Gabi13 Gabi13 komentáře u knih

Kdo zabil Snížka? Kdo zabil Snížka? Petra Soukupová

Skvěle napsaná knížka, kterou lze kombinovat se čtením knížky - Dobré pro všechny od paní Soukupové. Hlásím, že toto je velmi skvěle napsán obyčejný příběh dětí, který má v sobě i spoustu ponaučení.

03.01.2019 5 z 5

Franz Kafka - Člověk své a naší doby Franz Kafka - Člověk své a naší doby Radek Malý

Velmi krásně zpracován život Kafky. Přiblížení se jeho tvorbě i osobě samotné. Velmi krásné ilustrace a celý design knihy.

24.11.2018 4 z 5

Opuštěná společnost Opuštěná společnost Erik Tabery

Nechtělo se mi do knížky, vnímala jsem ji jen jako další popichováni naší politiky. Bála jsem se těžkých vyjadřování a popisů. Ale jsem velmi milé překvapená. Pan Tabery psal i pro me. Je to opravdu popis naší politiky od první republiky po současnost. Jeho myšlenky i myšlenky různých politických osobností vás nutí se zamyslet a někdy si i hodně uvědomit těžkou pravdu.

29.10.2018 5 z 5

Macanudo 10 Macanudo 10 Liniers (p)

Příjemné, odpočinkove čtení pro celou rodinu. Zasmáli jsme se všichni.

30.07.2018 4 z 5

Najděte si svého marťana Najděte si svého marťana Marek Herman

Doporučuji přečíst všem rodičům a učitelům. Je to nenásilna inspirace k zamyšlení se nad svým přístupem k životu a především k dětem. Pan Herman vše popisuje velmi laicky a přidává reálné zkušenosti. Děkuji za takovou knihu.

21.01.2018 5 z 5

Tajný denník Adriana Mola Tajný denník Adriana Mola Sue Townsend

Tak dlouho jsem se u knížky nepobavila a neodpočinula. Kolikrát jsem se i poznávala :-), jak mi asi bylo ve 14ti letech? Moc pěkné, doporučuji.

17.10.2017 5 z 5

Zeď: Jak jsem vyrůstal za železnou oponou Zeď: Jak jsem vyrůstal za železnou oponou Petr Sís

Velmi pěkně napsané a nakreslené vzpomínky muže, který byl klukem v komunistickém Československu. Kniha, která by neměla chybět v domácí knihovně.

04.10.2017 5 z 5

Příšerky a příšeři Příšerky a příšeři Pavel Šrut

Velmi vtipné a rýmovací básničky vhodné nejen pro děti. I ja jsem se bavila. Doplněno o pěkné ilustrace.

16.09.2017 5 z 5

Hodiny Hodiny Michael Cunningham

Hodnotím méně z důvodu, který si sama neumím vysvětlit. Asi únava ze začátku školního roku.
Knihu jsem měla tak moc dlouho doma a po tolika letech se na ni dostalo. Těšila jsem se, ale při čtení jsem se nemohla prokousat dál. Stále mě nedokázala vtáhnout do děje.
S druhou půlkou knížky to bylo již lepší a stupňovalo se i mé nadšení.
Je to kvalitní román, který myslím je ve filmovém provedení stejně pěkný.

08.09.2017 3 z 5

Každý bulí nad cibulí Každý bulí nad cibulí Ester Stará

Krásné, vtipné básničky s velmi padnoucími obrázky.

12.08.2017 5 z 5

Rychlé čtení, které se dobře četlo, ale ničím nepřekvapilo, neurazilo.

04.06.2017 4 z 5

Životy ve vypůjčeném čase Životy ve vypůjčeném čase Rudolf Roden

Moc krásně napsané. Vše perfektně a detailně popsano skutečnými hrdiny. Tato knížka pro mě je jedna z nejlepších o hrůzných událostech 2.světové války.
Doporučuji všem.

01.01.2017 5 z 5

Milda a Milda Milda a Milda Ester Stará

Je to knížka spíš pro starší děti, předškoláky. Četla jsem 3 letym a častokrát jsem musela větu poskládat jinak, nebo vyměnit slova, aby to bylo srozumitelné.

13.05.2024 4 z 5

Za tichem: Novohradské hory Za tichem: Novohradské hory Jan Štifter

Tak já konečně vím, proč to tam tolik miluju a každý rok se sem s rodinou vracím. Vždycky jsem si myslela, že to je tím, že si tu perfektně odpočinku, že je to na samotě a ono to tak opravdu je. Novohradské hory je prostě moje láska. Také intuitivně hledám místa, kde nikoho nepotkáme a to je nám pak jen odměnou prostá příroda, provoněná sluncem a jako by úplně zpomalená. Krásná slova jsou v tak úžasné, útlé knížce. Děkuji za otevření očí, proč já to tu vlastně tak miluju. Jak jednoduché...

25.04.2024 5 z 5

Nepřestanu tě milovat Nepřestanu tě milovat Robert Munsch

Krátké zamyšlení. Slova milá a dojemná.

23.04.2024 5 z 5

Když si šlápneš na tkaničku Když si šlápneš na tkaničku Shel Silverstein

No opět jsem se smála nahlas, ale bylo tam spousta milého k pohlazení na duši. Za mě třeba CO ODNÁŠÍ ČÁP

19.04.2024 5 z 5

Tančící skály Tančící skály Marek Vácha

Chjo, mám hlavu jako balón a přemýšlím.
Nejsem věřící a možná proto velmi často sáhnu po vysvětlení nebo cestě těch co víru v Boha mají a snažím se pochopit...
Předně závidím dětem, kteří jsou nebo byli studenty pana Váchy. Na takových přednáškách bych chtěla být.
A potom já stejně pořád tápu a vnímám, že mi spousta věcí není blízká a někdy i nepochopitelná. Třeba to, že novorozené dítě je třeba pokřtít, aby se zbavilo hříchu.

01.04.2024 4 z 5

Copak snídá Ponožkovník? Copak snídá Ponožkovník? Oldřiška Ciprová

No nevím. Četla jsem dětem ve školce, ale spoustu věcí jsem během čtení předváděla do jiného vyprávění. Řekla bych, že pohádky nejsou vůbec respektující. Přeci není nutné na někoho se zlobit, nebo mu něco zakazovat. A to bylo ponaučením v této knížce. Tak za mně tedy velký špatný.

25.03.2024 3 z 5

Bohumil Bohumil Veronika Hájek Hurdová

Za mně příběh, jaký jsem si myslela, že bude... Hodně mužské energie, která mi tu vlastně vůbec nevadila, protože mi velmi jednotlivé vyjadřování Bohumila připomínalo mého muže :-). Knížka se zase skvěle četla a děkuji Veronice za její opět "mimo" informace, které si spolu s knížkou můžete pořídit a nahlédnout pod pokličku psaní knížky.

23.02.2024 5 z 5

O rodičích a dětech O rodičích a dětech Emil Hakl (p)

Prostě normální život. Je v tom spousta moudrosti a současně vidím běžný život otce a syna. Ráda jsem si přečetla. Film jsem neviděla.

08.02.2024 4 z 5