ivousekk ivousekk komentáře u knih

Artemis Artemis Andy Weir

Vynikajici sci-fi detektivka. Od akce s kombajny napinave jak ksandy. Neni to jako Martan, ale ma spolecne prvky. Jazz je neskutecne chytra, takovy McGyver v sukni, umi velmi trefne reagovat a resit problemy hezky jeden po druhem jak Mark Watney. Vyborne jsem bavila.

15.09.2018 5 z 5

Panský dům a jeho dcery Panský dům a jeho dcery Anne Jacobs

Super pokračování rodinné ságy, které se dobře čte. Kromě vztahů v rodině a mezi služebnictvem zprostředkuje pohled na život za 1. světové války. Ale i na to, jak se společnost postupně měnila (nejen zkracování vlasů či sukní). Už se těším na pokračování :-)

11.09.2018 4 z 5

Panský dům Panský dům Anne Jacobs

Vyborne se to cte, uplne samo. Vcera jsem zacala a dnes docteno. Pri cteni mam pocit, jak kdybych sledovala historicky serial, tak zive na me pribeh pusobi. I kdyz je docela predvidatelny, bavi me. Jdu na dalsi dil :-)

01.09.2018 5 z 5

Targa: Okamžik před smrtí Targa: Okamžik před smrtí B.C. Schiller

Super thriller, který se dobře četl a byl tak akorát napínavý. A ještě jsem se dozvěděla něco nového o sexuálních úchylkách. Bezva, jak může být thriller vzdělávací :)
Targa byla skvělá, hodně mi připomínala Sagu Noren ze seriálu Most.

28.08.2018 4 z 5

S láskou Luisa S láskou Luisa Barbara Metzger

Romanticka oddechovka jak ma byt. Dej svizne ubiha, hlavni hrdinka je sympaticka, hlavniho hrdinu si hned zamilujete a oba kolem sebe krouzi temer do poslednich stranek. Zadne hupsnuti na vec hned na zacatku, hezky si pockate. A to cekani bylo bezva :)

15.08.2018 4 z 5

Popelčiny střevíčky Popelčiny střevíčky Trisha Ashley

Uff, tohle precist teda fakt byla drina. 440 stran o tom stale stejnem, chci dite a urcite uz ho mit nebudu, protoze princove dosli. Boze, to bylo fakt desny. Napad na dej fajn, ale bohate stacilo 200 stran. Tak roztahanou knizku jsem opravdu dlouho necetla.

A ten styl, jak vypraveni hloupe a naivni 18lete nanynky. A to mělo být hrdince 36! I ten pristup k podnikani byl neuveritelne naivni, takhle to v realu vubec nefunguje. Ale chapu, to nebylo pro dej dulezite.

A to se mi vsechny predchozi Srdcovky tak libily! Ale tenhle pribeh je o nekolik urovni nize, bohuzel.

12.08.2018 1 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Nebylo to špatné, ale že bych byla vyloženě nadšená a hltala jednu stránku za druhou? To ne. Průměr, nic, co by extra vyčnívalo.

Nepochopila jsem, proč v kapitolách s Emmou chyběly uvozovky u dialogů, bylo to hodně nepřehledné.
Zajímavý námět, zajímavá zápletka, ale přišlo mi to docela roztahané. A závěr byl celkem zrychlený ve srovnání s tím, kolik stran trvalo se k němu dočíst.

Znám lepší a opravdu napínavé knížky, od kterých se nedá odlepit.

20.07.2018 3 z 5

Samec Samec Alice Clayton

Další fajn oddechová knížka plná romantiky. Ze série asi nejslabší. Přece jen už je základní kostra trochu ohraná. Ona krásná a pokukuje po něm, on krasavec (s kládou :)) a pokukuje po ní. Po různých "namlouvacích" tanečcích, kdy jsou jen kamarádi na to skončí a je to jeden dokonalý orgasmus za druhým. Po malém zádrhelu žijí šťastně až do smrti :)

12.07.2018 3 z 5

Hřebec Hřebec Alice Clayton

Vynikající oddechovka. Na Nabíječe nemá, ale i tak rozhodně stojí za přečtení. Navíc si docela utahuje z knížek ala červená knihovna :-) Naprosto ideální čtení na léto.

10.07.2018 4 z 5

Cizinec Cizinec Arno Strobel

Vyborny thriller. Od prvnich stran se skvele cetl, vtahl a nepustil. Zapletka zajimava, ne moc obvykla a lehce konspiracni. I kdyz, kdo vi, nerealne to zas az tak neni. Ustredni dvojici jsem drzela palce. Na jejich miste bych nechtela byt ani nahodou. Doporucuji.

06.07.2018 5 z 5

Sexy farmář Sexy farmář Alice Clayton

Hm, to se tak skvele cetlo, uplne samo. Nez jsem se nadala, byla jsem na konci. Sexy farmar je perfektni oddechovka na leto s velkou davkou romatiky, trochou humoru a primerene erotických scen. A připravte si ke čtení nějaké dobroty, budou se vám sbíhat sliny.
PS: jdu zjistit, kdy jsou v okoli nejake farmarske trhy, co kdyz tam byva sexy farmar s velkou okurkou? :-))))

30.06.2018 5 z 5

Nepouštěj se mé ruky Nepouštěj se mé ruky Michel Bussi

Po dlouhé době knížka, u které mám smíšené pocity. Příběh, zápletka, rozuzlení, prostředí Reunionu, to je vše super. Hned jsem si o Reunionu zjišťovala víc věcí, koukla na mapu, fotky. Ale minimálně první třetinu knížky jsem se nemohla začíst. A i potom jsem nebyla schopná u knížky vydržet delší dobu, často jsem ji odkládala. Proto mi přečtení trvalo tak dlouho. Nedokážu říct, čím to bylo. Asi styl psaní. Protože, když mě knížka baví, stačí mi na přečtení pár dní. V tomto případě se to bohužel nekonalo.

28.06.2018 3 z 5

Láska z deníku Láska z deníku Sarah Jio

Série Srdcovky mě moc baví. V příběhu je opět veliká dávka romantiky, ale tentokrát i jedno hodně staré tajemství. A musím říct, že příběhu přidalo na atraktivitě. Nakonec mě rozuzlení příběhu z deníku Esther zajímalo víc, než to, jak to dopadne s Emily. Ve finále se vše až pohádkově propojilo, ale proč ne. I velké holky mají rády pohádky :-)

13.06.2018 5 z 5

Manželka mezi námi Manželka mezi námi Sarah Pekkanen

Výborné, napínavé a hlavní motiv je hodně podobný Poslední paní Parrishové.
Tahle knížka je lepší v tom, že je v ní více odhalení. Jen možná to úplně poslední, Emino, bylo zbytečné. Každopádně se to výborně četlo.

07.06.2018 4 z 5

Zahrada nových začátků Zahrada nových začátků Abbi Waxman

Vyborna oddechovka. A i kdyz v ni tentokrat nejde tolik o ustredni dvojici a zda skonci spolu, jako spise o to, jak muze byt tezke vyrovnat se ztratou nekoho blizkeho a zacit znova zit, bude se vam libit. A vtipne navody k pestovani zeleniny jsou jako bonus :-)

03.06.2018 4 z 5

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

Vynikající detektivka! Od prvních stran vás vtáhne a nepustí, dokud ji nedočtete. Zločinec "doktor" King je hnusák a slizoun nejvyššího kalibru, průběžně z něj naskakuje husí kůže. A dvojice Callanach a Turnerová je k sežrání. Už se moc těším na další díl, doufám, že bude brzy.

30.05.2018 5 z 5

Musím to vědět Musím to vědět Karen Cleveland

Dala jsem tomu šanci, celých 70 stran. A nic, nebyla jsem schopná se začíst, vůbec mě to nebavilo. A to mám špionážní příběhy ráda. Jenže po 70 strnách se skoro nic neudálo. Teda událo, odhalila špiona, ale dál nic. Jen jsem celou dobu byla v hlavě hlavní postavy a neustále četla její myšlenkové pochody. A to mě fakt neba.

24.05.2018 1 z 5

Něco jako láska Něco jako láska Tracy Brogan

Tak tohle je super oddechové čtení na léto. Velká dávka romantiky, trocha humoru, malinko napětí a štastný konec. I když víte od začátku, že ti dva skončí spolu, stejně si to přečtete, protože budete zvědaví, jak k tomu dojde, jaké budou ty "namlouvací tanečky" :)

23.05.2018 4 z 5

Dívky z trajektu Dívky z trajektu Lone Theils

Výborný thriller. Napínavý tak akorát a romantická linka jako bonus. Jednu chvíli mě snad víc zajímalo, jak to dopadne mezi Norou a Andreasem, než kdo je vrah a zda ho dopadnou :) Za sebe můžu vřele doporučit.

15.05.2018 4 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Uz je to jasne, mam novou oblibenou autorku. Jojo, opet jsi to skvele napsala, opet me pribeh zcela pohltil. Tohle je behem mesice uz tvoje ctvrta knizka, kterou jsem precetla a jsem naprosto spokojena.
Pokud hledate pribeh silne lasky i bolesti, smele to toho, bude se vam libit.

05.05.2018 5 z 5