ivousekk ivousekk komentáře u knih

Propast smrti Propast smrti Robert Bryndza

Cetla jsem hned po Mlze a tato kniha je o dost slabsi. Nejak mi tam chybelo napeti, spad, cele to bylo dost rozvlacne, misty az ospale. A tech jmen lidi z minulosti, to bylo na tahak, jak se v tom spatne orientovalo.

08.01.2022 3 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Dobré to bylo. Začátek měl pomalejší rozjezd, ale od zmizení Magdaleny to dostalo spád a četlo se to výborně. A jdu hned na třetí díl.

05.01.2022 4 z 5

Polibek v Římě Polibek v Římě Catherine Rider

Vyborna vanocni romaticka oddychovka. Jeste, kdyby tak slo ochutnat par dobrot, kterymi je knizka prospikovana :-)

27.12.2021 5 z 5

Sidonie Nádherná a konec střední Evropy Sidonie Nádherná a konec střední Evropy Alena Wagnerová

Super! Odposlechnuto jako četba na pokračování na mujrozhlas.cz a mohu jen doporučit.

22.12.2021 5 z 5

Papírová labuť Papírová labuť Leylah Attar

Tak jo, anotace je dost zavadejici. A co teda cekat? Mexickou telenovelu :-) A abych pravdu rekla, nebyla vubec spatna. Vyborne se to cetlo, dej odsypal, doslo i na par zvratu a samozrejmne happy end na konci. Proste vyborna oddechovka.

16.12.2021 4 z 5

Mezi vlky Mezi vlky Lucie Korcová

Velice zajimave. Jen mi ze zacatku delalo trochu problem orientovat se v tom, ci vzpominky to jsou a skladat si je do casove osy, kdyz byly na preskacku. Kazdopadne z toho vzesel velmi zajimavy pribeh a pohled na vyvoj, kdyby to tehdy bylo jinak.

09.12.2021 4 z 5

Jizva Jizva Danuta Chlupová

Po Sikmem kostelu dalsi pribeh z cesko-polskeho pohranici, diky kteremu jsem si rozsirila znalosti historie. Dobre napsany, skvele se cetl.

01.12.2021 4 z 5

Říkej tomu, jak chceš Říkej tomu, jak chceš Brigid Kemmerer

Uz treti kniha autorky a opet skvela. Zase se velice dobre cetla, i kdyz to nebylo o lehkych vecech. A to se mi libi. Jde ukazat, ze i stredoskolaci to muzou mit tezke a presto se to da ustat.

25.11.2021 5 z 5

Kouzla rodu Thornů Kouzla rodu Thornů Margaret Rogerson

Vyborne. Fantasy prilis nevyhledavam, ale potrebovala jsem zmenu a tak trochu reset. A kdyz jsem videla to vysoke hodnoceni, tak jsem to proste zkusila. A ono to vyslo. Pribeh je skvely, napinavy, pohadkovy.

08.11.2021 5 z 5

Matčina panenka Matčina panenka Abby Davies

Četla jsem už v červnu jako beta čtenář pro nakladatelství a musím říct, že kniha je skvělá.
Četla se lehce, děj svižně ubíhal, byl napínavý, vtáhl. I když dospělému je hned jasné, o co jde, sledovat, jak na to přichází 13letá dívka, která od 3 let žije v izolaci a zmanipulovaném světě, nemělo chybu.

03.11.2021 5 z 5

Dcery dvouhlavého draka: Příběh „ženy pro útěchu“ Dcery dvouhlavého draka: Příběh „ženy pro útěchu“ William Andrews

Neskutecny pribeh, ktery se cte jednim dechem. Je silene, kolik si toho zeny utechy musely vytrpet. Je silene, ze i dnes se pred tim zaviraji oci a dela se, ze se to nestalo. O Korei a jeji historii jsem vedela minimum a tento pribeh mi opet pomohl rizsirit si obzory. Skoda jen, ze na pozadi tak smutneho pribehu.
Vzdy, kdyz si prectu takto silny pribeh, rikam si jake mam stesti na to, kde a v jake dobe ziju. Mame se skvele a bohuzel to porad vetsina lidi bere jako samozrejmost.

03.11.2021 5 z 5

Okamžik pravdy Okamžik pravdy Kasie West

Vyborne. Presne tak, jak to Kasie West umi. Stredoskolska romantika, ktera vzbuzuje usmev na tvari a trocha pouceni k tomu.

24.10.2021 5 z 5

Návrat Návrat Anne Jacobs

Vyborne pokracovani. A klidne by mohlo byt dalsi.

11.10.2021 5 z 5

Limea Limea Lin Rina

Vyborne to bylo. Skvele vymysleny svet, prostredi, styl zivota. Sympaticke postavy, napinavy dej, povedena romanticka linka, proste skvely mix.

02.10.2021 5 z 5

Co se stane na Twitteru... Co se stane na Twitteru... Emma Lord

Super to bylo. Presne ten typ stredoskolske romantiky, co slibuje anotace. Mila, vtipna, vzbudi usmev na tvari.

23.09.2021 5 z 5

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Laura Steven

Po precteni anotace jsem cekala klasickou teen romantiku ze stredni. A ono ne. Do pozreni prvni davky pilulek a reakce okoli to bylo celkem fajn a cekala jsem, ze se to konecne rozjede. A ono ne, uplne to ztratilo dech a uz slo jen o pocity, v kterych se hlavni postava nimrala az do konce. Za mne hyperkorektni lgbt mix na druhou. Asi jsem konzerva, tohle jsem necekala a od pulky me to uz ani nebavilo, docetla jsem tak nejak z povinnosti. Za mne zklamani.

17.09.2021 2 z 5

Cestou k tobě Cestou k tobě Emily Houghton

Vynikajicí příběh, výborně se četl. Je napínavý i poučný. Jen ten konec byl šíleně useknutý. Celou dobu čekáte, tak co, dopadne to? A když to dopadne, tak to autorka usekne. Do epilogu toho přidala strašně málo.

17.09.2021 4 z 5

Život jako amaretto Život jako amaretto Kateřina Tišnovská

To se tak vyborne cetlo, uplne samo. Bezva oddychovy pribeh, kdyz potrebujete vypnout. Proste romanticka pohadka pro velky holky :-)

03.09.2021 5 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Musím říct, že podle nadšených komentářů a vysokých hodnoceních jsem čekala o hodně víc. A ono ne. Takové nemastné, neslané.

Čte se to dobře, ale děj plyne tak nějak pomalu, žádný zlom, žádné napětí. Ani mi to nepřišlo jako detektivka. Spíš román o hledání sama sebe, jako bonus odhalení jednoho starého tajemství a jen tak naokraj, skoro až ke konci, vražda. Ale žádné zásadní drama, zvrat. Za pár knih už si ani nebudu pamatovat, o čem to bylo.

01.09.2021 3 z 5

Světlo po válce Světlo po válce Anita Abriel

Skvely povalecny pribeh plny nadeje. Navic inspirovany skutecnymi pribehy. I kdyz je tam spousta smutnych pasazi z valky, je hodne pozitivni v tom, ze svoje misto v zivote a stesti si muze najit kazdy.
Jen ty chyby, Sidney a Halštat? Jako vazne?

22.08.2021 4 z 5