jajcak jajcak komentáře u knih

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Dobré, ale místy trochu roztahané, čekala jsem na pořádné napětí, jak bývá v jiných knihách, ale moc jsem se nedočkala. V tomto žánru jsou určitě i lepší knihy, tuto jsem nečetla jedním dechem.

29.03.2023 2 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Hezký, ale dost smutný příběh. Kniha psána čtivě, přečtená jedním dechem. Hlavní hrdinka neztrácí optimismus a naději ani v těžkých životních situacích, do této doby se výborně hodí.

23.02.2023 4 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Moje druhá kniha od tohoto autora a zase pecka! Děj místy pro silné žaludky... Nápadité, čtivé, nemám co vytknout. Pro mě jeden z nejlepších autorů tohoto žánru.

19.02.2023 4 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Pecka! Po dlouhé době něco. k čemu téměř nemám výhrady! Napínavé do poslední kapitoly. Určitě to není poslední kniha, co jsem četla od tohoto autora.

08.02.2023 5 z 5

Krotitelka snů Krotitelka snů Simona Monyová (p)

Super - jako ostatní knížky, co jsem od ní zatím četla. Popisuje život mnohých z nás. Hrdinka nasekala spoustu chyb a párkrát se chovala dost nepravděpodobně, ale kniha je psána s humorem a je velmi čtivá.

26.01.2023 3 z 5

Chybíš mi Chybíš mi Harlan Coben

Po úvodních kapitolách jsem uvažovala, že odložím. Až jsem se podívala na celkové hodnocení zde, dala jsem knize ještě šanci. Děj se odvíjel dost pozvolna, obzvlášť na začátku - vysedávání v baru, osamělé večery. Od půlky se to rozjelo zase až moc. Finále je trochu jak z béčkového akčního filmu. Během pár kapitol se vše vysvětlí.

21.01.2023 3 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Čtivé, zajímavé myšlenky, které by se určitě daly hlouběji rozpracovat a udělaly by příběh napínavější a zajímavější. Konec neuvěřitelně uspěchaný, ten považuji za vyložené odfláknutý, asi už autorovi hořel termín odevzdání. Postavy řešily více osobních problémů než těch pracovních. Určitě zkusím ještě další knihu, snad bude lépe propracovaná.

01.01.2023 3 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Zajímavá kniha, ale na můj vkus moc rozvleklá. Děj se pomalu odvíjel, přestože stránky kalupem přibývaly. Někdy v první třetině jsem zjistila, že autor je vlastně autorka Harryho Pottera, možná právě proto jsem měla malinko větší očekávání. Neobvyklá zápletka i rozuzlení.

14.12.2022 3 z 5

Teorie vraždy Teorie vraždy Andrew Mayne

Zatím nejslabší z jeho knih. První dvě (Hračkáře a Šelmu) jsem hltala, tuto jsem nějak přetrpěla, ale byla slabá od začátku až do konce.

21.10.2022 1 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Super, čtivé. Theo je borec. Líbí se mi právě ty biologické věci.

24.09.2022 4 z 5

Hračkář Hračkář Andrew Mayne

Pecka, po delší době hodně dobrý thriller! Zajímavé prostředí vědy a Theovy chytré hlavy. Akorát jsem měla začít prvním dílem, tohle je, tuším, druhý v pořadí. Tak se hned vrhám na první díl.

22.09.2022 4 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Asi už jsem četla i lepší knihy tohoto žánru, ale kniha byla fajn, dobře se četla, nechybělo napětí, překvapivé rozuzlení příběhu.

09.09.2022 3 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

První polovina dobré, vypadalo to na zajímavý thriller na netypické téma. Četla jsem ji jedním dechem. Druhá polovina zklamání. Předvídatelné rozuzlení. A ten závěr, to už bylo opravdu moc. Ale četla se moc dobře.

25.08.2022 3 z 5

Krvavá komnata Krvavá komnata Angela Carter

Zajímavé zpracování známých příběhů.

16.08.2022 2 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Silný příběh, s takovým množstvím neštěstí, jaké potkalo některé hrdiny, se snad ani nedá žít. Knihu jsem četla nadvakrát, zpočátku mi takto tragické osudy nedělaly před usnutím dobře, později jsem se k ní vrátila. Kniha je psána poutavě, je v ní spousta zajímavých informací z česko-polské oblasti, hornického života, života za Rakouska-Uherska.

16.08.2022 4 z 5

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

Další oddechovka, začala jsem ji číst jen kvůli tomu, že jsme se tam chystali letos na dovolenou a bylo to fajn. Některá popisovaná místa jsem kdysi navštívila, příjemná četba. Líbila se mi víc než vychválená Kavárna v Kodani.

13.07.2022 2 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Nenáročné, příjemné čtení, ale není to žádné dílo, ze kterého bych sedla na zadek a hltala je jedním dechem.

13.07.2022 2 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Souhlasím s názory některých čtenářů, že události v knize jsou mnohdy popisovány velmi nevěryhodně. Ačkoli je to kniha založená na skutečnosti, právě toto mi při čtení vadilo. Jinak se četla hezky, je psána poutavě.

13.07.2022 3 z 5

Ženu ani květinou... Ženu ani květinou... Simona Monyová (p)

Výborné čtení, jako už u několika knih - jsem si řekla, že autorky je velká škoda. Barvitě popisuje diskutabilní téma. Zajímavý vhled do hlavy manželky, která tyto - pro mě nepochopitelné věci - snáší.

16.05.2022 4 z 5

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

Fajn čtení. Oddechovka. Docela naláká na cestování.

16.05.2022 3 z 5