ivousekk ivousekk komentáře u knih

Zaskočený Zaskočený Emma Chase

Pohodové navázání na první díl. Dobře se to četlo a i když to opět bylo předvídatelné, aspoň zápletka jako taková nebyla tak šíleně ohraná jak u jedničky. Ideální pro oddech a na léto. Bez problému přečtete za 1 den. A teď jdu na Spoutaný, ať to hezky uzavřu :)

20.07.2017 3 z 5

Zapletený Zapletený Emma Chase

Oddychové, předvídatelné, letní čtení.
On mladý, úspěšný, bohatý a nedolatelný samec, před kterým každá ženská v dosahu 100 m hned lehá na záda. Ona mladá, krásná, chytrá, prostě dokonalá a totálně ho zblbne. Do toho pár až nereálných sexuálních scén a letní čtení pro ženy hotovo. Námět omletý už pomilionté :)
Díky tomu, že to bylo psáno z pohledu chlapa, působilo to jinak a dobře se to čelo, jinak by to byla nuda.

18.07.2017 3 z 5

Má poslední vévodkyně Má poslední vévodkyně Daisy Goodwin

Povedené, dobře se to četlo, lehce napínavé, jak to vlastně dopadne. Další přijemný historický příbeh, který stojí za přečtení.

14.07.2017 4 z 5

Láska & gelato Láska & gelato Jenna Evans Welch

Půvabné, romantické, lehce napínavé. Prostě skvělé letní čtení. A to i pro ty, co už nejsou teenagery :)
Z příběhu naprosto sálá teplo, léto a Itálie. Při čtení se připravte na to, že dostanete chuť na zmrzlinu a cokoliv dobrého italského. A že se nebudete moci oddtrhnout a budete to chtít přečíst na jeden zátah.

10.07.2017 4 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Nebylo to spatne, napad bezva, jen to provedeni. Za mne pohled prostrednictvim zbytecne moc osob. Docela mi trvalo, nez jsem se zorientovala. A taky mi trvalo, nez jsě se zacetla. Prvnich 100 stran to slo ztuha, v pulce uz se to rozjelo a pak uz to bylo mnohem lepsi. Ale diky reklamni masazi a precteni Divky ve vlaku jsem cekala vic.

29.06.2017 3 z 5

Hořící měsíc Hořící měsíc Jo Watson

Zhltnuto. Doslova :)
Parádní čtení, milé, vtipné, romatické, oddychové. Taky předvídatelné, ale to mi ani trochu nevadilo. Skvěle jsem se bavila. A to, jak to bylo napsané. Naprosto vás to vtáhne a vše prožíváte společně s Lilly. A Damien, toho bych chtěla vidět na živo :-)

16.06.2017 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Za mě dobrý :)
Pro mne ne zcela tradiční zápletka, napínavý děj a docela překvapivé rozuzlení. Minimálně do poloviny knihy by mě nenapadlo, kdo za tím vlastně stojí.

12.06.2017 4 z 5

Kosmonaut z Čech Kosmonaut z Čech Jaroslav Kalfař

Po cca 30 stranách jsem odložila.
Po knize jsem sáhla, protože byla srovnávána s Marťanem, který mě neskutečně bavil. Ale tohle mi přišlo úplně jiné. Moc vyprávění, moc vzpomínání, moc filozofování, žádná akce, humor. Když mě kniha nebaví, odkládám ji. Dál s ní neztrácím čas.

08.06.2017 1 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Mno... Jack Angel byl soliní psychopat. Brr, ještě teď z něj mám husí kůži. Nápad super, i příběh jako takový. Jen to provedení, jak to bylo napsané/přeložené... Jako vyprávění psané na základce proložené přímou řečí. Působilo to tak, jak to říct, nedospěle, neprofesionálně? Zbytečně to ubíralo na čtivosti. Ale jinak super, zhltla jsem to ani ne za 2 dny.

02.06.2017 4 z 5

Kavárna na pláži Kavárna na pláži Lucy Diamond (p)

Naprosto perfektní oddychové čtení. Romantika, léto, happy end. Co víc si přát, když si chcete oddychnout od thrillerů a detektivek? No přece Kavárnu na pláži ;-)

31.05.2017 4 z 5

Smrtící DNA Smrtící DNA Franck Thilliez

Zajímavé, neskutečně zajímavé. Pokud toho moc nevíteo evoluci, dna, letaralitě a dalších specialitách, rozhodně se něco dozvíte. A to zcela nenásilně, stejně jako Sharko a Henebelleová během svého pátrání. Po Syndromu E je Smrtící DNA dalším skvělým thrillerem, od kterého se budete jen těžko odtrhávat. A pokud jste Syndrom nečetli, nevadí, jedná se o samostatný příběh. Ale to neznamená, že ho nemáte číst. Doporučuji.

30.05.2017 4 z 5

Dívka v modrém plášti Dívka v modrém plášti Monica Hesse

Mám ráda příběhy z 2. světové války. Podle anotace jsem čekala něco jako Krycí jméno Verity či Rose po palbou, které byly naprosto skvélé. Podobné to bylo i nebylo. Bylo fajn čtení, zajímavý náhled do válečného Amsterodamu. Sonda do životů mladých a jejich postoj k válce a přežití. Jen to chtělo trochu přidat. Příběh ve mně nevyvolával tak silný pocit a emoce jako již zmíněné knížky. Škoda, určitě na to měl. 3* málo, 4* moc.

16.05.2017 3 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Je to fajn detektivka. Rozhodně lehčí než jsou severské kolegyně. Ale proč ne, občas je potřeba něco na odlehčení. Co se týče pátrání, bylo zajímavé, přimeřeně napínavé. Osobně spíše přeferuji nevědět, kdo je vrah, až do posledních stran. Pochvala autorovi za to, že už tak netlačil osobní problémy Eriky do děje. Byly tam, ale za mne mnohem méně než v předchozím dílu.

09.05.2017 4 z 5

Nebezpečné lži Nebezpečné lži Becca Fitzpatrick

Super! Zaujala mě už anotace, a i když je cílovka young adult, tak si ji klidně můžou přečíst i adult čtenáři :)
Líbilo se mi vykreslení postav, Chet byl prostě, hmm, k sežrání... :) A super bylo i odhalení "nebezpečných lží" v napínavém konci. Nebylo to nic, nad čím by bylo třeba moc přemýšlet, spíše oddychové čtení. A opravdu povedené.

13.04.2017 4 z 5

Kufr paní Sinclairové Kufr paní Sinclairové Louise Walters

Moc povedena kniha, ktera se prijemne cetla. Oba pribehy mne vtahly a Dorothee jsem moc prala, aby ji to s Janem vyslo. Je uzasne, kdyz se najdou dva, kteri citi neco tak uzasne silneho... Trocha historie, trocha romatiky, trocha napeti a na konci i trocha slz. Doporucuji

06.04.2017 4 z 5

Poslední hra Poslední hra Federico Axat

Zajímavé, hodně zajímavé. Netradiční námět, kdy hlavní postava neví, co je skutečnost a co jen obranná reakce mozku, je povedený. Stejně jako Ted budete postupně rozplétat jednotlivé nitky, abyste zjistili, že nic není, jak se zdá. Že vše je jinak a můžete začít zase znova. Že ti, co se proti Vám spikli, nejsou možná až tak špatní, že mozek dokáže vytvořit neskutečné iluze, kterým budete věřit, jako kdyby se opravdu staly, že skutečné vzpomínky budou zasunuty někam úplně dozadu.. Napínavé až do posledních stran.

03.04.2017 4 z 5

Kyvadlo Kyvadlo Adam Hamdy

Super napínavý thriller. Rozhodně vás udrží v napětí a budete otáčet další a další stránky, abyste zjistili, kdo je Kyvadlový vrah. Výborný mi přijde nápad, že hlavní postavou je sama oběť vraždy/pokusu o vraždu, která se jak skrývá, tak pátrá po vrahovi. A že to je pěkně těžký boj o přežití. Ale bez pořádné dávky štěstí by to nešlo.
Johnovi jsem držela snad i palce na nohou a rozuzlení je hodně překvapivé, stejně tak i pocit, který poslední stránky zanechají.
A doufám, že pokračování, které se zrovna píše, bude stejně povedené.

15.03.2017 4 z 5

Oko za oko Oko za oko Jenny Han

Velmi čtivé. I když už dávno nepatřím mezi náctileté a trable středoškoláků už řešit nemusím, kniha se mi četla dobře a byla jsem zvědavá, ja se vše bude vyvíjet dál. Knížka byla příjemným oddychem mezi thrillery a detektivkami :) Jen škoda ten otevřený konec a že a další díl musím čekat. Nerada čtu jednotlivé díly s velkým odstupem a proložené jinými knihami, protože si už pak nepamatuji detaily a hůř se navazuje.

15.03.2017 4 z 5

Zkurvenej příběh Zkurvenej příběh Bernard Minier

Další napínavý příběh, který se Minierovi povedl. Bude vás hezky držet v napětí a zjištění, kdo je vrah, bude překvapivé. Moc se mi to libílo a určitě bude i vám :)

24.02.2017 4 z 5

Božský hráč Božský hráč Christina Lauren

Jsem si říkala, že to ještě zkusím a přečtla jsem druhou knížku ze série Božský. A bylo to jak Božský bastard přes kopírák. Jako oddychovka se to i dá, ale nic, co by mě nějak nadchlo.

17.02.2017 3 z 5