Hendrychova.K Hendrychova.K komentáře u knih

Golet v údolí Golet v údolí Ivan Olbracht (p)

Knížka se mi ze začátku četla trochu obtížně, jelikož jsem se špatně orientovala ve slovech židovského původu, takže jsem musela trochu vyhledávat. Také zapamatovat si jména bylo obtížné. Ale nakonec se mi knížka velice líbila. Ani nevím, která povídka dle mého byla nejlepší. První mne pobavila a poslední mi zase přišla velice smutná. Každá měla něco. Každopádně jsem ráda, že jsem si rozšířila povědomí o židovské kultuře a knížka mi byla nejen literárním přínosem.

26.04.2013 4 z 5

Krvavý román Krvavý román Josef Váchal

Krvavý román byla asi jedna z nejzvláštnějších knih, které jsem kdy četla. Líbilo se mi, jak si autor s ničím nebere servítky, dokáže být kritický a zároveň si ze všeho umí udělat legraci – i sám ze sebe. Ze začátku mi dělalo problém se orientovat ve všech příbězích, v tolika postavách, ale poté jsem pochopila, že tady ani tak není důležitý děj, jako spíše ztvárnění vražd, absurdnost některých scén a parodičnost, která z každého momentu v knize dýchala.

26.04.2013 5 z 5

Matka Matka Karel Čapek

Toto dílo se mi velmi líbilo. I přesto, že nejsem moc emotivní člověk, tak mě hluboce dojalo a zasáhlo. Chvílemi jsem stála na straně matky, chvílemi jsem přebíhala na mužskou stranu. Můj názor se tak postupem čtení měnil. Nakonec si myslím, že otcova strana i strana matky byly vlastně stejné strany – oba chtěli chránit to, co vytvořili, i když si to každý představoval trochu jinak.

14.04.2013 4 z 5

Pohyblivý svátek Pohyblivý svátek Ernest Hemingway

Kouzelné čtení o reálném životě spisovatelů ve 20. letech v Paříži.

14.03.2013 4 z 5

Imámova dcera Imámova dcera Hannah Shah

Velice silně emotivní příběh, který vás donutí si říct, že vaše problémy jsou vlastně nic v porovnání s tím, co se stalo autorce a co se děje jiným muslimským ženám a dívkám.

10.03.2013 5 z 5

Žárlivost Žárlivost Alain Robbe-Grillet

Člověk o tomto druhu románu musí něco vědět, aby pochopil jeho neuchopitelnost.

08.03.2013 3 z 5

Zhubni Zhubni Richard Bachman (p)

Nevím, zda bych žánr knihy nazvala přímo hororem (alespoň ne tím hororem na způsob S. Kinga), ale kniha byla poutavá, zajímavá a konec přímo excelentní.

08.03.2013 4 z 5

Mechanický pomeranč Mechanický pomeranč Anthony Burgess

Tvrdé, syrové, velice náročné na čtení, ale stálo to za to!

06.03.2013 4 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Na jednu stranu neumělecký žvást, na druhou stranu jsem to dočetla (a to v rekordním čase).

05.03.2013 3 z 5

Čekání na Godota Čekání na Godota Samuel Beckett

Neuvěřitelné, krásné, ironicky kouzelné.

Mistr a Markétka Mistr a Markétka Michail Bulgakov

Nádherná kniha! Nemám slov. Líbila se mi od začátku až do konce. Chvílí pohádka, chvílí drama, chvílí naprosto úžasná komedie.

05.03.2013 4 z 5

Ubu králem a jiné hry a prózy Ubu králem a jiné hry a prózy Alfred Jarry

Bláznivé, praštěné, k zamyšlení. Jako celý Jarry.

05.03.2013 3 z 5

Dítě zvané „To“ Dítě zvané „To“ Dave Pelzer

Autor má můj obdiv! Tohle já prostě nikdy nedokážu pochopit. Jak někdo může být tak zrůdný k vlastnímu (nebo i nevlastnímu) dítěti?!

05.03.2013 5 z 5

Paní Dallowayová Paní Dallowayová Virginia Woolf

Úžasný jazyk, úžasná (velice pozoruhodná) skladba vět, krásný příběh.

Zámek Zámek Franz Kafka

Po přečtení každého Kafkova díla jsem vždy tak zmatená, tak konsternovaná. A to i po přečtení Zámku. Jak nesnáším otevřené konce, tak u Kafky je miluji. Úžasné dílo, úžasný jazyk - a i přestože dílo neoplývá výrazným dějem, tak je strhující.

01.02.2013 4 z 5

Očima au-pair Očima au-pair Veronika Kopečná

Úžasná knížka ať už pro budoucí au-pair, či pro někoho, kdo se o tuto úžasnou zkušenost pouze zajímá. Na to, že je to knížka už poměrně starší, spousty se toho změnilo, je určitě skvělé si ji přečíst, zvláště pokud se jako já chystáte vyrazit au-pair pobyt.

01.02.2012 3 z 5

Andělské vteřiny Andělské vteřiny Eduard Martin (p)

Překrásná kniha. Ukazuje to, čeho si ani v běžném životě (v běžném spěchu) nestačíme všimnout.

16.09.2011 5 z 5

Canterburské povídky (24 povídek) Canterburské povídky (24 povídek) Geoffrey Chaucer

Příjemná kniha, která pobaví. Některé povídky jsou opravdu skvělé, některé slabší.

23.08.2011 3 z 5

Fragment Fragment Warren Fahy

Pro milovníky sci-fi je toto skvělá kniha.

27.07.2011 4 z 5

Budu ti vyprávět Budu ti vyprávět Jorge Bucay

Jedna z nejlepších knih, které jsem dosud četla!

27.07.2011 5 z 5