gordon13 gordon13 komentáře u knih

Sítě Sítě Petra Dvořáková

Kniha je mým seznámením s Petrou Dvořákovou a musím konstatovat, že velmi povedené. Určitě si od této šikovné autorky ještě něco přečtu. Příběhy všech tří dam mě zaujaly, akorát mě mírně dráždila naivita a submisivnost,ale to je spíš odraz mých životních zkušeností :-)

17.09.2021 4 z 5

Nevlastní sestra Nevlastní sestra Sandie Jones

No ,kniha to byla bezesporu čtivá, ale na můj vkus již moc překombinovaná a jaksi už přeplácaná těmi rádoby rozuzleními. Přiznám se, že na konci mi už bylo jedno jak to vlastně celé bylo :-)

08.09.2021 3 z 5

Sama proti všem Sama proti všem Brian Freeman

Za mě kniha prostě super! Autor použil zápletku geniální a ne zrovna obvyklou... Já jsem opravdu nadšena, jak mě tahal za nos :-)
Tleskám!

02.09.2021 5 z 5

Dcery jezera Dcery jezera Wendy Webb

Tak tohle se mi líbilo, moc pěkná kniha! Taková fantazy romantická pohádka pro dospělé. Příběh mi skvěle sednul do období i nálady. Jasných pět hvězdiček.

26.08.2021 5 z 5

Útočiště Útočiště Jérôme Loubry

Znepokojivá kniha s temnou atmosférou..přesto, že mě příběh velmi zaujal, přišel mi konec až příliš nevěrohodný a překombinovaný. Nicméně musím uznat - zajímavá kniha!

21.07.2021 4 z 5

Rodina v podkroví Rodina v podkroví Lisa Jewell

Tak to byla opravdu zvláštní kniha, strašně čtivá, doslova jsem ji zhltala. Hrozně mě zajímalo, jak se všechno vyvrbí a co z příběhu vlastně vyleze. Z ukončení jsem na jednu stranu spokojená a na druhou mírně rozčarovaná...za prima čtenářský zážitek ovšem dávám plný počet!

19.07.2021 5 z 5

Muž bez minulosti Muž bez minulosti Tim Weaver

Tradičně perfektní thriller s nezničitelným a zarputilým borcem Davidem, tentokrát okořeněný kapkou mystična. Napínavé, báječné počteníčko, jeden z nejlepších dílů...povedená kniha!

06.07.2021 5 z 5

Než jsem zemřela Než jsem zemřela S.K. Tremayne (p)

Kniha s nepříjemně temnou atmosférou, vůbec bych ji nedoporučila citlivým a labilním lidem (viz. já:-))...je opravdu zvláštní, přesto velmi čtivá, ovšem jakákoliv zmínka o zvířatech většinou bolestivě píchne u srdce. Uf, jdu si přečíst něco z úplně jiného soudku...

30.06.2021 4 z 5

Aristokratka u královského dvora Aristokratka u královského dvora Evžen Boček

Pátý díl ARISTOKRATKY mě opět bavil a pobavil :-)
Jasný favorit byla p. Tichá :-) :-)

29.06.2021 4 z 5

Máma pro Veroniku Máma pro Veroniku Táňa Keleová-Vasilková

Knihu jsem četla již před lety, ale pamatuji si, že se mi moc líbila. Takže dodatečně paní autorce za pět hvězdiček :-)

29.06.2021 5 z 5

Dilema Dilema B. A. Paris (p)

Kvalitní psychologické drama okořeněné dramatickým zakončením. Musím přiznat, že pro mě neskutečně citlivé téma, kterému se většinou při četbě vyhýbám, protože si nedovedu představit v životě nic horšího...moc se mi líbil náhled z pohledu obou rodičů, jejich autentické reakce a vlastně i zakončení celého příběhu. Pěkná kniha!

16.06.2021 5 z 5

Jarní oběť Jarní oběť Anders de la Motte

Moc pěkná kniha s perfektním koncem. Celý příběh mě ohromně bavil, neměl žádná hluchá místa, báječně se četl a po celou dobu udržoval v příjemném napětí a zvědavosti, jakže to vlastně všechno bylo...výborně!

14.06.2021 5 z 5

Pustina Pustina Stina Jackson

Pochmurný, pomalý příběh, který se mi dobře četl a docela se mi líbil. Druhá kniha Stiny Jackson je sice slabší, ale vůbec ne špatná. Jsem spokojená a určitě si přečtu od autorky i její další tvorbu.

09.06.2021 4 z 5

Dokonalá oběť Dokonalá oběť Emma Kavanagh

Za mě pouhý průměr, kniha mě ničím nenadchla ani nepřekvapila, četla se vcelku dobře, další díly ale vyhledávat nebudu...

03.06.2021 3 z 5

Milé dítě Milé dítě Romy Hausmann

Celkem zvláštní kniha, zpočátku mě navnadila, poté se příběh docela táhl, konec trošku podivný, jak už bohužel konce u thrillerů často bývají...za srdce mě chytil epilog, ten byl skutečně úžasný. Suma sumárum za tři hvězdy.

28.05.2021 3 z 5

Smrtící útes Smrtící útes Gregg Dunnett

Originálně pojatý příběh se sympatickým vypravěčem se mi skvěle četl a opravdu mě bavil. Líbilo!

23.05.2021 4 z 5

Na pokraji sil Na pokraji sil Samantha M. Bailey

Musím konstatovat, že se jedná o zcela průměrný thriller, začátek je zajímavý a hodně naláká, ale průběh příběhu je standardní a nepřekvapující, kdo má načteno hodně knih tohoto žánru, tak bude vědět :-)
Kniha je ale čtivá a poměrně krátká, jsem ovšem ráda, že jsem ji měla jen půjčenou, místo v knihovně by si nezasloužila.

22.05.2021 3 z 5

Zítřek ti nikdo neslíbil Zítřek ti nikdo neslíbil Kateřina Karolová

Námět i řekněme pointa jsou u této zvláštní knihy opravdu zajímavé. Začátek mě velmi bavil , odhalení bylo pro mne překvapivé a líbilo se mi, ale konec byl jaksi přeplácaný a nedotažený. Myslím ale, že autorka má talent a jako prvotní dílo tohoto zaměření se jí skutečně povedlo...

16.05.2021 3 z 5

Pod hladinou Pod hladinou Dana Stabenow

Trochu slabší díl oproti předešlým, ale přesto je to hrozně příjemné počteníčko...

08.05.2021 4 z 5

Ať zemře Ať zemře Sarah Pinborough

Pěkně prohnaná kniha :-)
Skvěle se četla, v některých částech se ale hodně opakuje a příběh tak působí zdlouhavě a natahovaně...nicméně je to dobré čtení a konec je absolutně jedničkový! Ten se mi líbil moc!!

06.05.2021 4 z 5