gordon13 gordon13 komentáře u knih

Opuštěný dům Opuštěný dům Mirka Skočílková

Tato kniha se paní Skočílkové opravdu povedla. Hlavní hrdinka mi byla velmi sympatická a naprosto jsem rozuměla jejím vnitřním úvahám a rozpoložením. Navíc konec tomu dodal výbornou empatickou tečku. Vážně pěkná kniha.
P.S. Obálka je překrásná!

30.01.2022 5 z 5

Nemusíš! Nemusíš! Dagmar Digma Čechová

Kniha se mi líbila. Vzhledem k tomu, že tento ženský žánr nečtu moc často, mi připadal příběh příjemný a osvěžující. Konec byl pravda až příliš optimisticky přeslazený, ale ještě se dal skousnout :-)
Za mě poctivé čtyři hvězdy.

14.01.2022 4 z 5

Takový hněv Takový hněv Cara Hunter

Skvělá detektivka s vcelku šokujícím rozuzlením, ze kterého mrazilo! Trochu se obávám dalšího dílu, myslím, že inspektora Fawleye nečeká nic dobrého :-(

10.01.2022 5 z 5

Tichá pacientka Tichá pacientka Alex Michaelides

Naprosto úžasná kniha!
Po dlouhé době mě celá knížka hrozně bavila a hlavně ten famozní závěr, ten mi vytřel zrak :-) ....Musím přiznat, že jsem takové zakončení příběhu vážně nečekala. Autor mě moc potěšil, všechno si na konci nádherně sedlo. Budu se těšit na jeho další tvorbu!

05.01.2022 5 z 5

Bez viny Bez viny Charlotte Link

Úžasná kniha od mojí oblíbené autorky. Příběh si mě okamžitě podmanil a moc bavil až do poslední strany. Skvěle napsané z úhlu několika osob, vyprávění vyvolávající škálu
různých pocitů a emocí. Typ knihy, kterou by jste nejradši dali na jeden zátah :-)
Opravdu skvělá knížka!!

30.12.2021 5 z 5

Po pravdě Po pravdě Gilly Macmillan

Tak tahle kniha se mi moc líbila! Ovšem uznávám, že zdaleka nesedne každému čtenáři thrillerů, je to spíš psychothriller, kde se vlastně rádoby nic moc neděje...
Já jsem velice nadšená, příběh jsem spolykala jak malinu a dokonce mi nevadil ani neuzavřený konec, k tomuhle typu vyprávění mi to ukončení i sedělo.
Za mě skvělé!

01.12.2021 5 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Knihy Roberta Bryndzy jsou neskutečně dobře čtivé, jeho styl psaní mi hrozně sedí. Příběh mě od začátku chytil a nepustil do konce. Hlavní hrdinka Kate je mi určitě bližší a příjemnější než věčně chladná, nepřístupná Erika bez humoru, z předešlé série. Nic to ovšem nemění na tom, že pan autor je vážně moc šikovným spisovatelem a přeji nám od něho ještě spousty dalších prima knih :-)

28.11.2021 5 z 5

Chci tvůj život Chci tvůj život Amber Garza

Příjemný "holčičí" thriller, na první dílo je vcelku povedený!

27.11.2021 4 z 5

Tiché dítě Tiché dítě Sarah A. Denzil

Nebyla to špatná kniha, až na ten snad již tradičně přepatlaný, nereálný konec...

22.11.2021 3 z 5

Kruh Kruh Rona Halsall

Na KRUH jsem se dost těšila a začátek mě příjemně namlsal, ALE...zaprvé jsem zjistila, že příběh je úplně o něčem jiném než jsem myslela, že bude. Což nevadilo, protože mě i tak hodně zajímalo, jak se vyvine...no, ale bohužel se to převrátilo v takovou ptákovinu, ve všech rovinách nepravděpodobnou, až jsem žasla jak to autorka mohla vůbec vyplodit!
A ten manžel! To byl tedy CHLAP !!!

08.11.2021 3 z 5

Neznámí Neznámí C. L. Taylor

Na novou knihu C.L.Taylor jsem se moc těšila a docela se mi líbila. Za mě tedy patří spíš k průměrné tvorbě, ale pro fanoušky autorky je to povinnost ....

07.11.2021 4 z 5

Henryho tajemství Henryho tajemství Kristina Ohlsson

Pro mě nejslabší kniha od Kristiny Ohlsson. Opět ohromně čtivá, ale ta zápletka byla jakási podivná i její vyústění bylo hodně vachrlaté. Nic to nemění na tom, že další knihu autorky budu netrpělivě vyhlížet, protože píše opravdu dobře a její příběhy mě baví...

03.11.2021 4 z 5

Pronásledovaní Pronásledovaní Mark Edwards

Do dvou třetin úžasná, napínavá kniha. Skvěle se mi četla a hrozně mě bavila, ale ta třetí část to totálně zabila. Fakt! Tolik slátanin a nesmyslně až úsměvně působících situací dokáže do knihy nacpat málokdo....Vážně mě to mrzelo, protože příběh měl opravdu grády!

01.11.2021 3 z 5

Kdo je bez hříchu Kdo je bez hříchu Bo Svernström

Tak tohle byla opravdu perfektní kniha! Žádná hluchá místa, velice poutavě psáno, senzační námět, výborné zpracování. Měla jsem strach, že bude konec přepálený, ale vůbec, všechno si se závěrem sedlo a mělo to hlavu i patu. Moc pěkné čtení, šikovný pan autor!

29.10.2021 5 z 5

Dům plný temnoty Dům plný temnoty D. M. Pulley

Ani nevím jaké hodnocení za sebe dát. První část knihy mě příjemně navnadila, druhá polovina se mi zdálo už hodně natahovaná a napětí se značně vytratilo a závěr nebyl úplně špatný..asi tak 3,5hvězdy, ale celkově mě kniha zase tak moc nenadchla, čekala jsem lepší čtenářský zážitek.

23.10.2021 4 z 5

Dcera krále močálů Dcera krále močálů Karen Dionne

Strašně zvláštní kniha, báječně se četla, příběh je opravdu velmi zajímavý a neotřelý... ale navzdory tomu co jsem o Heleně věděla, o jejím děsivém dětství s vysoce inteligentním a velice psychopatickým otcem jsem nedokázala s ní úplně souznít a pochopit ji. Pro mě byla velice krutým dítětem prakticky beze stopy empatie...

07.10.2021 4 z 5

Poslední lež Poslední lež Riley Sager (p)

Celkem solidní thriller z "táborového" prostředí, dobře se mi četl a docela mě bavil.

07.10.2021 4 z 5

Poslední lov Poslední lov Jean Christophe Grangé

Drsný, temný thriller s ponurou atmosférou. Zhltla jsem ho, ale vlastně ani nevím, zda se mi tolik líbil. Čím jsem starší, tak mě tyto zneklidňující příběhy dokáží spíš psychicky rozhodit :-)
Byla jsem ale prostě zvědavá na druhý díl :-)

30.09.2021 4 z 5

Nejhorší obavy Nejhorší obavy Michal Sýkora

Tradičně skvělá Marie Výrová a výtečná detektivka pana Sýkory...přiznám se ale, že na konci jsem zůstala jak opařená a nebylo mi vůbec dobře po těle ani po duši...působivé a kruté zakončení!

25.09.2021 5 z 5

Ukrytá Ukrytá Gytha Lodge

Na mě byla kniha bohužel moc rozvleklá a jakoby roztahaná, chvílemi mě bavila,chvílemi nudila. Za sebe tentokrát hlásím průměr :-)

19.09.2021 3 z 5