Gabba99 Gabba99 komentáře u knih

Malý princ v nás Malý princ v nás Mathias Jung

Krásná kniha. Malého prince mám moc ráda a tato kniha nabízí jiný pohled na myšlenky v knize, něco málo o životě autora, ale hlavně pohladí po duši.

07.08.2017 4 z 5

Jako voda Jako voda Wally Lamb

Nádherná kniha. Je sondou do jednoho manželství, vztahů v rodině, ale i třináctých komnat. Moc se mi líbil pohled na rodinu a vztahy v ní z pohledu členů rodiny, jejich vývin v čase a i celý závěr. Nečteno naposledy.

07.08.2017 5 z 5

Předčítač Předčítač Bernhard Schlink

Moc pěkná kniha,která nabízí spoustu hlubokomyslných myšlenek k zamyšlení.

28.07.2017 4 z 5

Už je tady zas Už je tady zas Timur Vermes

Knihu jsem přečetla ze zajímavosti a ač jsme čekala více, nebylo to špatné.Pokud se člověk odprostí od toho, co za člověka to bylo, tak se zasměje a nakonec i nalezne něco, co bych nazvala fenoménem stáda, který se v dnešní společnosti objevuje, kdy obdivujeme rádoby celebrity a necháváme se slepě zmanipulovat médii.. Připomnělo mi to Orwelovu Farmu zvířat...

28.07.2017 3 z 5

Biocentrismus Biocentrismus Robert Lanza

Velmi zajímavá kniha. Je postavena na vědeckých poznatcích, o kterých jsme před pár lety neměli ani páru. I když se kniha vyhýbá hypotéz dotýkajících se filozoficko-náboženských témat, tak i přesto jsme v ní našla důkazy toho, co jsem četla právě v takovýchto knihách a líbí se mi, že konečně i vědci přicházejí na to, že jsou věci, které nás přesahují,ač naše mysl,na to není připravená,nebo spíše to neumí zpracovat. Přesně jako v úvodu knihy, dřív si lidé nedokázali představit, že je Země kulatá, a tento letitý omyl byl vyvrácen, tak dnes nám věda nabízí poznatky, že Vědomí je víc než fyzično..?.. Jen tak dále vědo...

28.07.2017 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Četla jsem autorčiny fejetony a tak i když moc českých autorů nečtu, byla jsem zvědavá na knihu. Ta mě mile překvapila, je to krásný a rozličný pohled do ženské duše, myslím že se každá čtenářka v určitých pocitech najde. A otevřený konec mi nevadil čím dál více se mi v knihách takový konec líbí, kdy můžu přemýšlet co kdyby... Za mě lepší, než žili spolu šťastně až...

27.07.2017

Prozřetelnost ohně Prozřetelnost ohně Brian Staveley

Výborné , děj je ještě lepší než prví díl, osudy všech tří hrdinů jsou skvěle popsané , napínavé a obsahují úžasné zvraty, moc se těším na třetí díl..

25.07.2017 5 z 5

Kurandera Kurandera Hernán Huarache Mamani

Kniha nebyla špatná, ale na podobné téma ženské síly jsem četla lepší knihy, více propracované, tato mi přišla trochu jednodušší.

09.04.2019 3 z 5

Myšlenky v obraze: O józe / životě / o životě v józe Myšlenky v obraze: O józe / životě / o životě v józe Barbora Hu

Nádhera,nádhera,nádhera....jedna stránka - jedna myšlenka - jedna chvíle k zamyšlení o světě, o sobě... nosím u sebe, čtu kdykoliv potřebuji povznést energii, zklidnit mysl. Jedna stránka jednou přečtená , čtená po několikáté - pokaždé vyvolá jiný podnět k zamyšlení...

06.02.2019 5 z 5

Teorie čakra jógy - Cesta od podmíněnosti k potenciálu Teorie čakra jógy - Cesta od podmíněnosti k potenciálu Barbora Hu

Výborná kniha, autorka popisuje čakra jógu jako komplexní systém poznání sebe sama, využívá k tomu poznatky z několika oborů, ilustruje příklady i ze své praxe a svého života. Kniha se četla skvěle, je cítit, že autorka je erudovany odborník.

09.01.2019 5 z 5

Vyučujeme jógu Vyučujeme jógu Mark Stephens

Skvěle zpracovaná kniha nejen pro lektory, ale i pro zájemce, kteří se chtějí seznámit se základy historie jógy, jejich styly, základy anatomie v józe a hlavně podrobně popisuje jógové pozice se zřetelem na možné kontraindikace.

09.01.2019 4 z 5

Jóga – sestavování lekcí: Příručka instruktora jógy Jóga – sestavování lekcí: Příručka instruktora jógy Mark Stephens

Pěkně zpracovaná kniha , nabízí kromě základů jak sestavit lekci, tak spoustu praktických zpracovaných sestav pro různé stupně zdatnosti či zaměření na určité partie těla. Jediné minus knihy pro mě bylo, že jsem již četla knihu od tohoto autora Vyučujeme jógu, která již polovinu stejných teoretických poznatků obsahuje.

09.01.2019 3 z 5

Modrá Modrá Maja Lunde

Zajímavý příběh, který je až děsivou vizí možné budoucnosti..souhlasím, že mě také zaujal více příběh Davida, ale i popis dětství Signe se hezky četl. Kniha mě opakovaně nutí uvažovat nad tím, jak se my lidé chováme k přírodě a co je nutné, aby se stalo a změnili jsme se...

09.01.2019 4 z 5

Deník moderní jogínky Deník moderní jogínky Šárka Vojáčková Konečná

Krásně napsaná kniha, autorka v ní otevírá své srdce, se svými obavami a touhami, popisuje bez příkras pobyt v Indii a zároveň seznamuje čtenáře se základy jógové filozofie a knihu doplňuje drobnými indickými příběhy a citáty. Pohlazení pro duši!

01.10.2018 5 z 5

Poslední smrtelné pouto Poslední smrtelné pouto Brian Staveley

Musím přiznat, že jsem od třetího dílu čekala více, z této série byl druhý díl nejlépe propracovaný. Na závěr jsem musela půl roku čekat a možná to sehrálo roli, že jak jsem se moc těšila, tak mě to trošinku zklamalo, v kapitolách bylo spoustu vaty a proti tomu se závěr knihy dal více rozpracovat...méně popisovat ostrov apod. a více tam mohlo být o historii cestriim a líchů..Celkově ale skvělá trilogie.

07.02.2018 3 z 5

Skrytá škola: Návrat pokojného bojovníka Skrytá škola: Návrat pokojného bojovníka Dan Millman

Příběh knihy je zasazen do zajímavých částí světa, ale nejvíce mě asi zaujala až druhá část knihy, rozbor úvah deníkových zápisků, není to mnoho slov, ale jsou to slova, nad kterými je dobré se zamyslet a nechat je působit...Ale za mě je dosud nejlepší z Millmanových knih kniha Zákony ducha, jsou v ní všechny pravdy...

04.01.2018 4 z 5

Pohodová knížka, přečteno za jeden den. Kniha se mi líbila, ikdyž jsem od ní očekávala víc.., snad více o chemii mezi kolegy a více jejích osobních názorů na aspekty života..

27.12.2017 3 z 5

Amerikána Amerikána Chimamanda Ngozi Adichie

Kniha nebyla špatná ale asi jsem od ní očekávala více.. Obohatila mě hlavně o poznatky, že běžné věci, každý prožívá stejně i jinak zároveň..

12.10.2017 3 z 5

Sny jako zdroj sebepoznání Sny jako zdroj sebepoznání Marta Helingerová

Kniha přinesla to , co jsem očekávala. jednoduše zasvětí čtenáře do problematiky snů a nabídne možnosti jak tyto interpretovat a dále se jimi zabývat. Myslím, že je to jedna z možností, jak opravdu člověk může poznávat i sám sebe, svá zákoutí i nevyslovené touhy.

12.10.2017 4 z 5

Psychosomatika pro lékaře, psychoterapeuty i laiky Psychosomatika pro lékaře, psychoterapeuty i laiky Jan Poněšický

Od knihy jsem očekávala více, v podstatě se zaměřuje více na příčinu vzniku problémů v dětství s následnou psychoterapií, chybí mi pohled na problém vyvěrající z dosavadní životní situace.

25.09.2017 2 z 5