ivousekk ivousekk komentáře u knih

Štěstí je zadarmo Štěstí je zadarmo Michaela Klevisová

Moc příjemné čtení. Pozitivní, oddychové a ideální do šaliny (mhd) na krátké cesty do práce.

09.08.2016 4 z 5

Už zase skáču přes Merde! Už zase skáču přes Merde! Stephen Clarke

Přišlo mi to o dost lepší než první díl. Víc usměvavé a víc osobní. Ale na 4* to ještě něco chce. Asi abych se u toho smála nahlas, ne jen usmívala.

02.08.2016 3 z 5

Merde! Rok v Paříži Merde! Rok v Paříži Stephen Clarke

Hledala jsem knihu, u které se budu smát. A byla mi doporučena série Merde. A kolegyně, co miluje Francii a vše francouzské mi dala tip na tuto sérii. Škoda, záchvaty smíchu se nekonaly, spíš jsem se občas pousmála.
Jelikož jsem francouzštinou nepolíbená, vadily mi nepřeložené věty. To jsem se jen mohla domnívat, o čem je řeč. První půlka jsem se docela prokousávala, druhá už byla lepší a řekla bych, že nabrala spád. Díky tomu dám šanci dalšími pokračování.
Knihu bych zhodnotila jako příjemné čtení, díky kterému si rozšíříte povědomí o Francouzích a jejich přístupu k životu.
3* málo, 4* moc.

25.07.2016 3 z 5

Tma Tma Bernard Minier

Tma nemá chybu. Pro mne nejlepší z vydaných dílů. Hodně se mi líbilo jiné pojetí, kdy sledujete dvě dějové linie a napjatě očekáváte, kdy se protnou. Skvěle vystavěná hra na kočku a na myš. Při představě, že se mnou někdo dělá to, co se dělo Christine, je mi fakt špatně. Celý příběh má spád, neustále vás udržuje v napětí a téměř do posledních stran čekáte, kdo je zatím vším v pozadí. A pokud jste nečetli Mráz a Kruh, nevadí. Věcí, které by navazovaly, je minimum. Tím ale neříkám, že si je nemáte přečít, určitě ano. A Tmu, tu prostě přečíst musíte! :)

15.07.2016 5 z 5

Zrzka všem učaruje Zrzka všem učaruje Alice Clayton

Za mne asi nejlepsi dil teto oddychove trilogie. Doporucuji na dovolenou.

10.07.2016 3 z 5

Zrzka se odhaluje Zrzka se odhaluje Alice Clayton

Pokracovani oddechovky. A rekla bych, ze o neco lepsi, nez prvni dil. Tak uvidime, jaky bude ten treti.

28.06.2016 3 z 5

Kdopak je ta zrzka? Kdopak je ta zrzka? Alice Clayton

Prijemne oddechove cteni, nic vic necekejte.

22.06.2016 3 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Skvele poskladane a propropojene pribehy. Rozhodne doporucuji.

30.05.2016 4 z 5

Šťastná kniha Šťastná kniha Barbora Šťastná

Příjemné, oddychové, ze života. Podle mě se v tom mnoho z nás najde. A taky ideální na zpříjemnění cesty do práce/ z práce.

19.05.2016 4 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Za mne nejlepší díl ze série. Jsem ráda, že jsem se nechala přesvědčit a šla do něj, protože po Hedvábníkovi jsem už na další díl neměla chuť. Narozdíl od Hedvábníka jsem se totiž nemusela prokousávat kvantem popisu, který mi přišel zbytečný. I když i tady bych ho trochu oželela. Fakt mě nezajímá, že na chodbách v pevnosti v Edinburghu mají zelené stěny a sešlapaný vybledlý růžový koberec. Navíc, když to s případem nemá vůbec nic společného.
Hledání vraha bylo zajímavé, stejně tak jako linie v rovině osobní vztahů. Uvidíme, kam se vztah/nevztah Robin a Strika posune v dalším dílu.

16.05.2016 4 z 5

Muž ve střídavé péči Muž ve střídavé péči Alena Müllerová

Zajimavy pribeh. I kdyz jsem cekala neco trochu jineho, vetsi drama. Bylo to spise vypraveni. Vypraveni s nekdy mozna zbytecnym zabihanim do detailu s hromadou odbocek. A po nehode Eliase, nemanzelskeho syna, jsem spis nez jak dopadne vztah hlavnich akteru troujhelniku cekala, jak to dopadne s Eliasem. Shrnuti: Prijemne, spise oddychove cteni a pro me trochu nezvykly styl vypraveni s neuzavrenym koncem.

03.05.2016 3 z 5

Vězeň noci a mlhy Vězeň noci a mlhy Anne Blankman

Skvele cteni. Pribeh je napinavy, ze se od nej nebudete moci odtrhnout. A zaver, ten neskutecne graduje. Skvele se to cetlo a jeste jsem si rozsirila obzory. Hitler a vse kolem nej bylo bylo vyborne vykresleno. Urcite doporucuji!

29.04.2016 4 z 5

Krycí jméno Verity Krycí jméno Verity Elizabeth Wein

Neskutečně silný příběh.
Děj mě po pár stránkách zcela pohltil a čekala, jak dopadne. Happy end se bohužel nekonal, i když jsem v něj trochu doufala. Ale že se na konci knihy osudy obou kamarádek až tak protnou, to jsem nečekala. Na finiš si připravte kapesníky, budou se hodit.

24.04.2016 5 z 5

Už budu! Už budu! Selma Lønning Aarø

Divná knížka. Má tam být humor - žádný jsem nenašla. Bohužel jsem čekala něco jiného. A našla zoufalou ženu, která při lovení orgasmu vzpomíná a celé to na mě působilo jako výlevy na lehátku u psychiatra. Vůbec to na mne nepůsobilo dobře. Opravdu jsem přečetla asi prvních 50 stran, pak už jen prolistovala.

17.04.2016 1 z 5

Ztracené Ztracené Eva Urbaníková

Neskutečné! Budete hltat jeden příběh za druhým. Budete doufat, že skončí dobře. Budete nevěřícně kroutit hlavou a říkat si, jak se mohly nechat takhle zblbnout, jak mohly opakovaně uvěřit všem těm lžím, jak mohly takhle dopadnout...
Tohle by mělo patřit k povinné četbě už na základkách a rozdávat místo časopisů v letadlech vezoucích Evropanky na dovolenou do muslimských zemí.

14.04.2016 4 z 5

Andělíčkářka Andělíčkářka Camilla Läckberg

Zajímavé, napínavé, jen těch postav a linií bylo na mne příliš. Chvíli mi trvalo, než jsem se zorientovala. Ale i tak bezva detektivka.

10.04.2016 4 z 5

Krotitel Krotitel Camilla Läckberg

Zajímavé, napínavé a zároveň děsivé při pomyšlení, že může existovat takové zlo v lidech.

10.04.2016 4 z 5

Zakázaná přitažlivost Zakázaná přitažlivost Kateřina Petrusová

Opět bezva čtení, ideální romantická oddychovka s trochou napětí. Jen mi už některé věci přišly dost nereálné. Ve srovnání s prvním a druhým dílem asi nejslabší. Ale čert to vem, účel splnil - na odreagování super :)

09.03.2016 4 z 5

Nepřítel mého nepřítele Nepřítel mého nepřítele Kateřina Petrusová

Opět skvělé čtení. Zajimavé bylo podání děje prostřednictvím hned dvou hlavním postav, ne jen jedné. Ale neubráním se srovnání, jednička se mi líbila víc.

01.03.2016 4 z 5

Nebezpečná láska Nebezpečná láska Kateřina Petrusová

Skvely pribeh, ktery budete hltat od prvni stranky az po tu posledni.

26.02.2016 5 z 5