ivousekk ivousekk komentáře u knih

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

No.. zadna slava. Zadna extra zapletka, zadne extra napeti a potreba cist dal a dal. Celkem predvidatelny pribeh, ktery me rozdne nijak extra nenadchnul. Zadne “pani, to bylo neco” po docteni. A styl, jak to bylo napsane/prelozene. Takove ne moc zazivne vypraveni. Nic, co by vas vtahlo. Po Manzele od vedle docela zklamani. Bohuzel.

29.04.2018 3 z 5

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

Výborný příběh, který mě fakt hodně bavil. A několikrát rozesmál. I když jsem od začátku tušila, že Jess a Ed skončí spolu, stejně jsem to musela přečíst a jsem ráda. Moc se mi to líbilo. Za mne výborná romanťárna s lehce sociálním přesahem a několika vtipnými situacemi.

24.04.2018 5 z 5

Slečna M. Slečna M. Caroline Woods

Příběhy z období 2. světové války mě hodně lákají. Stejně tak příběhy, které se odehrávají ve více časových rovinách, takže po přečtení anotace jsem věděla, že tohle přesně to, co si chci přečíst.
Musím říct, že vykreslení nástupu Hitlera a jeho stoupenců bylo velmi povedené. Jen příběh samotný byl, jak to říct, jak sinusoida. Chvíli super, chvíli rozvláčný a zbytečně dlouhý. Jak kdyby autorka občas vypadla z rytmu. Ale i tak to stálo za přečtení a finále bylo super napínavé.

23.04.2018 4 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Povedená detektivka. Jen předchozí díl Temné hlubiny se mi líbil o dost víc. Možná je to taky tím, že základní kostra se začíná opakovat, nejspíš by to chtělo nějaké osvěžení. Ale i tak stojí za přečtení.

12.04.2018 4 z 5

Pýcha, předsudek a seznamka Pýcha, předsudek a seznamka Curtis Sittenfeld

I když jsem věděla, jak to dopadne, stejně jsem nedočkavě otáčela další a další stránky. A moderní pojetí? Povedené. Za mne výborná oddechovka :-)

09.04.2018 4 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Parada, pecka, skvely! Docetla jsem o pul 3 rano, proste to neslo jinak. Musela jsem vedet jak to dopadne s Lilly, musela jsem vedet, jak to dopadne se Samem, proste musela. Pro me pribeh skoncil happy endem jen napul. Protoze ja bych od Sama neodjela, na to jsem z nej byla az moc paf :-) Ted jeste vedet, jak to dopadne, snad treti dil prelozi. Za mne rozhodne plny pocet hvezdicek!

UPDATE: potvrzeno z nakladatelství, že 3. díl bude v říjnu :-)

07.04.2018 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Neskutečný příběh... Jak je úžasný, tak šíleně je konec smutný.
Tohle je úplně poprvé, co jsem viděla film a pak četla knížku. Vždycky jsem čtení knížky po filmu považovala za zbytečnost, jenže tady jsem prostě musela. A rozhodně toho nelituji. I když byl film skvělý, vše do něj dát nešlo. Přesto, že jsem věděla, jak to bude probíhat, jak na konci budu opět brečet, nelituji, že jsem se do čtení pustila. A jako většina z 1539 komentářů přede mnou, budu tuhle knížku chválit a doporučovat. Protože to prostě nejde jinak :)

05.04.2018 5 z 5

Prach a popel Prach a popel Jenny Han

(SPOILER) Tahle série se tak skvěle čte, úplně sama. Jen otáčíte stránky a najednou jste na konci.
Poslední díl je stejně skvělý jako předchozí. No, možná i o něco lepší. A je komplet duchařský. Jak by mě to v prvním dílu ani nenapadlo, v druhém už to bylo jasné a ve třetím se to potvrdilo. Škoda, že Reeve a Lilia nezůstali spolu.
Můžu doporučit i těm, co už nepatří mezi teenagery. Tohle pro vás bude parádní oddychovka.

04.04.2018 4 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Páni, poslední třetina (od nalezení mobilu) byla napínavá jak kšandy! A odhalení, kdo je vrah, pro mě bylo hodně překvapivé.
Ale nedávám plný počet, protože první 2/3 knihy byly zbytečně natahované, určitě to šlo o něco zkrátit. Ale i tak, finále perfektní, stejně tak dojem z knihy velice pozitivní :-)

31.03.2018 4 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

Vyborny pribeh. I kdyz jako psychothriller pro me byl az od casti Daphne. Cast Amber byla dulezita pro zapletku. Ale Amber mi byla tak nesympaticka. Je to typicka neprejici, zavistiva a ublizena mrcha, ze jsem jednu chvili uvazovala, ze nebudu cist dal. Jeste, ze jsem pokracovala. V casti Daphne doslo k odhaleni, ktere jsem necekala a Daphne jsem drzela palce, co to slo. A konecne to zacalo byt napinave.

24.03.2018 4 z 5

Moskva Moskva Jack Grimwood (p)

Povedený thriller. Jestli byl lepší jak Dítě 44? To bych neřekla. Podle mě je na stejné úrovni.
Pro mě rozhodně plus, jako u všech knih, které se odehrávají v minulosti, přiblížení té doby, reálií. I když se jedná o fikci. Rozhodně to vede k srovnání života tehdy a dnes a asi je jasné, co vyhrává :-)

06.03.2018 4 z 5

Noc Noc Bernard Minier

Minier napsal dalsi napinavy pribeh s hodne zajimavou zapletkou. Za Kirsten rozhodně palec nahoru :-) Jen to, ze ma Servaz vic zivotu, jak kocka, uz bylo trochu moc. A urcite se neco dalo i vynechat (Jensen, koma). Melo by to min stran a celkove by byl zacatek pribehu sviznejsi. Julian se mi tentokrat libil jeste vic nez Servaz, skvely, manipulativni a neprevidatelny padouch.

24.02.2018 4 z 5

Na lovu Na lovu Meagan Spooner

Úžasný dobrodružný pohádkový příběh. Výborně se četl, byl napínavý, měl svoji vlastní magii, díky které se nedalo dělat nic jiného, než otáčel další a další stránky. Po detektivce to bylo na odlehčení přesně to, co jsem potřebovala.

11.02.2018 4 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Super detektivka, za mne rozhodně nejlepší díl. Fosterová už se neutápí ve smutku nad zemřelým manželem. Plně se věnuje vyšetřování a nečekaná "zápletka" s Petersonem je příjemné osvěžení. Jen škoda, že se autor víc nerozepsal, případný vývoj by mě docela zajímal :-) I když je jasné, že hlavní linií příběhu bylo vyšetřování.

08.02.2018 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Četla jsem na doporučení kolegyň z práce a musím říct, že je to skvělá kniha. Tak skvělá jako je osud Hany příšerný. Hodně mi to připomnělo Vyhnání Gerty Schnirch. Podobně zničený osud soukolím druhé světové války. I kdy Hana na tom byla asi ještě hůř.

02.02.2018 5 z 5

Dívka, která se dotkla nebe Dívka, která se dotkla nebe Luca Di Fulvio

Skvělý historický román se zajímavými osudy hlavních postav. Příběh se odvíjí v příjemném tempu a finále graduje tak, že jej prostě musíte dočít i když to znamená jít spát ve 2 ráno :-)
Autor skvěle vykreslil život v Římě a především v Benátkách na začátku 16. století. Budete mít pocit, že jste tam. Budete cítit ten neskutečný smrad, uvidíte všudypřítomnou špínu, bídu, zoufalství, nenávit i lesk bohatství. A pokud jste někdy v Benátkách byli, ten dojem bude ještě silnější.

29.01.2018 4 z 5

Spřízněné duše Spřízněné duše John Marrs

To byla jizda! Nejradeji mam knihy, od kterych se neda odtrhnout a musim cist dalsi a dalsi stranky. A tohle je jedna z nich. Napeti je dokonale davkovane a postupne roste. Napad jednotlive pribehy rozdelit a davkovat je stridave po kapitolach je genialni. Cca do pulky jsem si rikala, vzdyt to neni psychologicky thriller. Jak jsem se mylila. Je a je naprosto skvely!

13.01.2018 5 z 5

Květy na vodě Květy na vodě Kathleen E. Woodiwiss

Naprosto nenáročné, oddychové a předvídatelné čtení s klasickou ústřední dvojicí. Ona úžasná, taková kombinace topmodelky, Matky Terezy a michelinského kuchaře. On to samé v mužském provedení. A potom co odolají všem nástrahám (= pozabíjí všechny nepřátele) budou šťastně žít až do smrti :)
Z čeho jsem měla záchvaty smíchu byly věty jako: "Oči mu sklouzly dolů ze smetanově bílých ramenou ... a odhalil něžně růžovou pleť." " v očích mu temně hořelo a Shemaine si s palčivou intenzitou uvědomila.." "shlédl na ni úkosem dolů" A že jich bylo.. :D
Co mi naopak přišlo dost nepravděpodobné bylo, že bohatá, urozená anglická lady (či lord) cestuje sama bez služebnictva přes půl zeměkoule a klidně bydlí v hodinovém hotelu a jako služebnou používá místní prostitutku - to jako fakt?
Jestli má autorka další knihy podobně vychytané, tak se jim raději obloukem vyhnu :)

11.01.2018 2 z 5

Má lady Jane Má lady Jane Cynthia Hand

No, čekala jsem rozhodně větší pecku po těch nadšených komentářích tady.. Nečetlo se to špatně, bylo to i zajímavé. Ale kde je ta slibovaná královská zábava, kde je ten humor? Smála jsem se jen jednou, a to u scény, kdy G. a Eduard zabíjeli VBMR.

05.01.2018 3 z 5

Ztroskotání Ztroskotání Emily Bleeker

4/5 knihy jsou bezva - zajímavé, napínavé. I když správně tušíte, kdo je Paul, stejně čekáte na jeho odhalení v příběhu. Ale konec? To je solidní úlet. Úplně příběh zabil :( Čekala jsem úplně jiné rozuzlení, rozhodně ne takhle divně vyumělkovaný happy end.
Ale co se mi líbilo, bylo vykreslení médií. Sice bylo nenápadné a hodně v pozadí, ale bylo tam. To jak prahnou po senzaci, jak se dožadují každé informace, detailu a nerespektují soukromí, protože "právo na informace" je přece nejvíc. No hnus...

27.12.2017 3 z 5