ivousekk ivousekk komentáře u knih

Zase jsem se pobavila. Sice to nebyly tak caste zachvaty smichu jak u predchozich dilu, ale stalo to za precteni.

02.02.2019 5 z 5

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Nebylo to vůbec špatné. A troufnu si tvrdit, že pro lidi z Brna to má ještě větší kouzlo, než pro ty, co Brno neznají. Je fajn znát osobně místa, kde se příběh odehrává, získá tak ještě jiný rozměr. Rozhodně se do vily Tugendhat musím podívat. Už během čtení jsem si hledala informace jak o domě, tak o rodině. Teď by bylo fajn si přečíst něco o té skutečné, jak moc jiné byly jejich osudy.
Mám ke knize pouze jednu výtku, na mne zbytečně moc "přemýšlivých" pasáží.

25.01.2019 4 z 5

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

Vyborne pokracovani. Napinave, plne zvratu a malo predvidatelne. To, jak Kaz, mel vse promyslene a byl vzdy nekolik kroku napred, bylo vynikajici. Jen se nemuzu, stejne jako u prvniho dilu, zbavit pocitu, ze takhle nepremysli teenageri, ale nekdo aspon o 10 let starsi. Jsem zvedava na pokracovani.

15.01.2019 5 z 5

Zlomené duše Zlomené duše Simone St. James

Vyborne to bylo! Tajemne, strasidelne, napinave. Paradne namixovany pribeh, ktery se moc dobre cetl a rozhodne stoji za cas, ktery mu venujete.

05.01.2019 5 z 5

Není úniku Není úniku Taylor Adams

Paradni thriller. Napinavy jak ksandy a plny zvratu. Do reality ma asi daleko, ale pocteni to bylo naprosto skvele!

31.12.2018 4 z 5

Panský dům a jeho dědictví Panský dům a jeho dědictví Anne Jacobs

I třetí díl se povedl. Opět skvělý pohled do života jak "honorace", tak služebnictva. A je vidět, že problémy se nevyhýbají nikomu. Důležité je, aby pak účastníci sporu dostali rozum a zase se usmířili, i když ne vždy to jde snadno a občas je třeba i něco překousnout.
Pokud by byl další díl, tak bych si ho přečetla. Zajímalo by mě, jak by se osudy postav mohly vyvíjet dál.

26.12.2018 4 z 5

Sama sebou Sama sebou Jojo Moyes

Stejně jak předchozí díly, i tento jsem přečetla jedním dechem. Prostě nešlo jinak. Bylo to drama až do poslední stránky. A bylo to naprosto skvělé.
I když se musím přiznat, že mě Luisa pěkne štvala a rozhodně jsem byla na straně Sama (kdo byl ve stejné situaci, rozumí). Ty zvraty s ním mě pěkně štvaly.

PS: bude další díl? Určitě bych si ho přečetla! :)

18.12.2018 5 z 5

Polibek v Paříži Polibek v Paříži Catherine Rider

Bylo to fajn, na mne jen zbytecne moc premyslive. A bez vanocni atmosfery. Polibek v New Yorku se mi libil o dost vic.

12.12.2018 4 z 5

Polibek v New Yorku Polibek v New Yorku Catherine Rider

Vyborna romanticka oddychovka!

07.12.2018 5 z 5

Přepadení ze vzduchu Přepadení ze vzduchu Jonas Bonnier

Jsem docela zklamaná. Podle anotace a tří 100% hodnocení jsem čekala napínavý příběh. A ono ne. Neříkám, že není zajímavý. Je a to fakt hodně. Pohled do reálného světa kriminálníků je vážně zajímavý a místy až vtipný. Např. řešení jak se dostat z dostihů s ukradenými penězi - na koních :-D.
Ale po týdnu a 120 stránkách odkládám. Nebyla jsem schopná se začíst. Na mne moc popisu a málo akce. Je možné, že se to rozjede, ale bohužel jsem neměla trpělivost... škoda.

07.12.2018 3 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Bezva detektivka, dobře se četla, prostě klasika. Ale na 5* to nemělo, to bych musela mít pocit, že se nemůžu odtrhnout, ale to jsem necítila.

27.11.2018 4 z 5

Nejkrásnější čas v roce Nejkrásnější čas v roce Joanna Bolouri

Skvělá "romantická komedie", která se čte úplně sama. Hodně mě bavila a i když byla předvídatelná, nešlo se odtrhnout. Naprosto dokonalá oddechovka, která potěší každou romantickou dušičku. Jen bych ubrala sprotá slova, ta tam byla zbytečná a rušivá. Ale i tak jsem si příběh užila :-)

16.11.2018 5 z 5

Zakázané ovoce Zakázané ovoce Jojo Moyes

Jojo opět nezlamala. Navíc příběhy, ve kterých se prolínají dvě časové linie a ve finále se protnou, patří mezi moje nejoblíbenější. Jediné, co bych vytkla, jako někteří přede mnou, rozvláčný začátek. Ale jakmile se příběh rozjel, užila jsem si jej. Takže za mne spokojenost :)

09.11.2018 5 z 5

Kašlu na muže! Kašlu na muže! Zsuzsa Rácz

Podle anotace jsem čekala příběh a on to byl spíš soubor postřehů a různých zážitků. Ze začátku jsem byla docela rozčarovaná, hlavně z postů, které byly plné pocitů a různých myšlenkových pochodů. To mě prostě nebaví. Mám ráda příběhy, děj, přímou řeč... Myšlenky bez děje mě strašně nebaví. Naštěstí jich nebylo moc a zbytek byl "záznam" někdy i vtipných epizod. Za mne 3,5*

02.11.2018 3 z 5

Když jsi odešel Když jsi odešel John Marrs

Mám trochu smíšené pocity. Po naprosto fantastických Spřízněných duších jsem čekala podobnou pecku. A ono ne. Není to špatná kniha a určitě stojí za přečtení. Ale bylo to prostě jiné, než jsem čekala. Spíš psychologický román než psychothriller. Autor docela umí vtáhnout do příběhu, nalákat na čtení dalších stránek. Spřízněné duše ale nastavily laťku, kterou nebude snadné překonat. Obě knihy mají jedno společné, prvních cca 80 -100 stran je pomalejších a ne moc záživných. Po první vraždě se to celkem rozjede. Konec pak byl zbytečně uspěchaný.

24.10.2018 4 z 5

Svatba naoko Svatba naoko Jo Watson

Dočteno. Sakra. Já chci ještě. To bylo tak skvělé! Od začátku jsem se výborně bavila. Pro mne velmi zábavná a vtipná “romantická komedie”. Ty já můžu, obzlašť, když se povede jako tahle. Jsem prostě nadšená! :-)

13.10.2018 5 z 5

Dokonalá kořist Dokonalá kořist Helen Fields

Opět vynikající detektivka s tandemem Callanach-Turnerová. Stejně jako jednička zajímavá zápletka a napětí od první do poslední stránky.
Možná ještě víc, než vypátrání vrahů, mě zajímalo, jak se vyvine vztah obou vyšetřovatelů. Otevřený konec jasně dává prostor pro pokračování. Už teď se na něj těším :)

11.10.2018 5 z 5

Volný pád Volný pád Adam Hamdy

Opět super napínavý thriller. Spousta akčních scén a zvratů. Výborně měla nakročeno i romantická linka Wallace - Ashová. Ach jo, škoda, že to dopadlo úplně jinak, než jsem čekala. Každopádně jsem moc zvědavá na třetí díl.

05.10.2018 4 z 5

Láska v řadě 27 Láska v řadě 27 Eithne Shortall

Srdcovky opět nabídly skvělý romantický příběh. A tento je ještě o to zajímavější, že díky němu nahlédnete do zákulisí letiště a létání. Co se mi hodně líbilo - v příběhu bylo hned několik seznamovacích epizod pasažérů z řady 27 a hlavně do 2/3 knihy nebylo jasné, kdo bude Cořin protějšek. Po dlouhé době romanťárna, co nebyla předvídatelná od prvních stránek. Společně s S láskou z deníku nejlepší ze Srdcovek.

21.09.2018 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Neskutečně silný příběh, který rozhodně stojí za přečtení. Hned jsem si na netu našla fotky Laleho a Gity, příběh dostal ještě jiný rozměr. Stejně tak pustit si trailer na knihu, kde Lale odpovídá na pár otázek. Hodně emotivní... https://www.heathermorris.com.au/.
Jediné, co mi až tak nesedělo byl styl vyprávění... takové neučesané, kostrbaté, někdy hodně uspěchané, občas chaotické.. ale možná to byl účel, možná to prostě takhle sám Lale vyprávěl..

18.09.2018 4 z 5