freejazz freejazz komentáře u knih

Muž bez ženy není člověk Muž bez ženy není člověk Pavel Brycz

jednu chvíľu hrozilo, že z toho bude červená knihovna, ale našťastie hlavný hrdina – neriadená strela, či odtrhnutý vagón – tú melodrámu ustál. celkom dobre som sa na tom zabával, ale na jedného človeka toho bolo predsa len dosť.
a občas mi to pripomínalo príbehy Zdeňka Zapletala (Půlnoční běžci).

22.11.2018 4 z 5

Naivne. Super. Naivne. Super. Erlend Loe

áno, svet môže vyzerať úplne inak. len na nás záleží, aký uhol pohľadu zvolíme. som zvedavý na iné dielka toho autora.

09.11.2018 4 z 5

Poviedka 2018 Poviedka 2018 * antologie

bolo by to na dlhšie, tak si prečítajte blog - https://www.databazeknih.cz/blog/poviedka-2018-oplati-sa-citat-novych-autorov-10799

08.11.2018 3 z 5

Klokočov - z histórie a spomienok Klokočov - z histórie a spomienok Alena Míšková

Ideálna kombinácia pre propagáciu obce, vzbudenie záujmu jej obyvateľov o vlastné dejiny a zachovanie historických fotografií.
radosť na takejto knihe pracovať, ale rovnakú radosť som mal aj z jej čítania.

06.11.2018 5 z 5

Petrovce nad Laborcom - Monografia obce Petrovce nad Laborcom - Monografia obce Martin Molnár

Naozaj reprezentačná monografia obce. Okrem textovej časti z dielne tímu historikov určite stojí za zmienku obrazová príloha, ktorá je rovnako rozsiahla a zachytáva život a podoby obce od začiatku 20. storočia až do súčasnosti.

06.11.2018 5 z 5

Zemplínske Hradište - Prechádzka dejinami a súčasnosťou Zemplínske Hradište - Prechádzka dejinami a súčasnosťou Jiří Zaťovič

kto tu nikdy nebol, dozvie sa veľa zaujímavých informácií. pekné sú aj fotky z rodinných albumov, ktoré pomáhajú vytvoriť si predstavu o tom, ako sa dedina menila.

06.11.2018 5 z 5

Vinné v časoch minulých a súčasných - monografia obce Vinné v časoch minulých a súčasných - monografia obce Martin Molnár

nielen, že som ju čítal, robil som aj korektúry - to bola riadna tortúra:). ale kniha je výborná, prináša množstvo nových historických poznatkov, pre záujemcov o regionálne dejiny je výborným zdrojom informácií.

Mé ztracené město Mé ztracené město Pavel Brycz

pekné, magické, nápadité. možno autor sedával s pábitelom a spolu s pivom nasával aj rozumy.

04.11.2018 5 z 5

Zapomenuté šaty Zapomenuté šaty Riikka Pulkkinen

pekný príbeh, trochu seversky chladný, ale s tým sa dá žiť.

04.11.2018 4 z 5

Dobrodružství milovníka knih Dobrodružství milovníka knih Charlie Lovett

Love story medzi knihami a vzácnymi tlačami. výborné čítanie a hoci sa postupne dalo vydedukovať, ako to celé skončí, stálo to za ten čas. no a po dlhom čase ma kniha prinútila gúgliť a niečo viac sa dozvedieť.

30.10.2018 5 z 5

V jedné osobě V jedné osobě John Irving

hm...
toto je druhá kniha, ktorú som zahodil do koša. neskutočný blaf, poplatný dobe a trendom, bezcenné ľapotanie. až sa mi nechce veriť, že túto hrôzu napísal Irving.

24.10.2018 odpad!

Krédo Krédo Fedor Gál

poznámky starého unaveného muža. viem sa vžiť do jeho pocitov, ale neviem sa stotožniť s tým odchádzaním. myslím, že má stále čo povedať.

24.10.2018 4 z 5

Tradície na Slovensku Tradície na Slovensku Zora Mintalová Zubercová

pri týchto knihách si uvedomujem, koľko toho Slováci nevedia o svojej histórii a tradíciách. pekné čítanie a pripomenutie, odkiaľ sme a z čoho by mohla čerpať naša autentická kultúra, ak by v súčasnosti chcela byť originálna.

15.10.2018 4 z 5

Ako sme kedysi žili Ako sme kedysi žili Zora Mintalová Zubercová

možno až príliš populárne poňaté dielko. autorku určite nepodozrievam z naskočenia na módnu vlnu záujmu o folklór a etnografiu, vyvolanú hlúpou súťažou Zem spieva, zamyslieť by sa mohli vydavatelia, čomu a kedy dávajú prednosť. lásku k histórii, krajine a národu ťažko získa človek pri čítaní fantasy, hororov a thrillerov z cudzieho prostredia. a už vôbec nie pri hltaní alternatívneho toaletného papiera z neočervenej knižnice.
odporúčam, ak chcete získať základný vhľad do problematiky. zoznam použitej literatúry je fajn návod, ako pokračovať.

15.10.2018 4 z 5

Nemezis Nemezis Philip Roth

tak toto nebol Philip Roth, na ktorého som zvyknutý. a dosť som sa pri tejto prvoplánovej jednoduchej knihe nudil. akoby to bola povinná jazda, chýbalo mi v nej napätie, kontrasty, menej priehľadná a vypočítateľná zápletka... všetko to bolo akési nemastné - neslané.
keby som si to nedal do výzvy 2018, ani knihu nedočítam.

27.09.2018 3 z 5

Turci na Slovensku Turci na Slovensku Ľubomír Križan

dobré zhrnutie, ale na podrobnejšie štúdium treba inú literatúru

24.09.2018 4 z 5

Písať príbeh Písať príbeh Dušan Dušek

Dušek a Puškáš v jednej knihe, spoluautori, spoluučitelia... obaja vynikajúci prozaici a scenáristi. ak chcete pochytiť niečo z ich kumštu, knihu by ste nemali obísť, hoci sa veľmi ťažko zháňa.

Po stezkách k dálnicím Po stezkách k dálnicím Jiří F. Musil

kniha je síce poplatná dobe svojho vzniku, ale prináša ucelený prehľad vývoja cesty ako komunikačného prostriedku.

Mysli ako freak Mysli ako freak Steven David Levitt

vždy som mal rád a vyhľadával ľudí, ktorí mysleli a premýšľajú inak než stádovitý priemer. vidím, že nie som sám.

Sága Vikingov Sága Vikingov Peter Brent

mám rád históriu a každá nová informácia je ako sklíčko z kaleidoskopu, ktoré pomáha vytvárať vzrušujúce obrazy. škoda len prekladu.

17.09.2018 4 z 5