ivousekk ivousekk komentáře u knih

Dívka, která se třpytila Dívka, která se třpytila Lauren Beukes

Zajimá, velice zajímavá kombinace - spojit brutálního sériového vraha s možností cestovat v čase mi přijde jako skvělý nápad. Zároveň je to naprosto děsivé, když si řeknete, co kdyby to bylo možné... Kirby jsem hodně fandila a čekala, zda se jí podaří Harpera najít a překazit mu jeho vraždící běsnění.

11.08.2015 4 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Houstone, hlásím, mise je splněna - kniha je dočtena. :)
Tahle knížka je skvělá. Fakt. A to vůbec nejsem fanda sci-fi. Nechala jsem se zlákat pozitivními komentáři a rozhodně toho nelituji. Jak už tu bylo zmíněno, jsou v knize mraky odborných věcí, termínů, postupů. Ale mě to bylo fuk. O to to možná bylo zajímavější a věrohodnější. A to, jak Mark řešil postupně problémy. Hezky jeden podruhém, žádné hroucení se pod náporem několika. To bych taky chtěla umět. A jeho humor, skvěle do příběhu sedl.
Budu se opakovat, ale tahle knížka je skvělá :)

27.07.2015 5 z 5

Florence a Giles Florence a Giles John Harding

Zajímavé, moc zajímavé. A tvrzení v popisu knihy, že "Florence je tajuplnou a znepokojivou postavou, která s vámi zaručeně zůstane ještě dlouho po dočtení poslední stránky" sedí jak gatě na p**del. Protože mi po dočtení hlavou běželo: opravdu byli zlí ti okolo, opravdu je Florence ta hodná, která se jen snaží chránit mladšího bratříčka?
Mám jen jednu výtku, a to speciální slůvka, která ve svém vyprávění Florence používá. Jak mi zpočátku přisla zajímavá, tak po pár stránkách mě neskutečně štvala. Bez nich bych se opravdu obešla. Několikrát jsem si musela výraz přečíst znova, abych přesně pochopila, co tím chtěl básník říct.

20.07.2015 4 z 5

Klejinčino tajemství Klejinčino tajemství Zdenka Hamerová

Nečekaně zajímavé a napínavé čtení. I když se to ze začátku jeví jako duchařina, má to ve finále detektivkové vysvětletní. A příčina, nenapadla mě. Pachatelé, tak na ty bych nepřišla ani omylem, to bylo největší překvapení. Povedené.

20.07.2015 4 z 5

Krev na sněhu Krev na sněhu Jo Nesbø

To byla rychlovka, čtení tak na jedno odpoledne / večer. Četlo se to dobře, s Holem se to nedá srovnávat, bylo to prostě jiné. Docela zajímavé a napínavé. Ale po sérii s Holem jsem čekala trochu víc, laťka přece jen byla nastavena celkem vysoko. Za mne 3* málo, 4 * moc

13.07.2015 3 z 5

Tenkrát v ráji: Jeden život, jedna šance... Tenkrát v ráji: Jeden život, jedna šance... Josef Urban

Zajímavý příběh postavený na základě skutečných událostí. Velice dobře se četl, nutil mě otáčet další a další stránky. Hlavním postavám, především Joskovi, jsem držela palce a přála si, aby přežil ve skalách tuhé zimy a dočkal se konce války. Jenže ne vždy příběhy končí happyendem... Konec byl pro mě velice emotivní, že jsem se ani v MHD neubránila ukápnuté slze. Pokud se natočí film, velice ráda se na něj podívám.

09.07.2015 5 z 5

S hlavou v oblacích (pejru) S hlavou v oblacích (pejru) Kateřina Petrusová

Perfektni cteni. Vtipne, romanticke, oddychove, holcici. A s happy endem :) pro me presne ten typ knihy, co si vzdycky rada prectu. Precetla jsem za jedno odpoledne.

23.06.2015 5 z 5

Už je tady zas Už je tady zas Timur Vermes

Vtipné a zároveň kritizující současnou situaci, kdy už logika a selský rozum nestačí. Současně trochu děsivé, pokud hlavní postava je jediná, která bere vše vážně a využívá tak nadšení těch, kteří pomáhají za účelem zábavy. Každopádně velice originální a nezvyklé. Pohled AH působil dost věrohodně.

23.06.2015 4 z 5

Policie Policie Jo Nesbø

Super, skvěle se to četlo a bylo to napínavé jak blázen! Několikrát jsem si myslela, že je Harry mrtvý a ne, byl to někdo jiný, uff. Ale Beaty, té mi bylo hodně líto :( Super, že je otevřený konec. Třeba ještě někdy přijde pokračování :) Za mne jeden z nejlepších dílů.

11.06.2015 4 z 5

Přízrak Přízrak Jo Nesbø

Napínavé, hodně napínavé a nečekaný konec. Otevřený kone. Už abych se začetla do Policie. Ale to s Olegem, hmm, to jsem fakt nečekala :(

04.06.2015 4 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

Dočteno, odškrtnuto. Rozhodně lepší než Sněhulák, ale stejně mi to přišlo hodně komplikované. Ale i tak skvělé, napínavé čtení. Jen ten konec. Proč tam bylo tolik stran navíc? Abych zjistila, zda Harry odjede opět pryč z Norska do Asie jsem se musela prokousávat hromadou stran s něčím, co mi přišlo navíc a zbytečné. Nějak mi to nesedělo k zbytku knihy. Ale Spasitele Levhart netrumfl, ani náhodou. Ten pro mě pořád zůstává nejlepším dílem. Chvíli pauza a jde se na Přízrak.

28.05.2015 4 z 5

Bujná fantazie Olivie Joulesové Bujná fantazie Olivie Joulesové Helen Fielding

A me se to libilo :-) po drsnejsich knihach jsem chtela neco oddychoveho, a to tohle kniha splnila skvele. Ujedy dej? Mozna jo. A co? Polovina holywoodskych filmu jsou nerealne kraviny a stejne na ne lidi cuci. Me se to proste libilo a dobre se mi to cetlo. Dej byl svizny, cteni rychle odsypalo.

17.05.2015

Agent 6 Agent 6 Tom Rob Smith

Přečetla jsem postupně všechny díly, takže srovnávám a za mne je Agent 6 nejslabší. Ale i tak super čtení. To, že se část děje odehrává v Afgánistánu začátkem 80. let, je super. Pohled do téhle země v době, kdy se ji snažili ovládnout Rusové, nebo spíš Sověti, je extra zajímavý a určitě si nejen já, ale i další čtenáři slušně rozšíří obzory. Všechny tři díly poskytly skvělý pohled do historie zemí, o které jsem věděla jen okrajově. A tím, že to bylo zasazeno do napínavých příběhů, vznikla skvělá série.

04.05.2015 4 z 5

Utajovaný projev Utajovaný projev Tom Rob Smith

Opět zajimavé, napínavé, akční čtení. Četla jsem hned po Dítě číslo 44, tak se nedá ubránit srovnání a Dítě je podle mě o dost lepší. vyjádřeno hvězdičkami, tak bych jich dala 6 :) Řekla bych víc reálné a uvěřitelné.
Utajovaný projev je skvělý v tom, že jsem si opět rozšířila obzory a dozvěděla se něco o historii, tady o maďarském povstání v roce 1956, o struktuře ruských gangů a kdo je vlastně vor, že GULAG je vlastně zkratka atd. Jen zapojení postav do děje, hlavně Lva a Raisy, mi přišlo už docela "americky akční" a hůře uvěřitelné. Ale i tak to neubírá knize na zajímavosti a tom, že mě to nutilo otáčet další a další stránky a dozvědět se, jak to všechno dopadne.
Už jsem zvědavá, jaké bude pokračovaní Agent 6, nejpozději zítra se na to vrhnu :)

28.04.2015 4 z 5

Dítě číslo 44 Dítě číslo 44 Tom Rob Smith

Tak to je mazec! Právě jsem dočetla a musím říct, že drsnější příběh jsem dlouho nečetla.
Pro naši generaci je život v Rusku 50. let, kdy vše bylo pod krutovládou Stalina, naprosto nepředstavitelný. Stačilo se na někoho jen škaredě podívat, o někom něco říct, někomu se znelíbit a mohli jste skončit v lepším případě ve vězení, v tom horším v dobytčáku na cestě do gulagu. Presumce viny fungovala dokonale. Pohled do života běžných lidí a fungování tajných služeb je v příběhu vykreslen skvěle. Teror a strach ovládal lidi a jejich životy.
Přijde mi, že kniha má dvě linie, jednu, která popisuje život v tehdejším Rusku, funkci tajných složek, jejich sílu a krutost a druhá, která líčí pátrání po vrahovi dětí. Obě se skvěle doplňují a tvoří tak napínavé čtení, od kterého se nemůžete odtrhnout. Protože chcete vědět, zda bude dopaden vrah stejně, jako chcete vědět, jak dopadnou osudy hlavního hrdiny a jeho manželky. Jen škoda ten konec, přišlo mi, že se pak vše odehrálo v "zrychleném režimu".
Rozhodně doporučuji, velmi zajímavé čtení. Kdyby šlo dát více hvězdiček, dala bych jich 6 :)

20.04.2015 5 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Napinave cteni od zacatku az do konce. Zajimave bylo odhalovani vraha/vrahu a par necekanych situaci. Pro me super detektivka, ktera nesla predvidat.
Co mi bylo hodne sympaticke, tak ze vysetrovatel byl obycejny chlap, ktery mel taky i strach. Zadny superhrdina, co miluje prestrelky, honicky v autech... Proste polda se zkusenostmi, intuici, logickym myslenim a sestym smyslem.

12.04.2015 4 z 5

Kde se touláš, Bernadetto Kde se touláš, Bernadetto Maria Semple

Neobvyklým způsobem napsaná kniha - většina děje je poskládaná z e-mailů, dopisů, vzkazů či faxů mezi několika postavami. Jejich prostřednictvím nahlédnete do života rodiny a hlavně do hlavy Bernadetty, která je geniální a trhlá zároveň.
Podle popisu knihy jsem čekala docela velkou dávku humoru, ta se bohužel nekonala. Takže pokud čekáte humor a vtip, tak budete zklamaní. Ale i přes tento nedostatek to bylo příjemné čtení. Nic co extra ohromí a vyrazí dech, ale určitě zažene nudu. Hlavně pátrání a moje vlastní zvědavost, jak a kam Bernadetta zmizela, mě nutilo číst dál a dál. Jen ten konec mi nepřešel úplně dotažený..
Takže 3* málo, 4* moc

31.03.2015 3 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Velice zajímavý příběh o tom, že některá tajemství mají zůstat skryta. A co může následovat, pokud se poruší slib a přečtete si něco, co nemáte.
Nejdřív se mi trochu nedařilo začíst se. V knize je spousta myšlenkových pochodů ženských postav a někdy mi to přišlo až rušivé a odvádějící od toho, co se vlastně děje. Po pár kapitolách jsem si zvykla. Po odhalení tajemství v avisovaném dopise, na které jsem si pár kapitol musela počkat, se už nešlo odtrhnout a nutilo mě to číst dál a dál a zjistit, jak se to vše vyvine. Skvělé bylo, že ani jednou se mi nestalo, že bych následující situace předvídala. To prostě nešlo a proto se to tak bezva četlo.

25.03.2015 4 z 5

Pekáč buchet Pekáč buchet Kateřina Petrusová

Naprosto super čtení! Odpoledne jsem začala a o půlnoci dočetla. Prostě jsem se nemohla odtrhnout. Lehké, hodně vtipné, romantické čtení, při kterém jsem se skvěle odreagovala. I když byly některé situace předvídatelné, vůbec to nevadilo. S hlavní hrdinkou jsem vše prožívala a moc mě to bavilo :)

18.03.2015 5 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Pro mě ten styl anglických detektivek asi není. Na mě je to zbytečně moc popisné. První půlku knížky jsem se nemohla pořádně začíst, až po nalezení mrtvoly se to zlepšilo. Ale takové napětí a očekávání, jak to dopadne, jako je u severských detektivek v tom teda nevidím, bohužel.
Nevím, jak v literární branži v UK, ale u nás to takhle ulítlé teda není. Celkově mě vykreslení světa spisovatelů přišlo přehnané. Jak kdyby tam byli jen samí magoři. Neříkám, že někdo nemůže být divný, ale skoro všichni? Docela přestřelené.

17.03.2015 3 z 5