hu_87 hu_87 komentáře u knih

Demonata Demonata Darren Shan (p)

Kniha mě nenadchla. Darren v roli upíra se povedl víc (ale jen o trošku).

06.09.2018 2 z 5

Znaky a symboly Znaky a symboly neznámý - neuveden

Dost pěkné ilustrace a názorné vysvětlení významu jednotlivých symbolů, znaků, nebo pouhých geometrických útvarů. Obsahuje dost zajímavých informací. Opravdu super kniha. Mám dojem, že v tomto oboru snad nejlepší k sehnání.

Neuropsychologie Neuropsychologie Petr Kulišťák

Zajímavě a čtivě napsaná kniha. Zájemci o neurofyziologii si zde najdou své.

Homo psychoticus Homo psychoticus Michaela Malá

Otevřená výpověď pacientky, která trpí psychotickým onemocněním. Na některé pasáže je třeba vynaložit větší míru pozornosti, ale stojí za přečtení. Zvlášť by si jí měli přečíst ti, kteří mají ohledně schizofrenie omezené povědomí.

06.09.2018 4 z 5

Bez svědomí Bez svědomí Robert D. Hare

Super knížka. O psychopatech je zde napsáno mnohem víc zajímavostí, než čekáte. Bohužel často se autor opakuje.

Nenávidím tě, neopouštěj mě! Nenávidím tě, neopouštěj mě! Jerold J. Kreisman

Když občas něco o hraniční poruše osobnosti čtu, mám dojem, že o tom v konečným výsledku nic nevím a že to jsou jen takové nicneříkající žvásty. Proto stojí za to si přečíst tohle. Autoři udávají i příklady z reálného života, aby nastínili chování takových lidí. Tohle by si měli přečíst všichni, co se aspoň trochu zajímají o problematiku lidský psychiky.

Moučný mozek Moučný mozek David Perlmutter

Revoluční knížka. Pro mě byla problematika lepku poměrně španělskou vesnicí a bylo fajn si přečíst o tom, co je lepek schopen u citlivějších a predisponovaných jedinců způsobovat. Zároveň se dozvíte další pěkný a zajímavý věci o lidským mozku a možná začnete brát alespoň 1x denně rybí olej :) dodneška lituju, že pohnutkou ke koupení této knihy pro mě bylo to, že kniha byla za třetinu své běžné ceny. Má očekávání jistě předčila.
Některé pasáže se mohou laikovi, který nemá jako předmět svého zájmu biochemii/biologii, číst poměrně obtížně.
Pro mnohé lidi může být dodržování zásad, které doporučuje autor, dost obtížný. A taky že jo. Připravte se třeba na myšlenku, že člověk podle autora potřebuje pouze 5% sacharidů ze své stravy, což je pro novodobého člověka noční můrou. Pokud ale budete dodržovat aspoň něco, možná se zbavíte nekonečné únavy bez zdánlivé příčiny.

06.09.2018 4 z 5

Budoucnost mysli Budoucnost mysli Michio Kaku

Mě tato kniha moc nenadchla. Fanoušci nejrůznějších inovacích budou mít určitě zcela jiný názor :)

06.09.2018 2 z 5

Vědomí podvědomí Vědomí podvědomí Leonard Mlodinow

Výborná kniha ze svého oboru, četla se téměř sama. Myslím si, že autor mohl podrobněji popisovat obzvlášť některá opravdu zajímavá témata, také se přidávám k těm, kterým kniha připadá neúplná.

Digitální řeč těla Digitální řeč těla Erica Dhawan

(SPOILER) Je to zajímavé a celkem neotřelé téma, na které (aspoň tuším) ještě nevyšla vyloženě samostatná knížka.

Autorka zde rozebírá to, jaký význam mohou mít různé emoji, vykřičníky, otazníky, univerzálky, rozdílnost kultur a to, jak vnímají tento typ "řeči těla".

Jednu hvězdu strhávám - je to zajímavé téma a mohlo tu být o dost víc faktických informací :)

08.05.2023 5 z 5

Ještě to promysli Ještě to promysli Adam Grant

Knížka mě bavila. Je zajímavá, poučná a autor to nepsal v nudném stylu ala Amérika. Za mě super :)

29.04.2023 5 z 5

Umění neúspěchu Umění neúspěchu Josef Hynek

Za mě je to celkem vydařená knížka, krom nějakých obecných mouder se dozvíte i faktické informace, např. o různých chyb v přemýšlení (bias). A hodně zajímavých citátů. Za mě fajn.

28.04.2023 4 z 5

Lidské pudy a emoce Lidské pudy a emoce Jiří Šimek

Dílo na pomezí psychologie a filozofie. Zajímavé a podnětné pojednání o věcech, které vnímáme jako běžné. A jako bonus se dozvíte něco nového, zajímavého :)

25.04.2023 5 z 5

Hitmakeři Hitmakeři Derek Thompson

(SPOILER) Z knihy mám rozporuplné pocity. Chvílemi mě bavila, chvílemi mi to přišlo jako nudné tlachání do prázdna. Přesto doporučuji, pokud vás zajímá, co všechno má vliv na to, jak populární bude nějaká věc, jev, případně člověk - je to tak trochu něco o médiích, něco o psychologii.

25.04.2023 4 z 5

Psychologie výchovy a vyučování Psychologie výchovy a vyučování Jan Čáp

Obsáhle pojatá publikace zaobírající se problematikou výchovy a vyučování. Ovšem kapitoly pojednávají o mnohem širší problematice. Jako užitečnou jí budou vnímat nejen studenti psychologie a pedagogicky zaměřených oborů.

25.04.2023 5 z 5

Léčivá síla chladu: Otužováním ke snížení stresu a zvýšení výkonnosti Léčivá síla chladu: Otužováním ke snížení stresu a zvýšení výkonnosti Josephine Worseck

Velmi doporučuji! Komplexní příručka pojednávající o účincích chladu na stres, imunitní systém, regeneraci těla... ale dozvíte se i o tom, jak se chlad může využít v onkologii nebo při podpoře spalování tuku. Hodně obsáhlá knížka, navíc se mi líbil kvalitní papír stránek.

16.02.2023 5 z 5

Moderní marketingová komunikace Moderní marketingová komunikace Hana Jahodová

Pokud se marketingové komunikaci věnujete, tohle je učebnice, kterou byste si měli pořídit...

11.02.2023 5 z 5

Ekonomika života a smrti: Proč úsporná opatření zabíjí Ekonomika života a smrti: Proč úsporná opatření zabíjí David Stuckler

Je třeba dodat, že kniha je celkem úzce zaměřená a asi ne pro každého to bude ten pravý šálek kávy. Pro mě byla kniha velmi přínosná a k zamyšlení ohledně témat psychologie a ekonomiky.

22.01.2023 4 z 5

Ekonomie a ekonomika Ekonomie a ekonomika Josef Vlček

Skvělá publikace vhodná i pro úplného laika. Témata jsou zpracovaná pěkně, přehledně a srozumitelně. Kam se hrabou jiné učebnice ekonomie :)

18.12.2022 5 z 5

Internetový marketing: Prilákajte návštevníky a maximalizujte zisk Internetový marketing: Prilákajte návštevníky a maximalizujte zisk Viktor Janouch

Za mě se jedná o velmi vydařenou publikaci, ve které najdete i mnoho užitečných tipů (třeba pro SEO, reklamy aj.), včetně doporučených webových stránek, které vám s těmito věcmi pomohou.

18.12.2022 5 z 5