ivousekk ivousekk komentáře u knih

Návrh Návrh Elle Kennedy

Tak tohle bylo SUPER! Skvělé čtení od začátku až do konce. Přesně ten typ romanťáren, které můžu. Skvěle pobaví a průběžně způsobuje úsměv na tváři.

23.09.2019 5 z 5

Dítě, které v noci našlo slunce Dítě, které v noci našlo slunce Luca Di Fulvio

Druhá knížka od autora, kterou jsem přečetla. A protože ta první byla skvělá a tato má hodně vysoké hodnocení, čekala jsem, že to bude opět pecka. Ale mám docela smíšené pocity.

Pohled na život na začátku 15. století super, napínavost fajn, délka děs. Spousta věcí tam byla naprosto zbytečných, hlavně tolik stran o cestě do Kostnice a o pobytu v Kostnici, to šlo vážně zkrátit. Naopak závěr byl o proti zbytku docela zrychlený a až moc velký happy end. Ale co si budeme povídat, min od 1/3 bylo jasné, jak se vše vyvine. Nejzajímavější postavy pro mne byly Agnette a starý Raffael. Mikael byl strasně dlouho děsný ufňukánek a to mne docela rozčilovalo.

Za mne 3* málo, 4* moc.

20.09.2019 3 z 5

Našeptávač Našeptávač Alex North

Ke knize jsem se dostala jeste pred vydanim jako beta-ctenar pro nakladatelstvi. Par thrilleru jsem uz precetla a bohuzel tento patri k tem slabsim. Napad fajn, postavy taky bezva, ale dost vyrazne mi tam chybelo napeti, necekane zvraty ci odhaleni a hlavne nutkani cist pomalu bez prestavky dal a dal, protoze se nejde odtrhnout. A to tu nebylo. Par napinavych okamziku probehlo, ale celkem brzo je zadusily mene podstatne veci. A taky tam na mne bylo zbytecne moc myslenkovych pochodu jednotlivych postav.
3* malo, 4* moc.

19.09.2019 3 z 5

Dokonalá smrt Dokonalá smrt Helen Fields

Vidím to stejně jako autorky předchozích dvou komentářů. Po předchozích dílech jsem byla natěšená a ono to bylo takové nemastné, neslané, prostě o dost slabší. Asi tomu nepřidalo ani, to, že mám nějakou čtecí krizi a málo času, takže jsem knížku četla nekonečně dlouhé 2 týdny. Snad to bude u příštího dílu lepší.

16.09.2019 3 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Po precteni Hany a hodnoceni 91 % jsem cekala o dost vic. Kniha je prijemne vypraveni, ktere neurazi, ale nijak extra nenadchne. Prijemne se to cte, takova oddechovka na dovolenou, kterou ani nehltate. Mate cas, prectete par stranek, nemate cas, nevadi, ona ta knizka pocka. Navic mi Anezka nebyla moc sympaticka, pro me slaboch a fnukna. A konec? Ten se mi zrovna moc nelibil a oproti “rozvlacnejsimu” stylu vypraveni byl desne useknuty.

27.08.2019 4 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Beth O’Leary

Výborný romantický příběh o tom, že lásku můžete najít i tam, kde ji nečekáte a když ji nečekáte.
Navíc výborným způsobem ukazuje, jak jsou dobří přátelé důležití a jak je psychický teror nebezpečný a ne vždy snadné se z něj vymanit.

06.08.2019 4 z 5

Chlapec, který rozdával sny Chlapec, který rozdával sny Luca Di Fulvio

Nemam slov. Tohle je paradni kniha, paradni pribeh. Behem mesice je to druha kniha od italskeho autora o nejen italskych pristehovalcich v New Yorku po roce 1910 a tato je jeste o level vys nez ta predchozi. Pokud alespon trochu odpovida realite tehdejsi doby, pak vam ukaze New York, o jakem se vam ani nezda. Pro dnesni lidi asi uplne jiny svet a o to zajimavejsi. Skvele postavy, vykresleni jejich charakteru, prostredi, zvyklosti pravidel - hlavne tech nepsanych. A pribeh lasky? Jo tak ten byl skvely, napinavy opravdu az do poslednich stran. Rozhodne doporucuji!

03.08.2019 5 z 5

Hledá se doprovod! Hledá se doprovod! Sophia Money-Coutts

Příjemná romantická oddechovka, kterou slupnete jak malinu, tak dobře se čte. Polly je fajn, i když na můj vkus docela násoska. A k Bridget bych ji nepřirovnávala, na to byla málo prdlá.

01.08.2019 4 z 5

Salon Eliott Salon Eliott Jean Marsh

Výborné a velice čtivé, že se nešlo odrthnout. Jediné, co mi chybělo, byly nákresy všech těch úžasných modelů, které Bea s Evie navrhovaly a šily.

30.07.2019 4 z 5

Pod španělským sluncem Pod španělským sluncem Jenny Oliver

Vynikajici letni cteni, ktere vam da presne to, co slibuje. Pohodu, letni romantiku, dovolenkove prostredi, vtipne situace a prubezne usmev na tvari.
PS: nemohla bych taky zdedit ve Spanelsku domek na plazi? prosim... :-)

28.07.2019 5 z 5

Bankéřova žena Bankéřova žena Cristina Alger

Po delší době thriller, kde se nehledá vyšinutý vrah a hlavně i prostředí je jiné, pro mne celkem netypické a velice zajímavé. Člověk si hned rozšíří obzory, když si na netu začně hledat více informací.
Příběh zajímavý, napínavý, dobře se četl, ale ten konec.. ten to zabil. Ano, byl tam velký zvrat, ale ten konce byl extra zrychlený. Prostě bum prásk a hotovo. A ten happy end? To bylo vážně přitažené za vlasy. Vidím to tak na 3,5*.

25.07.2019 3 z 5

Kulti Kulti Mariana Zapata

Tak tohle bylo naprosto skvělé!
Skvělá Sal, děsný bručoun Kulti, kterého si stejně zamilujete, jejich dohadování a slovní přestřelky, napětí, přezdívky, jak to bude dál, kdy už teda konečně oběma docvakne, že nejsou jen kámoši... Celý příběh je vtipně, svižně napsaný, průběžně způsobuje úsměv na tváři :)
Za mne naprostá paráda a skvělé čtení pro každou romantickou duši od 15 do 99.

PS: kadí, kadí, kadí :D :D :D :D

17.07.2019 5 z 5

Obuvníkova žena Obuvníkova žena Adriana Trigiani

Úžasný příběh plný odvahy, odhodlání, pokory, smutku i radosti, ale hlavně lásky.
Ukazuje, že život není jen honbě za penězi a lepším postavením, že obyčejné lidské štěstí je postaveno na něčem úplně jiném. A taky, že nic není zadarmo, že vše dobré si musíte zasloužit.

10.07.2019 4 z 5

Temná hmota Temná hmota Blake Crouch

Zajimavy, napinavy, docela znepokojivy a jen malo predvidatelny sci-fi thriller. A vyborny namet na film. Jen ta Jasonova posedlost Danielou... zbytecne prehnane.

07.07.2019 4 z 5

Má mě rád, nemá mě rád Má mě rád, nemá mě rád Sally Thorne

Naprosto vynikající "romantická komedie". Přesně ten typ, co můžu. Moderní, zábavná, mezi těmi dvěma to parádně jiskří, ať už nenávistí nebo vášní.
Jasně, hned od začátku víte, že skončí spolu, ale číst, přes jaké "tanečky" se k tomu dopracují, to je ta největší zábava. Navíc erotické scény byly popsány velice elegantně a přitom se silnou intenzitou. Žádné hrůzy ala devadesátková červená knihovna.
Pokud hledáte zábavnou romanťárnu, rozhodně sáhněte po této, budete se skvěle bavit! ;-)

27.06.2019 5 z 5

Dopis Dopis Kathryn Hughes

Mám docela smíšené pocity. Knihy, kde jsou dva děje v různých časech a zpravidla v tom "mladším" se odhaluje tajemství "toho staršího", mám hodně ráda. I to byl důvod, proč jsem tuto knihu začala číst. Ale...

Styl, jakým je to napsáno - jak kdyby to psalo více lidí s rozdílnou úrovní psaní. Chování Tiny - pro mne naprosto nepochopitelné, tak hloupý snad nikdo být nemůže. A ten uspěchaný happyend?

Jsou výrazně lepší knihy v tomto stylu, např. Dopisy, které nikdo nečetl. Ta kniha je pecka. Tato jí však nesahá ani po kotníky.

26.06.2019 3 z 5

Temná krása Temná krása Mary E. Pearson

Dočteno. Sedím, koukám, vstřebávám. To už jsem vážně na konci? Ještě ne, prosím, ještě pár stran...
Tato trilogie je ÚŽASNÁ! Neskutečně čtivá, napínavá, plná zvratů a tak málo předvídatelná. Autorka stvořila úžasný svět, který vtáhne a nepustí. Postavy, které si zamilujete a držíte jim palce i na nohou :) A konec? Moc se mi líbilo, jak autorka nastínila budoucnost jednotlivých postav, jak se našly a s kým... :-)
Rozhodně doporučuji. A i když je trilogie primárně určena náctiletým, skvěle se u ní budou bavit i starší ročníky, sama jsem toho důkazem ;-)

21.06.2019 5 z 5

Zrádné srdce Zrádné srdce Mary E. Pearson

Výborné pokračování. Opět napínavé jak kšandy a plné nečekaných zvratů. Autorka dokáže skvěle zachytit atmoféru, vykreslit napětí. Při čtení vše okolo ustoupí do pozadí a jako bych sama byla zajatkyní ve Vendě :-)
Jen se pořád nemůžu rozhodnout, zda jsem tým Kaden nebo Rafe. Oba mají něco do sebe.
Jdu hned na závěrečný díl.

20.06.2019 5 z 5

Láska po řecku Láska po řecku Kat French

Výborné letní čtení, které dodá přesně to, co má. Velkou dávku romantiky s trochou dramatu, teplo, slunce, šplouchání moře a pocit, že jste na pláži někde v Řecku a jediné, co zrovna musíte, je dát si další vychlazený drink a pokračovat v příjemném nicnedělání :-)

18.06.2019 4 z 5

Falešný polibek Falešný polibek Mary E. Pearson

Vynikající! Zajímavé, napínavé, málo předvídatelné. Příběh, který vtáhne a nepustí. A hádání, kdo je princ a kdo zabiják? Geniální! Hned jdu na další díl, žádné prostoje :-)

13.06.2019 5 z 5