ivousekk ivousekk komentáře u knih

Ruské kolo Ruské kolo Charles Cumming

Dobre to bylo. Nejnapinavejsi byla asi operace na konci knihy, zbytek uz byl mene akcni. A i kdyz jsem cetla prvni dil, je to uz dlouho a malo jsem si pamatovala. A vubec to nevadilo, pribeh lze cist i tak, bez navaznosti.

17.08.2022 4 z 5

Nebezpečné známosti Nebezpečné známosti Pierre Choderlos de Laclos

Poslouchano na mujrozhlas.cz jako cetba na pokracovani. A bylo to naprosto vynikajici. Markyza de Merteuil v podani Daniely Kolarove byla excelentni mrcha. Stejne tak poskladat pribeh jen dopisu je velmi zdarile.

04.08.2022 5 z 5

Jak zkrotit svůdníka Jak zkrotit svůdníka Evie Dunmore

Druhy dil Rebelek slupnut jako malina. Opet se to vyborne cetlo, uplne samo. Po prvnim dile uz vite, co cekat. A presto, nebo prave proto, me to tak bavilo a nemohla jsem se odtrnout.
Skoda, ze jeste cesky nevysel treti dil, hned bych se do nej pustila.

01.08.2022 5 z 5

Jak svrhnout vévodu Jak svrhnout vévodu Evie Dunmore

Vyborna romanticka oddychovka na leto. Skvele se to cetlo a jako bonus vhled do historie sufrazetek.

31.07.2022 5 z 5

101 minut 101 minut Štěpán Kopřiva

Naprosto vynikajici! Napinave jak ksandy, uveritelne a neskutecne silne. Po docteni nemam slov, jen slzy v ocich a stazeny zaludek.
Hasici jsou neskutecni. Ze odvadeji naprosto neuveritelnou praci jsem vedela, ale po tomto to dostalo jeste dalsi rozmer. Nosit je na rukou a platit zlatem je malo.

28.07.2022 5 z 5

Temná hra Temná hra Andy Maslen

Četla jsem už květnu jako beta čtenář pro nakladatelství s tím, zda je to top thriller. A za mne není.
Nebylo to špatné, ale třeba na sérii s Callanachem to nemá. Když to srovnám s posledním dílem Dokonalá tma, co jsem četla nedávno, ten byl skvělý. Toto za tím dost zaostává. Vůbec tam nebyla taková úroveň napětí jako ve Tmě.
Navíc už mě přestávají bavit detektivky, kdy hlavní vyšetřovatel je nějak poznamenaný z minulosti a vrah je ujetý pošahanec. Je to furt dokola. Za mne to vidím na 3,5 z 5.

27.07.2022 3 z 5

Pařížská švadlena Pařížská švadlena Natasha Lester

Opet vyborny pribeh ve dvou casovych liniich. A opet je ten z valky o nekolik levelu lepsi nez ten soucasny.
Nemuzu si pomoct, ale posledni dobou mi u techto typu pribehu prijde, ze ve srovnani s tim, jaka dramata zazivali lide v minulosti, tak ty soucasne postavy jsou spis jen velke fnukny a vlastne nic tak sileneho se jim nedeje.

26.07.2022 4 z 5

Alex, léto a já Alex, léto a já Emily Henry

Nebylo to špatné, ale podle vysokého hodnocení jsem čekala přece jen víc. Hlavně situace s Poppy, kdy byla "ztracená" a nevěděla, co chce, to bylo na letní oddychovku moc. To mi opravdu přišla jak zhýčkaná holka, co má prd na starosti a roupama neví, co by. Škoda, bez této části bych se zcela obešla.

14.07.2022 3 z 5

Kód růže Kód růže Kate Quinn

Vynikajici! Prave docteno a ja nemam slov. Brilantni pribeh na pozadi skutecnych udalosti, inspirovan skutecnymi lidmi a jejich praci.
Treti knizka autorky, co jsem cetla, treti vyborna kniha, pro kterou je 5* malo. Nejen ze se pobavite u skveleho historickeho romanu, ve kterem je vse, co cekate. Jeste se dozvite neco z historie a skvelou formou si rizsirite obzory.
Doporucuji vsemi deseti a budu cihat na dalsi autorciny knihy.

01.07.2022 5 z 5

Zabijákovo mlčení Zabijákovo mlčení Ward Larsen

Povedene ukonceni “kidonske” trilogie. Za mne nejpovedenejsi a nejnapinavejsi dil. Jen ten konec byl zbytecne preslazeny.

25.06.2022 4 z 5

Rivalové Rivalové Emily Wibberley

Fajn romantická odechovka. Jen Alison byla taková stará mladá, na svůj věk zbytečně moc upjatá a o všem až příliš přemýšlela. Naštěstí díky zamilovanosti přece jen začala na svět koukat lehce jinou optikou, což bylo fajn.

16.06.2022 4 z 5

Příliš tiché lesy Příliš tiché lesy Kimi Cunningham Grant

Povedený psychologický román lehce sklouzávající k psychothrilleru. Ze začátku jsem si říkala, tak co, kdy se to konečně rozjede a aniž bych si všimla, příběh Coopera mne vtáhl a nepustil. Zajímavě vykreslený pocit vinny, síly se vzepřít a závěr s překvapivým rozuzlením. Příjemná vložka mezi thrillery, romanťárnami a historickými romány.

13.06.2022 4 z 5

Srdcem proti zdi Srdcem proti zdi Mariana Zapata

Slupnuto jako malina za víkend. Zapata tento typ romanťáren prostě umí. Přišpendlí vás k příběhu, že se dokážete pořádně odtrhnout až na konci. A pak vás to vlastně naštve, protože ještě nechcete, aby to skončilo. Po Kultim druhý nejlepší příběh.

13.06.2022 5 z 5

Dům na Riviéře Dům na Riviéře Natasha Lester

Nebylo to spatne, ale na Skrin to nema. Historicka linka byla skvela, zajimava, napinava, vychazela z realnych situaci. Vztah Eliene a Xaviera byl uveritelny. Ale ta soucasna? Remy mi byla hodne nesympaticka, a co predvadela, to bylo na odbornou pomoc. Zapletka se mi nelibila. Skoda, zbytecne to knize ubralo body.

01.06.2022 3 z 5

Pekárna s vůní skořice Pekárna s vůní skořice Ruth Kvarnström-Jones

Fajn oddychovka. Příběh Amelie se mi líbil výrazně víc, přišel mi zajímavější. Škoda, že nedostal více prostoru.

Příběh Lovisy byl na mě ke konci až moc přeslazený a zalitý sluncem. Takový happy end mi nepřišel uvěřitelný.

Po přečtení anotace mě druhý díl příliš neláká. Odhaduji, že to bude zas to samé. Nejdřív problém a pak vše růžové.

09.05.2022 3 z 5

Spasitel Spasitel Andy Weir

Vynikající! I přes velké množství technických popisů, kterým jsem nerozuměla, jsem si příběh naplno užila. Tak nějak to k tomu patřilo a přidávalo na autentičnosti. A Rocky ? Ten neměl chybu :)

04.05.2022 5 z 5

Terapie Terapie B. A. Paris (p)

Dočteno a mám dost smíšené pocity. Zápletka zajímavá, napsáno je to napínavě. Dočetla jsem jen proto, že jsem chtěla vědět, kdo je vrah.
Ale hlavní postava, bože, ta baba byla na ranu od začátku až do konce. Ještě se mi nestalo, abych postavu z knihy tak nesnášela. Ustrašená, nesamostatná fňukna. A ne nebyla naivní, byla prostě hloupá. A velký pokrytec. Jak malé dítě, ne dospělá žena. Takové lidi nesnáším.

28.04.2022 2 z 5

Květ smrti Květ smrti Anne Mette Hancock

Četla jsem již v listopadu jako beta čtenář pro nakladatelství. Nebylo to špatné, ale za mne určitě nic, co by nějak extra vybočovalo. Ani mi to nepřišlo jako psycho thriller. Prostě přiměřeně napínavý příběh, kde se po dvou liniích pátrá. A to bratříčkování Kaldanová-Schäfer mi nepřišlo zrovna moc uvěřitelné. Hodnocení: lepší průměr.

27.04.2022 3 z 5

Až uvidíš moře Až uvidíš moře Scarlett Wilková

Vynikající! Četla jsem jako beta čtenář pro nakladatelství již listopadu s tím, že to má být pecka ala Šikmý kostel. A ono to tak vážne je.

Pro mne výborný styl vyprávění, jednoduchý, stručný a přitom dostatečně výstižný. Hlavně žádné složité popisy, zbytečné odbočky a kudrlinky (to úplně nesnáším).
Příběh samotný také skvělý, velice zajímavý. Umí vtáhnout, takže jsem se zaujetím četla, co bude dál. A hlavně, pro mne málo předvídatelný. O životě a hlavně důvodech, proč k nám vlastně v 50. letech přišlo tolik Řeků, jsem moc nevěděla, stejně tak jejich stylu života. Takže jsem se zase dozvěděla něco nového a rozšířila si obzory velmi příjemnou formou.

Co se týče srovnání se Šikmým kostelem, četla jsem oba díly a hodně se mi líbily. Toto je dost podobný typ knihy/příběhu/rodinné ságy a podle mne to má šanci se líbit stejně jako Šikmý kostel. Jen ten styl vyprávění je u „Řeků“ více strohý a v jedné knize je celá historie.

27.04.2022 5 z 5

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

Vyborna oddychovka! A to prostredi chorvatskych ostrovu, parada, tresnicka na dortu. Jestli hledate neco na relax a co dycha letni pohodou, rozhodne sahnete po tomto dilu. Za mne asi nejlepsi ze serie.

24.04.2022 5 z 5