iceVS iceVS komentáře u knih

Šest látek, které vám změní život Šest látek, které vám změní život David JP Phillips

Můj pocit je ten, že je to pár základních informací a mraky motivačních větiček...

21.05.2024 3 z 5

Šutry pod lupou Šutry pod lupou Marcel Vanek

Nádherná publikace. Odjakživa věřím, že kámen je bytost, byť mě učili, že je to část neživé přírody. Kámen a skály holt jen dýchají a žijí trochu pomaleji, no :-)

Pusheen: Já, košišta Pusheen: Já, košišta Claire Belton

Potvora, která si člověka omotá...

Jak přežít ve vesmíru Jak přežít ve vesmíru Colin Stuart

Pokud se tam zrovna nechystáte, tak velmi dobrá kniha. Hodně obrazového materiálu a textu akorát tak, aby se to dobře četlo a tu a tam i v hlavě uvízlo.
Spokojenost.

Má dcera Iveta Má dcera Iveta Miroslav Graclík

Móóóóóc informací o Ivetce.
Měla krásný rukopis.

21.05.2024 4 z 5

Jedna k jedný Jedna k jedný Jakub Guman

Prazvláštní divnoženy, které mě zprvu odpuzovaly a pak si mě svou jinakostí vlastně získaly :-)

21.05.2024 4 z 5

Tlouštíci hoří rychleji & další fatální moudra z krematoria Tlouštíci hoří rychleji & další fatální moudra z krematoria Caitlin Doughty

Neotřelý nápad, ale není to úplně kniha, ke které by se člověk s láskou vracel.

21.05.2024 3 z 5

Pekelný kocour Pekelný kocour Lynne Truss

Naprosto nenápadná knížečka, která na mě doslova vypadla z regálu.
A náramně mě bavila.
Jen nevím... ta symbolika... v pravé poledne, v centru města, přímo před hřbitovem ke mně přišel černý kocour...
Je tohle normální? :-D

08.05.2024 5 z 5

Hlídač č. 47 Hlídač č. 47 Josef Kopta

Chvílemi na mě bylo moc té květnaté poetičnosti, chvílemi to bylo neuvěřitelně poutavé. Ale ten smutek a následná depka je asi důvodem, proč si tuhle knížku nenechám a pošlu ji zase dál. Jak nabyla, tak pozbyla.

01.05.2024 4 z 5

Helena Rubinsteinová a tajemství krásy Helena Rubinsteinová a tajemství krásy Birgid Hanke

Kniha je sestavena spíš jako kaleidoskop - střípky tu a tam poskládané.
Ale vlastně až moc těch střípků bylo, respektive zbytečně dlouhá kniha.
Helena Rubinstein je tu chvílemi vykreslena jako altruistická dáma, ale spíš to byla jen úspěšná podnikatelka, jak měla napsáno ve svých židovských genech. Jinak jsem ji vnímala spíš jako necitelnou osobu.
Pobavilo mě, jak býváme v zajetí automatismu. Jak si jinak vysvětlit frázi - byl do své ženy beznadějně zamilován - když se jednalo o šťastné novomanžele?

29.04.2024 5 z 5

Královna – Na cestě k trůnu Královna – Na cestě k trůnu Eva-Maria Bast

Příjemné a nenáročné beletristické zpracování krátkého úseku královnina života. Spíš takové klípky z paláce, žádná dramata.
Zaskočila mě velikost (tedy spíš maličkost) fontu, předpokládám, že cílovkou jsou starší dámy, tak snad mají dostatečně silné brýle.

21.04.2024 5 z 5

TMBooK 2023 TMBooK 2023 Tomáš Břínek

TMBK mě baví a klidně to přiznám. Že občas ulítne - beru to jako nutnou statistickou odchylku :-)
Líbí se mi zpracování knihy - komentář autora a pár nezbytných sledujících. Při čtení jednoho buráska jsem se fakt hodně nasmála :-)

27.03.2024 5 z 5

Perly v botě Perly v botě Jakub Kohák

Jakub Kohák je pro mě neuchopitelný tvor.
Po čase stráveném s jeho knihou ještě neuchopitelnější.

22.03.2024 3 z 5

Za všechno může kapitán Za všechno může kapitán Achille Campanile

Já tuhle knížku už musela asi číst. Jako dítě. Protože na Mamrda (ok, na Mamerta) se prostě zapomenout nedá...
Jinak je to dokonalá nálož neuchopitelného humoru a hrátky s jazykem, při kterých se musel pan překladatel řádně zapotit. A odvedl báječnou práci, smála jsem se nahlas. Byť jsem se musela pekelně soustředit, abych nepřehlédla jediný flák.
Geniální.
Děkuji neznámému dárci :-)
Držím a nepustím.

22.02.2024 5 z 5

Krýšem krážem Turnovem Krýšem krážem Turnovem Petra Šternová

Publikace k výstavě, kterou jsem si ke své smůle nechala uniknout.
A nepřestane mě to mrzet.
Stavby architekta Krýše jsou krásné i po letech a natolik osobité, že jsou snadno rozeznatelné od ostatních.

20.02.2024 5 z 5

Humor s Aeskulapem - Dosud nepublikované povídky Humor s Aeskulapem - Dosud nepublikované povídky Svatopluk Káš

Kášoviny miluju od útlého dětství, tehdy ještě s kresbami od Neprakty.
To je něco, co mě absolutně zklidní, potěší, pobaví, nabije, když je nejhůř.
Káš a Sovák - moje životní jistoty :-)

19.02.2024 5 z 5

Prasečinky, na to je užije Prasečinky, na to je užije Petr Urban

Nejspíš nezbytná romantika k vyladění formy na Valentýna :-)

12.02.2024 5 z 5

Pokojová kočka Pokojová kočka Gabriele Linke-Grün

Příjemná a přehledná příručka pro začátečníky kočkomily a kočkomilky.

12.02.2024 5 z 5

Lež má krátké nohy, ale dlouhý péro Lež má krátké nohy, ale dlouhý péro Milan Valenta

Byť vím, že bych to měla brát s nadsázkou, tak i tak se mi to převážně nelíbilo. Tyhle skládanky s erotikou zas tak moc společnýho neměly, spíš to celé bylo víc tak nějak zbytečně fekální.
Veršíky, které mě zaujaly, by se daly spočítat na prstech. Ale byly tam :-)

30.01.2024 2 z 5

Moc se nekasej, sukni vykasej aneb 365 rad Haliny Pawlowské Moc se nekasej, sukni vykasej aneb 365 rad Haliny Pawlowské Halina Pawlowská

Přišlo mi to vtipný i po letech... tedy místy ano, místy slabší, ale člověk to přece musí brát s nadhledem :-)

29.01.2024 4 z 5