jajcak jajcak komentáře u knih

Dokonalá přítelkyně Dokonalá přítelkyně Karen Hamilton

Vlastně ani nevím, co napsat. Od půlky už mi ten děj přišel vcelku přitažený za vlasy, ale číst se to dalo, i mě to zajímalo, jak se příběh bude dál odvíjet.

31.03.2020 3 z 5

Příběh ztracené holčičky Příběh ztracené holčičky Elena Ferrante

Standardně dobré. Akorát už se mi občas zajídal ten velmi popisný styl.

19.03.2020 3 z 5

Tato série knih je jako droga. I když musím říct, že tento třetí díl mě zatím bavil nejméně. Nevím, jestli to bylo tím, že je v něm méně prostoru pro Linu a víc pro Lenuciu, nebo tím, že Lenucia prostě nemá život plný kotrmelců jako Lina. Psaný je pořád zajímavě a přečetla jsem ho i tak celkem rychle a hned zahájila čtvrtý díl.

03.03.2020 4 z 5

To prší moře To prší moře Radka Třeštíková

Stejně jako Dobře mi tak dost smutné. Huberta mi bylo líto, než jsem zjistila, co udělal. Nicméně, někdy mi ty zápletky a propojené osudy postav už přijdou trochu překombinované. Ale zase ne jako v Osm, tam jsem se při čtení kolikrát nechytala, kdo je kdo.

18.07.2019 4 z 5

Mladík v odboji Mladík v odboji C. D. Payne

Oddechovka, úsměvné, některé věci - zapálení lahůdek, plán sebevraždy kamaráda - to už na mě bylo trochu moc, ale jinak vtipné - vztah matky s Jerrym, seržantem, Wallym.

09.03.2019 3 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Moc hezké, trochu smutné. Dobře vystihnutá Morava i mezilidské vztahy. Hlavní hrdinka mě někdy trochu prudila svým hloupým chováním, zvlášť ten počet sexuálních partnerů... Ale jinak pěkné, čtivé. Oproti Hartlovi je Třeštíková úplně jiný level.

18.02.2019 4 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Zajímavé téma, ale knížka se mi moc dobře nečetla, je taková delší než by bylo třeba.

18.01.2019 3 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Hezky se čte, zajímavý příběh.

Osm Osm Radka Třeštíková

Hezky se čte, zajímavě psané prolínání životů. Závěr jsem úplně nepochopila.

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Hezky se čte.

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

Zajímavý příběh, i když její konec mě napadl už někdy v průběhu. Hezky se čte.

18.01.2019 3 z 5

Syndróm E Syndróm E Franck Thilliez

Zajímavá, těžko odložitelná kniha. Shltala jsem ji za pár dní a už se vrhám na Smrtící DNA.

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Na to jak je autor vychvalovaný, tak sloh má tedy opravdu nic moc - něco takového bych snad napsala taky. Charaktery postav nepravděpodobné, ta Veronika vyloženě na ránu, zápletky nepravděpodobné. Velké zklamání.

18.01.2019 1 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Krásně se četla. Ale jak píší předchozí čtenáři, někdy jsem měla potíž se zorientovat v dějové linii. Skáče se hned do minulosti, hned do přítomnosti. Ale i tak jedna z lepších knih. Rozhodně mě donutila se zamyslet. Myslím, že v některých okamžicích velice věrně vystihuje dnešní dobu.

16.02.2017 5 z 5

Provdaná proti své vůli Provdaná proti své vůli Lajla

Zajímavá kniha, nicméně některé popisované skutečnosti se zdají být dost nepravděpodobné, konkrétně členy rodiny a jejich chování upravovala autorka, aby vypadali lépe, než jací evidentně byli, což knize dost uškodilo.

07.03.2016 3 z 5

Pán hor 1 Pán hor 1 Hana Marie Körnerová (p)

Tuctový příběh. Ničím nepřekvapil.

07.03.2016 2 z 5

Selma, osmanská princezna Selma, osmanská princezna Kenizé Mourad

Dost smutný příběh, někdy až přehnané historické uvedení. Konec mě rozsekal...

07.03.2016 4 z 5