Hella Hella komentáře u knih

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Bavilo mě to, byť je to tolikrát omleté téma. Ale autorka píše poutavě, její postavy jsou věrohodné a příběh rovněž. Doporučuji.

31.10.2022 4 z 5

Zlý pes Zlý pes Alex Smith (p)

Ta tři rozjívená robátka mě tak iritují, že užít si knihu je pro mě takřka nemožné. Krom toho má podle autora Kett asi taky chvílemi jen půlku mozku, když se vědomě a sám opakovaně vydává do nebezpečných situací. Nemluvě o tom, že poměrně brzo bylo jasné, kdo za vším je. Lituji, ale nemůžu jinak, než knize pokazit hodnocení.

24.10.2022 2 z 5

Odbočka v lesích Odbočka v lesích Kateřina Karolová

Tohle je zvláštní příběh. Na jedné straně je to velmi čtivé a napínavé a klobouk dolů před paní autorkou, přestože - jak píší i ostatní - všechny postavy víceméně nesnášíte. Ale to vždy připisuji jako plus autorovi - že je dokáže vykreslit natolik plasticky, že vás nenechají v klidu. Na druhé straně jsem čekala věrohodnější vysvětlení všech záhad, tomuhle mi dělá velký problém uvěřit. Ovšem ano, ta "tečka" na konec, ty Michaelovy pochyby..... to zase palec nahoru!

10.10.2022 4 z 5

Ztracené střípky Ztracené střípky Tim Weaver

3/4 knihy byly pecka! Rozuzlení - pro mě velmi nevěrohodné - mě pak celkem zklamalo.

10.10.2022 3 z 5

Jedno malé prasátko Jedno malé prasátko Rob Ashman

Ani druhá kniha s Roz Krayovou neztrácí nic na čtivosti ani věrohodnosti. Opravdu doporučuji, je to svižné čtení, od kterého se vám nechce odtrhnout. Těším se na třetí díl.

29.09.2022 4 z 5

Bez tváře Bez tváře Rob Ashman

Perfektní detektivka s uvěřitelným dějem a sympatickou vyšetřovatelkou. Doporučuji, čte se to skoro samo.

29.09.2022 4 z 5

Chlorid sodný Chlorid sodný Jussi Adler-Olsen

Za mě příliš zdlouhavé, o takových 150 stran méně by knize určitě prospělo. K tomu časté zmínky o covidu, nepřetržitě depresivní Asad a ten úplně s prominutím pitomý závěr? Začínám se obávat, že to nejlepší ze sebe autor vydal na začátku série a od nějakého 7. dílu jde bohužel celé odd. Q pomalu, ale jistě do kopru.

27.09.2022 3 z 5

Nečistá hra Nečistá hra Victor Methos

(SPOILER) Z předchozích titulů autora jsem si skoro "sedla na zadek", jak mě bavily a přišly mi dokonalé. Tento tolik ne. Jednak Dani byla na můj vkus dost nesympaticky ujetá - posedlá bývalým manželem a i ta linka s tím ideálním koncem, kdy je Teddy už najednou schopen samostatného žití, má svoje bydlení a všechno je růžové..... Ba ne, prostě tohle není správný Methos.

19.09.2022 3 z 5

Houpačky Houpačky Lucie Konečná

Autorka nepochybně umí psát, ale Vířivkou mě přesvědčila podstatně více. Tohle byl čtivý příběh o nevěrohodných a z větší části až trapných zážitcích dvou 70+ babč a ani při nejlepší vůli jsem jim jejich "zájmy" nevěřila. Možná kdyby se to všechno netočilo kolem erotiky...

07.09.2022 2 z 5

Výtah Výtah Linwood Barclay

Nebylo to špatné. Sice tedy motivace padoucha byla na můj vkus dost slabá, ale dejme tomu, lidé a pošuci zvlášť jsou různí.

05.09.2022 3 z 5

Život na míru Život na míru Marek Rabij

Tohle nemá řešení. Je mi líto, vážně se obávám, že nemá. Možná jedině tak v lepší technické bezpečnosti budov. Ale i kdyby západ začal odteď výhradně jen a jen recyklovat staré oblečení, výsledkem bude pravděpodobně pouze to, že ti ubozí lidé přijdou i o tu možnost jediného nuzného výdělku a budou hladovět mnohem víc. I kdyby kontraktoři západních značek platili za zboží více, tyhle peníze si ukořistí majitelé továren mezi sebou a k dělníkům se nedostanou. A i kdyby snad náhodou ano, ceny potravin i bydlení ve městě okamžitě stoupnou na nová maxima a těm nejpotřebnějším se zase nedostane ničeho navíc. Člověka z toho mrazí, ale řešení opravdu nevidí.

29.08.2022 3 z 5

Doručovatelky Doručovatelky Alex Smith (p)

Příběh nebyl špatný, ale hodně mě iritovaly ty tři nevychované holčiny, a možná o to víc, že sama mám tři dcery blízko po sobě a vím, že nijak strašné to opravdu nebylo, resp. pro frustrovaného chlapa dejme tomu, ale proč mu tedy autor někoho okamžitě nenajal, aby se mu o děti pomohl starat, proč jsme pořád četli ty otravné pasáže o nezvedených dětech (skoro) lezoucích po stropě?

29.08.2022 4 z 5

Najdi mě Najdi mě Anne Frasier (p)

Je to jasné: Já se tak strašně moc na další titul autorky těšila, až jsem si to holt přivolala.... Ne že by příběh byl špatný, ale na ty dokonalé ze série "Nejsem" nedosahuje ani zdaleka. Za mě tedy vcelku zklamání.

26.08.2022 3 z 5

Království z kostí Království z kostí Barry Hutchison

Hodně dobré a Logan mě bavil z dosavadních detektivů (a že jsem toho už přečetla!) asi nejvíce, je to vtipný týpek. Trošku jsem tedy zvažovala, že by to chtělo o půl * méně za ten naprosto předvídatelný děj s Hamzou, ale ne, Logan to i tak nakonec vyvážil, takže plný počet.

24.08.2022 5 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

(SPOILER) Tak trochu se mi chce říct, že dostali, co si zasloužili. Akorát tedy dětičky taky měly svoje.... viz třeba ty náušnice.
Ale kniha dobrá a četla se sama, doporučuji.

22.08.2022 4 z 5

V dobrém i zlém V dobrém i zlém Kimberly McCreight

Líbilo se mi to a doporučuji. Jediná maličkost, co mě při čtení rušila, je že se hrdinka nechá - byť krátkou dobru - vůbec vydírat.... že na to přistoupí a nezatočí s tím hned. Ale jinak opravdu dobré, věrohodné a velmi čtivé.

13.08.2022 4 z 5

Hra na vraždu Hra na vraždu Rachel Abbott

Bohužel nebavilo, bylo to na mě příliš rozvleklé a ty různé časové osy a vzájemně si odporující informace kde-kdo-kdy byl mi to úplně otrávily.

04.08.2022 2 z 5

Hadí oči Hadí oči Isabella Maldonado

Chudák vcelku sympatická Nina se tak snaží získat moje nadšení pro příběh.... a ono už 2. díl nepřichází. Zjišťuji, že mi vadí, že skoro celý děj se odehrává jen při poradách týmu, žádná překvapivá akce, žádné napětí, žádné zvraty.... A naopak překvápko ohledně nalezence? Ne, tohle fakt ne. Myslím, že s 3. dílem už nebudu ztrácet čas.

31.07.2022 2 z 5

Nikdy Nikdy Ken Follett

Follett prostě nikdy nezklame. Velmi doporučuji a ještě víc úpěnlivě věřím, že podobné příběhy jednou provždy zůstanou fikcemi.

22.07.2022 5 z 5

Největší strach Největší strach Alex Finlay

Fikce o jedné velké tragédii jedné nešťastné rodiny. Uměla bych si ale představit ještě propracovanější postavy a dotaženější děj.

05.07.2022 3 z 5