Hani77 Hani77 komentáře u knih

Z ptačí říše Z ptačí říše Květoslav Hísek

Jako malá jsem si tuto knihu stále pročítala a učila se poznávat ptáky. Měla jsem ráda tuto edici.

20.01.2019 5 z 5

Na tuto knihu jsem se chystala od maturity, ale povedlo se až o 10 let později. Bohužel to pro mě bylo trochu zklamání: velice mě zaujal název a slyšela/četla jsem samé dobré recenze, ale kniha mě nezaujala natolik, abych jí dala více hvězdiček.

18.01.2019 3 z 5

Filosofská historie Filosofská historie Alois Jirásek

Knihu jsem četla jako povinnou četbu, protože jsme si museli vybrat mezi touto knihou a 1.dílem F.L.Věka. Nepamatuji si, jak se mi četla, ale nikdy jsem neměla potřebu se k ní vrátit.

13.01.2019 3 z 5

Ženy a milenky českých králů Ženy a milenky českých králů Jaroslav Čechura

Četla jsem v rámci "povinné četby literatury faktu" ke zkoušce z historie a líbilo se mi to. Rozhodně zajímavější kniha než některá další literatura tohoto typu, proto jsem váhala jsem mezi 4 a 5 hvězdičkami. Dala bych 4,5 :-).

10.01.2019 4 z 5

Labyrint světa a ráj srdce Labyrint světa a ráj srdce Jan Amos Komenský

Toto dílo jsem četla kvůli maturitní otázce J.A.Komenský. Byla jsem asi jedna z mála (ne-li) jediná ze třídy, kdo toto dílo opravdu přečetl :-). Bylo to velice náročné, ale když jsem se začetla, líbilo se mi. Když jsem si ho ale chtěla přečíst po letech, vzdala jsem to po pár stránkách: nemohla jsem se vůbec "začíst". Ale chtěla bych to ještě jednou přečíst :-).

08.01.2019 4 z 5

Človíčkova dobrodružství Človíčkova dobrodružství Pavel Teisinger

Toto je opět jedna z knížek, která se mi líbila víc než Večerníček :-). Moc ráda jsem ji dcerám četla (všechny 3 díly, ale nejvíc se mi líbil právě tento první).

04.01.2019 5 z 5

Říkání o víle Amálce Říkání o víle Amálce Václav Čtvrtek (p)

Vílu Amálku jsem jako dítě neměla vůbec ráda, ale dcery ji měly rády, tak jsem jim ji opakovaně četla, až mi přestala vadit. Ale plný počet * u mě nemá.

04.01.2019 4 z 5

Angelika – Markíza anjelov Angelika – Markíza anjelov Anne Golon (p)

Četla jsem jako náctilá - a naozaj v slovenčině. Tehdy jsem nemohla sehnat české vydání. Další díly v češtině se mi pak četly lépe. Milovala jsem Angeliku a četla ji opakovaně, ale v dospělosti jsem se k ní nevrátila.

03.01.2019 4 z 5

Říkali mu Terazky Říkali mu Terazky Miloslav Švandrlík

Jako dospívající jsem milovala jsem Černé barony, proto jsem si přečetla i tuto knihu. Ráda bych jí dala 4,5 hvězdičky, protože už mě nechytla jako první díl, ale protože to nejde, dávám jen 4*.

03.01.2019 4 z 5

O zvířátkách pana Krbce O zvířátkách pana Krbce Stanislav Havelka

Toto je opět jedna z knih, kterou jsem poprvé četla až díky předčítání dcerám. Miluju Kokeše a další jeho kamarády, super knížka.

03.01.2019 5 z 5

Metráček 2 aneb Kosti jsou vrženy Metráček 2 aneb Kosti jsou vrženy Stanislav Rudolf

Druhý díl se mi už nelíbil tolik jako první - a když jsem po letech četla Metráčka, tak toto pokračování jsem s klidným svědomím vynechala :-).

02.01.2019 3 z 5

Naučte mě zabít draka Naučte mě zabít draka Ilka Pacovská

Je to velice čtivá kniha, stejně jako byla celá série. Škoda, že už nejspíš nebude pokračování (i když "nikdy neříkej nikdy"). Série byla koupena pro 12letou dceru, ale zaujme i dospěláka. Moc se mi líbí krátké kapitoly-člověk si řekne, že ještě jednu stihne-a najednou je na konci. Závěr se mi zdál trochu přitažený za vlasy, ale happy-end přeci musí být :-). Hanka, Sváťa, Rafan, ale i Plam a tulíci mi budou moc chybět.

02.01.2019 5 z 5

Doss Alto - mýtus a skutečnost Doss Alto - mýtus a skutečnost Josef Fučík

Na knihu jsem se moc těšila, ale napoprvé jsem ji odložila nedočtenou. Až napodruhé jsem se donutila ji přelouskat celou. Zpracování mi moc nevyhovuje, za tři. Mnohé informace jsem znala už z jiných zdrojů, ale tady to autor podává moc subjektivně. Upřednostňuji nestranná a jasná fakta, žádné spekulace. Čtvrtou hvězdičku dávám za to, že jsem se přeci jen něco nového dozvěděla, a hlavně za přílohy.

20.01.2024 4 z 5

Makbeth Makbeth William Shakespeare

Četlo se mi hůře než jiné hry, ale zápletka zajímavá.

01.01.2021 4 z 5

Vesmír Vesmír Mike Goldsmith

Kniha je vhodná spíše pro děti, znalci vesmíru se asi moc nového nedozví, nejsou zde žádné velké detaily, ale je psána srozumitelně i pro laika a já jsem se dozvěděla docela dost zajímavých věcí ☺. Určitě se k ní vrátím.

30.12.2019 4 z 5

Vesmírní průzkumníci Vesmírní průzkumníci kolektiv autorů

Zajímavá kniha, poskytující základní přehled o vesmíru, ale pro ty, kteří se o něj zajímají, je určitě stručná. Já jsem ji ocenila, protože je srozumitelná a má hezkou grafiku. Pro děti super ☺. Bohužel jsem našla 1 hrubku a jeden překlep v čísle-Saturn není 19,5x větší než Země, ale "jen" 9,5x ☺.

25.12.2019 4 z 5

Kamenný most v Písku Kamenný most v Písku Jiří Hladký

Textově trochu slabší, ale plno krásných fotografií a pohlednic.

25.12.2019 4 z 5

Dar Dar Petr Pavlík

Přečíst tuto knihu pro mě bylo opravdu velkou výzvou. Dostala jsem ji od mamky jako dítě, ale na rozdíl od ní jsem ji nikdy nečetla. Pro splnění tématu ČV 2017 (darovaná kniha) mi mi přišla symbolická (2x DAR). Bohužel jsem se do ní musela nutit, většina kapitol byla psaná rozvláčně. Několik příběhů bylo zajímavých, ale člověk se k nim musel prokousávat.

SPOILER
Líbil se mi příběh boje psa s medvědem, jak pes vycítil na dálku vodu a tím zachránil kolonu aut, příběh z moskevského hotelu apod. Více se mi líbilo povídání o Sibiři než o Šumavě. Dozvěděla jsem se hodně o Jakutsku. Ale úvahy pana Davídka byly často opravdu dlouhé a nezáživné. Navíc se občas v úvahách vrací zpět nebo na jiné místo, člověk musí být pozorný, aby mu to dávalo smysl. Je mi líto, ale jen 3*.

08.12.2019 3 z 5

Ostrov v Ptačí ulici Ostrov v Ptačí ulici Uri Orlev (p)

Kniha se četla výborně a první kapitoly mě moc zaujaly. Pak se mi sice pár věcí zdálo hodně nereálných, ale není to skutečný příběh jednoho chlapce, tak budiž :-).

11.08.2019 4 z 5

Kniha je zpočátku psaná docela zajímavě, ale postupně jsem začala objevovat mouchy: autorka málo popisuje místa, kudy projela, spíše jen problémy, které měla-víme o všech technických problémech i zdravotních komplikacích. Vlastně mě to vyburcovalo, abych si sama něco našla o těchto státech a místech, kudy jela. Na konci knihy už asi došel dech, cestu Brazílií popsala na 8 stranách a zajímavou Uruguay na 9 stranách, o Montevideu se dozvídáme jen z fotek. Ty jsou zajímavým zpestřením, za ně přidávám 1*, ale na plný počet to stejně není. Dominika je odvážná, ale i naivní. Nechápu, jak mohla vyrazit na tak nebezpečná místa sama a někdy neměla ani vybavení, např.sadu na opravení pneu. A také mi vadily vulgární výrazy, které podle mě do knihy nepatří.

12.05.2019 4 z 5