iveta3689 iveta3689 komentáře u knih

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Ke knize jsem přistupovala s obavami. Téma holokaustu a podobně mi nedělá dobře, normálně to nečtu a vybrala jsem si knihu jen kvůli čtenářské výzvě. Tato je ale tak krásně napsaná. Čte se lehce, i když jde o vážné téma. Dětsky naivní pohled je plný naděje, že všechno dobře dopadne a zároveň hodně smutný, když víme to, co víme.

18.02.2020 5 z 5

Krvavý vítr Krvavý vítr Jakob Melander

(SPOILER) V knize se střídají dva případy, které spolu ani vzdáleně nesouvisí a ještě linka z minulosti. Střídání není rovnoměrné, jsou to spíš střípky dvou příběhů, které narušují hlavní linku. Všechny příběhy se spojí náhodou a bez vysvětlení, to se autorovi opravdu nepovedlo.

14.02.2020 3 z 5

Devátý hrob Devátý hrob Stefan Ahnhem

Čtivě napsané, krátké kapitoly nutí číst dál, děj pěkně ubíhá. Vytkla bych osobní roviny jednotlivých hrdinů, hlavně u Riska toho bylo na můj vkus příliš. Kniha má ale neotřelého padoucha, to bylo hodně zajímavé. Konec byl strhující, i když tam bylo všeho moc.

11.02.2020 4 z 5

Vnitřní hlas Vnitřní hlas Brian Freeman

Zajímavý námět, neobvyklé je to, že pachatele celou dobu známe. Není to ale tak atraktivní, jako když ho můžeme odhadovat. Takže to bych za výhodu nepovažovala. Kniha je celkem čtivá, ale nějakou dobu po dočtení asi nebudu vědět, o co šlo.

08.02.2020 3 z 5

Všem sráčům navzdory Všem sráčům navzdory Jan Urban

Na knize mi hodně vadily dvě věci. Autor často zmiňuje českou zahraniční politiku kyselým způsobem. Skoro to vyznívá, že za celý konflikt může Česká republika. Když ponechám stranou míru českého zapojení, takto subjektivní pohled autora se do reportážní literatury rozhodně nehodí. A druhou věcí bylo jeho stěžování, že na místě války byl jako jediný novinář. Bylo to až dětinské fňukání, dost mi to čtení otrávilo. Téma je samo o sobě hodně silné, ale zpracování mu velmi ublížilo.

07.02.2020 2 z 5

Proč máma nadává Proč máma nadává Gill Sims

Kniha je psaná ve stejném duchu jako autorčina předchozí. Jen v místě, kdy si autorka otevřela láhev vína, nyní nadává jako špaček. Ke konci už byla dost ufňukaná, bylo to ve stylu "mám tolik práce a nikdo mi nepomáhá" a neustálého nadávání na manžela.

04.02.2020 3 z 5

Po pohřbu Po pohřbu Agatha Christie

Kam se poděla obyčejná příjmení hrdinů? Ale to bylo taky to jediné, co bych knize vytknula. Je to příjemně poklidná detektivka, přesně v autorčině stylu.

31.01.2020 3 z 5

Ďáblovo dílo Ďáblovo dílo Lotte Petri

Styl, jakým je kniha napsaná, je takový neslaný, nemastný. Nemohla jsem se začíst, nic mě neupoutalo. Postavy nebyly ničím zajímavé. Dočetla jsem, ale bez velkého zájmu.

29.01.2020 3 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Od autorky jsem četla jen tuto knihu, takže nevím, co všechno je známkou jejího stylu. Ale kniha se mi moc líbila. Mám ráda severskou krimi a ona dobře vystihla prostředí. Hlavní hrdina není samotářský alkoholik nebo jiný podivín, což je sympatické. Popisy krajiny jsou tak akorát, aby nastínily, ale neobtěžovaly. Pro mě tu bylo trochu víc popisů vztahů mezi osobami, než je nutné na krimi, ale to zas může někdo jiný považovat za výhodu. V tomto směru je vidět na knize ženská ruka.

25.01.2020 4 z 5

Krev za krev Krev za krev Victoria Selman

Hlavní hrdina neustále vzpomínala na zemřelého manžela a mísila to s myšlenkami na minulé a současné případy. Celkové to bylo takové neuspořádané a nepřehledné. Pro děj neměly vzpomínky žádný význam. Hlavní námět je dost fádní a zpracování nijak originální. Celkově kniha snadno zapadne.

24.01.2020 3 z 5

Sestřelen Sestřelen František Fajtl

Napínavé, ale to asi dá předpokládat. Velmi čtivé, přesto že není autor povoláním spisovatel. Některé technické detaily jsou pro laika trochu nudnější, ale myslím že do knihy patří.

17.01.2020 4 z 5

Tatérka Tatérka Alison Belsham

Autorčin styl není zrovna z nejčtivějších. Děj sice ubíhá, ale není to úplně pohlcující. Námět je neotřelý a vyprávění z více pohledů (jednotlivých postav) je zajímavé. Chování hlavních hrdinů bylo občas nesnesitelné. Tatérka je náladová a protivná, policie dost neschopná. To na čtivosti také moc nepřidá. Závěr je dost zkratkovitý a dělá to z knihy takovou, co neurazí a zanedlouho si ji člověk nebude pamatovat.

14.01.2020 3 z 5

Vražda s vůní mandlí Vražda s vůní mandlí Camilla Läckberg

Rozsahem je to spíš delší povídka, jednohubka na odpoledne. Děj celkem odsýpá, styl je ale takový jednoduchý. Jako by autorka ještě nebyla vypsaná.

10.01.2020 3 z 5

Proč máma pije Proč máma pije Gill Sims

Vtipné, oddychové čtení. Asi to nebude pro každého, ale myslím, že mámy se v tom najdou.

09.01.2020 4 z 5

Nejčastější věty před smrtí Nejčastější věty před smrtí Petr Kapoun

Vtipné. Není to na souvislé čtení, ale na příležitostné nakouknutí a pobavení.

02.01.2020 3 z 5

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Výborné, čtivé, napínavé a strhující. Kniha nemá přímočarý děj. Autor se stále vrací k událostem v minulosti, odbočuje a vysvětluje detaily, ale vůbec to nenaruší samotný příběh. Naopak, je to jako doplňování mozaiky. Každá událost vysvětluje jinou a další na sebe nabalí. Děj ohromně utíká a i když je to pěkná bichlička, čte se jedním dechem.

01.01.2020 5 z 5

Rozstřel Rozstřel Lee Child

Typická sbírka povídek, některé lepší a některé horší. Některé (ta o Rambovi) strašné. A potom jedna o upírech, to byl tedy velký přešlap. Každou napsali dva autoři a dosadili si své hrdiny. Bohužel toto spojení bylo v povídkách dost křečovité. Ale když se od toho člověk oprostí, bylo to celkem svižné čtení.

22.12.2019 3 z 5

Hodinky smrti Hodinky smrti Peter James

Dobrá detektivní linka. Jen z osobního života bylo popsáno trochu víc, než bylo pro příběh nutné, mám raději vyšetřování než společenský román. Ale čtivosti to neubralo. Krátké kapitoly pobízí k rychlému čtení. A závěr byl za mě super.

20.12.2019 4 z 5

Oběť 2117 Oběť 2117 Jussi Adler-Olsen

Tentokrát nejde o případ z minulosti, na který by oddělení Q nějak narazilo. Odkrývá se zde Asadův život a potíže jeho rodiny. Celou knihou se táhnou aktuální témata radikalizace a terorismu. Autor to zpracoval velmi realisticky, ale bez zbytečné hysterie. Asadův příběh byl velmi dojemný, citlivě napsaný. Carl v této knize nebyl až takový morous, to byla zvláštní a příjemná změna.

11.12.2019 5 z 5

Italské dvojhubky Italské dvojhubky Marta Kučíková

Milé a vtipné. Také nenáročné, čtivé.

03.12.2019 3 z 5