gigi77 gigi77 komentáře u knih

Smrtící nesmrtelnost Smrtící nesmrtelnost J. D. Robb (p)

Opět čtivé téma - drogy, modelky, vraždy, několik podezřelých ... toho pravého jsem až do závěru vůbec netušila. Jsem zvědavá, jestli Eva někdy dá přednost osobnímu životu před prací, pro kterou žije každým svým milimetrem. To, jak jde až na hranice svých možností, je nepředstavitelné ... ale co ... je to příjemná fikce :-)

09.12.2019 4 z 5

Smrtící sláva Smrtící sláva J. D. Robb (p)

Nezklamala ... série se mi stále líbí ... kombinace detektivky a romantiky ... žádné přehnané popisy surových scén ... vraha jsem sice odhadla hned od počátku, ale vůbec mi to nevadilo :-)

09.12.2019 4 z 5

Maorčina píseň Maorčina píseň Sarah Lark (p)

Pro mě o chlup vláčnější oproti prvnímu dílu ... přesto ... Nový Zéland mě uchvacuje, autorka v tomto díle pěkně vystihla atmosféru konce 19. století. Skvěle vykreslila charaktery a propletla osudy hrdinů. Román je to dlouhý, ale s HappyEndem :-)

23.10.2019 4 z 5

V zemi bílého oblaku V zemi bílého oblaku Sarah Lark (p)

... tak tohle bylo krásné ... románová klasika, dobrodružství, sem tam něčeho málo či více, celkově však pohlazeni po duši ... velice vhodná vsuvka mezi spoustu krimi a thrillers a především do truchlivého období ...
Obsáhlá kniha, ale velmi čtivá!
Už mám doma další dva díly, ještě dnes se začtu.

04.10.2019 5 z 5

Vzdálená řeka Vzdálená řeka Barbara Wood

Příjemné čtení, které mohu doporučit třeba na léto k moři. Rodinná sága z oblasti vinařství. Četlo se mi sice pozvolně ale nerušila mě žádná hluchá místa. Dějová linka je nasycená od začátku do konce.

27.06.2019 4 z 5

Závist Závist Sandra Brown

Autorka opět nezklamala. Zajímavě pojato, líbí se mi téma, které nás dostane na druhou stranu - do světa spisovatele. Velice pěkně propleteno. Docela bych stála o širší rozvinutí postavy Mika.

12.12.2018 5 z 5

Na východ od ráje Na východ od ráje John Steinbeck

Kniha se mi dostala pod kůži, dost však neobvykle. Nebudu hodnotit, jdu proti proudu ... od samého začátku mě popisované lidské osudy dost iritují, tolik zla, bezmoci a bezcitnosti ve mě vzbuzují neklid, nedokážu se u knihy uvolnit ....

Ke knize se jistě vrátím. Neustále mi leží v hlavě. Je to bravurní dílo, které v současnosti nepoberu.

29.11.2018

Zapomenutá zahrada Zapomenutá zahrada Kate Morton

Krásný a čtivý literární kousek. Můj pocit z příběhu: “Štěstí je vrtkavé a osud si s životy pohrává jako větřík s listím ... nevíš, jak dlouho poletí a kam nakonec dopadne.” Ze závěru mi bylo celkem smutno a velice líto Elizy. Až moc se mi vtiskla.

04.07.2018 5 z 5

Taťána a Alexandr Taťána a Alexandr Paullina Simons

Bezvadné po všech stránkách. Nechybí napětí a romantika. Precizně zpracovaná historická data. Kvalitní četba i styl psaní.

27.06.2018 5 z 5

Měděný jezdec Měděný jezdec Paullina Simons

Krásný. Mám ráda osudové příběhy a tento je romantikou a dějem nabitý, čtivý, plný všeho tklivého ... Sem tam možná něco pritažené, ale 5* si zaslouží oprávněně.

17.06.2018 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Docela čtivá jednohubka. Ale nic ve mě nezanechala. Z takového námětu nejspíš ani žádný zážitek nelze očekávat.

02.03.2019 4 z 5

Nebezpečná podoba Nebezpečná podoba Sandra Brown

Skvělá! Od první stránky po poslední mě pohltila. Jen v samotném závěru mi to přišlo “přitažené za uši”. Přesto dávám do doporučených, takových knih by mohlo být více. Má-li někdo tip, prosím o něj.

25.11.2018 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Docela pěkně zašmodrchané, ale ta omáčka okolo ... plytká. A na úplný závěr tomu autorka “nasadila korunu”. Někdo cizi v domě se mi líbilo, tahle kniha mě zklamala.

20.11.2018 2 z 5

Ranhojička Ranhojička Ricarda Jordan (p)

Romantická pohádka, která se velmi dobre četla. Vztahy mezi křesťany a židy, životní pravidla měšťanů a vrchnosti, mor a jiné nesnáze 14-tého století, rytířská láska a souboje .... od všeho trochu: romantika, napětí, snové náhody, HappyEnd.

21.07.2018 5 z 5

Agnes Agnes Hannah Kent

Neskutečně mě ten příběh a styl psaní baví.

31.05.2018 5 z 5

Skryté zlo Skryté zlo Sandra Brown

Slabší autorčina kniha. Do samého konce jsem zločince tušila, ale špatně. Bavila mě romantická linka ... urostlý správňák ve vyzrálém věku, dokonalý k sežrání ... to jsem si uměla s radostí představit ... Také jsem před nedávnem běhala co týden to půlmaraton, tím si mě hlavní hrdinka naklonila. Ovšem ubiram hvězdičku za dost významné nereálnosti. Nakonec se ale nejedna o žádnou detektivku či thriller, pouze o román pro ženy ... ledabyle od každého trochu ... takže další hvězda padá dolů

26.07.2019 2 z 5

Zlatá země Zlatá země Barbara Wood

Romantika pěkně napsaná, představivost mi jela na 100%. Moc mě bavilo téma kolonizace Austrálie. Jen to bylo takové vláčnější než jiná díla této spisovatelky.

04.05.2019 4 z 5

Panenky z ráje Panenky z ráje Barbara Wood

V porovnání s ostatními knihami B. Woodové je začátek tohoto románu co do stylu otřelou autorčinou klasikou a pro mě bohužel trochu už nuda. Její romány jsou však zárukou příjemného zážitku, což platí i v tomto případě. Příběh po cca 55 stranách nabere obrátky svým ojedinělým způsobem a nepustí až do konce. Přečetla jsem, poučila se a porozuměla .... Zajímal by mě vývoj takové rodiny až do současnosti.

23.01.2019 5 z 5

Tajemství porodní báby Tajemství porodní báby Sabine Ebert

Dobro, zlo, intriky a kráska, rytíř, láska to vše zasazeno do období kolonizace Svaté říše římské dává tušit zajímavému příběhu. Knihu jsem přečetla rychle ale nijak mne neohromila. Další díly číst nebudu.

07.11.2018 3 z 5

Anna Karenina Anna Karenina Lev Nikolajevič Tolstoj

Musím se uklonit autorovi, nečekala jsem od něj tak pěkné dílo ... krásně popsané scény, citově bohaté, zajímavá životní éra, společnost a konvence.

17.06.2017 4 z 5