Hobo Hobo komentáře u knih

Doktor Ox Doktor Ox Jules Verne

Zneužití technologie, jaké bylo možné si v jeho době představit, prostě Verne uchopil a zpracoval.

08.08.2019 4 z 5

Dobrodružství kapitána Hatterase Dobrodružství kapitána Hatterase Jules Verne

Z tohoto příběhu oblíbeného autora mi bohužel v paměti kromě námětu nezůstalo nic. Uvažuji, jestli v této sešitové edici Karavany, kterou jsem četl, nebylo dílo podstatně zkráceno.

08.08.2019 3 z 5

Číňanovy trampoty v Číně Číňanovy trampoty v Číně Jules Verne

Příběhy z Karavany jsem kupoval jako zběsilý. Není to vysloveně to nejlepší, co od Verna vzešlo, ale vzpomínka zůstala. Když ho milujete, není co řešit...

08.08.2019 3 z 5

Chancellor Chancellor Jules Verne

Na tuto "trosečniciádu" jsem narazil kdysi dávno, šlo o vydání snad ještě z 19. století, pamatuji se, jak jsem zápolil už s tou "zastaralou" češtinou... Velmi se mi to líbilo, od té doby jsem přečetl už nepočítaně knih na téma přežití, ale tato zůstala nezapomenuta. Koupil jsem to v antikvariátě a dost mě mrzí, že kniha se někde ztratila v těch množstvích stěhování...

08.08.2019 5 z 5

Bezejmenná rodina Bezejmenná rodina Jules Verne

Tuto Vernovu knihu jsem četl až v důchodu. Docela by mě zajímalo, jak bych ji hodnotil v dětství, či v mládí, kdy jsem Verna hltal, nicméně teď mě opravdu nezaujala.

07.08.2019 3 z 5

Ocelové město Ocelové město Jules Verne

Nacionalistické 19. století si nedělalo starosti s hodnocením jednotlivých národů. Nepřítel byl jasný. Dnes máme zcela opačný problém, ale stále jde o problém.

Děti kapitána Granta Děti kapitána Granta Jules Verne

Děti kapitána Granta jsou jedinou knihou mého bratra, zatímco já hltal a hltal. Od té doby vím, že kvalitu člověka neurčuje počet přečtených knih, což mě drželo vhodně při zemi.

Cesta do středu Země Cesta do středu Země Jules Verne

Netoužím to číst znovu, ale tento autor je prostě moje dětství.

Dvacet tisíc mil pod mořem Dvacet tisíc mil pod mořem Jules Verne

Já prostě Verna miloval!

Pět neděl v balónu Pět neděl v balónu Jules Verne

Kniha mého dětství.

Tajuplný ostrov Tajuplný ostrov Jules Verne

Kniha mého dětství. První takříkajíc nepohádková. Začal jsem milovat Julese Verna.
Dnes k tomu dodám jen tolik: knihy Julese Verna dávají nejlepší popis, jak vypadalo 19. století, jak tehdy lidé (především tedy v koloniálních zemích) přemýšleli, jaké hodnoty měli, co považovali za správné. Těžké hodnotit. Jsme snad lepší? Zaručeně nikoliv. Každopádně jiní.

07.08.2019 5 z 5

Mediální manipulace a krize v České televizi v roce 2000 Mediální manipulace a krize v České televizi v roce 2000 Petr Žantovský

Několik časopisů jsem přestal odebírat kvůli jejich informování o mediální krizi, tuto knihu jsem si koupil. Nelže.

Obřezaná republika Obřezaná republika Adam Benjamin Bartoš

Kontroverzní témata vyvolávají kontroverzní reakce.
Nic lepšího jsem nikdy nečetl!

07.08.2019 5 z 5

Obřezaná republika 2 - První republika a Židé Obřezaná republika 2 - První republika a Židé Adam Benjamin Bartoš

Když se píše proti legendám, obvykle se někam narazí. Výborná kniha, ověřitelná fakta.

07.08.2019 5 z 5

Obřezaná republika I. - T.G. Masaryk a Židé Obřezaná republika I. - T.G. Masaryk a Židé Adam Benjamin Bartoš

Marc Chagall Marc Chagall Francois le Targat

Jak stárnu, tím více přestávám uznávat tzv. moderní umění. K poznání Chagalla je tato monografie ovšem výborná.

06.08.2019 5 z 5

Pět let řecké krize Pět let řecké krize kolektiv autorů

Při nedostatku diskursu a prezentaci pouze oficiálního názoru je publikace cenným příspěvkem k poznání skutečnosti

06.08.2019 5 z 5

Vincent van Gogh I Vincent van Gogh I Paolo Lecaldano

Občas, když jsem v "rozpoložení", ponořím se do van Goghovy monografie.

05.08.2019 5 z 5

Giotto Giotto André Chastel

Tato odeonská edice monografií nejslavnějších malířů, převzatá z italského nakladatelství Rizzoli, patří k tomu nejlepšímu, co kdy u nás vyšlo. I o Giottovi se dozvíte vše podstatné a pokocháte se kvalitními reprodukcemi.

05.08.2019 5 z 5

Slovník bitev Slovník bitev Ian Vernon Hogg