ivousekk ivousekk komentáře u knih

QualityLand QualityLand Marc-Uwe Kling

Vyborne! Vtipne az absurdni. Stylem humoru mi to pripomnelo Uz je tady zas. A spise nez do sci-fi bych to zaradila do dystopie. Kazdopadne bez ohledu na zanr knizku doporucuji.

02.04.2021 5 z 5

Najdu tě Najdu tě Haylen Beck (p)

Přečteno již v říjnu pro nakladatelství, zda bych hodnotila jako TOP Thriller.
Nehodnotila.
Knížka má zajímavé téma, je i napínavá, ale za mne jí něco k top thrilleru chybí. Navíc mi postava Mollie byla šíleně nesympatická. Psychicky nemocná žena, co svou posedlostí po dítěti rozpoutá kolotoč šílených událostí, za které mnozí drsně zaplatí. I s ohledem na tématiku to bude především pro ženy-matky. A mně, jako nematce, to téma nebylo vůbec blízké.

29.03.2021 3 z 5

10 rande naslepo 10 rande naslepo Ashley Elston

Vyborna oddechovka, pri ktere se budete prubezne usmivat. Jak to dopadne, je uz predem jasne, presto je zabava se k tomu procist. Jen ta obri rodina a zaplava jmen byla zbytecna, stacila by pulka.

26.03.2021 4 z 5

Vinařova žena Vinařova žena Kristin Harmel

Potom, co jsem četla Počkej na mě v Paříži, jsem čekala příběh na stejně vysoké úrovni. Bohužel nebylo to úplně ono.
Příběh je zajímavý, prostředí Champagne pro mě bylo nové, neotřelé. Zase jsem se dověděla něco nového, zajímavý byl jak pohled to výroby šampaňského, tak do odbojového hnutí Resistance.
Jen ty postavy.. Ines mi byla ze začátku hodně nesymaptická, chovala se jak rozmazlené dítě, které tvrdohlavě odmítá vnímat realitu. Pak už to bylo mnohem lepší.
A linka Liv? Ta mi přišla jak ze špatné červené knihovny, z -100 na +200, tak málo uvěřitelné.
Hodnocení vidím na 3,5* - 3 málo, 4 moc.

17.03.2021 3 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Šikmý kostel je prostě skvělý! Stejně jako jednička, i dvojka drží vysoko nasazenou laťku. A že má přes 600 stran? Ty se zaujetím přečtete a když jste na konci, chcete víc. Protože, co si budeme povídat, konec je tak useknutý, že bez pokračování to snad ani zůstat nemůže. Už aby ta trojka vyšla.

11.03.2021 5 z 5

Pandemie Pandemie Franck Thilliez

Cetla jsem jako beta-ctenar pro nakladatelstvi jiz v listopadu.

Knizka je skvela, tim, co se v ni resi, neskutecne zapada do aktualni situace. Pro nekoho snad otravne, pro mne neskutecne zajimave. Bavi me, kdyz se prostrednictvim knizky dozvim i neco z realneho sveta. Wikipedie byla casty kamos. A vysledek? Rozhodne je to topthriller. Sice jiny, vic zamereny na vedecke zalezitosti, ale oi to zajimavejsi.
A da se v pohode cist samostatne bez predchozich dilu. Atomku a Strach jsem necetla (ale budu muset) a nijak mi to na zazitku neubralo. Za sebe mohu jen a jen doporučit!

09.03.2021 5 z 5

Království Království Jo Nesbø

Tak prehnane dlouhou a roztahanou knizku jsem uz dlouho necetla. Pribeh klidne mohl mit o 200 stran mene, spousta veci by mi vubec nechybela.
Bylo to zajimave, obcas i napinave, ale ten konec. Sakra, to vazne?

25.02.2021 3 z 5

Dlouhý let domů Dlouhý let domů Alan Hlad

Tento typ pribehu me nikdy neprestane bavit. Ma vse, co jsem po precteni anotace cekala. Takze pokud vas bavi romanticke pribehy na pozadi valky, smele do toho.

02.02.2021 5 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Další pohodová romantická oddychovka. Ideální na proložení něčeho hutnějšího. I když po třetí přečtené knížce ze série je jasné, že autorka jede stejnou šablonu, kde jen změní prostředí a pár dalších věcí a nová knížka je na světě.

08.01.2021 4 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Vyborna romanticka oddechovka, ve ktere dostanete presne to, co cekate. Dva co se nesnasi, aby se pak zamilovali, nedorozumeni, ktere prida na dramatu, aby pak vse skoncilo happyendem. A vlastne tentokrat i neco navic. Skvelou prohlidku Kodane, ktera vas navnadi tak, ze koukate na ceny letenek a ukazku toho, co vlastne to hygge je.

28.12.2020 5 z 5

Aristokratka u královského dvora Aristokratka u královského dvora Evžen Boček

Aristokratka je proste skvela. Zachvaty smichu hned od prvnich stranek. Ma jen jednu chybu. Je moc kratka a prectete ji rychle. Uz aby vysel dalsi dil.

16.12.2020 5 z 5

Světlo nad Londýnem Světlo nad Londýnem Julia Kelly

Bavi me pribehy, kdy se prolina historie a romantika. A kdyz jsou v knize dva pribehy a kazdy z jine doby, je to jeste lepsi. Proto jsem sahla po tomto. Je fajn, povedeny, historicka linka skvela, zajimava a poucna. Ta soucasna je o dost slabsi, Cara mi nebyla zrovna sympaticka.
V predchozim komentari je srovnani s Dopisy, ktere nikdo necetl. Za mne jsou Dopisy nesrovnatelne lepsi.

12.12.2020 4 z 5

Prameny živé vody Prameny živé vody Miloš Kočka

Odposlouchano jako cetba na pokracovani na Dvojce. Na mne misty moc filozofovani, ale jinak velice zajimave, jsem si opet rozsirila obzory. Priessnitz byl naprosto pororuhodny clovek.

07.12.2020 4 z 5

Růže bílá, černý les Růže bílá, černý les Eoin Dempsey

Odposloucháno v květnu jako četba na pokračování na Dvojce. Výborné, napínavé. Příběh vtáhne a nepustí.

07.12.2020 5 z 5

Poslali je nalevo Poslali je nalevo Monica Hesse

Skvela knizka, drsny pribeh. Ale tak uz to proste je, kdyz ctete o hruzach 2. svetove valky. A presto je tento jiny, odehrava se totiz az po ni. A o to je jeste zajimavejsi.

11.11.2020 5 z 5

Dobrý proti severáku Dobrý proti severáku Daniel Glattauer

VYNIKAJÍCÍ! Odposloucháno na jeden zátah jako audio. Je fakt, že Emmi byla často na pár facek, ale i tak, neskutečná dvojka. Rozhodně doporučuji.

PS: Ještě pár dní zdarma k puštění z archivu rozhlasu ;-)

05.11.2020 5 z 5

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Mila, velice nenarocna a predvidatelna romanticka oddechovka. U po precteni anotace vite, jak to dopadne. Ale tak u tohoto typu knih nejde ani ocekavat neco jineho, ze? :-)

03.11.2020 3 z 5

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

Pani, tak tento pribeh je neskutecny. Uzasny i desivy. Bud jsem v dejepisu nedavala pozor, nebo se o tomto obdobi Spanelska neucilo. Kazdopadne autorka odvedla naprosto brilantni praci a formou romanu predala tolik informaci, ze by mohl konkurovat kdejakemu dokumentu. A pribeh samotny? Romanticka linka je decentni a mila, ale i silna. Ruta Sepetys tyto pribehy proste umi. Mohu jen a jen doporucit

30.10.2020 5 z 5

Inkoust Inkoust Alison Belsham

Četla jsem jako beta-čtenář pro nakladatelství v létě. Je to super detektivka. Ale top thriller to pro mě není, ještě tomu něco chybí.

29.10.2020 4 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Vynikaji. Tak skvele napsano, ze se to cte samo a jeste jsem se dozvedela tolik zajimavych veci. Parada. Doporucuji.

20.10.2020 5 z 5