ivousekk ivousekk komentáře u knih

Na co slova nestačí Na co slova nestačí Brigid Kemmerer

Vynikajici. Podobne a presto jine. Skoda jen, ze uz jsem si Reva v predchozi knizky skoro nepamatovala. Kazdopadne stoji za precteni. Doporucuji.

29.09.2020 5 z 5

Černá a purpurová Černá a purpurová Wojciech Dutka

Asi jsem mam novy knizni rekord. Totiz tuto knizku jsem cetla rekordne dlouho. A proc? Cekala jsem historicky roman z prostredi Osvetimi a dostala mix literatury faktu, psychologickych a filozofickych rozboru. A pritom je to tak neskutecny pribeh a styl, jakym byl napsan, ho uplne zabil. Nez se ti dva potkaji trva skoro pulku knizky. Pekne si pockate a mezi tim dostanete dukladny psychorozbor Franzova nitra. U Mileny to bylo trochu lepsi a o chlup zazivnejsi. Obcas pribeh k romanu sklouzaval, ale ne moc casto. A co mi prislo jak vyuka pro zakladku? Caste opakovani ruznych informaci. Jak kdyby je ctenar nedokazal udrzet. Dostal ji jednou, pak podruhe a casem pro jistotu jeste potreti. At na stopro vi, ze XY je ten a ten a dela to a to, nebo ze misto XY bylo urceno pro ty a ty ucely. Skoda, pribeh ma velmi dobry potencial, popis zivota a smrti v tabore byl vice nez vymluvny. Ale pozitek ze cteni pribehu? Pro me slaby.

26.09.2020 2 z 5

Kluk odvedle Kluk odvedle Kasie West

Opet to bylo skvele. Autorka tyhle pribehy prvni lasky proste umi. Jsou mile, vyborne se ctou a nekolikrat se pristihnete s usmevem na tvari ci zatajenym dechem. Doporucuji.

26.08.2020 5 z 5

Zápisník alkoholičky Zápisník alkoholičky Michaela Duffková

Kniha jako taková je dost slabá, nechopila jsem, proč je spousta věcí 2x, nejdřív jako vyprávění, pak jako post z FB.

A příběh samotný? Zvládla jsem přečíst necelou polovinu a pak to zabalila. Přečetla jsem docela dost drsných thrillerů s nechutnými scénami, ale nikdy jsem necítila takové znechucení a odpor, jako u této knihy. Na alkoholiky a jinak závislé lidi mám jasný názor, do závilosti se dostali vlastním přičiněním, nikdo z okolí jim nelil trychtýřem litry alkoholu do krku. A přesto se z nich dělají chudinky, z okolí, které je nechápe a dostatečně nepodporuje, hajzlové. Pro mě je to přesně naopak. Alkoholici jsou slaboši a zoufalci, kteří před problémy utíkají na dno lahve. A co smetou cestou je jim srdecně u pr**le. A kniha mi to jen potvrdila.

Čekám, že můj komentář nebude po chuti spoustě lidem, ale nedokážu se na tento typ lidí dívat s pochopením a plácat je po zádech, jak to skvěle nakonec zvládli. Můj obdiv mít nikdy nebudou.

24.08.2020 1 z 5

Vězňova žena Vězňova žena Maggie Brookes

Vynikajici, napinave, desive. Hlavni postavy si oblibite, i kdyz nebudete chapat jejich obrovskou naivitu, ktera je do toho vseho dostala. No jo, laska a jeji pohled na svet pres ruzove bryle. O to uzasnejsi je jejich vzajemne pouto i pristup zasvecenych, kteri jim jsou ochotni pomoci v kazde situaci. Doporucuji.

22.08.2020 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Opet vyborne. Styl vypraveni je svezi, ma spad, neni v nem nic nadbytecneho a presto je receno vse. Skoda jen, ze jeste nepokracuje, dost by me to zajimalo, jak probehla navsteva a vse po ni.

16.08.2020 5 z 5

Počkej na mě v Paříži Počkej na mě v Paříži Kristin Harmel

Skvely valecny pribeh plny odvahy, odhodlani a lasky. To, jak lide tajne bojovali proti zlu a riskovali kazdy den svoje zivoty, bylo obdivuhodne. I kdyz je kniha fikce, je inspirovana mnoha skutecnymi udalostmi a hrdiny. A rozhodne stoji za precteni.

11.08.2020 5 z 5

Sezdány válkou Sezdány válkou Soraya M. Lane

Skvele cteni. A take desive. To, cim si museli za valky vsichni projit, to si dnes nedokazeme ani predstavit. Skoda, ze se na zdravotnicky personal ve valecnych pribezich zapomina, tato kniha je ukazkou, ze jejich role byla extra dulezita a stejne tezka jako vsech ostatnich.
Pribeh je napinavy, celou dobu doufate, ze hlavni postavy ceka happy end po tom, co vse zazily. A rozhodne si ho zaslouzi, protoze po tech vsech hruzach jim zustanou tezke sramy na dusi, kterych se nikdy nezbavi.

11.08.2020 5 z 5

Dovolená očima delegátky Dovolená očima delegátky Jitka Herzánová

Vynikajici. Vtipne a desive soucasne. Protoze vedet, ze je kolem nas stale tolik idiotu, je vazne hruza. Po precteni maji vsichni delegati muj bezmezny obdiv, ja bych to nevydrzela ani hodinu, natoz i nekolik let.

08.08.2020 5 z 5

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

Zařazuji do nedočtených. Dala jsem tomu šanci přes padesát stran a nic. Nuda, vůbec nic se nedělo. Po 20 % knihy mám stále stejnou informaci - pacientka nemluví, psychoterapeut Theo je rozhodnutý ji pomoci. Takto si thriller nepředstavuji, a že už jsem jich pár skvělých přečetla. Za sebe nemohu doporučit.

03.08.2020 1 z 5

Tak tohle nebyla žádná sláva. Navnadilo mě vysoké hodnocení. Bohužel, knížka je zklamáním. Bylo pár částí, které byly fajn, ale zbytek? A ten děsný popis sexuálních scén, to bylo tak otřepané, roztahané, jak laciné porno. Jsou rozhodně lepší romantické knížky se sexuálními scénami, které jsou hodně lechtivé, ale zároveň na úrovni. Od půlky už jsem přeskakovala řádky, abych se prokousala na konec.

17.07.2020 1 z 5

Rytmus, já & Malychin Rytmus, já & Malychin Mariana Zapata

Bylo to fajn, ale kvalit Kultiho to rozhodne nedosahlo. Moc snadne, moc primocare a predvidatelne, moc vulgarismu a hloupych chlapskych “srandicek” - docela dlouho mi trvalo, nez jsem si na ne zvykla. Postavam melo byt mezi 25 a 30, ale chovali se max na 15.

06.07.2020 3 z 5

Clařino dědictví Clařino dědictví Françoise Bourdin

Vynikající rodinná sága! Škoda jen, že mezi 70. lety a poslední kapitolou v roce 2001 už nic nebylo. Klidně bych si toho přečetla víc.

25.06.2020 5 z 5

Clařino tajemství Clařino tajemství Françoise Bourdin

Vyborna rodinna saga, cte se uplne sama. Skvele vykreslene postavy, vztahy a napeti kvuli tajemstvi je citit celym pribehem. Jdu hned na dalsi dil, velice mne zajima, jak se budou osudy jednotlivych clenu vyvijet dal.

21.06.2020 5 z 5

Cukrářova dcera Cukrářova dcera Laura Madeleine

Výborný příběh. Vlastně dva a moc se povedly. Pokud vás baví knihy s příběhy v různých časech, kdy se pátrá po tajemstvích minulosti, rozhodně se vám bude líbit.

16.06.2020 5 z 5

Gravitace Gravitace Daniel Suarez

Mela jsem po dvou romantarnach chut na neco jineho a tento sci-fi thriller byla skvela volba. Ctivy, napinavy. A ty objevy, tajna agentura, autor ma velkou fantazii. Fanousci konspiracnich teorii by zajasali. Jen ty technikalie. Hlavne se prokousat zacatkem, kde je toho vazne hodne. Ale pak se to rozjede a je to bezva jizda.

29.05.2020 5 z 5

Obchůdek na rohu Obchůdek na rohu Nicola May

Musím přiznat, že jsem čekala výrazně víc, obzvlášť po velmi dobrém hodnocení na goodreads. Za mne je to dost průměrný příběh, hodně předvídatelný a psaný dost naivním stylem. Navíc mi hlavní postava byla ze začátku hodně nesympatická. Škoda, většina Srdcovek, co jsem četla, byla o dost lepší.

26.05.2020 3 z 5

Dokonalé ticho Dokonalé ticho Helen Fields

Bylo fajn, přiměřeně napínavé, o level výš než třetí díl, který v kvalitě hodně spadl. Ale i tak nedosáhl na úroveň prvního dílu.
Co mě až trochu rozčilovalo, že zase zůstal otevřený a nevyřešený osobní vztah Calanach – Turnerová.

21.05.2020 4 z 5

Přeju si... tebe! Přeju si... tebe! Tracy Brogan

Bezva romantarna. Predvidatelna podle ocekavani, ale i tak mne bavila. Rozhodne jedna z tech lepsich Srdcovek.

20.05.2020 4 z 5

Kdy? Kdy? Victoria Laurie

Podle hodnocení a anotace jsem se na knížku těšila a do cca 2/3 byla bezva (=dost děsivá). Ale pak, po skamarádění s "nepřítelem", to začalo ztrácet dech a ten happy end? Zbytečně přehnaný až naivní.

06.05.2020 4 z 5