ivousekk ivousekk komentáře u knih

Letuška Letuška Cassandra O'Leary

Bezva oddychovka. Nečekejte zásadní zvraty, velké činy a tak. Prostě romanťárna na dvě odpoledne. Ale příjemná. Teda jednu výtku bych měla, a to k větám jako: "A další skrytá místa doslova žhnula a volala Gabrielovo jméno." "Kůže jí žhnula tak, že od ní skoro odletovaly jiskry." "Sinéad se začala rozpouštět jako zmrzlina na střeše auta, zaparkovaného u pláže." Ty jsou fakt děsný, to si autor/překladatel mohl klidně odpustit :) Na můj vkus jich tam je zbytečně moc.
3* málo, 4* moc

19.12.2017 3 z 5

Ledové sestry Ledové sestry S.K. Tremayne (p)

Po komentářích zde jsem čekala pecku, napětí od první do poslední stránky. A ono bohužel ne. První třetinu jsem se nemohla začíst, pořád mi to přišlo nemastné, neslané, zdlouhavé až nudné. Často se opakující úvahy Sarah. Kolem poloviny to konečně začalo být trochu zajímavé a posledních cca 80 stran bylo super, konečně napětí, tajemno, očekávání, jak to dopadne. Ale i tak to bylo málo, pouze čtvrtina knihy se dala přirovnat k thrilleru.

08.12.2017 3 z 5

Prachy pani Schwarzovej Prachy pani Schwarzovej Karin Krausová

Jak mi přišel začátk zajímavý, tak od části "o pět let později" to bylo děsně zmatené, že jsem nevěděla, zda se to děje teď, nebo je to rychlý pohled do minulosti. Čekala jsem nějaký trest, za tu krádež a byla jsem zklamaná, že vlastně nepřišel. Pár nočních můr jako trest neberu. Celkový dojem = žádná sláva, dalo se to, ale že bych to doporučila? Ani ne.

30.11.2017 3 z 5

Jediný muž Jediný muž Andrew Gross

To byl nervák!
Výborně namíchaný koktejl z hrůz holocaustu, naděje a snahy o přežití, lidského utrpení, odvahy a napětí. Výborně se to četlo a posledních 100 stran jsem dočítala na jeden zátah dlouho do noci, protože jsem prostě musela vědět, jak to dopadne.
I když se jedná o fikci, byla inspirována spoustou skutečných událostí vč. tajného vniknutí do osvětimského tábora. Za mě skvělý příběh, který si rozhodně musíte přečíst.

24.11.2017 5 z 5

Kamarádky na život Kamarádky na život Åsa Hellberg

Skvělá oddychovka. Naprosto vypnete a jen budete otáčet další stránky, protože se to čte úplně samo. Počítejte s tím, že je to pohádka. Pohádka pro velké holky. Ale i ty se občas rády zasní, ne? :-)

08.11.2017 4 z 5

Najdu si tě v Římě Najdu si tě v Římě Tatiana Brezinská Čuperková

Skvěle se to četlo, děj svižně plynul, nebyla v něm hluchá místa. Ideální knížka, když chcete něco romatického a oddychového na pauzu mezi thrillery a detektivkami :-)

03.11.2017 4 z 5

Mrcha na koni Mrcha na koni Zuzana Homérová

Prave jsem docetla a celkovy dojem je rozpacity.
Rozhodne se to dobre cetlo, pribeh byl svizny, odsypal. Ale hlavni postava? Prisla mi strasne naivni. Hodna, ale hloupa. Tim byla idealni obet pro manipulaci. To se mrse naramne hodilo.
Ale co mi hlava nebere je, ze to Diana nechala zajit tak daleko. Jako by nemela pud sebezachovy a doborovlne se nechala nicit.

01.11.2017 3 z 5

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

Jak jsem ze začátku těžko začítala, tak po zřícení už vše nabralo správný spád a četla kdykoliv jsem měla čas. Jen Benovy vzkazy manželce mě hned ze začátku neoslovily, tak jsem je začala přeskakovat. Víc než jeho vztah k manželce mě zajímalo, zda se mu s Ashley podaří zachránit se. A konec? Hodně emotivní, připravte si kapesník.

27.10.2017 4 z 5

Noc v Central Parku Noc v Central Parku Guillaume Musso

Pani, prave jsem docetla a to finalni rozuzleni bylo zajimave a necekane a lehce prehnane. Ale proc ne, je to fikce. No rozhodne jsem ho necekala.
Autorovi se povedlo napsat zajimavy, svizny pribeh, kde o necekane a napinave situace neni nouze. Rozhodne jsem se nenudila. Jen ten konec byl nejak zrychleny oproti zbytku pribehu. Ale i tak palec nahoru.

20.10.2017 4 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Vždycky jsem si myslela, že nejsem na fantasy. A už dlouho nepatřím mezi young adult cílovku. Ale anotace mi přišla dost lákavá a i díky pozitivním ohlasům jsem po knížce sáhla. A dojem je jednoznačně pozitivní. Mně se to líbilo :)
Bylo to zajímavé, nápadité a napínavé. Celé skupince Gaunerů jsem fandila a otevřený konec jednoznačně vybízí k pokračování. Snad bude brzy.
Jen jednu výtku mám, a to k věku postav. Na to, jak byly prezentovány ostřílené, zkušené a jejich myšlení dospělé, tak mi k nim věk 16 - 18 prostě neseděl. Víc by mi pasoval a byl uvěřitelný o 10 let víc.

13.10.2017 4 z 5

Oheň a plamen Oheň a plamen Jenny Han

Povedlo se to stejně jako první díl. Pro mne opět super oddychovka. Navíc s otevřeným koncem, takže si určitě přečtu i pokračování, protože věci kolem Mary vůbec nejsou takové, jak se zdají.

03.10.2017 4 z 5

Sběratel motýlů Sběratel motýlů Dot Hutchison

Opravdu zajímavý a dost netradiční námět. Občas si říkám, kdo je šílenější, zda postavy psychopatů nebo ti, co jejich příběh vymysleli :)
Výborně se to četlo, příběh byl čtivě napsaný. Pořád jsem měla potřebu otáčet další a další stránky, až jsem byla na konci.
Jen jsem nějak potrádala pocit, že je to opravdu děsivé, že by mi naskakovala husí kůže. Buď je to tím, že to bylo tak moc neuvěřitelné, že se něco takového může stát, nebo už jsem moc otrlá ze všech těch thrillerů. Težko říct...
Knížka rozhodně stojí za přečtení.

25.09.2017 4 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Páni... ten příběh je úžasný. Totálně vás vtáhne, zcela pohltí a sežvýkané (v dobrém slova smyslu) vyplivne na konci. To, kolik dokázal probudit emocí se ani nedá popsat, to si musíte zažít. Vše bylo skvěle vykresleno, napětí, jak se vše bude vyvíjet a nakonec dopadne, bylo perfektně nadávkované. Jakmile jsem se začetla, tak jsem jen otáčela další a další stránky. Nic jiného mě nezajímalo. Knížku jsem přečetla za víkend a asi by to bylo i dřív, kdybych "nemusela" jít spát a dělat i jiné věci :) Rozhodně bude patřit mezi to nejlepší, co jsem kdy přečetla a vám můžu říct jen jedno, přečtěte si ji, je úžasná.

17.09.2017 5 z 5

Let 305 Let 305 A.G. Riddle

Super. Sci-fi není zrovna můj oblíbený žánr, ale občas se nechám zlákat anotací. A dobře jse udělala i v případě této knížky. Skvěle se četla, první polovina byla neskutečně napínavá. Druhá už míň, jak vycházelo najevo, co se stalo a kde se přeživší pasažéři ocitli. To už na mne bylo hodně překombinované. Ale i tak za mne super.

15.09.2017 4 z 5

Machinace Machinace Hayley Stone

I když nejsem velký fanda sci-fi, do knihy jsem se pustila. Mohla za to lákavá anotace. A musím říct, že to byla dobrá volba. Dobře se to četlo, představa, že se něco takového může stát není podle mě zas až tak nereálná. Kdo ví, co bude za 30 - 50 let.. Jen bych možná ubrala z toho množství myšlenek hlavní postavy. Ano, byly důležité pro dokreslení, ale mně by jich stačila půlka a příběh by na mě působil akčnějším dojmem.

15.09.2017 4 z 5

Všem statečným se odpouští Všem statečným se odpouští Chris Cleave

Zajimavy dej, fajn napad. Pribehy z 2. svetove mam rada, ale tohle bohuzel nesplnilo ocekavani. Zminovany milostny trojuhelnik se vlastne nekonal a pocit napeti, potreby cist dal a dal taky ne. Prilis rozvlacne, prilis mnoho myslenek jednotlivych postav, ktere jsem preskakovala, abych mela neco ze samotneho deje. Skoda, pribeh se dal uchopit mnohem lepe.

07.09.2017 3 z 5

Les sebevrahů Les sebevrahů Jeremy Bates

Mám trochu smíšené pocity. Vykreslení lesa a strachu - bezva. Flashbacky hlavního hrdiny zbytečné a děj nepodstatné, přeskakovala jsem. Napětí "ve vlnách" - chvíli bylo, chvíli nebylo. Rozuzlení - překvapivé a dost ujeté.

24.08.2017 3 z 5

Noční dravec Noční dravec Adam Brookes

Výborný pohled do života v Číně, jak tamní režim dokáže být krutý a nelístostný. Zajímavý náhled i do světa špionážních a zpravodajských služeb.
Velká škoda, že opravdu napínavý a akční děj byl až na konci knihy, kdy hlavní postavy prchaly. Toto jsem čekala mnohem, mnohem dříve, ideálně od první čtvrtiny knihy. 3* málo, 4* moc.

17.08.2017 3 z 5

Boží oko Boží oko Barry Eisler

Skvělý příběh, který se výborně četl. Akční, hodně napínavý, jen málo předvídatelný a zároveň docela děsivý, jestli opravdu systémy jako Boží oko / ucho / mozek existují.
Pokud vás baví špionážní příběhy, vhled do zákulisí tajných či zpravodajských služeb, pak si tohle rozhodně přečtěte. Spousta věcí je inspirována skutečnými lidmi a událostmi. A určitě se po přečtení budete jinak dívat na všechny ty "chytré" věci, které nás denně obklopují.

08.08.2017 5 z 5

Maestro Maestro Geir Tangen

Zajímavý námět a pro mne překvapivé rozuzlení. Jen ta norská jména.. to je peklo. Po přečtení knihy si pamatuji jen dvě. Zbytek mi splynul :)

01.08.2017 4 z 5