haWranka haWranka komentáře u knih

Kočka myši nenechá Kočka myši nenechá Marie Rejfová

Všechny předchozí díly jsem si moc užila. Tady, nevím proč, jsem se nemohla vůbec začíst a postavy se mi pletly. Možná jsem jen nebyla naladěná, ale tahle kniha mě zklamala.

03.03.2021 2 z 5

Smrtící gen Smrtící gen Robin Cook

Abych pravdu řekla, jsem trochu zklamaná. Cookovi se nedá upřít, že je výborný spisovatel a příběh měl promyšlený do detailu, uvěřitelný. Bohužel jsem ho ale prokoukla celý od začátku do konce. Přesně jsem tipla, jak která postava dopadne, co se bude nadále odehrávat. Navíc jsem se občas musela do čtení až nutit. Je to zvláštní, protože to od tohoto autora není má první kniha, takže jsem to lehké nudění se a průhlednost nečekala.

09.02.2021 3 z 5

Beta Beta Jasinda Wilder

Asi jedna z nejhorších knih žánru. Autorka naprosto upustila od jakéhokoli zdání reality, postavy byly naprosto mimo (kladné i záporné), erotické scény trapné. Přiznávám, že poslední cca čtvrtinu knihy jsem jen prolétla...

01.02.2021 odpad!

Alfa Alfa Jasinda Wilder

No, jak to jen napsat... Byla to ptákovina - v obou smyslech toho slova :-) Styl psaní nebyl špatný, pokud to čtete pro erotiku, tak nebudete zklamaní/é. Bohužel celý příběh je vystavený až moc nereálně, chování postav naprosto nepochopitelné a jejich vnímání světa pokřivené. V ubohých 50 shades... mohl alespoň člověk trochu pochopit, co na sobě ti dva viděli a akceptovat jejich způsob seznámení. Tady ne... Druhý díl si ještě asi přečtu, ale jen proto, že už jsem ho pořídila. Doporučovat nebudu.

27.01.2021 2 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Čekala jsem něco úplně jiného, takovou klasickou kriminálku. Ale to neznamená, že bych byla zklamaná. Líbilo se mi, jak si se mnou autorka hrála. Vždycky jsem si chvilku myslela, že jsem chytrá, a ono houby. Celkově mě příběh vtáhl a nepustil, ale nejde o nejlepší čtení na světě, spíš o takovou oddechovku.

27.01.2021 4 z 5

S jedním uchem naveselo S jedním uchem naveselo Petr Šabach

Některé povídky se mi líbily, jiné mi přišly zbytečné. V průběhu čtení jsem si také uvědomovala malý pocit déjà vu, takže jsou buď povídky neoriginální, nebo jsem knihu už četla a zapomněla.

24.01.2021 3 z 5

Krev elfů Krev elfů Andrzej Sapkowski

Hodně těžko se mi kniha hodnotí... Svět i postavy Zaklínače mám moc ráda. A příběh se mi opravdu líbil. Bohužel jsem měla několikrát problém se začíst. Od některých částí jsem se nemohla odtrhnout, jiné mě vyloženě nebavily. Snad to příští díl trochu napraví!

23.01.2021 3 z 5

Noci s nepřítelem Noci s nepřítelem Nancy Price

Mnohem lepší než film. Jedna z nejlepších knih na toto téma.

10.01.2021 4 z 5

River Wild River Wild Samantha Towle

Podle zdejšího hodnocení a slibného začátku jsem čekala víc. Vypadalo to na vážnější romanci, těšila jsem se na trochu toho dramatu. Ten se dostavil jen v počátku příběhu a pak už autorka servírovala vcelku plytkou romanci s plochými charaktery (průhledné, vývoj nepravděpodobný) na úrovni harlekýnky. Jednoduchý a opakující se jazyk tomu moc nepomohl, ale to mohlo být vinou překladu - vzhledem k množství chyb i hrubek (záměna my/mi je fakt průšvih). Na toto téma bylo napsáno soustu lepších knih, napadají mě třeba Noci s nepřítelem.

10.01.2021 3 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Naprostá nádhera. Kniha mě pohltila, s Kyou jsem dýchala, plakala, při soudním procesu mi bušilo srdce, jako kdybych tam seděla a držela palce nejlepší kamarádce. Jedna z nejlepších knih, jakou jsem kdy četla.

06.01.2021 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

No, jak to hodnotit... Musím určitě ocenit to, jak autorka dokázala příběhy pospojovat, jak do sebe vše zapadalo. Jinak ale nemám moc co chválit. Styl psaní mi nevyhovoval - skákání v čase bylo místy opravdu nepřehledné. Postavy se mi v polovině knihy začaly míchat. Co pro mě bylo ale nejhorší, to byly charaktery postav. Kniha, kde mi jsou naprosto všichni nesympatičtí až protivní, ta se mi líbit nemůže. A nepotřebuji reálné příběhy, ale to, že jsou všichni zlí a nevěrní, to bylo moc. Takže abych ty své zmatené myšlenky uzavřela - nepochopila jsem, co tím chtěla autorka říct, další její knihu číst nebudu.

04.01.2021 2 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Na tuhle knihu je nutné nahlížet jako na to, čím opravdu je - tedy románem pro dospívající dívky. V 15 nebo 18 bych ji milovala! Teď jsem si ji ale také přečetla s chutí. Byla velmi čtivá, postavy sympatické. Opravdu jsem si odpočinula, zasnila se a dostala chuť přečíst si znovu Austenovou. Trochu mi chybělo konkrétnější zasazení do historické doby, ale člověk si to odvodil. Pokud jste cílovka, jednu hvězdu si přidejte.

30.12.2020 4 z 5

Stingerův pád Stingerův pád Mia Sheridan

Začátek mě vyloženě navnadil, ale postupem času jsem se nějak nemohla začíst a dočítala jsem s obtížemi. Přitom nápad to nebyl špatný. Jen zoufale nedotažený a ne moc dobře napsaný.

20.11.2020 3 z 5

Tajemství hedvábného vějíře Tajemství hedvábného vějíře Lisa See

Opravdu silný zážitek. U této knihy může nebrečet jen nelida, protože se v okolí hrdinky stane tolik smutných věcí, tolik neštěstí, že mě to dostalo. A to nemluvím o popisování tradice podvazování chodidel. O tradicích je konečně kniha především. Nečekejte výrazný děj, spíše popisování života tehdejší doby, tradic, zvyklostí. Já jen musím říct, že dnešní ženy si už ani nedovedou představit, že by žily v tak potupném postavení. Snad se to ani nikdy nevrátí. Přes všechny ty hrůzy jsem moc ráda, že jsem mohla do této kultury nahlédnout.

18.11.2020 4 z 5

Archerův hlas Archerův hlas Mia Sheridan

Byl by to opravdu úžasný příběh. Ovšem trochu mi nesedl autorčin styl psaní. Myslím, že nápad měla skvělý, jen by to chtělo lepšího spisovatele (občas mi to přišlo zbytečně natahované a opakující se) a ke konci trochu víc kuráže. Ale ráda si přečtu od autorky další knihy a třeba tomu přijdu víc na chuť.

05.11.2020 3 z 5

Podvol se Podvol se Maya Banks

No já nevím, trochu mi tam chyběl jakýkoliv děj. Autorka potřebovala vytřískat aspoň jednu hádku, ale ta je tak zbytečná, až to bolí. Špatně se to ovšem nečetlo, taková jednohubka na vymytí mozku.

28.10.2020 3 z 5

Má temná Vanessa Má temná Vanessa Kate Elizabeth Russell

Naprosto výjimečný počin. Kniha je psaná na první pohled velmi jednoduchým jazykem, při trochu bližším pohledu ale člověk zjistí, že je to řeč básnická, zasněná, trochu temná - stejně jako hlavní hrdinka knihy. Hned několikrát jsem si při čtení vzpomněla na dokument V síti, kde ovšem všichni věděli, kdo je predátor a kdo oběť. Má temná Vanessa ale ukazuje tu ještě mnohem horší stránku věci, kdy si vlastně oběť neuvědomuje, že je oběť, protože fyzické zneužívání je jen špičkou ledovce a nejhorší je naprosté ovládnutí a deformace mysli.

27.10.2020 5 z 5

Láska a zášť Láska a zášť Hana Marie Körnerová (p)

Po mém nadšení z jiných knih od paní K. přišla trochu studená sprcha. Nemůžu říct, že by byla tahle špatná. Ale oproti minulým zážitkům mi chyběla větší propracovanost postav i příběhu samotného. Připadalo mi, jako by si autorka vymyslela začátek a konec a pak trochu bezradně vyplňovala prostředek. Budu se raději těšit na jiné počiny, k tomuto se už vracet nechystám.

18.10.2020 2 z 5

Pozlacená klec Pozlacená klec Hana Marie Körnerová (p)

Krásný příběh! Je to sice klasická červená knihovna, ale plná citu, postav, které si člověk oblíbí, a prosta přehnaného patosu. Od autorky jsem toho moc nečetla, ale asi to brzy napravím.

08.10.2020 4 z 5

Ztracené květiny Alice Hartové Ztracené květiny Alice Hartové Holly Ringland

První část knihy mě opravdu dostala, dotkla se mě a spolu s hlavními hrdinkami jsem vše opravdu prožívala. Proto mě mrzí, že druhá polovina knihy byla z mého pohledu průhledná, uspěchaná, nedotažená. Asi se mi víc líbila dětská a pubertální léta Alice než její dospělost. To nic ale nemění na tom, že příběh je to silný a stojí za přečtení.

04.10.2020 3 z 5