ivousekk ivousekk komentáře u knih

Sever a Jih. Díl III. Sever a Jih. Díl III. Elizabeth Gaskell

Rovnou tu zhodnotím celou sérii - ano, je to romanťárna, ano, mám romanťárny ráda. Ale musím taky říct, že první díl mi přišel nejslabší. Moc popisu, moc přemýšlení, moc zbytečně dlouhých rozhovorů. Některé pasáže jsem přeskakovala, nebavily mě. Ale to, jak se děj bude vyvíjet dál, mě donutilo číst pokračování a jsem ráda. Hodně to připomíná Pýchu a předsudek. Takže pokud máte ráda tento typ romantiky, směle do toho, určitě se vám bude líbit.
PS: a pusťte si po přečtení i seriálovou adaptaci od BBC, pan Thornton byl k sežrání :)

21.02.2016 4 z 5

Jak najít lásku Jak najít lásku Cecelia Ahern

Fajn námět, dle anotace se dá předpokládat vývoj děje. Takže příjemná romantická oddechovka. Jen těch popsaných myšlenek hlavní hrdinky na mě bylo moc, zbytečně. 3* málo, 4* moc.

11.02.2016 3 z 5

Manželka 22 Manželka 22 Melanie Gideon

Pohodová knížka na odreagování. Dobře se to četlo. 3* málo, 4* moc.

30.01.2016 3 z 5

Volání anděla Volání anděla Guillaume Musso

Zajímavé, akční a napínavé. Příběh vás bude nutit otáčet další a další stránky. To průběžně udržované napětí a očekávání, jak se bude příběh vyvíjet dál, se mi líbilo. Jen ten konec mi přišel trochu prekombinovany. Hlavně role ženy s jizvou. Ale i tak bezva čtení.

15.01.2016 4 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Libilo se mi to. Napinave, zajimave pojate. Pribeh je vypraven prostrednictvim 3 ruznych osob a sklada tak dohromady mozaiku pribehu. Mam rada detektivky, kdy si nekolikrat myslim, ze vim, kdo je vrah, abych pak zjistila, ze je vse jinak. Neni nad to, kdyz jsem temer do konce udrzovana v napeti a tohle byl presne ten pripad.

06.01.2016 4 z 5

Projekt potomek Projekt potomek Graeme Simsion

Tak jak pro mě první díl byl skvělý, tak pokračování bylo zklamáním. Nějak se mi nepodařilo navázat tam, kde Projekt manželka skončil. Už mi to ani nepřišlo tak vtipné, vlastně jsem se vůbec nesmála :( Svou roli nejspíš sehrálo i to, že pokračování jsem četla 1,5 roku po první dílu a některé věci jsem zapomněla. Škoda.

29.12.2015 3 z 5

Podle pravidel Podle pravidel Joanna Bolouri

Perfektní čtení! Přirovnala bych to k romatické komedii a jednu mi to opravdu připomnělo - Chceš mě, chci tě. Hodně podobné a stejně tak povedené a vtipné.
Pokud hledáte bezva holčičí čtení a relax, pak tohle určitě zkuste.

15.12.2015 5 z 5

Dash & Lily: Kniha přání Dash & Lily: Kniha přání Rachel Cohn

Skvely romanticky a oddechovy pribeh, ktery jsem precetla pomalu na jeden zatah. Hru, kterou pomoci vzkazu a ukolu Dash a Lilky rozehrali, jsem sledovala s ocekavanim, co bude dal. U kdyz uz mi davno neni -nact, bylo to pro me moc prijemne cteni umocnene vanocni atmosferou.

12.12.2015 5 z 5

Kruh Kruh Bernard Minier

Asi budu prvni, ale mne se Mraz libil vic. Prislo mi, ze napeti bylo vic, tak nejak kontinualni a vystupnovane. Kruh mi prisel dost dlouhy, jsem se tou bichli pekne dlouho prokousavala. Nebylo to spatne, ale vylozene nadsena nejsem. Za sebe 3* malo, 4* moc.

06.12.2015 3 z 5

My dva My dva Andy Jones

Slogan ke knize lákal na: Netradiční love story z pohledu muže. Čekala jsem vtipný, jednoduchý a hlavně chlapský pohled na vztah, na řešení problémů. Přece jen je odlišný, než je ten ženský. Bohužel, nedočkala jsem se. Jako by to psala žena. Vzhledem k mému očekávání je to další love story, kde se uděje něco nečekaného, u které si i pobrečíte. Ale to je vše. Nenadchne, neurazí. Škoda.

16.11.2015 3 z 5

Syn Syn Jo Nesbø

Povedené, hodně povedené. S Holem srovnávat nebudu, přece jen je to jiné, i když srovnání se nabízí. Ale s Krví na sněhu srovnám ráda a Syn pro mě vychází jako jednoznačný vítěz. Sonnyho tažení se naprosto skvěle četlo, bylo napínavé až do posledních stran, protože pořád čekáte, jak to dopadne, pořád se ptáte, kdo je ksakru ten Levák a přežije to všechny Sonny? Protože mu budete fandit a chtít, aby vše přežil. Protože budete chtít happyend. Dávám plný počet :)

06.11.2015 5 z 5

Hadí listiny Hadí listiny Jessica Cornwell

Přidat do mých "odloženo". Fakt jsem se snažila, četla jsem až do půlky, ale bohužel.. Styl, jakým je to napsané mi vůbec nevyhovuje. Příliš mnoho krátkých hesel, to nebyly ani holé věty - měly za účel popsat místo, situaci. Pro mě divné. Stejně tak přeskakování mezi jednotlivými liniemi příběhu, časem jsem se ztrácela. Nápad dobrý, mohlo to být super počtení, ale provedení pro mě dost hrozné. Za ten nápad 2 *.

29.10.2015 1 z 5

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Elizabeth Maxwell (p)

Jak uz bylo zmineno, je to prijemne, oddychove, holcici cteni.
Pribeh se dobre cetl, odsypal, byl napinavy a cekala jsem, jak se vyvine. Trosku zklamani byl zaver, na me moc prekombimovany a mozna zbytecne uspechany. Skoda, protoze jinak to bylo moc prijemne cteni. 3* malo, 4* moc.

13.10.2015 3 z 5

Nezaplatitelný Nezaplatitelný Zygmunt Miłoszewski

Skvělý, hodně napínavý příběh, kdy Amíci jsou za padouchy par excellence a Poláci se snaží najít ukradený obraz a nechtěně se přiblíží k velmi pečlivě střeženému tajemství. Z částí špionážní, z části dobrodružný příběh s humornými vsuvkami. Přdevším polština švédské zlodějky mě vždycky rozesmála. Příběh mě bavil, určitě doporučuji.

07.10.2015 4 z 5

Kdybys mě teď viděla Kdybys mě teď viděla Cecelia Ahern

Od knihy jsem nic extra neočekávala, podle anotace jsem si říkala, to by mohl být i docela blábol a že to snad bude fajn oddychovka. A ono ejhle. Překvapení. Je tak hezky napsaná, moc příjemně se čte. Čekáte, jak bude děj pokračovat, držíte hlavním postavám palce a nakonec si ke konci i trochu pobrečíte. Libílo se mi to.

24.09.2015 4 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Skvělá, napínavá a akční detektivka. Okamžitě jsem se začetla a netrpělivě čekala s každou stránkou, jak se bude pátrání vyvýjet. Zajímavé byly i vedlejší dějové linie, osobní život policistů. Určitě si přečtu i další díly. Řekla bych, že Nesbo má konkurenci :)

24.09.2015 5 z 5

Údolí úžasu Údolí úžasu Amy Tan

Velmi silný příběh zasazený do zajímavých kulis Šanghaje na začátku 20. století. Šanghaj té doby je zcela jiný svět a svět kurtizán? To je jiný svět na druhou. Život a postavení žen té doby je pro nás nepředstavitelný a hodně krutý. Pravidla a tradice staré tisíce let ovlivňovaly život všech. A ani odvážné, sebevědomé a zamilované Američanky s tím nemohly nic udělat. Nebylo nutné se doslova podřídit, ale hodně přizpůsobit. A naštěstí se toho dalo i využít ve svůj prospěch, když se vědělo jak. Ale žádné spokojené období nemůže trvat dlouho a po vzestupu musí přijít pád. A pak jen doufat a snažit se opět zvednout...
Příběh byl pro mně hodně zajímavý, jiné prostředí, zvyky, chování. Jen jedno mi vadilo, na můj vkus mnoho popisu, něco jsem přeskakovala, protože popisy mě nebaví a nudí. Přesto 4*.

01.09.2015 4 z 5

Jsem single a pomstím se Jsem single a pomstím se Tracy Bloom

Paradni cteni! Ta spravna davka romantiky pro oddych. Zajimave bylo cist i pohled muzskeho hrdiny, cou nebyva v tomto typu knih obvykle. Dobre doplneni. Dobre jsem se bavila a knihu precetla za dve odpoledne.

18.08.2015 4 z 5

Špionka princezny Alžběty Špionka princezny Alžběty Susan Elia MacNeal

Skvele pokracovani spionskeho dobrodruzstvi. Maggie je mi sympaticka, umi se ozvat. tato kniha mi prisla jeste o trosku lepsi nez prvni dil. Akcni a napinave to bylo uz od prvnich stran. A konec? Otevreny pro dalsi dily. Velitelka Hessova je velke prekvapeni a John taky. No uz aby vysel dalsi dil :-)

15.08.2015 4 z 5

Churchillova sekretářka Churchillova sekretářka Susan Elia MacNeal

Parádní čtení. Poslední dobou jsem si oblíbila knihy z období 2. světové války. A když je hlavní postavou mladá, krásná a inteligentní žena, která se "zaplete" do práce tajných služeb, je to pro mě naprosto ideální kombinace. I když mi přišla první třetina knihy zbytečně zdlouhavá a popisná, zbytek knihy už nabral spád a o napínavé situace nebyla nouze. Pokud se vám třeba líbila kniha Čas mezi šitím, tak se vám bude líbit i tato. I když srovnávat se nedá, Čas mezi šitím je ještě o třídu lepší, proto dávám 4*.
A jde se na pokračování Špionka princezny Alžběty.

11.08.2015 4 z 5