GYROTOURBILLON GYROTOURBILLON komentáře u knih

Modrá smrt Modrá smrt Dylan H. Jones

Tak přečteno , no a nebylo to špatné. Pravda , chytl jsem se na obálku , a měl trochu jinou představu. Ale , když o těch pilulkách se točí svět , čili není problém se s nimi setkat v kterémkoliv thrilleru, detektivce , či románu. Já jim tedy ani knižně moc neholduju, ale zde to ještě šlo.

15.06.2022 4 z 5

Pán much Pán much William Golding

Ano, zde budu souhlasit s Biba_with_Book.

12.06.2022 3 z 5

V zajetí klamu V zajetí klamu Suzy K. Quinn

Ano, dráždivá kniha. Psychothriller se vším všudy.
Souhlasím se všemi 4 - 5 *

08.06.2022 5 z 5

Ganbare! Workshopy smrti Ganbare! Workshopy smrti Katarzyna Boni

Velmi zajímavá kniha. Budu souhlasit se všemi 4 -5*
Já dám plný počet.

06.06.2022 5 z 5

Smrtihlav Smrtihlav Franck Thilliez

Super, ano, v jedné chvíly se měl člověk chuť trochu více drbat.
Ale jedno vícenohé zvířátko jsem kdysi vlastnil a mé okolí nakonec, po určitém čase pozbylo strachu. Zde té jiné havěti bylo požehnaně..
Osobně mi více vadí hadi, přestože jsou mnohdy krásní. K nim mám zážitek jak pro koho vtipný.
Na zahraniční dovolené jsme navštívili zoo + botanickou zahradu.
V malém amfiteátru bylo představení hadů. Komentátor pozval k sobě na pódium pár odvážlivců a z jedné ze tří beden vyndal cca 5 m. dlouhého hroznýše královského albína, kterého tito vybrani společně pozvedli nad hlavu. Ti to dali !! Z druhé bedny nám ukázal krásně zbarvené zelené... ale teď nevím název. No a před otevřením třetí bedny poprosil komentátor celý amfiteátr o naprosté ticho, že nyní uvidíme nejrychlejšího, nejmrštnějšiho hada světa, a že potřebuje absolutní ticho.
No a jak pomalu otevíral bednu , had byl asi už rozrušený a vylétl mu velmi prudce z ruk a přistál uprostřed amfiteátru, kde se v momentě vytvořil kráter jako po dopadu bomby. Účastníci v místě dopadu byli prostě pryč. Had seděl na jejich místech a s libovým úsměvem si tam zůstal nehybně sedět. Až po vteřinách všem došlo, že je to vymakaná atrapa a my byli šokováni a zároveň propukli v bujarý smích. Pravda, nikoliv Ti v místě dopadu, ty to rozdejchávali o něco déle a s uklidněním jim komentátor musel pomoci. Zkrátka blbej černej humor , ale ten šok byl nepopsatelný.
Ale to je jiné téma.. přesto mně kniha na tuto vzpomínku přivedla. Autor splnil mé očekávání.

04.06.2022 5 z 5

Národ Národ Terry Pratchett

Nádherná kniha plná myšlenek.. Má co nabídnout dft. komukoliv.
Já jsem tedy spokojen.
Knihu doporučuji.

30.05.2022 5 z 5

Všechny Louisovy děti Všechny Louisovy děti Kamil Bałuk

Tak já jsem spokojen. Budu plně souhlasit s Gooverka a všemi 4 - 5*.

23.05.2022 4 z 5

Anglická zahrada Anglická zahrada Petra Klabouchová

Neumím se vyjádřit líp, souhlasím s rodak a kaktus.p.
Kniha mně překvapila, bohužel i rozhodila. Jak jen dokážeme být zlí, jeden k druhému. A ten "úžasný" přístup vyšetřujících.. a jak se vše obrací... autorka opravdu vykreslila atmosféru neuvěřitelně.

15.05.2022 5 z 5

Dracul Dracul Dacre Stoker

Tak jsem mile překvapen. Opravdu čtivé počtení. Určitě dávám plný počet * . A souhlasit budu s uživatelem mirek93

04.05.2022 5 z 5

Zpřetrhaná pouta Zpřetrhaná pouta Linda Castillo

Jak už jsem psal , u LC. není o čem pochybovat. Pravda , díl to byl o trochu drsnější, než předchozí knihy , ale to je v pořádku.
Čtivá, napínavá kniha s pohledem do amišského života a života mimo něj..

30.04.2022 5 z 5

Mezi tebou a mnou Mezi tebou a mnou Marek Hnila

Moje druhé setkání s MH. Ano, velmi čtivé, mnoho zajímavých úvah a myšlenek.
Plný počet hvězd . Pravda , ze života "šmejdů" se mi zpěnila krev.
A v druhé, už krve nebylo třeba.

25.04.2022 5 z 5

Bratříček Bratříček Marek Hnila

Ano, zde budu souhlasit se všemi 4 - 5*.
Výborně to rozepsala uživatelka alicewol.

24.04.2022 5 z 5

Útěk na koloběžce Útěk na koloběžce Luboš Pavel

Pěkná , čtivá kniha k zamyšlení. Plně souhlasím s michal2601
Knihu doporučuji.

21.04.2022 5 z 5

Přímo před očima Přímo před očima Jack Jordan

Ano, výborná kniha. Budu souhlasit se všemi 5*.
Škoda jen, že madam Lisa neobrdžela nějakou tu ranku, ta byla na pěst ( jako člověk tak nadřízená )

18.04.2022 5 z 5

Z popela Z popela Alex Schulman

Já musím souhlasit s bosorka. Tak nějak bych to řekl. A pán přílivu, tak zde to bylo vykreslené se vším všudy.

13.04.2022 3 z 5

Slepec Slepec Christine Brand

Ano, velmi poutavá kniha ChB. Bez zbytečné omáčky, rovnou k věci.

11.04.2022 5 z 5

Zátah na ďábla Zátah na ďábla Richard Lourie

Ano, souhlasim s uživatelkou monudostal. Co více napsat ??

06.04.2022 4 z 5

101 minut 101 minut Štěpán Kopřiva

Plně musím souhlasit s marlowe.

05.04.2022 4 z 5

Cena za dokonalost Cena za dokonalost Céline Raphaël

Co dodat?! Jsou rodiče, kteří by se neměli rodiči vůbec stávat.
Děti se rodí z vášně a pobláznění, ale ne každý dospělý zvládne následné kroky. Někoho takového znám - sebe. Už mé početí (matce nebylo ani 18) ukázalo, že vlastně bylo neplánované, přesto rozhodli prarodiče o tom, zda se narodím. Otec s mým příchodem na svět nesouhlasil, cítil se mlád na tento závazek.
Asi do mé 3. třídy se snažil fungovat jako otec, ale jak jen mohl, dal mě na víkendy k babičce z matčiny strany, která na mě i s dědou měli rozhodující vliv, což mého otce v mé pubertě tak prudilo, že je začal nesnášet. Oni byli nakonec ti, kdo mi v dospělosti ukázali cestu kudy jít, co a koho ctít a především vštěpovali brzké osamostatnění.
Ano, jako v knize, jeho výchovný způsob byl křik a rány páskem. Zákazy kamarádů a všeho, co k mládí patří. Moje vojna mi změnila život (na rozdíl od jiných, kteří to brali jako zbytečnost). Poznal jsem, že je třeba odejít, matka jela jen setrvačně, přesně, o ničem nerozhodovala a lásku radši projevovala jen ve své práci (učitelka v MŠ). Jsou věci, které přebolí, podobně jako u Céline, ale nevytěsníte je z hlavy nikdy, bohužel. Dnes už se celý jejich rod rozpadl. Vznikly konflikty ohledně dědictví a i ti nejbližší (dcery prarodičů) jsou sobě nedostupné.
Jak knihu hodnotit?? Zde rozhodně nejde o hvězdy, ale je "nás" více, než si myslíte. A přestože si rodiče nevybíráme, je třeba o tom mluvit, ať už se ti, koho se to týká, byť jen zamyslí, proč se ve vysokém věku jejich děti odmítají s nimi vídat, svěřovat se jim, či jinak projevovat city. Oni nám to ukázali, přesto se i dnes cítí dotčení, pokud jen nakousneme rozhovor na toto téma.

02.04.2022 5 z 5

Lovec krokodýlů Lovec krokodýlů Richard Shears

Krásná vzpomínková kniha na Steva Irwina.
Jedu do Australie jeho soukromou rodinnou zoo navštívit !!
Nepojede někdo se mnou ?? Virtuálně..
Knihu doporučuji zájemcům fauny a flóry.

02.04.2022 5 z 5