heavy66 heavy66 komentáře u knih

Doktor Spánek Doktor Spánek Stephen King

Vrátil jsem se po letech k Doktoru Spánkovi díky filmovému zpracování. Při prvním čtení jsem si představoval Kloboukovou Rose jako obézní, prošedivělou čarodějnici s odulým ksichtem, která žere děti. A hle, ve filmu ji hraje krásná Rebecca Ferguson. Taky čarodějnice, ale úplně jiná liga!
Nestává se často, aby filmová adaptace byla lepší než Mistrova předloha!

18.10.2024 3 z 5

Srdcerváč Srdcerváč Boris Vian

"Tvrdíte, že věříte v Boha, protože chodíte v neděli do kostela, protože špatně nakládáte se svým bližním, protože nevíte, co je hanba, a protože vás nehryže svědomí...Co je mi do vašich polí! Co je mi do vašich dobytčat a dětí! Žijete nečistý a hmotařský život. Nevíte, co je luxus..A já vám ten luxus nabízím: nabízím vám Boha...Bůh však nemá rád déšť...Bůh nemá rád vičku, Bůh se starou belu stará o vaše vičky a zábavičky. Bůh, toť poduška ze zlatého brokátu, toť diamant zasazený do slunce, Bůh je vzácný šperk vytepaný z lásky, to jsou elegantní čtvrti, hedvábné sutany, vyšívané ponožky, náhrdelníky a prsteny, Bůh toť nepotřebné, zázračné, toť elektrická monstrance...A pršet nebude!"
Pěna dní je o lásce až za hrob, a Srdcerváč je strašně temným a depresivním pokračováním toho příběhu - narodí se děti, a láska se redukuje na bolest, krev, strach, sex, hovna, hřích, vězení a smrt....Brr!
Je to skvělý román.

10.12.2016 5 z 5

Hudlaři Hudlaři Ed McBain

Poslední příběh 87.revíru o brutálních vraždách starých lidí a vyrovnávání dávných účtů. Příběh plyne pomalu, aby se starci nezadýchali a je kořeněný milostnými problémy Berta Klinga a Ollieho Weekse.

16.09.2018 4 z 5

Kdy, kde, proč a jak se to stalo – Nejdramatičtější historické události, které změnily svět Kdy, kde, proč a jak se to stalo – Nejdramatičtější historické události, které změnily svět kolektiv autorů

Wikipedie v podobě vázané knihy. Dvě až čtyři stránky pro každou významnou událost, která ovlivnila dějiny lidstva. Zvolení Václava Klause prezidentem ovšem chybí! Spousta obrázků a doplňkových informací, které jsem mnohdy neznal, ke každé kapitole. Pěkné!

07.07.2018 5 z 5

Vlci Vlci František Kotleta (p)

tohle není splatterpunk, to je remake Eduarda Štorcha!

18.02.2017 2 z 5

Zajatci Pardálí soutěsky Zajatci Pardálí soutěsky Vachtang Stěpanovič Ananjan

Pět arménských dětí uvízne ve sněhem zasypané odlehlé soutěsce v horách. Kromě zajištění jídla a noclehu se musí vyrovnat se vzájemnými konflikty a hlavně s nebezpečím, které hrozí od dravých šelem.Trochu zdlouhavé, ale dalo se to číst. Opatrná kritika sovětských krajských papalášů, ale opravdoví pionýři a dělníci vždy bez poskvrny!

23.06.2014 3 z 5

Signály z vesmíru Signály z vesmíru Vladimír Babula

ohavný ideologický brak, který se nedá číst. To servilní prosovětské lezení do ...... je nesnesitelné. "Ovládli jsme vědu, kterou dal lidstvu Mičurin a Lysenko, proto se nám tak dobře daří"! Všichni pochybovači a zpátečníci mají anglosaská příjmení, všichni správňáci samozřejmě ruská nebo česká, norský statkář se zřejmě úplnou náhodou jmenuje Vestersen ! Ovšem vrcholem je výlet motorovým člunem po Vltavě z Prahy proti proudu - "nejdříve přijedou na slapské jezero, po něm k slapské přehradě - lodním výtahem se nechají vyvézt na dolní tok, a pokračují dále na orlické jezero a před orlickou přehradou se otočí a plují zpátky"??! jak si ten chlap asi představoval, že ty přehrady fungujou? Závěrečné projevy nad troskami planety X jak z hodin vědeckého komunismu. To je teda příšerná slátanina! Zlatej Neználek na Měsíci, proti Signálům hotovej samizdat!

21.06.2014 odpad!

SS: Peklo na východní frontě SS: Peklo na východní frontě Christopher Ailsby

Dobře napsaná kniha, zajímavé informace, zajímavé fotografie. Jen se mi zdá, že autor není úplně nezaujatý historik, že tak trochu Waffen SS fandí a obdivuje!

27.04.2019 4 z 5

Mrazivé světlo Mrazivé světlo Yrsa Sigurðardóttir

Pomalý, nepříliš zajímavý příběh z islandského venkova, se složitými místními jmény a názvy, se doopravdy rozjede až v poslední čtvrtině. Pointa není špatná, ale prokousat se k ní mi trvalo nepřiměřeně dlouho.

05.01.2019 2 z 5

Vražda předem ohlášená Vražda předem ohlášená Ed McBain

Tak trochu vykonstruovaná zápletka, tak trochu nevěrohodná pointa, ale pořád napínavé čtení!

15.09.2018 4 z 5

Nepokojná léta: Historie třicetileté války Nepokojná léta: Historie třicetileté války Peter Englund

Historie mě vždycky bavila, rád čtu historické romány, speciálně období třicetileté války mě zajímá! Nepokojná léta jsou pozoruhodně komplexní, čtivou a zábavnou historickou knihou psanou beletristickým stylem, o třicetileté válce! Výborné!

24.09.2017 5 z 5

Planeta tří sluncí Planeta tří sluncí Vladimír Babula

Ano, je to lepší než Signály z neznáma! Pamatuji se, že jsem jako kluk četl některé části Planety tří sluncí na pokračování ve starých časopisech.
Hodní soudruzi většinou české a ruské národnosti, za pomoci polepšeného (asi východního) Němce stavějí mezigalaktická letadla, atomové elektrárny, umělé stradivárky, zkoumají cizí planety (pouze vědecky) a od rána do večera myslí na blaho lidstva.
Zlí soudruzi - západní Němci a Američané - nemají ani za mák vědecké disciplíny, zneužívají alkohol, přejí si návrat imperialismu, a jsou po zásluze potrestáni.
Samozřejmě, že je to poplatné době vzniku, ale i vzhledem k textu Signálů si myslím, že tomu soudruh Babula věřil.

12.02.2017 2 z 5

Muž 50+ Co už nemusí řešit Muž 50+ Co už nemusí řešit Michael Kernbach

Vstoupil jsem čerstvě do klubu 50+, takže samozřejmě vítám kvalitní návod, jak se v nové situaci orientovat a na co si dát pozor!

01.09.2015 5 z 5

Čtu báseň, která nekončí Čtu báseň, která nekončí Lawrence Ferlinghetti (p)

Mám rád tuhle - "Vysoko na hoře Tamal Fudži jsem uviděl kamennou vagínu - Kamenný falus zaražený v ní působí zemětřesení".

09.05.2015 4 z 5

Encyklopedie piva Encyklopedie piva Berry Verhoef

velmi podařený přehled toho nejlepšího nápoje, který lidstvo kdy vymyslelo!

09.01.2015 4 z 5

Pátý jezdec - strach Pátý jezdec - strach Dominique Lapierre

výborný napínavý příběh, kombinace reality a fikce stejně propracovaná, jako by ji napsal Frederick Forsyth.

21.06.2014 5 z 5

Příběh Biafry Příběh Biafry Frederick Forsyth

Biafra - jedna z mnoha afrických válek, na které Evropa zapomněla. Frederick Forsyth svoji první knihu napsal jako reportáž přímo z místa konfliktu. Díky velkému počtu detailů a jmen je skutečný příběh Biafry pro neinformovaného Evropana nepřehledný a zdlouhavý. Odchod generála Ojukwu do exilu po pádu Biafry použil Forsyth později jako výchozí scénu ve fiktivním příběhu Žoldáci, kde skupina evropských žoldnéřů nakonec pro generála získá novou zemi.

09.05.2015 3 z 5

Svědek z cely smrti Svědek z cely smrti Stanislav Motl

Kniha je dokonalým souborem přesných a konkrétních dat, jmen, detailů, fotografií a svědectví o trestu smrti v nacistickém soudnictví. To, co ji činí unikátní, jsou příběhy skutečných lidí. Bořivoje Bartoníčka, který celu smrti přežil (zemřel nedlouho po vydání této knihy), Richarda Máchy, který prožil v cele smrti pankrácké věznice téměř rok, a mnoha dalších, jejichž zapomenutá jména a pohnuté osudy ožívají na stránkách knihy. Čest jejich památce!

15.02.2015 5 z 5

Město malomocného krále Město malomocného krále Emilio Salgari

Napínavá dobrodružství výpravy generála Lakon-tay, ministra siamského království, divokou džunglí jihovýchodní Asie do města malomocného krále za tajemstvím bílých slonů. Doporučuji!

24.08.2014

Techniky kineziologie Techniky kineziologie Bernascon

Cvičení 14 pohybů mi během 14 dnů odstranilo bolest v rameni, která mě trápila 14 měsíců. Kupodivu funguje to, a denně zabere sotva půlhodinu!

07.10.2017 5 z 5