Hakl54 Hakl54 komentáře u knih

Křehká struna Křehká struna Filip Staněk

První povídka se mi nelíbila a do dalších se mi moc nechtělo, avšak s dalším čtením mě zcela pohltily a některé super (Řidič, Konkurz...).

22.02.2021 4 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Někdy stačí maličkosti, které vám změní život. Pěkně napsané oddychové čtení.

20.02.2021 5 z 5

Jarmarečník Jarmarečník Vlastimil Vondruška

Trochu jsem měla dojem, že autor již vyčerpal příběh v I a II díle a občas nevěděl jak dál, tak si už moc vymýšlel a odchyloval se od skutečného života té doby. Ale jinak pěkné čtení a bylo mi líto, že jsem knihu dočetla. Už se těším na další a jiné knihy pana Vondrušky.

17.02.2021 5 z 5

Moje poslední sezona Moje poslední sezona Martin Fourcade

Musí to být pro všechny sportovce, kteří tomu dají všechno, moc těžké ukončit kariéru. Nejvíc se mi líbilo jak pěkně hovořil i o svých největších soupeřích.

04.02.2021 5 z 5

Sklíněné korálky Sklíněné korálky Petr Sýkora

Autor vychází z historie, kterou převyprávěl do napínavého příběhu. Chvíle naděje a bezstarostnosti střídá hrůza a beznaděj. Krásně napsané.

21.01.2021 5 z 5

Malý testament Malý testament François Villon

Nadčasové, přestože bezmála 600 let staré verše, jako by je napsal v dnešní době. Bezvadný doslov J.Loukotkové.

06.01.2021 5 z 5

Mariánské léto Mariánské léto Hana Kavurová

Ze začátku se mi kniha líbila, ale s přibývajícími stránkami jsem příběhu přestávala rozumět. Komické situace střídaly smutek a konec už byl takový zašmodrchaný.

31.12.2020 3 z 5

Zvuk slunečních hodin Zvuk slunečních hodin Hana Andronikova

Nádherně napsaný román, krásný a krutý jako život sám.

30.12.2020 5 z 5

Rozcouraná duše Rozcouraná duše Marcela Mlynářová

Ráda cestuji a většinou také sama. Knihy paní Mlynářové mi dodávají odvahu k dalším cestám, a že to také zvládnu. Obdivuji její elán a apetit, ale to je asi tak vše. Její knihy se stále opakují a popisy zajímavých míst začínají být stručné.

20.12.2020 2 z 5

Marie Kristýna, nejmilejší dcera Marie Terezie Marie Kristýna, nejmilejší dcera Marie Terezie Jiří Hanibal

Ráda se poučím o historii, kterou autor zpříjemní příběhem hlavních postav a nevadí mi, že si někdy tak trochu vymýšlí. Stejně nikdo neví jak to přesně tenkrát bylo.

10.12.2020 5 z 5

Gamblerova žena Gamblerova žena Ružena Scherhauferová

Knížku jsem četla na pokračování, příliš mě nezaujala, a tak jsem se k ní vrátila, když jsem právě neměla co číst. Nejvíc mě na příběhu vadilo, že se nikam neposouval, stálé nářky Hany a nenapravitelný Braňo. Když už autorka potřebovala knihu ukončit, nechala Braňa zemřít. I když syn Hanku označuje jako silnou, byla na tom stejně jako její muž. Nedokázala nic řešit a vzít situaci do svých rukou, jen stále naříkala a platila dluhy. Nejhorší byl konec knihy, kdy se chlubí jak byla vlastně spořivá.

30.11.2020 3 z 5

Miláček Miláček Guy de Maupassant

V době covidové jsem objevila v knihovně Miláčka, kterého jsem již určitě v minulosti četla. Na to, že je kniha napsaná v 19 stol. mě mile překvapila stylem psaní a příběhem. Určitě i po tolika letech převyšuje mnohé dnešní knihy.

22.11.2020 5 z 5

Hořkosladký život Hořkosladký život Colleen McCullough

Když se konečně začalo v životě sester dít něco zajímavého, bylo to popsáno krátce a jakoby useknuto. Zato se autorka vyžívala v dlouhých a únavných dialozích o politice nebo o nepodstatných věcech. Škoda, mohl to být zajímavý román.

15.11.2020 3 z 5

Mlýn Mlýn Michal Vaněček

Krásné, ale smutné čtení. Je dobře, že se doba vlády komunistů stále připomíná. Domnívám se, že podle knihy by se mohl natočit pěkný film.

29.10.2020 5 z 5

Dědeček Dědeček Vítězslav Jareš

Moje první kniha od autora. Zajímavý humor o vážných věcech. Hulínov mě moc nebavil, i když tam bylo hodně moudra.

23.10.2020 4 z 5

Požitkář Požitkář Richard Mason

Erotika mezi muži mě moc nesedla. Už je toho všude nějak moc.

08.10.2020 3 z 5

Vídeňský sen Vídeňský sen Vlastimil Vondruška

Trochu mě překvapilo, že se Heřmanové poněkud odchýlili od sklářství, domnívala jsem se, že se jedná o rod, který se věnoval především tomuto řemeslu. Kniha mě přesto velice zajímala a bezvadně se četla. Pouze na konci tohoto dílu se mi zdálo dost nepravděpodobné rychlé napravení Pavlínky.
Uvidíme jaký bude 3 díl. Už jsem si o něj napsala Ježíškovi.

02.10.2020 5 z 5

Cukrářova dcera Cukrářova dcera Laura Madeleine

Přeskakování v čase nemám ráda a u této knihy jsem se těšila víc na vyprávění ze začátku 20 stol. Všechny postavy mě připadali poněkud ztřeštěné a nesoudné. Často někam padali, zakopávali, běhali. Jinak jako oddychové čtení to ušlo.

18.09.2020 2 z 5

Zítra vyjde slunce Zítra vyjde slunce Simona Monyová (p)

Přečteno rychle za jeden den, průměr. Stále jsem myslela při čtení na tragické úmrtí autorky. Pravděpodobně měla vždy problém se soužitím s muži což se odráží v mnoha jejích knihách. Silné ženy málokdy narazí na tento typ mužů, protože oni si již záměrně vybírají ženy slabé, zamindrákované a neprůbojné.

13.09.2020

Falknovská huť Falknovská huť Vlastimil Vondruška

Sága rodiny Heřmanů se čte lehce, postavy se dobře pamatují a když trochu zapomenete kam patří, pan Vondruška vám to nenápadně připomene. Skvělé čtení.

01.09.2020 5 z 5