ivousekk ivousekk komentáře u knih

Prázdniny na moři Prázdniny na moři Katie Fforde

Klasická romatická oddechovka. Velice nenáročná. Plusové body za to, že mne navnadila k tomu, abych se mrkla na fotky Skotska, když byla v celé knize skotská krajina tak opěvovaná :-)
Oproti loni vydaným Srdcovkám o dost slabší.

07.06.2019 3 z 5

Pozdrav z Itálie Pozdrav z Itálie Jules Wake (p)

Fajn letní oddychovka. Zajímavý námět, hezky navnadí na letní dovolenou a cestování. Ale..

Vážně nemám ráda slovní spojení jako: "vzdorně vystrčila bradu", "podíval se po ní temným pohledem", "pocítila bolestivě palčivou touhu". A že je jimi knížka prošpikovaná. Tohle se fakt ještě dává do dnešních moderních romanťáren? Nepatří to do červené knihovny z devadesátek? Nemůžu si pomoct, ale působí na mě dost směšně a zbytečně to ubírá body. Proto 3*.

05.06.2019 3 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Super to bylo! Po delší době thriller, který byl opravdu napínavý, ne moc předvídatelný, seversky drsný a hlavně bez zbytečné omáčky a nudných odboček. Výborně se četl i když má skoro 500 stran. Uvidíme, zda bude pokračování, náznak na konci k tomu vybízí.

31.05.2019 4 z 5

Zlatá klec Zlatá klec Camilla Läckberg

Skvěle se to četlo. Autorce se povedlo napsat velice čtivý příběh. Stránky ubíhaly snadno a lehce, žádná hluchá místa, dávkování děje je vyvážené. A pomsta? Vynikající. Sice trochu sci-fi, ale čert to vem, celý příběh je fikce.

22.05.2019 4 z 5

Láska & štěstí Láska & štěstí Jenna Evans Welch

Musim se priznat, ze jsem cekala o dost vic. Predevsim po precteni predchozi knihy autorky, ktera je urcite o level vys. Nebylo to spatne, ale neco tomu chybelo. Sviznejsi tempo, aspon trochu romantiky, ... A uryvky z pruvodce? Ty byly vazne priserne, ty jsem rovnou preskakovala.

17.05.2019 3 z 5

Přiveď mě zpátky Přiveď mě zpátky B. A. Paris (p)

Bohužel žádná pecka a hodně natahované. Pořád se opakovalo to samé: Finn ve stresu, maily od Layly, všude matrjošky. Žádný nový nápad, žádný zvrat. Navíc nemám ráda, když se toho moc neděje a velkou část příběhu jsem v něčí hlavě.

Zápletku jsem uhodla už v půlce, což je moc brzo a ochudila jsem se o nečekané odhalení na konci. Ani bych to neoznačila za thriller, spíš psychologický román. Od autorky nejslabší kniha, předchozí dvě byly o dost lepší.

25.04.2019 3 z 5

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Vyborne. A asi nejlepsi ze serie. Napinave a ten konec, povedeny zvrat. Jen ten Peterson, ten me zklamal. Toto jsem fakt necekala a docela me to mrzi.

12.04.2019 5 z 5

Náš manžel Náš manžel Jo Jakeman

Hrozná nuda. Toto není thriller ani náhodou. Přelouskala jsem třetinu knihy a nic. Žádné napětí, akce, za to spousta myšlenek hlavní postavy a vzpomínek, které pro děj byly naprosto zbytečné. Po 100 stránkách odloženo a jdu si najít něco, co opravdu je thriller.

10.04.2019 1 z 5

Dopisy z ostrova Skye Dopisy z ostrova Skye Jessica Brockmole

To bylo úžasné, že ani nemám slov... "Jen z dopisů" poskládat příběh, který vtáhne a nepustí, dokud není přečtený poslední dopis, to je opravdu vynikající výkon. Kdybych mohla, dám více hvězdiček než jen 5, protože takhle knížka si je rozhodně zaslouží!

05.04.2019 5 z 5

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Skvela! Ano, ma romatickou linku, ano, ti dva nakonec po ruznych problemech a nedorozumenich skonci spolu. Ale je tam i neco vic, je tam bolest ze ztraty blizkeho cloveka, je tam vztek, je tam hledani sama sebe, je tam hledani odvahy, noveho zacatku i odpusteni. Je tam rozhodne neco vic.

02.04.2019 5 z 5

Otec musí zemřít Otec musí zemřít Sandrone Dazieri

Pani, bylo to dlouhe. Ale kazda z tech 560 stran stala za to, ani chvili jsem se nenudila, zadne hluche misto. Napinave od zacatku az do konce. A zapletka byla vynikajici, stejne tak skvela byla hlavni dvojice. I kdyz oba "postizeni" traumaty z minulosti, pusobili mnohem realneji nez jejich "rozervani" seversti kolegove. Take jsem si nekolikrat rikala, tak co, bude mezi nimi neco? :) Rozhodne doporucuji a tesim se na pokracovani!

31.03.2019 5 z 5

Panství Farleigh Panství Farleigh Rhys Bowen

Dobré to bylo. Dokonce některé věci vycházely ze skutečných událostí. Vše kolem MI5 a tajných služeb poskytlo zajímavý pohled do zákulisí v období války. Stejně tak jsem nevěděla, že ne každý Brit byl proti fašismu, ale naopak s Hitlerem sympatizoval. Je fajn se prostřednictvím románu dozvědět i něco nového z historie. Jen jsem čekala trochu více z romantické linky.

25.03.2019 4 z 5

Láska a jiné úkoly Láska a jiné úkoly Kasie West

Opet skvela oddechovka, Kasie West proste nezklame. Uz aby vysly dalsi jeji knizky, at mam co cist, az budu mit naladu na neco podobneho.

23.03.2019 5 z 5

Podraz Podraz Sandra Brown

Jsem trošku na rozpacích. 3* málo, 4* moc.

Na jednu stranu napínavý příběh s několika zvraty, který se dobře četl. Takže dobrý.

Na druhou stranu na romantický thriller (divné spojení) bylo na mě moc erotiky a "jiskření v očích" a "různých pohledů". A na co jsem fakt alergická, jsou věty typu "První polibek ji zanechal bez dechu. Všechny ostatní jako by jí rozpustily kosti v těle." Rozpustily kosti? Cože? Leda tak v kyselině, ne? To mi docela pokazilo dojem.

Jo a ještě jedna drobnost, podle obálky jsem čekala lokalitu někde na severu nebo aspoň v zimě a ono to bylo v létě někde v bažinách kolem New Orleans.

Asi jsem zvyklá na jiný typ thrillerů. Tohle byla taková napínavá slaďárna.

11.03.2019 3 z 5

Byt v Paříži Byt v Paříži Guillaume Musso

Bezva to bylo. Člověk by až neveřil, kam může vést jeden omyl s pronajatým bytem. Stačí málo a budete svědkem velice zajímavého a napínavého pátrání nejen po ztracených obrazech.

07.03.2019 4 z 5

Pravidla zdvořilosti Pravidla zdvořilosti Amor Towles

Výborný historický román. Skvěle se četl a průběžně udržoval v napětí, jak vše dopadne. Během čtení jsem měla pocit, že vše podnikám společně s Katey a užívám si života v tehdejším New Yorku. Jak kdyby mi před očima běžel film.

06.03.2019 4 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Bylo to bezva. Jojo je sázka na jistotu. Příběh měl spád, obě dějové linky byly hodně napínavé. A musím říct, že příběh Sophie se mi líbil výrazně víc, než Liv. Bohužel mě Liv svým přístupem, kdy se neustále utápěla v sebelítosti ve strnulém přístupu k vlastnímu životu, po čase docela rozčilovala. A ta zarytost, s jakou trvala na tom, že obraz vybojuje zpět i za dost velkého rizika, že nakonec prohraje a přijde zcela o vše. A to zcela nesmyslné chování vůči Paulovi.. to už byla extrémní ukázka chudinky ublížené. Vím, že knížky autorky vždy končí happyendem, ale v případě Liv mi přišel celkem šroubovaný a zas tak moc mi k tomu všemu nesedl.

28.02.2019 4 z 5

Náhradní kluk Náhradní kluk Kasie West

Tak jo, priznavam. Oblibila jsem si knizky Kasie West, toto je uz treti v poradi, co jsem precetla, a bavila me stejne jako ty predchozi. Zase to bylo moc mile, sladke a romanticke cteni, ktere je skvela oddychova jednohubka. Autoka proste umi vtahnout do deje, takze se to cte uplne samo a najednou jste na konci. A ze jsou pribehy predvidatelne? Ano jsou, vite, ze dvojice spolu nakonec skonci. Ale ta cesta k tomu je pokazde jina.

15.02.2019 5 z 5

Tatérka Tatérka Alison Belsham

Dobré to bylo. Pro mne celkem nezvyklé prostředí, tetování nemusím a nechápu potřebu mít něco na kůži navždy. Přesto mi Marni byla sympatická. I její zapálení přijít na to, kdo je vrah. Snad jen střídání vyprávění z pohledu hned několika osob bylo lehce rušivé, stačilo by mi pouze z pohledu Francise a Marni. I přes výtky stojí za přečtení.

14.02.2019 4 z 5

Po tvém boku Po tvém boku Kasie West

Hmm, tohle bylo skvělé. Milé, sladké, romantické čtení, co průběžně způsobovalo úsměv na tváři. Autum je milá, správná holka, kterou nejde nemít rád. A Dax, toho si prostě zamilujete po pár stránkách. Doporučuji každému, kdo má chuť na velkou dávku romantiky a zároveň hledá bezva oddechovku. Tahle knížka splňuje oboje na jedničku.

06.02.2019 5 z 5