Ivka14 Ivka14 komentáře u knih

Někde mezi Někde mezi Marc Klein

(SPOILER) Někde mezi je srdceryvný příběh o tom, jak láska nemá hranice, může sahat napříč prostorami a realitami. Sedmnáctiletá Tessa Jacobsová měla těžké dětství, momentálně žije se svou adoptivní rodinou. S vášní pro fotografování zachycuje každý okamžik, ale pouze černobíle, nikdy ne barevně. Návštěva nejbližšího kina jí navždy změní život. Blonďatý kluk jí překládá francouzský film, ale poté zmizí. Na tohoto kluka nemohla zapomenout a náhodné setkání způsobí, že se jejich cesty znovu zkříží.

I když se jedná o YA román, téma lásky je něco, s čím se může ztotožnit každý. Radosti, bolesti a vzpomínky, které přináší. Kapitoly jsou rozděleny na „před“ a „po“, což čtenáři pomáhá pochopit celý rozsah Tessina vztahu a emocí po něm.

04.12.2022 4 z 5

Království prokletých Království prokletých Kerri Maniscalco

(SPOILER) Tato kniha byla fantastická! Jsem tak posedlá touto sérií a těmito postavami.

Děj této knihy je chytrý a napínavý. Je tu tolik postav s tajemstvím a hlavní hrdinka nemůže nikomu věřit, a proto je to zajímavé a poutavé čtení. Příběh krásně plyne a bez námahy upoutá vaši pozornost.

Tyto postavy vás vtáhnou a uchvátí. Emilia je silná hlavní postava s oddaností a nadšením. Je poháněna láskou ke své sestře a při honbě za pomstou za sestru se ocitá v situacích, o kterých se jí ani nesnilo. Líbí se mi, že Emilia je bez omluvy sama sebou. Líbí se mi, jak se staví démonským princům a tváří v tvář všemu, co na ni přijde, s odvahou a rozvahou. Princ pekla je tajemná postava. I když má svá tajemství, která si schovává na hrudi, je také laskavý a spravedlivý. V této knize se mi moc líbil vývoj postav Emilie i prince. Dozvídáme se o nich mnohem více. Také miluji všechny vedlejší postavy této série. Líbí se mi hloubka, kterou dodávají příběhu a všechny možnosti, které do příběhu vnášejí. Čtenář nikdy neví, co může čekat, a je to vzrušující.

Romantiky v této knize můžeme najít víc než v minulém díle. Moc se mi líbil vývoj jejich romantiky. Princovo jednání vůči Emilii skutečně ukazuje hloubku jeho citů. Chová se k ní laskavě, respektuje ji a její přání, pomáhá ji chránit a dělá maličkosti, které se nezdají moc, ale hluboko uvnitř jsou ohleduplné a starostlivé.

Celkově mě tato kniha šokovala a potěšila stejnou měrou. Stalo se tolik nečekaných věcí a vyvstalo tolik otázek. Nemůžu se dočkat, až zjistím pravdu a uvidím, kam nás příběh zavede ve třetí knize.

03.12.2022 5 z 5

Štěstí pro lidi Štěstí pro lidi P. Z. Reizin

Tato kniha není o robotech, ale o umělé inteligenci a o tom, jaký může mít dopad na lidi, pokud by se „narodila“.

Aiden a Aisling jsou software AI, kterému se podařilo uniknout z kontrolovaného digitálního prostředí na internet. Jen a Tom žijí na opačných stranách světa, ale jsou předurčeni k setkání, kvůli těmto dvěma všetečným AI.

Jen byla zaměstnána, aby pomáhala zlepšovat Aidenovy dovednosti lidí před jeho rolí v „rozšiřování“ zaměstnanců na pracovišti. To obecně znamená trávit dny povídáním s Aidenem a sledováním jejich oblíbeného filmu. Aisling se rozhodla studovat Toma, který po rozpadu manželství prodal svou extrémně úspěšnou reklamní agenturu a odešel do „důchodu“ do Nové Anglie, kde žije s velmi vnímavým králíkem Victorem. Victor slouží účelu být Tomovým chlupatým terapeutem.

Během toho, jak si Aiden a Aisling povídají, se rozhodnou, že Jen a Tom jsou pro sebe jako stvořeni a že je jejich úkolem usnadnit setkání. Jenže všechno není, tak jak se zdá...

Jedná se o poutavý a humorný román, který vás donutí přemýšlet nad tím, jaký můžeme mít život, když se umělé inteligence stanou běžnou součástí našeho života.

29.10.2022 4 z 5

Převorství u pomerančovníku Převorství u pomerančovníku Samantha Shannon

Kniha se mi líbila, ale na mě byla až moc dlouhá a zezačátku jsem byla totálně zmatená. Čekala jsem od toho asi něco jiného. Možná, kdyby z toho autorka udělala sérii, tak bych byla víc spokojená.

08.10.2022 3 z 5

Stíny nad zálivem Stíny nad zálivem Lucy Clarke

Před sedmi lety se na moři ztratili dva chlapci, ale na břeh byl přiveden pouze jeden. Syn Sáry přežil, ale v den výročí nehody zmizí. S novými tajemstvími na povrch a rostoucím napětím s nezodpovězenými otázkami je Sarah čím dál zoufalejší, protože nedůvěřuje nikomu, koho zná.

Podle hodnocení hvězdičkami jsem od této knihy očekávala docela hodně. Snad od poloviny knihy jsem tak nějak tušila, co se bude dít. Pro mě byl děj dost předvídatelný. Byla to taková jednohubka.

18.07.2022 3 z 5

Nick a Charlie Nick a Charlie Alice Oseman

miluji nicka a charlieho a i jsem si pobrečela

29.06.2022 4 z 5

Z krve a popela Z krve a popela Jennifer L. Armentrout

Tohle pro mě byla ztráta času

28.06.2022

Letní sázka Letní sázka Emily Henry

Příjemná oddechová knížka. Měla jsem úsměv na tváři většinu času. Zbytek mi bylo spíše smutno. Je to romantická kniha, ale rozebírá serióznější témata, jako je žal a smutek.

Postavy mi sedly a líbilo se mi jejich škádlení, ale něco mi v té knize chybělo a neužila jsem si ji tak moc, jak jsem si představovala, což je škoda, protože jsem četla hodně pozitivních recenzí.

09.04.2022 3 z 5

Mám tě ráda, nemám tě ráda Mám tě ráda, nemám tě ráda Jo Watson

Neurazí ani nenadchne.

Vím, že autorka psala dříve na Wattpad a tohle mi přišlo, jak nějaká povídka z té aplikace. Není možné, aby se něco takového stalo normálně. Najme asistentku a nechce po ni, žádné doklady o totožnosti? Nezaučí ji a neřekne, co a jak má dělat?

Poppy někdy byla až uječená, když to tak řeknu. Ryan, jako ředitel firmy mi přišel, jako buran.

Kdybych na příběh narazila na Wattpadu, tak bych se mi to líbilo, ale jako od knihy jsem čekala víc. Hlavně, když má tak vysoké hodnocení.

Aspoň si můžu odkřížknout políčko ve čtenářské výzvě.

28.03.2022 3 z 5

Pravda o zázracích Pravda o zázracích Atticus (p)

Poezie není nic pro mě většinou, ale tohle bylo velice pěkné a závažím čtení i autorovy další sbírky básní.

04.02.2022 3 z 5

Dospělost je mýtus Dospělost je mýtus Sarah Andersen

Připadá mi to, že je ta kniha napsaná o mě :D.
Ale je to i skvělý dárek. Knihu jsem dala babičce a mamce a milují to .

23.12.2021 3 z 5

Co když jsme to my Co když jsme to my Becky Albertalli

Velice milé čtení, ale ten konec mě zklamal. Neříkám, že se mi ten konec nelíbil, ale to zakončení mohlo být veselejší .

05.06.2021 4 z 5

Porodní sestra z Osvětimi Porodní sestra z Osvětimi Magda Knedler

Na knihu jsem se těšila, ale kniha mě zklamala. Dočetla jsem ji jen z donucení. Děj se nikam neposouval, přišlo mi, že čtu pořád to samé dokola. Skoky v čase mi vadily. Hodně jsem se na knihu těšila, ale veliké zklamání.

04.04.2021 2 z 5

Seznam mrtvých Seznam mrtvých Jennifer L. Armentrout

(SPOILER) Na tuhle knihu jsem narazila úplnou náhodou, ale vůbec toho nelituji. Kniha byla napínavá až do konce, vraha jsem vůbec neodhadla a romantická linka mezi Ellou a Jensenem byla pěkným zpestřením knihy.

21.03.2021 4 z 5

Protivníci Protivníci Marissa Meyer

Skvělé pokračování.Hlavní výhodou bylo, že už jsem se neztrácela ve jménech, což pro mě bylo veliké plus a knihu jsem si mohla užít od začátku až do konce. První čtvrtka knížky mě moc nebavila, ale pak se to rozjelo. A ten konec? Skvělý.
Hrozně se mi líbí, jak Nova neví, že Santinel je Adrian a naopak.
Opavdu se těším na Supernovu a na to, jak tahle série skončí.

04.03.2021 4 z 5

Srdcerváči. Kniha 2 Srdcerváči. Kniha 2 Alice Oseman

Pokračování stejně roztomilé, jako první díl.

22.02.2021 5 z 5

Svůdné nebezpečí Svůdné nebezpečí Wendy Higgins

Druhý díl mě bavil o něco méně než první. Bylo tam méně akce a spíš to byla příprava na poslední díl, na který se těším. Neskutečně mě vytáčela hlavní hrdinka, která běhala za Kaiem, jak nějaké ztracené štěně. Ale asi ji chápu, je zamilovaná, ale někdy jsem měla chuť ji jednu vlepit. Uvidíme, jak to všechno dopadne.

21.02.2021 4 z 5

Rudé svitky magie Rudé svitky magie Cassandra Clare (p)

Alek a Magnus jsou moje nejoblíbenější postavy ze světa lovců stínů. Kniha se mi velice líbila jen jsem se ze začátku blbě orientovala, kdy přesně na té dovolené byli. Kniha mi částmi přišla uspěchaná a doufám, že v dalších dílech uvidíme i víc romantiky či se dozvíme víc o historii Magnuse.

20.01.2021 4 z 5

One Direction One Direction Mick O´Shea

Vyrůstala jsem s nimi a i pořád poslouchám jejich sólové dráhy. Tahle kniha mě zavedla zpátky na začátek dobrodružství, které jsem s nimi prožila.

20.11.2020 5 z 5

Polibek Polibek Anna Todd

Tohle mělo zůstat na Wattpadu jako fanfikce. Četla jsem to ze zvědavosti(jelikož je to fankikce, kde vystupuje Harry Styles, ale jeho jméno poté změnili v knize) a vůbec se mi to nelíbilo.

14.07.2020 odpad!