ivousekk ivousekk komentáře u knih

Jednou ano, dvakrát ne Jednou ano, dvakrát ne Cylin Busby

Vyborne. Desive, kdyz si predstavite, jak bezmocni a uvezneni jsou lide v komatu. A smutne. Na konec si pripravte kapesniky.

20.08.2021 4 z 5

Krmit démony Krmit démony Alexandra Alvarová

Vynikající! Neskutečně zajímavý vhled do zákulisí mocných, a to nejen těch, o kterých si to myslíme. A i když je to fikce, tak je mi jasné, že k realitě to nemá daleko. Až si říkám, co je lepší? Vědět a nebo žít v blažené nevědomosti? Protože teď už se na vše kolem sebe budu dívat trochu jinou optikou. Rozhodně doporučuji!

18.08.2021 5 z 5

Výměna Výměna Beth O’Leary

Nějak jsem čekala víc. Hodně předvídatelné s pár "komplikacemi" a přeslazeným happyendem. Spolubydlící se mi líbili mnohem víc.

17.08.2021 3 z 5

Jestli se probudí Jestli se probudí Zoe Lea

Musím přiznat, že jsem po tak vysokém hodnocení čekala ještě o trochu víc. Bylo to fajn, ale opravdu napínavé až ke konci, kdy se odhalilo, kdo a proč. Už ve 1/4 mi bylo jasné, kdo je ta sražená osoba.
Ale co mi vadilo a ubíralo to pro mne na dynamice, bylo příliš mnoho myšlenek. Obzvlášť kapitoly Rachel tím byly úplně prošpikované. A mně to přišlo jako nějaký zpomalovač.

04.08.2021 4 z 5

Nelíbánky Nelíbánky Christina Lauren

Super to bylo. Dostanete přesně to, co anotace slibuje - vtipnou letní romatiku, která má sice předvídatelnou zápletku podle již milionkrát použité šablony, ale stejně je zábava si ji přečíst. A pátá hvězdička je za super obálku.

28.07.2021 5 z 5

Kdo mi jde po krku Kdo mi jde po krku Michael Koryta

Vyborne, napinave, ctive. Velmi povedeny thriller posazeny do ne uplne tradicniho prostredi, ktere pridava na atraktivnosti.
Skvela kombinace postav, ktere jasne vevodi dvojice zaporaku a jejich nezvykle rozhovory. Doporucuji

18.07.2021 5 z 5

Poselství růží Poselství růží Leila Meacham

Super rodinná sága, moc dobře se četla. Škoda jen, že toliverovské ženy byly tak posedlé plantáží. Kolik trablů se dalo ušetřit. Jsem zvědavá na další díl.

14.07.2021 4 z 5

Skvělé, šíleně smutné, poučné, nepochopitelné... Příběh, byť smyšlený, vás rozhodně nenechá v klidu. Připravte si kapesníky, budou se hodit. První kniha autorky, co jsem přečetla a moc se mi líbila. Doporučuji.

24.06.2021 5 z 5

První šifra První šifra Denise Rudberg

Ja proste pribehy z 2. svetove valky muzu. Takze bylo po precteni anotace jasne, ze si knizku musim precist. A musim rict, ze nezklamala. O Svedsku za valky jsem nevedela nic, tak jsem si lehce rozsirila obzory a sledovat vyvoj tri hlavnich postav bylo skvele. Jen ten otevreny konec. Nutne potrebuji dalsi dil!

20.06.2021 5 z 5

Možná tentokrát Možná tentokrát Kasie West

Vyborna oddechova romantika na letni lenoseni. Naprosto u ni vypnete a jen si uzivate “peripetie” stredskolske lasky :-) A je jedno jestli je vam -nact nebo uz davno pres -cet.

18.06.2021 4 z 5

Sestry z Titaniku Sestry z Titaniku Patricia Falvey

Pohodova historicka romantarna, co vas bude bavit, pokud vyhledavate tento zanr. Skoda jen, ze zaver knihy v Texasu byl zbytecne prekombinovany a zrychleny. Jak kdyby si autorka uvedomila, ze ma uz dost stran a chtela to rychle uzavrit.

08.06.2021 4 z 5

Na jedné vlně Na jedné vlně Jenn Bennett

Výborná romantická oddechovka, kterou slupnete jak malinu, tak dobře se čte. Stylem hodně podobná knížkám od Kasie west.

07.06.2021 5 z 5

Kudy ke hvězdám Kudy ke hvězdám Jenn Bennett

Druhá knížka od Jen Bennett a opět skvělá. A opět mi připomněla styl romantických oddychovek Kasie West. I když víte, jak to celé nakonec skončí, s radostí si příběh přečtete. A tento má navíc ještě velmi zajímavé a netradiční prostředí v divočině.

03.06.2021 5 z 5

Rudá špionka Rudá špionka Elizabeth Blackwell

Super příběh. Výborný vhled do života aristokracie v Rusku před a pro revoluci v roce 1917. Stejně tak do zákulisí mocenských bojů a tajných služeb a i když je to přes 100 let, nic se nezměnilo.
Nemám ráda, když je příběh prošpikovaný myšlenkami hlavní postavy, ale tady to bylo super. Vůbec mě to nerušilo, příběh neztrácel na dynamice, naopak myšlenky vše skvěle dokreslovaly. Lehce se mi to četlo.

26.05.2021 5 z 5

Diplomatova žena Diplomatova žena Pam Jenoff

Dobre to bylo, napinave. Sice v nekterych vecech a nahodach az pohadkove, ale co, je to fikce, tak se to tak musi brat. Libilo se mi to.

06.05.2021 4 z 5

S láskou, Lukov S láskou, Lukov Mariana Zapata

Super hate-love romance ze sportovního prostředí. A i když je děj dost předvídatelný, příběh mě bavil.
Přesto mám výtku. Na mně tam bylo, hlavně v první půlce, extra moc myšlenek hlavní postavy. A v případě rozhovorů jsem zcela ztrácela nit. Na jednu větu dialogu připadal odstavec myšlenek. To mi vadilo, hodně to ubírá dynamice příběhu, a to je škoda.

04.05.2021 4 z 5

Velitelovo děvče Velitelovo děvče Pam Jenoff

Zajimava valecna romance, kdy rozum a cit jdou zcela proti sobe.
Vim, ze kniha je fikce, jen by me zajimalo, jak moc odrazelo realitu to, ze Emma byla naprosto nevzdelana co se tyce sexu a otehotneni. Nebo jeji pristup k jine vire - viz navsteva kostela. Nejspis dost. O to je to ve srovnani s dnesni dobou, pristupem a informacemi naprosto nepredstavitelne a az absurdni. Kazdopadne kniha se mi libila a jsem zvedava na pokracovani.

01.05.2021 4 z 5

Smrtící zázrak Smrtící zázrak Angie Kim

Četla jsem v lednu jako beta-čtenář pro nakladatelství. Bohužel tohle vůbec není kniha pro mne. Za týden jsem zvládla necelých 100 stran, víc ani ťuk. A to jsem se do toho stejně musela nutit.
Je to nuda, nezáživná, zdlouhavá nuda. Žádný švih, napětí, výpovědi v reálném čase jsou prokládány obrovským množstvím myšlenek, úvah a vzpomínek jednotlivých postav, které s případem ani nijak nesouvisely. Navíc tématika postižených dětí mě taky nebere. Je mi líto, ale za tohle palec dolů.

19.04.2021 2 z 5

Northangerské opatství Northangerské opatství Jane Austen

Vyborna oddechovka. Vtipna tim, jak okate si autorka dela srandu z jinych romanu te doby.

14.04.2021 5 z 5

Dokonalý zločin Dokonalý zločin Helen Fields

Vyborne, napinave, ctive. A konecne se pohnul vztah Callanach - Turnerova. I kdyz na konci to Ava zase podelala, ach jo. Tak snad v dalsim dile se to uz rozlouskne.

11.04.2021 5 z 5