Bohužel jsem se ale hodně zklamala. Příběh mi přišel plochý, romantika k neuvěření a celou dobu jsem vůbec netušila, jak vlastně podmořský svět, kam Mina skočila, aby se obětovala místo přítelkyně svého bratra, vypadal.
Těšila jsem se na asijskou mytologii a dostala jsem spíš hromadu postav, které se mi pletly dohromady. Vlastně by mi vůbec nevadilo, když by se autorka trochu víc rozepsala, protože tento příběh měl vážně potenciál...

11.03.2023 2 z 5

Korunovace Korunovace Lena Valenová

Nápad výborný, ale to zpracování :-(. Více než polovinu knihy se vlastně nic nedělo. Autorka vytvořila jakési romantické linky, které ale za mě moc nefungovaly. No a ty romantické trojúhelníky mi přišly celkem zbytečné...
I když mi příběh přišel trochu nemastný neslaný a nějaký zvrat se objevil až na konci, tak musím knihu hodnotit kladně, a to hlavně kvůli tomu celkovému nápadu. Kdo by prostě něchtěl číst knihu, ve které by Česká republika měla královskou rodinu? Neskutečně jsem si užívala tu představu a celkově popisy Pražského hradu.

08.03.2023 3 z 5

Catwoman: Zlodějka duší Catwoman: Zlodějka duší Sarah J. Maas

Velice čtivá (od Maas to snad ani jinak nejde :-D) superhrdinská kniha, která mi připomněla mé oblíbené Renegáty. Na začátku jsem se celkem nudila, ale pak jsem dostala obrovskou porci akce, přátelství a romantiky. Catwoman mi byla neskutečně sympatická a velice jsem si užívala její ironický styl myšlení. No a musím samozřejmě zmínit i originální loupeže, které hlavní hrdinka podnikala.
4,5/5⭐ a musím říct, že Maas mě znovu překvapila, ona umí psát snad všechny žánry :-D.

27.02.2023 4 z 5