Ivka14 Ivka14 komentáře u knih

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

Byla to velmi roztomilá, snadno čitelná romance se všemi obvyklými klišé. Hlavní postava Hannah se rozhodla odjet na šesti týdenní kurz vaření. Kde zjistí, že Conor, kterého potkala v Dublinu je synem hostitelky kurzu. Konec byl trochu uspěchaný, ale jinak odpočinkové čtení.

30.04.2024 3 z 5

Zajímavá a poučná kniha, která nás svým příběhem přiblížila životu Marka, který je lékařem letecké záchranné služby, ale také pracuje na urgentním příjmu.

10.03.2024 4 z 5

Vnitřní hlas Vnitřní hlas Brian Freeman

Skvělé čtení, které udrží akci v pohybu a udrží váš zájem na vrcholu po celou dobu. Frost Easton je opět nucen podívat se na smrt své sestry a pokusit se dát dohromady události, které se staly. Vynikající postavy, s nimiž se můžete spojit a zároveň rozmotat tento děj, který je jedinečný a zajímavý. Víte, kdo je viníkem v této knize, ale autor vás zavede na zkroucenou cestu a Frost to musí bez jakýchkoli pochyb dokázat.

25.02.2024 4 z 5

Temný experiment Temný experiment Gwenda Bond

Jsem velkým fanouškem Stranger Things. Přirozeně toužím po více, když netrpělivě čekám na vydání další série. Je zábavné dostat se do toho, kdo je kdo a jak to celé začalo, ALE je to trochu nudné a jednoduché. Nelituji přečtení, bavilo mě to. Jen si myslím, že to mohlo být lepší. Poprvé řeknu, že seriál je lepší než kniha.

09.02.2024 3 z 5

Knihomolové Knihomolové Emily Henry

Myslel jsem, že se mi tato kniha bude líbit. Akademičtí rivalové k milencům. .

Naše milá hrdinka Nora nebyla ledová královna. Byla prostě workoholička. Všichni se k ní chovali jako k chladnému člověku. Ale doslova nebyla. Měla prostě ráda svou práci. Co je na tom špatné? Nic. Abych byla upřímná, byla to nevýrazná postava. Autorka neustále zmiňovala, jak je chladná. Ale jediné, co jsem viděla, bylo, že Nora je praktický člověk a dobrá agentka.

Libby byla taková nevyzrálá osoba. Chovala se jako desetiletý spratek. Její sestra ji zbožňovala, ale vždy našla něco, na co si stěžovala.

Jedna další věc, která se mi nelíbila, byla, že to bylo plné nedorozumění.

Celkově to byla velmi nudná a předvídatelná kniha plná klišé

04.02.2024 2 z 5

Dvůr mrazu a hvězd Dvůr mrazu a hvězd Sarah J. Maas

Opravdu jsem doufala, že se mi tato kniha bude líbit stejně jako další čtyři knihy ze série, ale bohužel se tak nestalo. Čtení bylo zábavné a znovu se setkat se všemi postavami bylo milé, ale trochu mi chybělo vzrušení, které jsem cítila při čtení ostatních knih. Tyto knihy byly absolutní obraceče stránek a nemohla je odložit, což nebyl případ tohoto dílu série. Děj byl zajímavý a nenudila jsem se, ale prostě tam nebyly žádné zvlášť vzrušující pasáže, které by mě přiměly přečíst tuto knihu na jeden zátah.

27.01.2024 3 z 5

Noční cirkus Noční cirkus Erin Morgenstern

(SPOILER) Noční cirkus vypráví příběh dvou kouzelníků, z nichž každého vycvičil vlastní instruktor jiným způsobem. Jako děti je vychovával její otec a druhý cizí člověk vycvičený jiným způsobem. Není to poprvé, co se tito dva instruktoři utkali, ale může to být naposledy. Tentokrát je na muži v šedém obleku, aby udělal první krok, a když jsou děti v pubertě uvedou do pohybu cirkus. S pomocí muže v šedém obleku se spojí ti správní lidé, aby vytvořili úžasný cestovatelský cirkus, jaký svět dosud neviděl. Přijímají jen ty nejlepší z nejlepších a dokonce najmou iluzionistu, který je skutečným řešením Celie, jejímž jediným cílem je vyhrát souboj, na který trénovala celý život. Zatímco ona i její konkurent manipulují s cirkusem, vytvářejí svá vlastní díla a část z nich vkládají do cirkusu. Když zjistí, s kým bojují, všechno se změní, protože se snaží bojovat se spojením mezi nimi a vyhrát souboj, protože dokud to neskončí, nemohou být spolu. Jediný způsob, jak ukončit souboj, je, že jeden z nich zemře, což nepřipadá v úvahu.

Opravdu se mi líbili Marco i Celia, každý měl velmi odlišné dětství a rozvíjel své vlastní síly, ale skončili na stejném místě. Nebyl jsem nadšený z toho, jak Marco zacházel s Isobel, poslal ji špehovat a tahal ji za nos. Měli jsme také několik vedlejších postav, jako je Bailey a dvojčata Poppet a Widget, jejichž příběh se mi opravdu líbil. Také se mi líbí, že jsme získali vhled do několika dalších postav, které jsou zapojeny do cirkusu.

Noční cirkus je strhující příběh, který čtenáře vtáhne hned od začátku, až na poslední stránce. Kniha má vše od akce, tajemna, napětí a dokonce i romantiky, dokonalý mix vytvářející výjimečný příběh. Opravdu jsem si užila každý aspekt knihy. Noční cirkus je krásně napsaný, takový nápaditý příběh a díky tomu, jak je napsán, jsem si opravdu dokázala představit, že jsem tam byla.

Taky se mi líbilo, že jsme nakonec zjistili, že příběh vypráví Widget.

01.12.2023 5 z 5

Tři drsné lekce Tři drsné lekce Nikki Sloane

I když se mi opravdu líbil Dom a to jak byl někdy stydlivý, musím přiznat, že nejsem velkým fanouškem Payton. Byla kniha šíleně sexy? Ano. Přesto jsem si přála, aby hlavní hrdinka byla někdo jiný, protože byly věci, které se mi na ní opravdu nelíbily, hlavně její osobnost.

Celkově to byla taková kniha na odpočinek. Nic moc se tam nedělo.

28.11.2023 3 z 5

Papírový palác Papírový palác Miranda Cowley Heller

Nevěra není mým oblíbeným tématem a začala jsem knihu číst s obavami. Elle se mi opravdu nelíbila. Byla samoúčelná, neupřímná a zklamala. Nefandila jsem jejímu manželství, ani jsem nefandil jí a Jonasovi. Nijak mě postavy nezaujaly, i když jsem cítila trochu empatii k její rodině a manželovi, kteří vždy byli vždy druhými za „co mohlo být“.

Z některých zápletek se mi koulely oči. Upřímně řečeno, bylo mi to jedno s kým zůstane. Touha, kterou k sobě Elle a Jonas pociťovali, si navzájem maskovaly své nedostatky do té míry, že ani nevěřím, že by spolu dokázali udržet vztah.

Knize bych dala 3*, kdyby tam nebylo tolik sexuálního násilí na dětech.

16.11.2023 2 z 5

Pro sebe jako stvořeni Pro sebe jako stvořeni Sarah Hogle

Oceňuji pointu, kterou tento příběh poskytuje. Je to o tom, že vztah, který je na pokraji zhroucení se dá zpátky vytvořit, vložíte práci a uděláte pro svého partnera něco navíc. A to hodnocení je tak dobré jen kvůli tomu, že posledních 30% knihy bylo docela roztomilé. I tak bych knihu ohodnotila 2,5*.

ALE o tenhle pár bylo těžké se nějak zajímat. Spíše než koketní, svižné žertování, Naomi a Nicholas strávili velkou část této knihy tím, že byli dětinští, manipulativní a pomstychtiví vůči sobě navzájem. Posouvali hranice místo toho, aby si jen povídali o problémech v jejich vztahu (což mi přijde někdy realistické, ale já osobně nejsem fanouškem příběhů, které závisí na špatné komunikaci). A jakmile se věci zlepšily, nebyla jsem schopna zastavit svou nedůvěru v tom, že se do těch kolejí nevrátí.

04.11.2023 3 z 5

Těla Těla Klára Vlasáková

Je to kniha o mateřství, sebelásce a sebepřijetí, o vztahu matky s dcerou. Kniha má spoustu pasáží k zamyšlení, zároveň nelogická a nevysvětlitelná místa, Podivný děj, zvláštní a nesympatické postavy. Příběh nese silné téma, obsahuje zajímavé myšlenky, ale zpracování mi absolutně nesedlo. Bohužel, tohle nebyl můj šálek čaje.

06.10.2023 2 z 5

Svědectví Svědectví Margaret Atwood

Kniha mě bavila a já si příběh užila, ale nemyslím si však, že bylo nutné, aby autorka napsal pokračování mistrovského díla, kterým je Příběh služebnice.

Část toho, co dělá tuto knihu tak šokující a silnou, je její dvojznačnost. Svědectví odpověděl na 35 let staré otázky, které z nějakého důvodu zůstaly nezodpovězeny. Postavy neměly ani zdaleka takovou hloubku, jakou měl první román, a tím, že vše pěkně spojilo dohromady a dalo knize šťastný konec, ubralo na její síle.

29.06.2023 3 z 5

Americký princ Americký princ Sierra Simone

Ó MŮJ BOŽE!

Měla jsem představu, jak tato kniha dopadne, ale ne. Šlo to úplně jiným směrem. Nemám slov. Tato kniha byla VŠECHNO. Plná neskutečně sexy chvil, ale i srdcervoucích momentů.

Nemohu ani vyjádřit lásku, kterou k těmto postavám chovám. Nemyslím si, že jsem se někdy cítila tak citově připoutaná k postavám, ale vážně na ně nemůžu přestat myslet!! Myslela jsem si, že miluji Embryho v Americké královně, ale láska, kterou k němu chovám teď, když jsem četla Amerického prince, se s tím nedá srovnat. Je srdcervoucí vidět, jak daleko zachází, aby zachránil ty, které miluje, ale necítí, že si lásku na oplátku zaslouží taky.

Nemůžu se dočkat až si přečtu finální díl.

13.06.2023 5 z 5

Štěstí mi uniká mezi prsty Štěstí mi uniká mezi prsty Agnès Martin-Lugand

Kniha se mi vůbec nelíbila, někdy mi přišlo, že čtu spíš nějaké divadelní drama než román a to převážně díky popisům dějů v závorkách. Dále mi postavy (hlavně Marthe) hrozně uječené.

09.06.2023 2 z 5

Zlaté časy Zlaté časy Anne Jacobs

"Venkovské sídlo" mě nechává trochu na holičkách. Určitě tam byly scény, kdy jsem se do děje vžila. Pak ale byly i delší pasáže, kde mi něco uniklo, ačkoliv postavy, ze kterých je příběh střídavě vyprávěn, jsou vykresleni velmi realisticky a velmi detailně. Jedna postava a to Mína mi ve vyprávění vadila, radši bych četla víc z minulosti než z jejího pohledu. Nakonec to pro mě byla solidní kniha, ale ne taková, u které bych seděla a hltala děj.

Líbilo se mi vysvětlení o panství, jeho renovaci a také jeho původně okouzlujícím a velkolepém vzhledu. Flashbacky do dob před válkou i po ní jsou působivé a napsané bez jakéhokoli přikrášlování.

Ze zvědavosti si přečtu zbylé dva díly a uvidím, třeba se mi série nakonec zalíbí.

08.06.2023 3 z 5

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

Tento příběh je opravdu znepokojivý a až na poslední stránce je jasné, jak hluboce znepokojující je.

Tento dystopický hororový příběh se odehrává ve světě, který je tak blízký našemu vlastnímu, až na to, že virus způsobil, že všechna zvířata musela být zničena. Aby lidé zaplnili mezeru na trhu s masem, začali chovat a pěstovat lidi pro jejich maso.

Kniha je originální a zajímavá. Příběh je hodně na zamyšlení a já mám k autorce obdiv, že měla odvahu takovou knihu vydat.

26.05.2023 4 z 5

Dilema Dilema B. A. Paris (p)

Název a obsah naznačovaly hluboké zaváhání, určité drama a zvraty. Tady hlavní drama bylo, že spolu nekomunikovali. A když jo, tak mi přišlo, že každý mluvil o něčem jiném.

Ani jedna postava mi nebyla sympatická. Až na Joshe. Musí vám být líto toho ubohého chlapce, jehož rodiče celý život otevřeně upřednostňují sestru, prarodiče ho nepřijímají, celý jeho život je mixem zášti a snahou dokázat svou hodnotu. Livia se připravuje na oslavu svých 40. narozenin, kterou plánuje 20 let. Tohle mi přišlo trochu absurdní. Když neměli honosnou svatbu, mohli radši oslavit například desetileté výročí svatby tímhle způsobem.

Knihu bych nejradši ohodnotila jen jednou hvězdičkou, ale jelikož se dobře četla, dám dvě. Podle celkového hodnocení mám pocit, jako bych četla jiný příběh.

23.05.2023 2 z 5

Dítě na nástupišti Dítě na nástupišti Gill Thompson

Tato kniha pojednává o dvou rodinách propletených během holocaustu v Československu se opravdu líbila. Tři ženské postavy Eva, Pamela, Miriam a Hana jsou velmi silné a mužské postavy působí oproti tomu poněkud slabě. Příběh o tom, jak hudba pomohla Židům překonat strašlivé utrpení, se často nevypráví

14.04.2023 4 z 5

Záblesk ve tmě Záblesk ve tmě Stacy Willingham

Záblesk ve tmě je fajn thriller se spoustou událostí. Bylo potřeba vyřešit několik malých zvratů a hádanek, které udržovaly příběh zajímavý, i když jsem věděla, co se asi bude dít během prvních pár kapitol.

Oblíbila jsem si hlavní hrdinku Chloe, která bojuje se svou vinou (o tom, že nepromluvila dříve jako dítě, když začala mít podezření vůči svému otci), bojuje se zneužíváním návykových látek a její touží po lásce a normálním životě.

Obecně také považuji za poutavé, když vás kniha nutí hádat, zda postava s traumatem z minulosti má spojitost s aktuálním případem nebo je jen paranoidní.

Strašidelné a napínavé, ale některé části byly rozhodně znepokojivé.

02.04.2023 4 z 5

Fáma Fáma Lesley Kara

Joanna se od té doby, co se se svým synem přestěhovala do městečka Flinstead, snaží začlenit do svého nového života. Oba se snaží najít nové přátele. Když zaslechne fámu u brány školy, mimoděk se o ní zmíní jedné z maminek a rychle se rozšíří. Tento příběh nám ukazuje, jak rychle fáma začíná a jak rychle se může šířit. Ukazuje také škody, které se mohou stát nevinným lidem.

Přišlo mi, že se v první polovině knihy nic moc nedělo a všechno bylo jen taková povídání, ale jak už se odkrývalo více slupek a byla Joanne na stopě Sally, tak jsem knihu měla problém odložit.
Ale musím se přiznat, že jsem tušila, kdo je Sally.

03.12.2022 4 z 5